Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Invalidi: 426 parkinga još uvijek nije dovoljno

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65808
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2012. 7:13 
Naslov:  Invalidi: 426 parkinga još uvijek nije dovoljno
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko su problemi invalida učestali potvrđuje i primjer Tomislava Gvozdena, invalida bez lijeve noge koji upozorava na parkirališna mjesta u gradu.

Budući da još uvijek postoje institucije koje nemaju parkirališnih mjesta za invalide u blizini ulaza, ovakav je problem u određenim trenutcima poprilično velik za invalide poput Tomislava.

- Ponekad se osjećam diskriminirano jer nisam od onih osoba koje će žaliti sebe i druge vući za rukav za sve što trebaju, ali zbog nemogućnosti dugog hodanja ne mogu uvijek obavljati sve poslove koje bih trebao jer ne postoje invalidska mjesta blizu ulaza u određene institucije kao što je slučaj s Očnom bolnicom ili zgradom Suda s druge strane Europske avenije - kaže naš sugovornik.

Parkirališnih mjesta za invalide nedostaje i na još nekim lokacijama u gradu - ispred Erste & Steiermarkische banke u Ribarskoj ulici, ispred Esseker centra, ispred Pošte u Donjem gradu, u blizini gradske uprave u Tvrđi te ispred Hrvatske gospodarske komore.

Zdravko Orešković, voditelj odsjeka za promet Grada Osijeka, navodi - Nažalost sva parkirališna mjesta nisu pogodna za označavanje kao mjesta za osobe s invaliditetom pa tako nismo mogli označiti ni mjesta kod Očne bolnice, a ni ispred zgrade Suda, gdje za sada nema parkirališta. U Pravilniku je navedeno da se parkirališna mjesta za invalide moraju označavati tako da se označava mjesto dužine 5 metara i širine 2,2 metra te pored toga još jedan i pol metar prostora za izlazak osobe iz vozila i postavljanja invalidskih kolica. Na tome prostoru postavlja se i rampa propisanog nagiba kako bi se invalid mogao popeti na nogostup, a zbog svih navedenih razloga se najčešće i pojavljuje problem nedostatka parkirnih mjesta. -

Isti problemi nastaju i kada se parkiralište nalazi na kolniku jednosmjernih ulica ili uz kolnik prometnica kada su parkirališta bočna. - Pred Očnom bolnicom ne postoji taj prostor, a invalid bi trebao kolicima na tramvajske tračnice, što je u suprotnosti s ostalim propisima iz područja prometa. Parkiralište kod Očne bolnice trenutno nije najbolje rješenje, ali zbog toga smo označili mjesta za invalide u obližnjim poprečnim ulicama (Neumanova, Henglova i Stepinčeva sa sjeverne i južne strane). Trenutno je u gradu Osijeku označeno 426 mjesta za invalide na 215 lokacija, a broj mjesta i lokacija nije konačan i on će se mijenjati naviše, kako je to i do sada bio slučaj - poručuje Orešković.

Tekst: Sanja Cvetko/Glas-Slavonije.hr
Foto: foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2012. 7:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaj Orešković priča budalaštine. U gradu ima na desetine parkirnih mjesta za invalide za koje sam uvjeren da ne udovoljavaju propisima iz pravilnika (dužina 5m, širina 2,2 m, rampa...). Ne vidim razlog da ih se ne napravi još. Uostalom, ne koriste svi invalidi kolica, već samo manji dio njih.

Nije toliki problem nedostatak parkirališnih mjesta za invalide nego su veći problem primitivci koji zauzimaju ta mjesta a nisu invalidi. To se posebice odnosi na invalidska mjesta ispred trgovačkih centara te u Županijskoj kod kazališta. Nažalost, u našem primitivnom mentalitetu je duboko ukorijenjen takav modus ponašanja.
Sve bi to bilo OK da nadležne službe redovitije sankcioniraju takve vozače.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.07.2012. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Negdje ih ima previše i zjape prazna konstantno, a negdje ih ima premalo ili ih uopće nema...

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aždaha
Offline
Ukupno postova: 70
Lokacija: os
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2012. 9:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

erste banka nema niti jedno parkirališno mjesto nego svi prave prekršaj pred tobacco shopom, a pred essekerom nije dozvoljeno parkiranje već postoji podzemna garaža sa liftom, tako da ne znam kakvi su ovo primjeri.

_________________
TKO S DJECOM SPAVA, POPIŠAN SE BUDI........
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 05.07.2012. 9:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da se u Osijeku naprave podzemne i nadzemne garaže malo bi bilo koliko je lažnih invalida!



Za nas prave invalide sa ranama na tijelu nema mjesta upravo zbog onih koji su za 3 tisuće eura od lokalnih mafijaša kupovali invalidske mirovine koje su Ppodpisivali doktori u suradnji sa mafijašima pola-pola djelimo!




E moj Frede Matiću...Samo si jak na rijećima pred izbore!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.07.2012. 10:52 
Naslov:  Re: Invalidi: 426 parkinga još uvijek nije dovoljno
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › [

- Ponekad se osjećam diskriminirano jer nisam od onih osoba koje će žaliti sebe i druge vući za rukav za sve što trebaju, ali zbog nemogućnosti dugog hodanja ne mogu uvijek obavljati sve poslove koje bih trebao jer ne postoje invalidska mjesta blizu ulaza u određene institucije kao što je slučaj s Očnom bolnicom ili zgradom Suda s druge strane Europske avenije - kaže naš sugovornik.


ali zato si je sud napravio svoje privatno parkiraliste na plocniku ... naravno ... besplatno.

mogu li ostale firme tako uzurpirati plocnik i napraviti si parkiraliste za svoje automobile ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mzzi
Offline
Ukupno postova: 284
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.07.2012. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
Ovaj Orešković priča budalaštine. U gradu ima na desetine parkirnih mjesta za invalide za koje sam uvjeren da ne udovoljavaju propisima iz pravilnika (dužina 5m, širina 2,2 m, rampa...). Ne vidim razlog da ih se ne napravi još. Uostalom, ne koriste svi invalidi kolica, već samo manji dio njih.

Nije toliki problem nedostatak parkirališnih mjesta za invalide nego su veći problem primitivci koji zauzimaju ta mjesta a nisu invalidi. To se posebice odnosi na invalidska mjesta ispred trgovačkih centara te u Županijskoj kod kazališta. Nažalost, u našem primitivnom mentalitetu je duboko ukorijenjen takav modus ponašanja.
Sve bi to bilo OK da nadležne službe redovitije sankcioniraju takve vozače.


Meni su najveći problem oni koji imaju invalidninu, a nisu invalidi, i zauzimaju ta mjesta, kao i mnoge druge povlastice - takvih je više nego pravih invalida. A čisto da te informiram, nadležne službe doista sankcioniraju vozače koji nepropisno parkiraju na ta parkirna mjesta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2012. 11:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam oduvijek mislila da su ta tzv.invalidska mjesta samo za ljude s pravim fizičkim poteškočama, jer ako se žena s malom bebom može zjbvt po parkiralištima onda mogu i fizički normalni ljudi bez obzira na potvrde i naljepnice

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.07.2012. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nebude mi dobro kad vidim tko je sve invalid u ovom gradu

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.07.2012. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najbolje da napravimo sva parkilašta za invalide,
mi koji nismo ivalidi imamo parking od elektromodula.

budući su danas svi neki invalidi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tarzan
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2012. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Otkad postoje ta mjesta za invalide, mislim da jos nijednog pravog invalida nisam vidio da ulazi u auto ili izlazi iz auta parkiranog na ta mjesta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2012. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tarzan je napisao/la (Pogledaj post): › Otkad postoje ta mjesta za invalide, mislim da jos nijednog pravog invalida nisam vidio da ulazi u auto ili izlazi iz auta parkiranog na ta mjesta.


Šta ti konkretno podrazumijevaš pod pojmom 'pravi invalid'? Pretpostavljam da si ti ekspert iz područja ortopedije, pa ćeš mi to lijepo objasniti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
tarzan
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2012. 15:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): › Šta ti konkretno podrazumijevaš pod pojmom 'pravi invalid'? Pretpostavljam da si ti ekspert iz područja ortopedije, pa ćeš mi to lijepo objasniti.


Netko tko ima neki fizicki nedostatak zbog kojega ima potrebu za vecim dimenzijama parkirnog mjesta kako bi mogao bez problema uci ili izaci iz vozila, ili ima potrebu parkirati se bas na ulaz objekta u koji zalazi radi problema sa kretanjem (iz bilo kojeg razloga). Jesam dovoljno precizan?

Inace sam ekspert za etiku, moral i drustvenu odgovornost!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.07.2012. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemoj zajbavat tarzane, totalno krivo mišljenje imaš.
ivalidi su veliki čelavi ljudi sa velikim crnim mercedesima, BMWima, audijima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tarzan
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2012. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@dani_os
Opasno je zajebavati se na ovakav nacin, velika vecina ljudi je totalno neuka i ne moze primjetiti ironiju u napisanome...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: