Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



HULK: radionica HackOs #2

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65867
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.07.2012. 15:37 
Naslov:  HULK: radionica HackOs #2
21.07.2012. 9:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas se jako malo ulaže u kvalitetnu zaštitu informatičkih sustava te su zbog toga napadi na iste sve učestaliji i uspješniji. Moguće je kvalitetno zaštititi informatičke sustave tako da budu manje izloženi curenju informacija i podataka što u konačnici smanjuje rizike od neovlaštenog pristupa podacima, smanjuje mogućnost od financijskih gubitaka, doprinosi reputaciji tvrtke te povećava njezinu produktivnost i učinkovitost.

Hrvatska udruga Linux korisnika u suradnji s Udrugom 01 organizira drugu po redu radionicu namijenjenu svima koji žele saznati koji su to prvi koraci koje treba poduzeti, a koji vode prema većoj sigurnosti vaših sustava i podataka. Demistificirat će se pojam hakera i hakiranja tako što će se tijekom radionice prikazati kako se prosječna razina sigurnosne zaštite može vrlo lako ugroziti.

Također, na praktičnom (tehničkom) dijelu radionice bit će demonstrirane metode i alati kojima se hakeri koriste za napade na informacijske sustave. Radionica će se bazirati na izradi Buffer Overflow exploita pa će polaznici tako proći kroz sve korake koje i hackeri i sigurnosni stručnjaci prolaze kada žele neovlašteno upasti u računalne sustave, odnosno provjeriti i povećati razinu njihove sigurnosti.

Radionica će se održati u prostoru Euroherca (Hrvatske Republike 45), u subotu, 21. srpnja 2012. godine, s početkom u 9 sati.

Predavač je Bojan Alikavazović, sistem inženjer za područje računalne sigurnosti zaposlen u tvrtci Combis.

Zbog ograničenog broja mjesta prijave na radionicu su obvezne. U slučaju popunjavanja mjesta bit ćete obaviješteni kada će se održati nova grupa.

Prijavu za radionicu možete ispuniti u nastavku, a sve dodatne informacije možete dobiti na e-mail: info[at]linux-osijek[dot]org.





Najava 031: HULK: radionica HackOs #1

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2012. 21:46 
Naslov:  Re: HULK: radionica HackOs #2
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da su cijene kotizacije mogle biti malo niže...

  • Zaposlen (kotizacija 200 kn)
  • Zaposlen i član udruge (kotizacija 150 kn)
  • Student ili nezaposlen (kotizacija 150 kn)
  • Student ili nezaposlen i član udruge (kotizacija 100 kn)

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
valent
Offline
Ukupno postova: 172
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2012. 22:19 
Naslov:  Re: HULK: radionica HackOs #2
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › Mislim da su cijene kotizacije mogle biti malo niže...

  • Zaposlen (kotizacija 200 kn)
  • Zaposlen i član udruge (kotizacija 150 kn)
  • Student ili nezaposlen (kotizacija 150 kn)
  • Student ili nezaposlen i član udruge (kotizacija 100 kn)


Ovo nisu nikakve komercijalne cijene, mi u udruzi radimo volonterski i za ovu kao i za mnoge druge radionice koje smo do sada radili nismo dobili ni lipe. Kada bi radili komercijalno cijena ne bi bila ispod 500-600kn, možda i više.

Ako bilo tko želi doći na radionicu a jedina prepreka su mu financije, neka mi se javi i dobit će gratis prisustvovanje radionici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2012. 22:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

valent je napisao/la: ›
Ovo nisu nikakve komercijalne cijene, mi u udruzi radimo volonterski i za ovu kao i za mnoge druge radionice koje smo do sada radili nismo dobili ni lipe.

Razumijem da radite volonterski, ali mislim da bi za početak bilo bolje da su cijene simbolične (50-100 kn max.), but that's just me. Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
valent
Offline
Ukupno postova: 172
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2012. 23:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Opet ti ponavljam, ako ti je problem u lovi javi se i dobiješ besplatno.

_________________
pratite me na twitteru - www.twitter.com/valentt
blog: http://kernelreloaded.blog385.com
linux, anime, spirituality, windsurf, wireless, ronjenje, pametne kuće, zwave
registered as user #367004 with the Linux Counter, http://counter.li.org.
ICQ: 2125241, Skype: valent.turkovic, MSN: [email protected]
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2012. 23:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

valent je napisao/la (Pogledaj post): › Opet ti ponavljam, ako ti je problem u lovi javi se i dobiješ besplatno.
Tnx, ali ne treba. Vidjela sam najavu i cijene pa htjela iznijeti svoje mišljenje. Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ratni_heroj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.07.2012. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

problem Osijeka je što su tu sve snobovi pa da staviš preniske cijene nikog to nebi zanimalo osijek031.com smile

_________________
Idite svi u 3 PM od prvog do zadnjeg Osječana!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
valent
Offline
Ukupno postova: 172
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2012. 11:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
valent je napisao/la (Pogledaj post): › Opet ti ponavljam, ako ti je problem u lovi javi se i dobiješ besplatno.
Tnx, ali ne treba. Vidjela sam najavu i cijene pa htjela iznijeti svoje mišljenje. Wink


Dolaze nam ljudi iz Zagreba čak na ovu radionicu, pa ako se njima isplati platiti put i smještaj u Osijeku sami zaključite kakva je ovo radionica i da li je cijena previskoka...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
 



 Skoči u forum: