Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zabrana parkiranja i na zemljanim površinama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65795
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.08.2012. 11:41 
Naslov:  Zabrana parkiranja i na zemljanim površinama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da je parkiranje na zelenoj površini prema Odluci o komunalnom redu zabranjeno, vozači dobro znaju, a mnogi su zbog toga bili i kažnjeni. Ipak često se čuju prigovori vozača da nisu parkirali na zelenu, travom obraslu površinu već na zemljanu površinu. Ipak, prema važećoj Odluci stoji da je zabranjeno zaustavljati ili parkirati vozila na javnim zelenim, zemljanim i drugim sličnim površinama, čime je vozačima onemogućeno opravdanje da površina na kojoj su parkirali nema nijedne travke te da nisu učinili nikakav prekršaj.

- Doskočili su Odluci sa samo jednom riječju i sad mi vozači više nemamo izbora, odnosno mogućnosti žalbe. Jednom sam dobio kaznu i žalio sam se jer sam parkirao na zemljanoj površini, što u Odluci prije nije stajalo. Sad je tome odzvonilo - priznaje nam dugogodišnji osječki vozač.

Do sada su mogućnost žalbe na Prekršajnom sudu iskoristili brojni vozači, a najčešći su izgovori bili istovar robe, puknuće gume ili tek kratko zadržavanje. Sudeći prema novoj Odluci, vozačima ne preostaje ništa drugo, nego parkirati isključivo na mjestima namijenjenim za parkiranje kako bi izbjegli da im komunalni redar ostavi "čestitku" od 300 kuna koliko iznosi kazna za navedeni prekršaj.

Tekst: Ma.M./Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ratni_heroj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.08.2012. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a kazne za mafijaše koji svoje aute (audi,bmw,mercedes nove) parkiraju točno na zelenu površinu ispred kafića da se vide njihovi ljubimci,ili kad ih parkira na sred ceste i slično i svaki dan može se ovako nešto vidjeti... puno puta vidim da kaznu za parkiranje dobijaju samo građani a ne mafija i kriminalc....joj da pa ovo je Osijek...zanemarite,zaboravio sam da pravila u ovom gradu vrijede samo za poštene građane ne za Glavaša i ekipu ostalu Smile

_________________
Idite svi u 3 PM od prvog do zadnjeg Osječana!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: