Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Što ugledni Osječani misle o sukobu HDSSB-a s Vladom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ms.bovary
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.09.2012. 12:08 
Naslov:  Re: Što ugledni Osječani misle o sukobu HDSSB-a s Vladom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno da smo "u glavi" u srednjem vijeku i da normalni ljudi koji imaju mogućnosti bježe iz Osijeka kada u 21. stoljeću nemamo sustav navodnjavanja (kao, ne isplati se - preskup je sustav). I onda (zamisli čuda) svake godine kukanje po medijima kako usjevi propadaju. 'Ajmo onda kao Indijanci prizivati kišu, zašto ne?
Pobogu, pa čak su i u starom Babilonu navodnjavali.

Takav nam je mentalitet, a takvi su nam i političari.
Samo "daj mi", a ako ti vladajući ne daju koliko želiš, e onda si zapostavljen i svi te mrze i svi su protiv tebe.

Nedajbože da netko nešto sam pokrene, stvori (ah da, oni koji to žele - to rade vani jer ih se ovdje koči).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hihmih
Offline
Ukupno postova: 225
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.09.2012. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i šta sad ? ispada da ostavimo ove psihopate jer kao boljih nema!? Mislim da je poanta izbora promjena loših dok ne pronađemo bolje.ovako izborom jednih te isth dajemo za pravo da rade što god hoće"ionako če nas glupi narod i dalje držati na vlasti" ili čestim promjenama na izborima unijeti im nesigurnost i pokazati da se ipak narod nešto i pita. što ih lakše i brže smjeniš svakom sljedećem če biti izazov i teška borba da se održi na vlasti duže od jednog mandata .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
bavaria
Offline
Ukupno postova: 262
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.09.2012. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.09.2012. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ako se već u Vladi izgovaraju na ulazak u EU i koješta drugo vezano uz to, onda treba napomenuti da je čak i prema NUTS podjeli (utvrđivanje statističkih prostornih jedinica prema EU klasifikaciji), Hrvatska podijeljena prema panonskoj Hrvatskoj, središnjoj i jadranskoj.....prema tome, nismo baš svi ovce, neki razumiju i drugi jezik osim onog iz psalama.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.09.2012. 0:53 
Naslov:  Re: Što ugledni Osječani misle o sukobu HDSSB-a s Vladom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Interesantno je kako su došli polemizirati neki ljudi za koje sam siguran da uopće nisu proučili gradivo tj. ne znaju što su to NUTS 2 regije. Međutim, glavno je da oni osjećaju da imaju nešto reći.

Svatko tko misli da je ta zadnja odluka o 2 regije opravdana je stvarno malo teža naivčina. Očito da je suđeno da Slavonija mora biti zemlja naivaca kojima će svatko ukrasti iza leđa čim ne obraća pozornost. Ovo je baš jedan tipičan primjer krađe.

Zašto?

Zato što NUTS 2 regija po definiciji može imati između 800 000 do maksimalno 3 milijuna stanovnika.

Pogledajmo europsku kartu NUTS 2 regija:



Što vidimo? Vidimo da je gotovo pravilo da su svi glavni gradovi zemalja, budući da imaju najveći BDP per capita, izdvojeni posebno da ne ometaju razvoj okolnih dijelova zemlje. Tako možemo točno primijetiti da su izdvojeni Beč, Prag, Berlin, Stockholm, London, Pariz, Madrid itd. Dakle, neko selo od 20 km udaljenosti od Beča ne ulazi u istu NUTS 2 regiju, a kod nas Zagreb ulazi s Vukovarom koji je 300 km daleko. Štoviše, ako je prijašnja podjela na 3 regije bila valjana, zašto onda mijenjati?! Zašto nabrijavati neku regiju skoro do maksimuma od 3 mil. stan., osim ako cilj naravno nije - pljačkanje slabijeg?

Slavonija će i dalje ostati siromašna dok god se bude dala pljačkati. Ako ovo nije dovoljan dokaz, onda ne znam što jest. Slavonci već jednom trebaju razlučiti tko je od domaćih ljudi strani plaćenik a tko nije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tetajug2
Offline
Avatar

Ukupno postova: 40
Lokacija: JUG2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.09.2012. 9:14 
Naslov:  Re: Što ugledni Osječani misle o sukobu HDSSB-a s Vladom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

istina ne da boli, nego kida.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.09.2012. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čitajući vaše komentare pitam se kako se onda na izborima takvi provuku i vode grad i županiju?

Takvi radikali koji veličaju ratnog zločinca su jedinstvena pojava na tlu Europe i šire. Jesu li dio te patologije prenijeli i na građane? Tko za njih glasa? Razmišlja li većina građana na jednak način?

Pitala sam se i pitam - tko od vas izlazi na izbore? Pozivate li ukućane da izađu na izbore, ili ih nagovarate da ne glasaju, jer nema idealnog kandidata?

Mene je sramota reći da živim u gradu kojeg vode ljudi koji ne samo da se ponose prijateljstvom s ratnim zločincem, nego ga smatraju herojem, negirajući njegova zlodjela.

S kakavim to ljudima ja dijelim životni prostor? Tko takvim može dati glas?

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.09.2012. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Carobnica
Respect Smile

A gle, sindrom Lukašenko lebdi nad Osijekom. Palanački duh & Lukašenko. Smile

"vidim na planini,
napiknuli stijeg
pa najhrabrije vješaju po njemu.
u dolini, rulja,
samo kenjaju i stenju.
samo kenjaju i stenju!"


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.09.2012. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Došlo je vrijeme kada šutnja znači izdaju ... potrebno je otvoreno javno govoriti ,i boriti se za bolje sutra svih nas u gradu....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.09.2012. 14:08 
Naslov:  Re: Što ugledni Osječani misle o sukobu HDSSB-a s Vladom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oduvijek je šutnja značila izdaju. Nije to ništa novo.

Zanimljivo je vratiti se u godinu 2007. kada se Čačić, tadašnji župan Varaždinske županije, svim silama borio da njegova županija izađe iz regije sa Zagrebom pa je najavljivao čak i referendum:

http://www.poslovni.hr/vijesti/zupan-cacic-referendum--o-regiji-20-svibnja-40041.aspx

Međutim, danas je odjednom, ako je vjerovati vladajućima, ova podjela "dobra za Slavoniju". No eto, kao što rekoh, mana Slavonaca je što baš i ne prate politiku, pa im je lako prodati lažnjak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nooky
Offline
Ukupno postova: 120
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.09.2012. 20:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lege moji, nazalost proteci ce jos puno Drave dok se posast zvana HDSSB ne samo makne iz Osijeka i OBZ, vec postane marginalna strancica...Puno pametnih i postenih glavica je napustilo Osijek, a puno zatucanih ga naselilo, a zna se za koga takvi glasaju i da su takvi prvi na izborima...Osim toga, SDP godinama u Osijeku cini sve da ne dodje vlast, prvo BIljana "ne bi se htjela nikom zamjerit i ne bi htjela preotvoreno o nicemu" Borzan, sad koliko vidim kao njezin nasljednik se spominje mali "Zoka Milanovic wanna be" Hajdukovic, Vrbosic, koji je bio zadnja nada, se prodao glavasoidima, o Djapicu je bespredmetno razgovarat...sve u svemu, Osijek nikad nije postao OCEK, al zato je jebena palanka u pravom smislu te rijeci...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.09.2012. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...@beejay, obzirom da sam jedina spomenula u postu NUTS 2 podjelu, očito misliš na mene kao neznalicu o tome?...ionako nema veze, u pravu si u svemu što si napisao, što je i bila poanta mog posta.....(inače, radim na EU projektima)....
...ono što mene sekira (nažalost i ne čudi) je da smo 2007.g. napraviti tu famoznu NUTS podjelu RH (NUTS 1: čitava RH; NUTS 2: 3 spomenute regije, NUTS 3: županije) te da je tu podjelu prihvatila i EU kao jedan od uvjeta za pristup u Uniju...ono što sada žele napraviti u potpunosti podržava tvoju tezu, @beejay.....jer drugog razloga jednostavno nema.....ne zaboravimo da je OBŽ (i ostale županije iz Panonske Hrvatske) izvukla goleme novce iz tih istih fondova, što je očito ponukalo centralu u Zg da razmisle da se i oni priključe na tu istu sisu koja još nije presušila.....i da im je krajnji čas, jer nakon ulaska u EU prihvaćena podjela na regije ne može se mijenjati slijedeće tri godine.......

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2012. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...@beejay, obzirom da sam jedina spomenula u postu NUTS 2 podjelu, očito misliš na mene kao neznalicu o tome?...ionako nema veze, u pravu si u svemu što si napisao, što je i bila poanta mog posta.....(inače, radim na EU projektima)....
...ono što mene sekira (nažalost i ne čudi) je da smo 2007.g. napraviti tu famoznu NUTS podjelu RH (NUTS 1: čitava RH; NUTS 2: 3 spomenute regije, NUTS 3: županije) te da je tu podjelu prihvatila i EU kao jedan od uvjeta za pristup u Uniju...ono što sada žele napraviti u potpunosti podržava tvoju tezu, @beejay.....jer drugog razloga jednostavno nema.....ne zaboravimo da je OBŽ (i ostale županije iz Panonske Hrvatske) izvukla goleme novce iz tih istih fondova, što je očito ponukalo centralu u Zg da razmisle da se i oni priključe na tu istu sisu koja još nije presušila.....i da im je krajnji čas, jer nakon ulaska u EU prihvaćena podjela na regije ne može se mijenjati slijedeće tri godine.......


Nisam mislio na tebe. Htio sam zapravo reći da mi se učinilo nevjerojatnim to da nakon polemiziranja oko podjela na regije što nije beznačajna stvar, naiđem na članak u kojem netko raspravlja je li potreban antagonizam prema Zagrebu! To je jednako imbecilna polemika kao da se pitamo treba li sin proturječiti ocu. Pa naravno da treba ako smatra da je u pravu.

Krivo mi je što je sve ovo dobilo politički predznak i što nema principijelnosti, jer npr. ni profesor Lovrinčević s Ekonomskog fakulteta u Zagrebu koji je krizitizirao ovu odluku nije HDSSB-ovac, a niti sam to ja. Nakon čitanja svakakvih komentara dobije se dobije se dojam da je Slavonija puna plaćenika koji bi i za cijenu jednog toplog bureka zabili i posljednji čavao svom rodnom kraju, a na kraju krajeva i cijeloj državi, jer neće ni ona dugo izdržati bez Slavonije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.09.2012. 23:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

beejay je napisao/la: › ...a na kraju krajeva i cijeloj državi, jer neće ni ona dugo izdržati bez Slavonije.


Kolika je inače iskorištenost tih fondova? Hoće li projekti iz Zagreba umanjiti sredstva koja bi bila raspoloživa Slavoniji, ili će možda povećati ukupnu iskoristivost?

Kad već govoriš o Hrvatskoj u globalu, onda će ovako ukupna iskorištenost sredstava biti veća. Hrvatska će povući više, a Slavonija onoliko koliko je planirala.

Meni se sve više čini da se HDSSB ovome protivi jer će se sada napokon njihova (ne)sposobnost moći s nečim uspoređivati. Možda se pokaže da ima i daleko sposobnijih od njih i da više ovom jadnom i zatucanom narodu više ne mogu prodavati, da prostiš, muda pod bubrege.

Dok se neki inate i na konto toga pune džepove, sirotinja kopa po kantama i odlazi za taj isti Zagreb, Kanadu, Australiju... Sramite se!

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.09.2012. 7:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Carobnica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Dok se neki inate i na konto toga pune džepove, sirotinja kopa po kantama i odlazi za taj isti Zagreb, Kanadu, Australiju... Sramite se!


Ne, čarobnice. Totalno obratno - kopa se kantama zato što nema inata, kako na državnom nivou tako i na regionalnom. Da je npr. bilo inata kada su se prodavale domaće banke stranim bankama, kao i druga državna imovina, danas se ne bi kopalo po kantama, a i u Slavoniji bi se bolje živjelo da je bilo više inata. Bez inata nema rezultata.

Inat je prisutan u ama baš svim europskim zemljama. Razgovarao sam jednom s jednim Šveđaninom iz Stockholma koji mi je rekao da se kod njih u Švedskoj najviše inati najjužnija pokrajina Scania (gdje se nalazi grad Malmö). Za ostale zemlje nije ni potrebno spominjati kolike su to "količine" inata, poglavito mediteranske. I onda se nađu neke "ličnosti" koje trube Slavoncima da ih može biti sram što se inate. Da čovjek ne povjeruje!

Ne čudim se što netko nije zadovoljan HDSSB-om, ali ne mogu neki stranački partneri iz Slavonije koji su sad na vlasti olako prijeći preko toga da se šiša ona sredina odakle su i dobili glasove.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: