Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Našao posao za deset osoba, a samo je jedna odlučila raditi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66068
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.07.2012. 17:16 
Naslov:  Našao posao za deset osoba, a samo je jedna odlučila raditi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U zemlji gdje se kriza produbljuje iz dana u dan sve je više ovisnika o neradu. Među njima brojni su i Osječani. Potvrđuje to Marijan Gubina, predsjednik Osječke lige za borbu protiv ovisnosti, koji kaže da tome u prilog govore i studijska istraživanja kako građani bolje žele živjeti od socijalne pomoći nego od vlastitoga rada. Kako i ne bi, kad šesteročlana obitelj sa svim vrstama socijalnih i ostalih pomoći mjesečno namakne i do 6.000 kn!

- Ljudi su se navikli na nerad i uživaju u zaštićenom prostoru neradnika, što im je omogućila država koja o njima skrbi. Oni istodobno guše državni aparat, jer posla ima, ali nitko ne želi raditi. Konkretno; molio sam poduzetnike da prime deset nezaposlenih osoba. Međutim, samo se jedna od tih deset osoba javila i nastavila raditi, unatoč tome što su svi oni govorili da nemaju što jesti i i da nemaju dovoljno novca za život. Ostalih devet je odustalo - priča Gubina.

Dodaje kako je glavni moto neradnika želja za visokim položajem bez velikoga rada. Da je njihov stav i ovisnost koja je, kaže, raširenija nego ikad prije, donekle i opravdan Gubina komentira činjenicom da šesteročlanoj obitelji država i lokalna samouprava mjesečno uštedi i do 2.000 kn, koliki je iznos dijela plaćenih režijskih troškova korisnicima socijalne pomoći, ali i razna druga prava koje kao korisnici ostvaruju. Država je, kaže, otvorila prostor za neradničku populaciju, a navika nerada stvorila je ovisnost koja se može izliječiti tek kontrolom prihoda u obitelji s jednom nezaposlenom osobom ili dvije.

- Nema registriranih ovisnika koji će doći kod nas u Ligu i reći da su ovisni o neradu. No ti se ljudi lako prepoznaju i tek ukidanjem povlastica kao nezaposlenima mogu se trgnuti i riješiti ove ovisnosti koja nije ništa manje štetna od bilo koje druge - zaključuje Gubina.

Radni dan kao prokletstvo

- Godinama se nismo odmakli od kulta nerada i vlada paradigma kako se osloboditi od rada, a ne kako osloboditi rad. Svojom ovisnošću o neradu hrvatski radnik prosvjeduje protiv korporatista koji su stvorili dužničko ropstvo. Konkretno, prosječna obitelj ima tri kredita i oni koji rade prosvjeduju protiv niskih plaća i nemogućnosti otplate kredita i preživljavanja - rekao nam je to prof. Zlatko Miliša koji kaže kako se ovisnici o neradu dobro uklapaju u knjigu čikaškog novinara koji je 1986. godine napisao bestseler "Walking", a gdje je tisuće ispitanika priznalo da je za njih prokletstvo preživjeti radni dan.

Tekst: Marija Mihelić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2012. 17:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

konacno da se o ovom problemu pocelo pricati...istina da se o ovome odavno zna...al eto pocela je javna rasprava ......
najlakše je kukati kako se nema..kako je sve skupo kako je država u penisu...
al kad se treba prihvatiti posla...ne možeš nigdje nikoga pronaci...
no ako se i pronađe netko tko bi radio...onda se odmah gleda kako bi taj posao trebao biti u stilu ...kancelarija...po mogucnosti da se može spojiti na fejsbuk...i nekako docekati kraj radnog vremena.....

zajeban smo mi narod.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.07.2012. 17:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ma tko to namakne 6000 kuna bez rada da mi je samo znati...iskreno mislim da doticni gospodin Gubina s oprostenjem sere...
ja sam radio 7 godina od toga 2,5 bez i jedne kune placeno...i sto se sada dogada...sada kad odem na razgovor za posao me lagano odbruse jer imam radnog iskustva i ne odgovaram im, a zasto im ne odgovaram, pa nije ih ni sram reci mi u facu da im ne odgovaram upravo zato sto sam vec radio i sto oni ne mogu za mene dobiti nista od drzave...i onda mi se nade tako neki pametnjakovic koji sere okolo kako posla ima a ljudi nece raditi...slobodno mi se javi s poslom ne da cu ti ga ja prihvatiti nego cu ti u roku 5 minuta dovesti bar jos 20 osoba koje sigurno nece odbiti raditi....

_________________
We shall never surrender !!!! W.C.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.07.2012. 18:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne vidim o kakvom se poslu ovdje radi ?

da nije mozda neki super posao za 1500 kn i 12 sati radnog vremena dnevno ?

jednom mi je jedna zena rekla zasto nece raditi za 1500.

min 1000 kn joj treba da plati cuvanje djeteta, za put joj ode jos 400, 500 kn ... ponekada treba pojesti nesto na poslu ... i uglavnom vise potrosi da radi, nego da ostane kod kuce bez ikakvih primanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.07.2012. 18:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O samom Marijanu Gubini bi se dalo puno toga reći.

Dao je oglas na bika.net kao Udruga Auxilium koja traži radnike za Call centar. Na nepuno radno vrijeme?
http://www.bika.net/posao/radnik-call-centru-m-z/18812
Tako je on molio druge da zaposle ljude? Kakav to call centar? Kakva Udruga Auxilium?
Malo bi se opario i uzeo postotak pa je sad kivan što nije zaradio?

Ovdje traži poslovne tajnice. Wtf??
http://www.njuskalo.hr/pravo-administracija/poslovna-tajnica-m-z-oglas-4935685

Uostalom kakav je ovo članak? To je komentar XY osobe na trenutnu situaciju u državi ili što? On je nekakvo mjerilo?
Svašta Rolling Eyes

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Scorpius
Offline
Avatar

Ukupno postova: 10
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2012. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Korina je napisao/la (Pogledaj post): › O samom Marijanu Gubini bi se dalo puno toga reći.

Dao je oglas na bika.net kao Udruga Auxilium koja traži radnike za Call centar. Na nepuno radno vrijeme?
http://www.bika.net/posao/radnik-call-centru-m-z/18812


Posao u call centru, a traži se životopis s fotografijom?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Betonski spavač
Offline
Avatar

Ukupno postova: 55
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2012. 20:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatska je puna takvih drkoša koji trebaju robove a ne radnike.Čim traži fotku za posao u call centru znaš da s njim nije nešt u redu.Redakcija uopće ne bi trebala objavljivati ovakve članke.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
ratni_heroj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.07.2012. 20:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma građani odvratni neradnici ovi u vladi se ubiju od toga dao siguraju poslove i poprave državu ccc :\

_________________
Idite svi u 3 PM od prvog do zadnjeg Osječana!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oggy031
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.07.2012. 21:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

daleko od toga da hrvati (odnosno čitavi balkanci) nisu drkaroši, ali postoje i oni koji bi bez ikakvih problema radili... čak ih ima jako puno takvih, o kojima se ne piše... sigurno da ima posla, daleko od toga... ali radno vrijeme 8+ radnih sati i plaća eventualno 2200, ako imaš sreće... sramota za našu državu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
emkej
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.07.2012. 21:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Radila sam ja kod Gubine pa sam dala otkaz i ostala neisplacena..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.07.2012. 21:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zašto nije navedeno koji posao je nuđen???

btw kad se moja legica nakon što je diplomirala išla prijaviti na HZZ, prilikom prvog individualnog razgovora su je pitali da li se želi prekvalificirati za pomoćnog kuhara Smile

nabijem ja njima prekvalifikaciju Smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.07.2012. 22:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › zašto nije navedeno koji posao je nuđen???

btw kad se moja legica nakon što je diplomirala išla prijaviti na HZZ, prilikom prvog individualnog razgovora su je pitali da li se želi prekvalificirati za pomoćnog kuhara Smile

nabijem ja njima prekvalifikaciju Smile


A treba kvalifikacija za guljenje krumpira? Zar to ne bi mogla raditi i sa fakultetom bez prekvalifikacije? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.07.2012. 23:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad budeš išao na individualni razgovor u HZZ pitaj si referenta Wink

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.07.2012. 23:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › kad budeš išao na individualni razgovor u HZZ pitaj si referenta Wink

Meni su sa mojim fakultetom nudili prekvalifikaciju za pomoćnog bageristu, što on ne može bagerom to bih ja lopatom Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.07.2012. 0:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sramota kome vi dajete medijskog prostora Gubini smrdljivom, sramota...

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
 



 Skoči u forum: