Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



HZZO nema novca za prvu ambulantu za teške bolesnike u Hrvatskoj?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65875
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.08.2012. 19:34 
Naslov:  HZZO nema novca za prvu ambulantu za teške bolesnike u Hrvatskoj?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako je osječki Dom zdravlja prva ustanova u Hrvatskoj koja je osnovala ambulantu za palijativnu skrb i to pod vodstvom najeduciranije liječnice po pitanju palijativne skrbi dr. Branke Kandić Splavski, HZZO u svoj pilot-projekt osječku ambulantu nije uvrstio Osijek.

- Prvo želim naglasiti kako smo za ovaj pilot-projekt doznali sasvim slučajno, jer nikakvog natječaja za kandidiranje nije bilo, a kada smo doznali da mi nismo dio njega, ostali smo šokirani. Naša ambulanta osnovana je u travnju prošle godine, a inicijalna sredstva za rad osnovala je Županija. Surađujemo s Centrom za palijativnu medicinu, medicinsku etiku i komunikacijske vještine u Zagrebu i već smo se uhodali, te čekali da se osnuju timovi za palijativnu skrb, te da se zna koliko svaki takav tim ima članova i koliko košta rad takvog tima. No, onda smo doznali da je pokrenut pilot-projekt koji finacira HZZO u koji su ušli samo Zagreb, Istra i mislim Varaždin, a mi koji smo to pokrenuli - nismo, ogorčeno priča dr. Rudika Gmajnić, ravnatelj osječkog Doma zdravlja.

Osječki Dom zdravlja promptno je zatražio od HZZO-a da i osječka ambulanta uđe u ovaj pilot-projekt, no 24. srpnja dobili su odgovor kako su finacijska sredstva odobrena samo za tri župnije koje su podnijele ponudu.

- Odgovorno tvrdim da nikakav natječaj na koji se mogla podnijeti ponuda nije raspisan, niti znamo kako je sadržaj takve ponude trebao izgledati, a posve je nelogično da je u taj projekt ušao netko tko nema iskustva. Mi ćemo ponovno aplicirati, ali teško je tražiti nešto za što nema modela u sustavu - kaže dr. Gmajnić.

Voditeljica osječkog Palia centra dr. Kandić Splavski bila je nešto blaža u ocjeni cijele situacije i nije željela oštro napasti HZZO, no najavila je borbu za financiranje svoje ambulante. Riječ je o ambulanti koja pruža konzulatacije liječnicima, pacijentima i članovima obitelji teških bolesnika, zatim pruža konzulatacije o liječenju boli, prehrani teških bolesnika, organizira rad volontera, te obavlja stalnu komunikaciju s patronažnim sestrama.

Tekst: Nefreteta Z.Eberhard/Glas-Slavonije.hr
Foto: Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.08.2012. 22:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
No, onda smo doznali da je pokrenut pilot-projekt koji finacira HZZO u koji su ušli samo Zagreb, Istra i mislim Varaždin, a mi koji smo to pokrenuli -[/i] nismo, ogorčeno priča dr. Rudika Gmajnić, ravnatelj osječkog Doma zdravlja.


Jadan mali Hdssb-ovac. Možda da promijeni stranku, pa ga netko iz Zagreba i nazove. Ovako je ljude tamo strah da im neće pokušati uvaliti nekog člana Hdssb-a da ga zaposle, ili ih tražiti lovu za podmićivanje sudaca u Glavaševim postupcima.

Ta nepravda prema poštenjačinama iz Hdssb-a postaje dirljiva. Nitko ih ne voli, a oni su sve prvi pokrenuli, spremni su, trude se, najeduciraniji su (!), uhodali su se... Jadni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
 



 Skoči u forum: