Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tuga

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2006. 3:12 
Naslov: Snif ! Tuga
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E, sad... nisam znala gdje bih stavila ovaj topic, pa sam ga odlučila otvoriti ovdje jer se radi o osjećaju... koji je uglavnom povezan s ljubavlju. Ne nužno u odnosu žena-muškarac.

Potaknuta sam nesvakodnevnim problemima... problemima koji mi se gomilaju iz dana u dan.. zbog kojih više ne osjećam zabrinutost, tjekobu... nego jednostavno neku neopisivu tugu zbog te situacije koja mi se sada čini kafkijanskom u tolikoj mjeri da postaje gotovo groteksna.

Zanimalo me imate li vi neki način koji vam provjereno pomaže u ublažavanju tuge?
Ja ga još nisam uspjela pronaći.

I ne slažem se nekako s onom "Vrijeme liječi sve rane.". Bliža mi je jedna Kingova: "Tuga je kao pijani gost, uvijek se vraća po još jedan oproštajni zagrljaj."

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2006. 8:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tuga najčešće i jest povezana s osjećajem gubitka. Čuj, rekla bih ti sad Bit će dobro, bit će sve ok, ali mislim da to nikad nitko nije povjerovao, pa nema razloga da ti sad povjeruješ.
Postoji more toga što možeš napraviti da prestaneš biti tužna, ali to su sve individualne stvari: nekog veseli šoping, nekog čokolada, nekog knjiga i kava... U stanju tuge potpuno opravdavam da se čovjek razveseli i materijalnim stvarima, jer one ne stvaraju ovisnost o materijalnom, već simboliziraju veselje i pomažu da se misli rastresu. Ja kad sam tužna - peglam (no to ne znači da nikad ne peglam kad nisam tužna) ili radim nešto, da zaboravim da sam tužna ili da si kupim još vremena za razmišljanje dok radim posao za koji ne treba koristiti mozak Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2006. 8:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neki su ljudi skloniji tuzi, ovisno koliko primaju k srcu što se dešava njima samima, njima dragim osobama, pa sve do općenitijih stvari.......

U Literanom kutiću spomenuta je i F. Sagan. Eto, ona je napisala "Dobar dan, tugo".

Često se tako osjećam. Dovoljno je da odgledam tužan film, a k'o za inat svi dobri filmovi su tužni.

Nemam univerzalnog lijeka pa tako ni za tugu.
Naprosto prođe.
I vrati se.

p.s.
za razliku od Alane, meni ne pomažu poslovi "mozak na pašu" jer ostavljaju previše vremena za dumanje, upravo suprotno - posao koji zahtijeva više koncentracije, stavi sa strane ostale misli

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.07.2006. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odi malo u prirodu na kampiranje daleko od svih

_________________
We shall never surrender !!!! W.C.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2006. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fallen-angel je napisao/la: ›
odi malo u prirodu na kampiranje daleko od svih


preurban sam tip za tako nešto........
eventualno bi mogla na svjetionik.

p.s.
i šopingica pomaže. ali onda račun dođe na kraju mjeseca........ osijek031.com smile

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2006. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy, radi stvari koje te uveseljavaju da manje misliš o tome, onda ćeš naći sreću...
tko se ne trudi neće ni profitirati

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2006. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
E, sad... nisam znala gdje bih stavila ovaj topic, ...


preporucavam hranu, ja se obicno puno bolje osjecam kad sam sit. zatim, san.
cigareta i kava.
setanje po prirodi(ne, ozbiljno..)
i td...

ma samo si zabrij da ti nesto pomaze i pomoci ce ti, ne brini.

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2006. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

puki je napisao/la: ›

preporucavam hranu, ja se obicno puno bolje osjecam kad sam sit. zatim, san.
cigareta i kava.
setanje po prirodi(ne, ozbiljno..)
i td...


čovječe, onda se udeblja i padne u još veću depru.......

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2006. 15:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la: ›
wendy, radi stvari koje te uveseljavaju da manje misliš o tome, onda ćeš naći sreću...
tko se ne trudi neće ni profitirati


Stvari koje uveseljavaju mislim da treba raditi i kad nisi tužan, ali najčešće to ljudi zanemare dok im ne dođe do grla i dok nisu u strašnoj depri i kolotečini. Zato, može pitanje: što ste danas napravili, a da vas je razveselilo? (pritom ne mislim na stvari koje ste morali napraviti, ili koje ste trebali napraviti, nego na nešto što ste napravili samo zato što ste htjeli i bilo vam je dobro)?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2006. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa normalno da treba raditi i kad nismo tužni, al eto, pošto se ona toga nebi mogla sjetiti zbog tuge kako ti kažeš, pošto su zaokupirani tugom, ja je sad savjetujem da to radi još intenzivnije nego što inaće radi...

a ja sam danas otišao do knjižnice i podigao knjigu koju želim pročitati...
ili odem za svoju dušu negdje u šetnju sa fotićem i fotografiram

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2006. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
što ste danas napravili, a da vas je razveselilo? (pritom ne mislim na stvari koje ste morali napraviti, ili koje ste trebali napraviti, nego na nešto što ste napravili samo zato što ste htjeli i bilo vam je dobro)?


razveselio sam svoju zarucnicu. ubio sam bossa u cave storyu. smislio sam vise-manje logican slijed dogadjaja u buducem bestselleru.itd:) e,da,upravo sa rucao:)))))
sad idem zapalit, i bit cu jos sretniji...
DanicaV je napisao/la: ›
čovječe, onda se udeblja i padne u još veću depru.......


ne u prekomjerenim kolicinama, damit.
jedan red cokolade. jednu bananu. komad lubenice. nes slatko. odmah poraste raspolozenje...

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2006. 17:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ljudi, vi ste legende Wink Evo, ovo me oraspoloži. Vaši postovi su mi izmamili osmjeh na lice. Uvijek ima ozbiljnih, duhovitih, onih koji bi se svađali Wink

Što se tiče shoppinga, taj mi način provjereno nikada ne pomaže da se oraspoložim. Trenutno da... a onda nastupa krivnja jer novci nisu zarađeni mojim rukama, još uvijek Confused

Hrana pomaže, naravno Laughing , a jednako tako i šetnje po prirodi, nekakvo ispucavanje.. ne bih baš ubila bossa, ali bih često mogla odalamiti nekoga iz svoje blizine Wink

Ali, to sve djeluje u povremenim trenutcima tuge. Ono što danas mnoge ljude muči je ona "kronična tuga". Kod situacija koje nisu bezazlene niti prolazne... A tu je valjda najvažnije pokušati riješiti probleme sa samim sobom.

Psihijatar ti danas "liječi" depresiju hrpom lijekova.. što ti izazove samo ovisnost, a popratno i novu vrstu tuge.. Ostaje nam da se pobrinemo sami za sebe, kako god znamo. To je obično najbolji izbor.

A, eto, mene umjesto shoppinga veseli čavrljanje tu s vama. Iskrena mišljenja bez previše maski, s kakvima se susrećemo svuda oko sebe. Vidjet ću koliko će me veseliti kada stigne telefonski račun Wink

Ali, eto, mislim da svi mi u sebi prije ili kasnije nosimo neke svoje tuge.
Kako to poetično kaže kaže Matoš: "Sve je puno mene i mojih teških kaosa..."
Ali, sa svime se naučimo nositi, nadam se. Čak i kad se ti kaosi gomilaju jedan na drugi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2006. 17:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

heh, Držić je rekao "fortuna je kao žena, prevrtljiva i naklona mladima" oliti može se može nam se nasmješiti ili okrenuti leđa u bilo kojem trenutku, a naklona mladima jer mladi pokušavaju u životu, zazivaju fortunu, a ne stari koji su sve u životu proživili i više im nije ništa napeto...
treba tražiti sreću, a ne čekati u svom mračnom kutku sobe da nam fortuna pozvoni na vrata...

i da, tugu kad podjelimo s drugima je manja, a sreću kad podjelimo s drugima je veća Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2006. 17:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la (Pogledaj post): › heh, Držić je rekao "fortuna je kao žena, prevrtljiva i naklona mladima" oliti može se može nam se nasmješiti ili okrenuti leđa u bilo kojem trenutku, a naklona mladima jer mladi pokušavaju u životu, zazivaju fortunu, a ne stari koji su sve u životu proživili i više im nije ništa napeto...
treba tražiti sreću, a ne čekati u svom mračnom kutku sobe da nam fortuna pozvoni na vrata...

i da, tugu kad podjelimo s drugima je manja, a sreću kad podjelimo s drugima je veća Smile



Lijepo rečeno, filozofe Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2006. 17:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›

A, eto, mene umjesto shoppinga veseli čavrljanje tu s vama. Iskrena mišljenja bez previše maski, s kakvima se susrećemo svuda oko sebe. Vidjet ću koliko će me veseliti kada stigne telefonski račun Wink


e, Wendi, i mene... telefonski račun za prošli mjesec sam platila.... Crying or Very sad
pa opet i dalje čavrljam... Wink

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: