Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prozori "zakucani", nepokretni se pacijenti guše u smradu fekalija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65795
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2012. 17:22 
Naslov:  Prozori "zakucani", nepokretni se pacijenti guše u smradu fekalija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dok se temperature zraka penju i do vrtoglavih 35 stupnjeva Celzijevih, dio najtežih neuroloških bolesnika s multiplom sklerozom i moždanim udarima leži u suterenskim prostorijama zgrade iz 1874. godine na kojoj se danas nalaze čak dva Odjela Klinike za neurologiju KBC-a Osijek.

- Ostao sam zatečen situacijom u kojoj sam zatekao brata. Naime, moj mlađi brat leži s nepokretnim starijim bolesnicima, koji vrše nuždu u pelene, a ni jedan suterenski prozorčić ne može se otvoriti pa se zagušljivost i vrućina miješaju sa smradovima fekalija. Toaleti su zajednički i za muške i ženske pacijente pa se na odjelu priča o nizu neugodnih susreta. Uistinu sam ostao šokiran stanjem na Neurologiji - posvjedočio je čitatelj o svom nedavnom iskustvu (podaci poznati redakciji Glasa Slavonije, nap.a).

Predstojnica Klinike za Neurologiju prof. Silva Butković Soldo napominje kako su svi pacijenti smješteni u adekvatne krevete i pruža im se primjerena njega, ali i kako se podrum u staroj zgradi Neurologije rabi još od 1985.

- Nažalost, naša klinika smještena je u posve neadekvatne uvjete. Nalazimo se u dvije zgrade, jedna je iz 1967. i ima samo prizemlje i kat, ali ne i lift pa redovito dvadesetak nepokretnih pacijenta nosimo stubama. Druga je zgrada s kraja 19. stoljeća i, nažalost, zbog potreba prostora dva odjela smještena su u suteren. Idealno rješenje bila bi izgradnja spojene zgrade s Kirurgijom - komentirala je prof. Butković-Soldo. Ovaj odjel ima kapacitet od 68 ležajeva, plus sedam kreveta u dnevnoj bolnici, no kako je Osijek centar regije s najvećim brojem moždanih udara u Hrvatskoj, kapaciteti su neprestano puni, a prema riječima liječnika, u prvih pola godine odjel je zabilježio i nešto veći broj preminulih pacijenata.

Prioritet uprave KBC-a je renobiranje neurokirurgije

U Ravnateljstvu KBC-a Osijek napominju kako je jedan od prioriteta nove uprave upravo renoviranje postojećih objekata na kojima je smještena Neurologija.

- Problem oko izgradnje nove spojne zgrade je činjenica da je postojeća zgrada zaštićeni spomenik kulture te će biti neophodne posebne dozvole konzervatora. Dodatan problem za sada svakako je i financiranje takve izgradnje za koju trenutačno nemamo novca niti nam ga može obećati Ministarstvo. Zbog toga namjeravamo rabiti fondove Europske unije. -

Tekst: Nefreteta Z.Eberhard/Glas-Slavoije.hr
Foto: Goran Flauder/Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjevevica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2012. 17:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bolnica nam je kao u 17.stoljeću Sad ali,građevina je takva , i kako je-tako je.želim reći ,nije toliko bitno zdanje,nego ljudi.dok sam primala kemoterapiju u novoj zgradi ginekologije gdje je 1 wc na 2 sobe,osjećala sam se ko komad namještaja.prebačena sam na onkologiju,dok ju još nisu renovirali,za cijeli kat 2 wc-a ,medicinska sestra me nekoliko sati držala za ruku.pogodite gdje mi je bilo bolje?

_________________
tko ne voli sarmu,
ne voli ni ljude osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gala_pia
Offline
Ukupno postova: 138
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2012. 21:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a netocnih podatak u tekstu onak milijun! neurologija je losa. al u podrumu ima samo 13 kreveta. i njega bolesnika se radi redovito. tako da cisto sumnjam da se ne moze disat od fekalija. a sto se tice ovih wc-a pa nije bolnica hotel s 5 zvijezdica. ja sam obisla sve odjele u bolnici i mislim da se previse pljuje po njoj. nije bitno koliko ima wca bitno je da su cisti i uredni. i ja nigdje nisam vidjela da pacijenti cekaju u redu za wc, hahahah. zanimljivo je kako vecini pacijenata bude bolje dok leze u bolnici i cim se vrate kuci nastave po starom nacinu zivota i opet im bude lose. ja ne radim tamo, tako da se ne misli da zato branim. al u hrv bar imamo zdr osiguranje. a ako netko nije zadovoljan moze privatno slobodno platiti pa ce imat kraljevski tretman. u americi ni nemaju zdr osiguranje,

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2012. 22:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeli to u kliničkom bolničkom centru Osijek ,pa nemož vjerovat....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 31.07.2012. 23:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...a oni koji su umrli oživljavaju i izlaze s patologije i jedu ljude na zaraznom Rolling Eyes

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.08.2012. 0:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gala_pia je napisao/la: ›
a netocnih podatak u tekstu onak milijun! neurologija je losa. al u podrumu ima samo 13 kreveta. i njega bolesnika se radi redovito. tako da cisto sumnjam da se ne moze disat od fekalija. a sto se tice ovih wc-a pa nije bolnica hotel s 5 zvijezdica. ja sam obisla sve odjele u bolnici i mislim da se previse pljuje po njoj. nije bitno koliko ima wca bitno je da su cisti i uredni. i ja nigdje nisam vidjela da pacijenti cekaju u redu za wc, hahahah. zanimljivo je kako vecini pacijenata bude bolje dok leze u bolnici i cim se vrate kuci nastave po starom nacinu zivota i opet im bude lose. ja ne radim tamo, tako da se ne misli da zato branim. al u hrv bar imamo zdr osiguranje. a ako netko nije zadovoljan moze privatno slobodno platiti pa ce imat kraljevski tretman. u americi ni nemaju zdr osiguranje,


očeš se udAt za mene? ak nečeš daj barem da ti večeru platim?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.08.2012. 1:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjevevica je napisao/la: ›
bolnica nam je kao u 17.stoljeću Sad ali,građevina je takva , i kako je-tako je.želim reći ,nije toliko bitno zdanje,nego ljudi.dok sam primala kemoterapiju u novoj zgradi ginekologije gdje je 1 wc na 2 sobe,osjećala sam se ko komad namještaja.prebačena sam na onkologiju,dok ju još nisu renovirali,za cijeli kat 2 wc-a ,medicinska sestra me nekoliko sati držala za ruku.pogodite gdje mi je bilo bolje?

Ovaj tvoj je pravi komentar!!!!

U bolnicu se ide ako si ozbiljno bolestan, a tada je najmanje važno koliko ima wc-a na odjelu. Svi bismo mi voljeli da su nam bolnice kao hoteli, ali takve su kakve su. Meni je važno da su liječnici stručni i savjesni, sestre kao ona sa onkologije koju si spomenila, a lijekova da ima dovoljno i da su kvalitetni.

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evergreen
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.08.2012. 9:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neurologija je grozna, a slično je i na zaraznom... 2 WC-a (prethistorijska, stara, s lošim vratima, bez podjele na muško/ženski, u kojima su nekakve posude sa nekakvim/nečijim tekućinama) a nas oko 30 na tom dijelu zaraznog, pritom neki leže i u hodniku, u sobama je otprilike po 4 bolesnika(stari/mladi/djeca)... WC papira niodkuda, a čak prvi dan nije bilo ni jastuka za mene... na zamolbu da mi se promijeni posteljina (nenamjerno zbog bolesti zaprljana), odgovor je bio "da nema rezervne, to je to". Pozitivno je ako ne izađete od tamo s još nekom bolesticom osijek031.com smile Horor iskustvo u svakom slučaju. No spasili su me, pa ipak treba pohvaliti osoblje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ratni_heroj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.08.2012. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da bi najbolje bilo da otvorimo još 3,4 trgovačka centra,da stavimo nekoliko tenkova po gradu...da bacamo novac kojeg ionako nemamo na totalno debilne projekte iz kojih nikad neće biti nikakva zarada samo zato što na taj način mafija ovog grada može si prati novce....nemojte slučajno uložit novce u obnovu bolnice..ne ne Smile bolje da nam stoji prazan eurodom,da nam neki debilni tenk stoji u gradu,bolje da gradimo promenadu novu....pa koji mafijaš je vidio prati novce tako da bolnicu obnovi ^^

_________________
Idite svi u 3 PM od prvog do zadnjeg Osječana!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krmak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 01.08.2012. 13:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imamo najgoru bolnicu sa najgorim osobljem,ali nikako da se otmem dojmu da je to članak iz Glasa Slavonije.....
ajmo drvlje i kamenje opet po svemu što je pod vladom i što nije po HDSSB-om...
oni šta naprave to sve valja i sve je savršeno...
fuj! gade mi se....

_________________
"Došao sam do zaključka da je politika preozbiljna stvar da bi bila prepuštena političarima.".....Charles de Gaulle
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borod
Offline
Avatar

Ukupno postova: 282
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.08.2012. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma nikoga niti u bolnici a jos manje izvan nje ne brine stanje komfora i smjestaja bolesnika. Doktori se bore za politčke pozicije a političari za poene preko raznih fontana, trgova i slicnih investicija a planovi o zavrsetku prosirenja i izgradnje bolnice koja je pocela osamdesetih godina proslog stoljeca nikoga vise ne zanimaju. Ocito su planovima vec davno obrisali debele guzice.
Ima bolnica i apartmane u koje smjestaju one koji bi o bolnici trebali brinuti jer su i za to izabrani.
A ovo sada je samo konstatcija katastrofalne situacije koja godinama nikoga nije smetala, dok nije započela borba oko sefovske pozicije s obzirom da se sadasnja sefica cini se vec istrošila a i druga stranka je na vlasti.
Tko zna, mozda je doslo vrijeme da ode sefica koja nije nista napravila i ustupi mejsto sefu, koji nista ne ce napraviti. Narod to zove zamjena govno za govno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
ratni_heroj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.08.2012. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krmak je napisao/la: ›
imamo najgoru bolnicu sa najgorim osobljem,ali nikako da se otmem dojmu da je to članak iz Glasa Slavonije.....
ajmo drvlje i kamenje opet po svemu što je pod vladom i što nije po HDSSB-om...
oni šta naprave to sve valja i sve je savršeno...
fuj! gade mi se....

Glas Slavonije treba pretvorit u Glas Glavaša ili Glas HDSSB-a....barem ono što pišu bi imalo nekakvog smisla onda...
i da smo htjeli od toliko bačenih novaca i projekata u ovom gradu imali bi novu bolnicu ako ne najbolju u Hr...al jebeš ti to sve kad je bolnica u centru pažnje samo kad glavaš neželi jesti Wink

_________________
Idite svi u 3 PM od prvog do zadnjeg Osječana!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gala_pia
Offline
Ukupno postova: 138
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.08.2012. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dani_os je napisao/la: ›
Gala_pia je napisao/la: ›
a netocnih podatak u tekstu onak milijun! neurologija je losa. al u podrumu ima samo 13 kreveta. i njega bolesnika se radi redovito. tako da cisto sumnjam da se ne moze disat od fekalija. a sto se tice ovih wc-a pa nije bolnica hotel s 5 zvijezdica. ja sam obisla sve odjele u bolnici i mislim da se previse pljuje po njoj. nije bitno koliko ima wca bitno je da su cisti i uredni. i ja nigdje nisam vidjela da pacijenti cekaju u redu za wc, hahahah. zanimljivo je kako vecini pacijenata bude bolje dok leze u bolnici i cim se vrate kuci nastave po starom nacinu zivota i opet im bude lose. ja ne radim tamo, tako da se ne misli da zato branim. al u hrv bar imamo zdr osiguranje. a ako netko nije zadovoljan moze privatno slobodno platiti pa ce imat kraljevski tretman. u americi ni nemaju zdr osiguranje,


očeš se udAt za mene? ak nečeš daj barem da ti večeru platim?


kad naučiš razlikovat ć i č, onda možeš!!! Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
 



 Skoči u forum: