Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gradska poduzeća posluju s minusom; GPP najveći gubitaš, najveći prihod ostvario Vodovod Osijek!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65837
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.06.2012. 14:56 
Naslov:  Gradska poduzeća posluju s minusom; GPP najveći gubitaš, najveći prihod ostvario Vodovod Osijek!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na maratonskom 105. sastanku gradonačelnika s pročelnicima na dnevnom redu je bilo čak 62 točke. Ipak, javnosti najzanimljivije je zasigurno poslovanje tvrtki u pretežnom ili djelomičnom gradskom vlasništvu, a iako je 2011. godina završena s većim rashodima no prihodima, gradonačelnik je zadovoljan poslovanjem, jer 10 od 14 od gradskih poduzeća ostvarilo je dobit na kraju obračunskog razdoblja. Također je bilo govora i o nagradi Zlatni cvijet Europe, financiranju određenih udruga i manifestacija, kao i o obilježavanju Dana osječkih branitelja.


Gradska poduzeća

Od 14 gradskih tvrtki njih 10 je u 2011. godini zabilježilo veće prihode nego rashode. GPP je ponovno najveći gubitaš s 4 milijuna kuna, iako Bubalo ne osporava rad Igora Medića, direktora GPP-a. Kao olakotna okolnost uzimaju se rast cijene energenata i politika ne dizanja cijene prijevoza, kao i naslijeđeni problemi. Medić ne krije svoje zadovoljstvo urađenim:
- U 2011. godini prevezli smo 11 milijuna putnika što je apsolutni rekord. Osigurali smo praonicu za automatsko pranje tramvaja, imamo tri nova klimatizirana tramvaja, prekvalificirali smo veliki broj naših zaposlenika, smanjili broj švercera ulaskom samo na prednja vrata te sada u nezakonitoj vožnji hvatamo u prosjeku jednu osobu dnevno.

Uvjerljivo najuspješnije rezultate u prošloj godini ostvario je Vodovod Osijek, koji je uprihodio preko 50% prihoda svih gradskih poduzeća zajedno! Prihodi su iznosili preko 220 milijuna kuna, a dobit na kraju obračunskog razdoblja iznosila je oko 400.000 kuna. U pripremi je i ogroman projekt postavljanja kolektora za pročišćavanje voda na cijelom potezu šetnice uz Dravu čija je vrijednost 72 milijuna kuna. 72% tog iznosa osigurano je iz fondova Europske unije.

Krug velike trojke, koja je izvor 80% ukupnih prihoda, zatvara Unikom, koji je ostvario za 4% smanjen prihod u odnosu na 2010. godinu, ali su i rashodi smanjeni za 4%. Ono čime se u Unikomu ponose je smanjenje broja zaposlenih, umjesto dosasašnje 371 osobe u radnom odnosu je 349 zaposlenih.

Jedine tvrtke koje bilježe planirano povećanje broja zaposlenih i drastično povećanje prihoda su Poduzetnički inkubator BIOS i Regionalna razvojna agencija Slavonije i Baranje. Bubalo očekuje i skore zaokrete u radu Zračne luke pod ravnanjem novog direktora Domagoja Marinića.



Zlatni cvijet Europe

- Zahvaljujem se svim sugrađanima na uređenju njihovih okućnica i na brizi za izgled grada Osijeka. Isto tako apeliram da se građani suzdrže od nagrđivanja grada u danima koji dolaze kako bi što spremniji dočekali komisiju. Komisija će službenu šetnju gradom napraviti u petak, 22. 06., od 07:30 do 17:00 sati. Ponosan sam na činjenicu da je Osijek jedini grad koji je ostao u užoj konkurenciji, a da se ne nalazi u jednoj od zemalja Europske unije!, jasan je bio Bubalo.


Financiranje HNK-a, UFO-a, filma Šegrt Hlapić

U 2012. Grad Osijek i Županija financirat će rad HNK-a s 12 milijuna kuna, istim iznosom kojim je HNK financiran i prošle godine. Za potrebe UFO-a Grad je odobrio pomoć organizatorima u visini 30.000 kuna. Isti iznos namijenjen je i tvrtki Maydi film i video za snimanje filma „Šegrt Hlapić“. Biti će to ujedno i prvi snimljeni igrani film o zgodama šegrta Hlapića, a snimanje, koje započinje u srpnju i trajat će sve do listopada, odvijati će se na području Osijeka i Baranje.



Dan osječkih branitelja

Za predstavljanje programa Dana osječkih branitelja zadužen je bio predsjednik osječke HVIDR-e Miljenko Kolobarić:
- U četvrtak, 28. lipnja, postavit ćemo spomen–obilježje poginulim braniteljima i civilima s područja bivše općine Osijek kod kapelice Kraljice mira na osječkoj Krunskoj utvrdi. Radi se o 1327 poginulih branitelja i 397 civila koji su položili svoj život za obranu Osijeka. Radi se o velikom projektu i uvjeravam vas da je jako teško bilo doći do točnih i pouzdanih podataka, pa molimo sve građane koji uoče pogrešku da nam se jave, a mi smo ostavili mogućnost da svaku pogrešku otklonimo. Taj isti dan će u 21 sat na Trgu Ante Starčevića koncert održati skupina Opća opasnost te pozivamo sve branitelje i građane Osijeka da nam se tom prilikom pridruže.



Tekst i foto: Mladen Kovačević

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2012. 10:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eh da, 'GPP je ponovo najveći gubitaš s 4 milijuna kuna'! Glavno da je veliki menadžer i spasitelj Medić pričao bajke u stilu - mi ćemo ovo, mi ćemo ono... Još jedan u nizu lokalnih lažnjaka.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
holandez
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.06.2012. 0:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da Medić nije lažnjak.
Mislim da je upravo takovih sposobnosti sukladno sa GPP-ovim dugom od 4 M.
Ali što je za čuditi,s obzirom tko ga je postavio tamo,nisu se ni mogli očekivati bolji rezultati,a najzanimljivije od svega je to što je bačeno drvlje i kamenje na sve što je napravljeno u GPP-u za vrijeme Đapića.
Politika HDSSB-a je pljuvanje po svemu što je drugi napravio,jer je to jedino što mogu da bi opravdali svoje neznanje i nesposobnost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.06.2012. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

holandez je napisao/la (Pogledaj post): › Ja mislim da Medić nije lažnjak.
Mislim da je upravo takovih sposobnosti sukladno sa GPP-ovim dugom od 4 M.
Ali što je za čuditi,s obzirom tko ga je postavio tamo,nisu se ni mogli očekivati bolji rezultati,a najzanimljivije od svega je to što je bačeno drvlje i kamenje na sve što je napravljeno u GPP-u za vrijeme Đapića.
Politika HDSSB-a je pljuvanje po svemu što je drugi napravio,jer je to jedino što mogu da bi opravdali svoje neznanje i nesposobnost.

Ako je netko nesposoban i nezna onda je to Đapić.
On je bio najgori gradonačelnik Osijeka i dok je on bio gradonačelnik u Osijeku je vladao divlji zapad i pokralo se sve što se moglo pa zato i je grad opustošen i pred rubom propasti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
krmak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 22.06.2012. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›

Ako je netko nesposoban i nezna onda je to Đapić.
On je bio najgori gradonačelnik Osijeka i dok je on bio gradonačelnik u Osijeku je vladao divlji zapad i pokralo se sve što se moglo pa zato i je grad opustošen i pred rubom propasti.


Ha Ha....A Glavaša si zaboravio,koji je sustavno uništavao tvornice da bih ih mogao prodati ispod cijene likovima sličnim njemu.

Đapić je bio sirovina i lopina,bez daljneg,ali Đapić je bio na vlasti 3-4 godine,a Glavaš i mafija pljačkaju grad sustavno već punih 20 godina !!!!!

Sve su uništili što se dalo uništiti....
Uvozimo šibice iz Češke,majke ti,a imamo svoju šibicaru.Pa nekom bi glavu otkinuo radi toga i još 20setak takvih primjera.

Glavaš je rak ovoga grada !

_________________
"Došao sam do zaključka da je politika preozbiljna stvar da bi bila prepuštena političarima.".....Charles de Gaulle
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Inspektor Maska
Offline
Ukupno postova: 134
Lokacija: Kamufliran
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.06.2012. 11:11 
Naslov:  Re: Gradska poduzeća posluju s minusom; GPP najveći gubitaš, najveći prihod ostvario Vodovod Osijek!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zna se da je Đapić neke poslove radio preko GPP-a samo da bi izbjegao plaćanje PDV-a državi.

Da ja to napravim privatno zatvorili bi me isti dan. A ovako...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.06.2012. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljudi .....

u svijetu ne postoji tvrtka javnoga prijevoza koja je profitabilna

tako da je samo smanjenje negativnog poslovanja super stvar...

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.06.2012. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krmak je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›

Ako je netko nesposoban i nezna onda je to Đapić.
On je bio najgori gradonačelnik Osijeka i dok je on bio gradonačelnik u Osijeku je vladao divlji zapad i pokralo se sve što se moglo pa zato i je grad opustošen i pred rubom propasti.


Ha Ha....A Glavaša si zaboravio,koji je sustavno uništavao tvornice da bih ih mogao prodati ispod cijene likovima sličnim njemu.

Đapić je bio sirovina i lopina,bez daljneg,ali Đapić je bio na vlasti 3-4 godine,a Glavaš i mafija pljačkaju grad sustavno već punih 20 godina !!!!!

Sve su uništili što se dalo uništiti....
Uvozimo šibice iz Češke,majke ti,a imamo svoju šibicaru.Pa nekom bi glavu otkinuo radi toga i još 20setak takvih primjera.

Glavaš je rak ovoga grada !

U pravu si, ne znaš tko je veći kriminalac od njih dvojice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: