Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zbog vlage, plijesni i žohara djeci se otvaraju rane na tijelu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66063
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.08.2012. 7:04 
Naslov:  Zbog vlage, plijesni i žohara djeci se otvaraju rane na tijelu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

- Dug kojeg imam prema Gradu u iznosu od 10.000 kn podmirit ću kako najbolje mogu, ali molim pomoć da iziđem iz ovog stana u kojem štakori izlaze iz toaleta i žohari sa stropa padaju po nama!

Apel je ovo Aleksandre Ileš, samohrane majke petogodišnje Eme, četverogodišnjeg Ivana i godinu dana mlađe Mije, koja od 2009. godine živi u podrumskom stanu na Vijencu Ivana Meštrovića i kaže da je situacija neizdrživa!

- Dobili smo stan nakon što smo dugo vremena bili podstanari. Kad je vlasnik prodao kuću morali smo iseliti, a nitko nije htio primiti mene s troje djece tako da smo na posljetku dobili gradski stan i bili smo zadovoljni sve dok nismo vidjeli u kakvim ćemo uvjetima živjeti. Žohari izlaze iz kuhinjskih elemenata, zid je pun vlage i plijesni, djeca i ja imamo rane po tijelu. - priča Aleksandra, dodajući da su se rane najprije pojavile kod najstarije kćeri, a potom kod svih ostalih.

Noćne more zbog štakora koje su u svom stanu vidjeli nebrojeno puta mališanima ne prestaju. Uvjeti u kojima žive potpuno su drukčiji od onih kod njihovih vršnjaka, prema riječima njihove majke potpuno su neljudski, a da je to doista tako, govori u prilog i činjenica da majci ne preostaje ništa drugo nego za lijepoga vremena više vremena provoditi izvan stana nego u njemu. Nerijetko spas traže u parkovima i na ulici, jer, kako kaže Aleksandra, čim zatvori vrata postoji opasnost od glodavaca i žohara koje su pronalazili čak i u krevetu!

- Obraćala sam se Gradu i rečeno mi je da moram najprije podmiriti dug za najam stana. Morala sam plaćati 298 kn mjesečno, no primanja koje sam imala bila sam prisiljena upotrijebiti za kakvo-takvo uređenje stana, odnosno premazivanje zidova emulzijom koja bi možda spriječila vlagu. Moja djeca nisu zaslužila živjeti u ovakvim uvjetima - zaključila je Aleksandra.

Grad pomaže deratizacijom

Interesirajući se za situaciju Aleksandre Ileš i na upit može li se što učiniti po pitanju zamjenskoga stana, gradonačelnik Krešimir Bubalo rekao je kako će Grad najprije pomoći u pogledu deratizacije.

- Deratizacija bi riješila problem i štakora i žohara, pa ćemo izdati nalog za taj postupak. Što se nadalje može učiniti po pitanju zamjenskoga stana s obzirom na postojeći dug, vidjet ćemo - rekao je Bubalo.

Tekst: Marija Mihelić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.08.2012. 8:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A jadnih li ljudi...nadam se da će se nešto riješiti da mogu živjeti kako treba, a ne ovako...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.08.2012. 9:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jadna žena, ali mora znati da bez partijske knjižice ništa ne može, uvijet svega je biti član HDSSB-a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.08.2012. 10:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"...djeca i ja imamo rane po tijelu. - priča Aleksandra, dodajući da su se rane najprije pojavile kod najstarije kćeri, a potom kod svih ostalih. "

Da se ovo pojavilo van granice u nekim novinama već bi ti bila oduzeta dijeca i ona bi završila u ćorki.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjevevica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.08.2012. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la (Pogledaj post): › "...djeca i ja imamo rane po tijelu. - priča Aleksandra, dodajući da su se rane najprije pojavile kod najstarije kćeri, a potom kod svih ostalih. "

Da se ovo pojavilo van granice u nekim novinama već bi ti bila oduzeta dijeca i ona bi završila u ćorki.


zbog čega? djeca nisu zanemarena,samo im je gradonačelnik "poklonio" da žive u neljudskim uvjetima. kad tražiš gradski stan,ne smiješ odbiti ponuđen (ili smiješ jednom,nisam 100% sigurna) inače ideš na dno liste.i prije svega,vani sigurno grad ne bi dodijelio takav stan ženi sa 3 djece!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.08.2012. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaki se stan sredi i za malo novaca. Ovdje se radi o ljenosti da se popere odjeća, obriše prljavština, opere prozori, vrata itd itd. Metla, krpa, ocat i situacija bi bila bolja, koji je trošak manji od 40 kn i nije istina da si toliko nemože izdvojiti za zdravlje i higijenu. Možda ovo nekome se čini okrutno, ali je meni smiješno.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wilko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 201
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.08.2012. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a ti si vidio taj stan pa znaš da se treba obrisati samo prljavština?

grad iznajmljuje i najveće šupe samo da namakne kakva takva sredstva...
Mogli bi malo i uložiti u te razno razne gradske prostore pa onda ne bi bilo ovakvih slučajeva.
Ali prioritet je napraviti desetke spomenika "braniteljima" Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjevevica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.08.2012. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la: ›
Svaki se stan sredi i za malo novaca. Ovdje se radi o ljenosti da se popere odjeća, obriše prljavština, opere prozori, vrata itd itd. Metla, krpa, ocat i situacija bi bila bolja, koji je trošak manji od 40 kn i nije istina da si toliko nemože izdvojiti za zdravlje i higijenu. Možda ovo nekome se čini okrutno, ali je meni smiješno.

eo. http://www.glas-slavonije.hr/173190/3/Zbog-vlage-plijesni-i-zohara-djeci-se-otvaraju-rane-na-tijelu .2.fotka,tu treba puno više od metle i krpe.ne dobiju svi zapušten stan koji treba samo očistit na jugu2 ili uskim njivama .ovo je rupa! podrumska rupa!!

_________________
tko ne voli sarmu,
ne voli ni ljude osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wilko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 201
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.08.2012. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

naravno da nema govora o lijenosti, ali piskarala po ovom forumu nemaju pojma sta se događa u pravom svijetu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.08.2012. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Očito ovdje nisu neki vidjeli što je rupa. Ovo je sasvim uredu. Dobri prozori, laminat dobar, zidovi čitavi u sobi, osim u WC koji se da srediti za prvu ruku za 300-400 kn. Dijeca obuta hodaju po stanu. Nevidim u čemu je problem. Dragi moji neznate kakvim većim rupama ljudi žive, ovo je mila majka.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.08.2012. 16:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la: ›
"...djeca i ja imamo rane po tijelu. - priča Aleksandra, dodajući da su se rane najprije pojavile kod najstarije kćeri, a potom kod svih ostalih. "


 Te rane na tijelu su posljedica gljivice koju prenose mačke. Lijeće se nekim kremicama. Od kolege djeca imala iste probleme (sudeći po onom što se da vidjeti sa slika) i liječnica im prepisala kremice od kojih je sve nestalo za nekoliko dana.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.08.2012. 19:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako se ne varam, na popisu stanovnistva iz 2001. se moglo saznati da 7 ili 10% gradjana Osijeka nema sanitarni cvor u stanu, ili imaju dijeljeni sanitarni cvor (tako nekako je to glasilo).

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dobra_dumina
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.08.2012. 23:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc govoris o lijenosti? Ti govoris o lijenosti u sred ovakvog clanka? Daj procitaj ga ponovno,ocito ti je puno promaknulo. I da,usput,odi odvolontiraj pa nam pokazi kako se to rijesi za 40 kuna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.08.2012. 10:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nevidim poantu volontiranja nekome tko je sam u stanju počistiti, poprati i dezinficirati prostoriju.

Dobro, sad tko je i tko nije u stanju nešto napraviti to je nešto drugo.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.08.2012. 10:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što god bilo, djeca ne zaslužuju ovakvu patnju. Neka se Grad isprsi i riješi osnovna sanitarna pitanja ovog stana (ova žena ne može financirati postavljanje pločica u kupaoni; to je i inače velik trošak). Na kraju, kao stanodavcu to mu je i obveza. Ponajviše moralna.
Ako je zbog duga od 10 000 kn ovo zaslužila - što je tek zaslužio NK Osijek za svoja 22 milijuna?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
 



 Skoči u forum: