Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Novi trak južne obilaznice u proljeće 2014. godine

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.08.2012. 21:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crni Tetrijeb je napisao/la: › a ovi salda-konto "spasitelji" državne ekonomije koje toliko boli što se radi s "njihovim" porezom, ... A ostalima poručujem, znate gdje su vrata od građevinskog fakulteta, svatko može probati..Ee a tko će završiti i kada i u kakvom zdravstvenom stanju, to nek sam isproba pa priča okolo...
Sta je, svrbi te sto nisi na faksu s puno riba, valjda mislis da bi onda vise i sevio?! Smile

O tome kako se trose novci poreznih obveznika bi trebali razmisljati SVI gradjani, a ne samo oni za koje ti mislis da razmisljaju. Tada bi i izbor politicara bio racionalniji. Ovako neupucena rulja bira dokazane lopove, zlocince, ubojice i kriminalce.

Pravo pitanje nije zasto ih bira, nego zasto ne razmislja o tome kako se trose njihovi novci. To je ono pravo pitanje za milijun dolara.

Eto, reci nam, zasto ti ne razmisljas o tome kako se trose novci poreznih obveznika?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.08.2012. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pravo pitanje nije zasto ih bira, nego zasto ne razmislja o tome kako se trose njihovi novci. To je ono pravo pitanje za milijun dolara.

[/quote]

ne razmišlja kamo idu ti "njihovi novci" zato što u biti to nisu njihovi novci, nego od ljudi koji zaradjuju i rade ( ima ljudi u bolnici koji rade, a ne zaradjuju) šta nekog boli ljevo uvo za kog če glasat, ako mu je taj dao poso na koji ne mora ni doć ili može doć kad oče i otić kad oče za bubam 6 000kn. oni su tog svjesni i boli ih ljevo uvo za sve ostale.
mogu to dokazat, zato leteći mungos molim milion dolara??? hehe

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.08.2012. 23:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@dani_os, krivo, odgovor nije tocan. Stoji tvoja tvrdnja da ljude zaposlene u javnim i drzavnim poduzecima manje boli tuki, jer ne moraju gristi za placu, ali to nije odgovor.

Tu dolazimo do onog drugog dijela price - osobnog dohotka. Ljudi ne shvacaju da oni, cak i kao zaposlenici javnih poduzeca, zaradjuju BRUTO placu od koje im se oduzima kojih 30-50%.

Kad bi se ljudima na racune isplacivala njihova bruto placa, a onda trajnim nalogom istog trenutka skidala sva davanja drzavi (od mirovinskog, preko zdravstvenog, do poreza na dohodak i sl.) - tada bi se ljudi barem malo drugacije odnosili prema svojoj placi i novcu kojeg kao porezni obveznici uplacuju.

Ili jos bolje. Kad bi se ljudima isplacivala placa i onda automatski skidao novac za svaku pojedinacnu ideju i projekt politicara, tada bi se i u Osijeku vjerojatno ulagao novac poreznih obveznika u nesto korisnije od preskupo placenih obnova trgova i besciljnih i preplacenih obnova gradjevina.

Kad bismo tome jos dodali i mogucnost samoodlucivanja, odnosno svojevrsnog izravnog biranja projekata. E, ...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Crni Tetrijeb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.08.2012. 8:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Eto, reci nam, zasto ti ne razmisljas o tome kako se trose novci poreznih obveznika?


Ne razmišljam zato sto cu tek poceti raditi neki ozbiljan posao. Ovo sto sam dosad radio ni ne uzimam zaozbiljno.
I to ću vjerojatno raditi za 1600kn sa diplomom, to je ta strategija države, a čistaćica za 2X veću plaću..Al nema veze, pomirio sam se i sa tim , valjda tako mora biti.

A ovo bruto neto, NEMA BRUTA, to nije tvoje, nisi to ni zaradio. Ti si obavio neki posao koji vrijedi 2 jabuke, ali ajmo se praviti da vrijedei 4 jabuke kako bi opet mogla djeca imat šta jest u vrtićima, škole funkcionirale, zdravstvo, drugim riječima oni koji se ne mogu brinuti za sebe.
Ali jbg. to je osnova zajednice, države, ja moram isplatiti 4 jabuke, kao što je netko meni morao i tako.
Treba poslodavce maksimalno rasteretiti dadžbina, a porezi su najefikasnija ali najgluplja metoda punjenja državne blagajne..
Isto tako treba opaliti porez na imovinu, ne znam šta se čeka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.08.2012. 8:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Ne razmišljam zato sto cu tek poceti raditi neki ozbiljan posao.
To je jedan od razloga zasto ne razmisljati o trosenju novca poreznih obveznika. Zasto onda oduzimas pravo da o tome razmisljaju oni koji placaju poreze, i kojima se oduzima oko 40-50% njihove [bruto] place?

No, cak i da nisi porezni obveznik bi terbao razmisljati, jer trosenje novca poreznih obveznika se tice svih u zajednici, od onih koji aktivno sudjeluju u procesu (porezni obveznici), do onih koji sudjeluju pasivno - konzumenti javnih dobara (gdje i ti pripadas).

Crni Tetrijeb je napisao/la: › A ovo bruto neto, NEMA BRUTA, to nije tvoje, nisi to ni zaradio.
Problem i je u tome sto ljudi ovo prihvacaju kao cinjenicu, a s time ih nije ni briga kako se trosi njihov novac.

Totalno nakaradno razmisljanje. Osnova zajednice i jest u tome da ljudi sami definiraju sto je vazno/prioritet. Buduci da je izravno biranje prioriteta (bilo) nemoguce, zajednica se odlucila za zastupnicki model i tu je sve krenulo u losem smjeru, jer zastupnici sve cesce ne zastupaju interese onih koji su ih izabrali, nego uglavnom vlastite.

Kad bi ljudi primali bruto placu i gledali kako im s racuna nestaje novac za tocno odredjene stavke, tada bi vrlo vjerojatno i racionalnije birali svoje zastupnike, a ne bi se prodavali za lazna obecanja, lazni nacionalizam, lazni regionalizam, kuhano vino i kobasicu.

Zato treba razmisljati o trosenju novca poreznih obveznika i treba komentirati i pritiskati one koje raspolazu novcem poreznih obveznika.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.08.2012. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A ovo bruto neto, NEMA BRUTA, to nije tvoje, nisi to ni zaradio.
[/quote]

da, poslodavac je dobrovoljno mi uplatio zdravstveno i mirovinsko i platio porez na moju plaču, zato što me jako voli.

super ti je razmišljanje, bitno je kukat kako sam završio fax, a radit ču za 1600kn.
je da nemam pojma o ničemu, al eto ja bi plaču 15 000kn.

ja da sam poslodavac i da znam da tako razmišljaš, ne bi te zaposlio ni za 1600kn

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Crni Tetrijeb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.08.2012. 11:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ Mungos

Kad bi svatko imao pravo na viziju trošenja novca samo na osnovu toga što je porezni platiša, nastao bi totalni kaos. Jer u osnovi su ljudi egoistična bića i gleda se vlastiti interes.
Ovo što ti pričaš je neki teoretski idealni slučaj. Uvijek ima nezadovoljnih i onih koji nisu za gradnju hidroelektrana, cesta, jer nije njegova struka, a struka mu je "mriještenje slatkovodnih riba na Saturnovom mjesecu", ili doktor makedonske književnosti (uz ispriku makedonskom jeziku koji je lijep). Zašto bi se takvom liku uopće dopuštala vizija..

Ekonomija je u suštini toliko jednostavna da je to zapravo smješno. Ali kada treba školovati studenta kako preotet lovu drugome, e tada to već postaje fakultet.

A država realno ionako krpa dugove s tim porezima i nema tu nikakvih vizija. Nisu problem porezi, nego visoka cijena rada, i nerealni tečaj nastao vjerojatno kao pogodovanje apartmanizaciji obale 90tih i pretvaranju zemlje u zimmer frei. To je sukus. A sve ostalo je posljedica.
E sad naravno da puno ljudi grca u kreditima i diže im se kosa na glavi od devalvacije kune, ja razumijem čak i to.
Ali šta onda kenjkaš cijelo vrijeme o porezima, kao da ćeš baš ti srediti makroekonomiju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.08.2012. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crni Tetrijeb je napisao/la: › Kad bi svatko imao pravo na viziju trošenja novca samo na osnovu toga što je porezni platiša, nastao bi totalni kaos.
Naravno, to je i napisano u proslom komentaru : "Buduci da je izravno biranje prioriteta (bilo) nemoguce, zajednica se odlucila za zastupnicki model". Zato danas postoje izbori na kojima se biraju zastupnici na lokalnoj i nacionalnoj razini.

Citat: › Zašto bi se takvom liku uopće dopuštala vizija..
Zato sto je dio zajednice koja je prihvatila takva pravila. Ni ja ne mislim da je demokracija optimalna za drustvo poput hrvatskog, ali ako smo u tom i takvom rezimu - onda se pridrzavajmo pravila igre.

Citat: › Ekonomija je u suštini toliko jednostavna da je to zapravo smješno.
Kad to kaze student gradjevine koji se ismijava studentima ekonomije, moramo se sloziti s time. Studenti su i inace puni znanja i iskustva. Posebno hrvatski studenti.

Ono dalje sto si pisao se ne odnosi na pitanje trebaju li ljudi brinuti i komentirati o tome kako se trose njihovi novci ili ne. Mene zalosti cinjenica da jedan clan akademske zajednice smatra da gradjani ne trebaju razmisljati i komentirati kako se trosi njihov novac. Valjalo bi pronaci uzroke koji su doveli do takvog patoloskog stanja svijesti o drustvu i hitno ih lijeciti, inace ce vec sljedecoj generaciji biti sasvim prirodno ubiti nekoga radi nekog materijalnog dobra.

I dalje stojim frapiran cinjenicom da netko moze izreci tvrdnju kako porezni obveznici ne trebaju ptopitkivati i komentirati trosenje njihovog novca. Koliko covjeku mora biti oduzeto od sposobnosti za kriticko promisljanje da izjavi tako nesto?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Crni Tetrijeb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.08.2012. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa na toj ekonomiji jedino što vrijedi je Horvatica, uvijek sam joj škicao zurkicu, a i umjetnička je duša što totalno odudara od cijele slike tamo.Very Happy I Marcel je vrijedio, ali samo zato što je čovjek bio u praksi i prenosio znanje potvrđeno u realnosti. A ovi ostali, šaka jada, knjiški moljci, koji su što je najgore 50 godina krivo učili, pa prešli svi redom u hdssb, pa šta će oni mene naučiti. Sve sam ja njih provalio.

Oni trebaju usađivati nekakvo poduzetništvo među mlade, a student kad ode s Turkaljovih predavanja poželi izvršit samoubojstvo koliko smo bespomoćni u gospodarstvu.

A što se tiće patoloških uzroka, pa možemo ih tražiti u 50 godišnjoj uravnilovci, "ne možeš ti mene toliko malo platiti, koliko ja mogu malo raditi". Slažem se da to nije baš lijep stav.

Ali postavi se malo u moju kožu. Ja se borim sa temeljenjem, silama u tlu, vodom, potresima, vjetrom, snijegom..Pa ti da vidiš jedan obični proračun i dimenzioniranje iz drvenih konstrukcija bi odvalio na zemlju. To je toliko kompleskno, da mi se ne da ni objašnjavati to ovdje, niti bi ti to mogao shvatiti.
I sad pored svega toga, da još propitkujem državne investicije.
To nek radi onaj tko ima previše slobodnog vremena, i kome je to struka.

JA SAM EGOISTA: ŽELIM DOBRO MOJOJ GRAĐEVINI, a da li druge to boli, jebe mi se.
To kao prvo.

A kao drugo, ja znam više o ekonomiji, nego što ti znaš o građevini, to budi siguran. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.08.2012. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crni Tetrijeb je napisao/la: › A kao drugo, ja znam više o ekonomiji, nego što ti znaš o građevini, to budi siguran. Wink
Zasigurno znas. No, mi ne raspravljamo o tome tko sto zna i koliko, vec o konceptu zajednice i pracenja, komentiranja i upravljanja zajednickim sredstvima, potrebama i prioritetima.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Crni Tetrijeb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.08.2012. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Obilaznica sigurno je dosta visoko na nekoj listi prioriteta, za razliku od Šeksovog mosta i slavonike, kojoj je svrha povezivanje BIH (koja nije ni počela) i Mađarske (koja je stopirala). E to je pravo rasipništvo, iako mene veseli da indirektno 30k ljudi imaju plaću od tih građevinskih radova.
Pametnije bi bilo da su uložili lovu u rekonstrukciju željeznice di se ide ispod 60km/h, a ima ih dosta takvih u RH..Možda da se koja elektrana počela. Ali eto nije, nema sređene dokumentacije, a država si ne može priuštiti stajanje na mjestu.
Mi nešto moramo graditi, jer jedino se tako može zavrtiti ciklus i koliko toliko održavati BDP na nuli.
Naravno ne u onakom divljačkom hdz obimu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fantac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 125
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.08.2012. 20:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): ›
Za takvu komparaciju ne trebaš ići čak do Kine.
U jednom od nedavnih postova, prilikom zgražavanja nad činjenicom da će se kružni tok na tenjskom nadvožnjaku graditi više od tri mjeseca http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=39508, naveo sam primjer rekonstrukcije Ljubljanske avenije u Zagrebu. Dakle, rekonstrukcija te, danas Zagrebačke avenije, trajala je manje od tri mjeseca. Dionica je dugačka 5 km i u oba smjera ima po 3 kolničke trake. čak su napravili i jednu denivelaciju (podvožnjak).
http://www.viadukt.hr/projekti/ceste/rekonstrukcija-zagrebacke-avenije-u-zagrebu


U pitanju je Koteks, firma čiji je direktor uhićen zbog mita i korupcije. 200m istarske ulice su obnavljali 9 mjeseci i prali novce. U Zagrebu bi za toliko vremena napravili 15 km s tri trake u oba smjera. Čim je Koteks u igri znaš da se radi o pranju novaca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.08.2012. 20:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

200m istarske ulice su obnavljali 9 mjeseci i prali novce.
[/quote]

prali novce? ne bi oni tak šta radili
borili su se sa temeljenjem, silama u tlu, vodom, potresima, vjetrom, snijegom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: