Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



SD Jug 2: B-boy natjecanje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.08.2006. 23:22 
Naslov: Great ! SD Jug 2: B-boy natjecanje
06.08.2006. 20:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U nedjelju, 06. kolovoza, u SD Jug 2, održat će se veliko međunarodno B-boy natjecanje u organizaciji udruge Movement i Freestyle Kings. Posebnost ovog natjecanja je u tome što u goste dolazi jedna od jačih b-boy grupa iz Amerike, ujedno i suci i članovi poznatog američkog b-boy HaviKoro crewa Moy, Coldcutz, Joel te DJ Comp1Lil John, Moy i Kirk. To je trojac koji će predstaviti grupu, a podršku bi im trebao dati i njihov DJ koji je radio FreeStyleSession mix-eve.



HaviKoro će izvesti 40 minutni show, a nakon toga će se održati natjecanje 2 na 2, u kojem se očekuje puno breakera iz Hrvatske i šire.

Ulaz na natjecanje koje počinje u 20 sati je besplatan, kao i na after party koji će se održati u "Old Bridge Pubu".





Gemi031


Zadnja promjena: Gemi; 26.07.2006. 23:48; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.08.2006. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajde pojašnjenje za nas neobrazovane o urbanoj kulturi: što je B-boy? (vidim da ima veze s breakdanceom, ali ne znam kako se natječe...)
Hvala puno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.08.2006. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sad bih ti rekao, ali nekoga cu uvrijediti, pa bolje da ne....

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.08.2006. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Breakin' boy

http://en.wikipedia.org/wiki/B-boy

http://www.bboyworld.com/main/?page_id=5

Inače, ova tema je usko vezana uz ispisivanje grafita. Da ne otvaram novi topic, zanima me koliko ste protiv, a koliko "za" za grafite kojima je obojen npr. podvožnjak na Vinkovačkoj i podržavate li grafite na željezničkim vagonima?

Osobno sam protiv ispisivanja imena i parola po zidovima fasada, po kontejnerima, mostu i sl. Radije bih organizirano dozvolila takvim "crtačima" da svoje umijeće (ima među njima grafičkih i dizajnerskih magova) iskažu na betonskim zidovima i nekim prikladnim prolazima koji vape za bojom i životom (hint: podvožnjak, zid šećerane na Divaltovoj, lokalni željeznički vagoni).

Afirmacijom takvih ljudi, vjerujem da bismo obrazovali neke neznalačke poteze djece koji bez veze škrabaju gdje bilo...

Možda se varam...a možda su u šumi...
Što mislite?

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.08.2006. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam za to. cak sam i imao par ideja da se ode u poglavarstvo il nes, pa da se uz odobrenje i potporu grada napravi to kako spada.
meni i legi je ravnatelj skole svojevremeno dao novac za grafit na dvorani. je da novca nije bilo dosta, ali ipak je bilo simpaticno...

za grafite sam, totalno, ali ako su ukusni. kada vidim ona sranja tipa "bolje grob nego zagrebu rob" ili "u" i takve proljeve, padne mi mrak na oci...tuzno...

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.08.2006. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, neki ravnatelji su davali klincima novac za boju da to naprave na zidovima dvorana, i to mi se onda čini ok, ali potpisati se na Bijelom mostu koji ne zovu džaba Bijelim - mi je vandalizam... A možda sam konzerva... Možda je to (uuuuuuuuuuu!) street - art!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissConception
Offline
Avatar

Ukupno postova: 426
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.08.2006. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hmmm...ja sam iz Movementa i kul je što ste stavili vijest o ovom događaju (ja bih ju poslala u svakom slučaju i da niste Smile ).
ALI možda je malo preuranjeno jer još nismo sve detalje riješili (recimo mjesto održavanja after partyja)...


Što se tiče graffita, hehe....da, ovo što se ispisuje po zgradama i slično nema previše veze s graffitima kao jednim od 4 elementa hip hop kulture, mislim da je sjebano i kad klinci bacaju tagove po fasadama jer većina ljudi ne pravi razliku između writera i nekog običnog neotesanog škrabala, pa se onda pljuje i po onima kojima treba i ne treba.
Super mi je što podržavate da se naprave neka "smislena" crtanja jer u Gradu ima odličnih površina koje bi se dale oslikat, a u udruzi i planiramo napraviti nešto takvo, naravno lakše ćemo izvući dozvole i novce ako imamo dovoljnu podršku, a čini mi se da bi ju mogli imati Smile


Eh da...Alana ako te (zaista) bude zanimalo još nešta vezano za breakdance, graffite ili hip hop općenito, bit će mi više nego drago objasniti Wink

_________________

On a Quest for Love like the Proceed drummer
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.08.2006. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene najviše živcira ono A u O po zidovima! Što je to??? To je neki sotonistički znak, a?
Smile
Inače, super su mi oslikani vagoni. I zidići također. I kućice s lošom fasadom.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.08.2006. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A - u krugu? Anarchy, misliš? (ne znam jel sotonistički, al veže se uz punk, ak se ne varam...)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.08.2006. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma zezam se, znam što je to. Pogledaj film "Autsajder", fini jugoslavenski klasik kojeg je bilo "pod moraš" pogledati ako si bio panker, družio se s pankerima, ako si bila zaljubljena u pankera...

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.08.2006. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slučajno, iz nekih krugova znam dečka po nadimku Neon. Opičen lik. Vidjela sam dosta njegovih radova... Taj dečko ne da crta, nego crta ko zmaj! Svaka čast.
Kad pogledate kvalitetan grafit, budite sigurni da ćete pod grafitom naći potpis Neon. Nisam sigurna, ali rekla bih da je on za to, nešto poput Stanića u sk8anju. Rekla bih - najbliži najboljima. ispravite me ako griješim (i za Stanića ako treba) Smile

Koliko znam, postojala je i neka škola za crtanje grafita....jel to još aktualno?

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trenton
Offline
Avatar

Ukupno postova: 86
Lokacija: C:\temp\vaseljena
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2006. 20:17 
Naslov:  Re: SD Jug 2: B-boy natjecanje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A fak,...pa gdje vi zivite.....Hip-Hop postoji jos od 1972. Nonsens je sto se nakon 34g. malete ne koliko sam i ja star, netko se sjetio tako cega....Dodje ti na isto ka da si napravio "tribute 2 Doors"....Hip-Hip, Graffiti, Break....to je proslost.
Do nedavno su se svi tetovirali, piersali....sad su svi lezbe i gayevi...koji vam je k. djeco???
svaka cast istima al bato,...kad je to bilo IN

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissConception
Offline
Avatar

Ukupno postova: 426
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.08.2006. 19:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Volim ovakva prosipanja... Very Happy

_________________

On a Quest for Love like the Proceed drummer
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: