Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Mrežasti poklopci kao zaštita na otvorima zidina Tvrđe

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65631
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2012. 7:14 
Naslov:  Mrežasti poklopci kao zaštita na otvorima zidina Tvrđe
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon što je u ponedjeljak 27. kolovoza petnaestogodišnjak iz Osijeka upao u rupu duboku devet metara, pojavio se strah od daljnjih mogućih stradanja mladih koji se okupljaju tamo. Tako je dan nalog da se zidine Tvrđe pregledaju te da se opasna mjesta dobro zaštite. Druženja mladih na toj lokaciji su česta iako im se pokušalo stati na kraj stavljanjem lokota na metalna vrata uz Vodena vrata. Lokot bi nažalost ubrzo bio razvaljen, a ubrzo bi se opet čulo zabavljanje okupljenih na zidinama.

Unatoč zabrani zidine ipak moraju biti zaštićene pa je tako nakon detaljnog pregleda ubrzo zaključeno da uz postojeću opasnost postoji još nekoliko opasnih mjesta. Gradska vlast nakon nedavnog incidenta odlučila je postaviti mrežaste poklopce na problematične otvore te bi se na taj način pokušalo otkloniti opasnost od daljnjih, a možda i gorih ozljeda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.08.2012. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hehe...sad kad su skontali da bi mogli najebati radi nezašticenih otvora...odjednom se sjetili kako ih treba zatvoriti....

no dobro....osim što su nesposobni zatvoriti tih nekoliko opasnih otvora...više zabrinjava cinjenica što su nesposobni zabrabiti pijanoj maloljetnoj balavurdiji da se opija po zidinama....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.08.2012. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...to sam baš i ja primijetila....dobro je što su zatvorili rupe, ali mislim da bi osim toga, trebali poraditi i na ostalim stvarima.....dok se stvarno jednom neki pijani balonja ne prevrne s bastiona, neće se ništa promijeniti.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.08.2012. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba se nešto dogoditi da se stvari pokrenu. Na svu sreću, ovaj put nitko nije stradao.

Primjer: prije nekoliko mjeseci poslao sam Policijskoj upravi mail u kojemu ih upozoravam na opasnu situaciju na raskrižju Trpimirove i Vukovarske, skretanje iz smjera Tuđmanovog mosta, gdje vozači automobila koji skreću u Vukovarsku zbog trenutnog gradiliška kod Eurodoma ne vide bicikliste koji prelaze preko bic. staze, a znak za bic. stazu ne postoji.

Nakon tjedan dana dobio sam odgovor od PU da su moj upit proslijedili gradskom Odsjeku za promet.

Desetak dana poslije na bic. stazu je postavljen znak STOP (iako biciklisti vrlo teško mogu vidjeti nadolazeći auto na tom mjestu).

Znak za bic. stazu nije postavljen.

Sinoć se dogodila lakša prometna nesreća u kojoj su se sudarili automobil i bicikl (što se točno dogodilo nisam vidio). Na svu sreću, nitko nije poginuo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wilko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 201
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.08.2012. 18:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa neka se i prevrnu.. ako im zabrane ovo, mladi ce piti negdje dalje..

Sta vi niste bili nikad mladi i nikad se niste zabavljali negdje na otvorenom, uz rijeku, u šumi... negdje, igdje??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
esseker81
Offline
Avatar

Ukupno postova: 108
Lokacija: 5 rajon
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.08.2012. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam i ja jedan primjer, imamo trogodišnju curicu i htjeli smo se popeti kod vodenih vrata da vidi most, prva stvar:prepuno sitnog stakla, druga stvar šetamo i držimo curicu za ruku, kad ono pored nas rupa od pitaj Boga koliko metara duboka, i nismo mogli vjerovati... bila bi dovoljna samo sekunda da neko dijete padne. Taj dio je toliko prelijep a toliko neuredan, zapušten da je to sramota...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.08.2012. 8:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wilko je napisao/la (Pogledaj post): › pa neka se i prevrnu.. ako im zabrane ovo, mladi ce piti negdje dalje..

Sta vi niste bili nikad mladi i nikad se niste zabavljali negdje na otvorenom, uz rijeku, u šumi... negdje, igdje??


...za sve postoji MJESTO i vrijeme...Bastion nikako nije mjesto za hrpu pijane balavurdije, niti je to ikad bio, a oduvijek živim u Osijeku.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.08.2012. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je super prostor, šteta što je tako zapušten. Najgore je što ovi iz Grada kao jedino rješenje vide zaključavanje. Restrikcije su oruđe nesposobnih.

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: