Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječka kupališta: Neptun

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65823
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.08.2012. 17:36 
Naslov:  Osječka kupališta: Neptun
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vratili ste se s mora ili Jadrana niste ni vidjeli ove godine? Muka Vam je i od same pomisli na dosadne jesenje kiše? Uhvatili bi još pokoju zraku sunca, osunčali bijelo tijelo ili popravili "radničku" preplanulost? Da skratimo, dosta Vam je asfalta, prometnih gužvi, cvarenja u domovima, hlađenja u kadi ili pod opasnom klimom? Dobro, nije da smo baš skratili, ali dopustite da Vam u kratkom serijalu predstavimo osječka kupališta, a sve kako bi zajedno pobijedili nadolazeće vrućinčine.






Neptun? Ali čekaj, pa Neptun zapravo i nije kupalište već improvizacija! Ipak, ljudi svejedno dolaze već desetljećima što Neptun čini mjestom koje nismo mogli zaobići u našem obilasku osječkih kupališta. Prilazimo mu sa strane "pijane" promenade i prvo što primjećujemo gore na bentu je restoran s terasom, dakle pivom. Kupalište samim time već dobija jedan plus, iako ono što vidimo ispred nas ne obećava puno. Nekoliko ljudi sunča se na obaloutvrdi, ali tvrde mi da popodne zna biti krcato. Pijesak zaboravite, postoje dva prilaza vodi, jedan u obliku kamenih stepenica, dok je drugi zapravo pristanište kompe. Ali razdaljina je pristojna za neko solidno rinovanje. Postoji čak i izvor pitke vode u obliku hidranta, a nalazi se unutar kruga podružnice Hrvatskih voda. Valjda ne zamjeraju što se ljudi dolaze napiti vode, ipak su to Hrvatske vode.









Pričam s Ninoslavom koji mi u jednoj rečenici objašnjava zašto se ljudi dolaze kupati na Neptun:
- Pa čovječe rodio sam se ovdje, treća kuća od Drave. Tu sam naučio plivati. To ti je u slučaju nas koji dolazimo ovdje kao u Dalmoša. Kako oni imaju svoju plažu i svoje more ispred kuće tako i mi imamo Neptun. Naš je i volimo ga. Popodne bude baš dosta ljudi i za mene je užitak kupati se ovdje.

Gordana ima slična razmišljanja:
- Prvi put sam ovdje došla s prijateljicom, a od tada dolazim stalno. Sviđa mi se što je domaćinska atmosfera, što se gotovo svi međusobno znaju. Uglavnom se tu kupa ekipa iz Rokove ulice, Vijenca Vladimira Nazora i dijela Retfale. Mirno je, nema prometa, jedino je Drava malo pretopla. Više se ne možeš niti osvježiti kako spada.






Napustio sam Neptun potpuno shvaćajući ono što su mi Gordana i Ninoslav rekli, jer i sam sam jedan od tih nepopravljivih lokalpatriota. I još kada si okružen dobrim društvom i mazneš jedno 'ladno na terasi, Neptun ti se doista može činiti kao najbolje kupalište na svijetu...

Plusevi
- birtija
- izvor pitke vode (još uvijek nisam siguran je li legalan)

Minusi
- stvarno ih je puno, ali mislim da oni ekipi koja se kupa na Neptunu uopće nisu bitni, pa ih s toga ne smatram potrebnim navoditi





Tekst i foto: Mladen Kovačević

Pročitajte i ...
Osječka kupališta: Želja
Osječka kupališta: Pampas

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lelica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 40
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2012. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dragi moji, ovo je prekrasno što ste započeli sa serijalom naših i vaših kupališta. Bilo bi još bolje da ih posjetite, barem, Neptun vikendom, ako niste bili ne znate što ste propustili!!!! Vikendom je ovdje kao u košnici', nema se gdje staviti ležaljka od gužve. Ove vaše fotkice prikazuju tek po nekoga kupača, izgleda žalosno, a pozavidjelo bi nam bilo koje mjesto na Jadranu da vide pravu situaciju;) Pa, daragi moji, ako uhvatite malo vremena dođite i pofotkajte kol'ko nas imaaaa... Moj fotić je preslab, ne bi uhvatio svu tu ljepotu neptunskoga, čarobnoga, kupališta Smile)) Očekujemo vas

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: