Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječki inovator Davor Kezić izrađuje kolica za pse s ozljedom kralježnice

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65827
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2012. 19:22 
Naslov:  Osječki inovator Davor Kezić izrađuje kolica za pse s ozljedom kralježnice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon što je u Glasu Slavonije čitao kako u Azilu za napuštene pse u Nemetinu nisu rijetki psi kojima su, zbog ozljeda, potrebna kolica, osječki inovator Davor Kezić odlučio je napraviti kolica za jednog od unesrećenih stanovnika Azila. Iako nema iskustva u izradi takve vrste pomagala, suradnja je s volonterima udruge Pobjede koji vode Azil dogovorena, a psić Martin brzo je dobio svoja kolica na koja se trenutno privikava.

- Kako se radi o malenom psu, morao sam paziti i da kolica budu vrlo lagana, a istovremeno čvrsta i pouzdana. Tako sam odlučio koristiti PVC cijevi. Psić je kolica već probao, a trenutno ga njegov privremeni udomitelj pokušava naviknuti na kretanje pomoću kolica za stražnje noge. Inače sam veliki ljubitelj životinja i jednostavno želim pomoći koliko god mogu, a kako se cijelog života bavim tehnikom i imam radionicu, bilo je logično da ponudim pomoć - objašnjava Kezić.

Nakon prvih kolica za malenog Martina, Kezić trenutno izrađuje još jedna, nešto veća kolica za psa u okolici Splita. Naime, nakon što se u krugovima ljubitelja životinja pročulo kako je Osječanin već izradio jedna kolica, stigao je i poziv s mora.

- Nova kolica su za većeg i jačeg psa pa moraju biti čvršća. Za sada radim kolica kao donaciju, a pokaže li se neka veća potreba, dogovorit ćemo se oko cijene kako bih pokrio svoje troškove i nabavu materijala - objašnjava Kezić.

Pansioni za mačke

Inače, ovaj pasionirani majstor i inovator kaže kako se brine i o dobrobiti mačaka, kojima u susjedstvu postavlja "pansione za mačke". Radi se o njegovom izumu koji mačkama nudi sklonište u hladnim zimskim mjesecima. Tako se uz Kezićevu zgradu na Vijencu Gorana Zobundžije nalazi jedan takav "pansion" koji izgleda kao prikolica za bicikl, a u susjedstvu ih ima još tri.

- Napravio sam i jedan s grijanjem na struju kako bi se mačke mogle nekamo skloniti od zime. Jedino, imam problema sa susjedima, koji ne razumiju moju želju da pomognem životinjama - kaže Kezić.

Tekst: I. Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2012. 20:55 
Naslov:  Re: Osječki inovator Davor Kezić izrađuje kolica za pse s ozljedom kralježnice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka pohvala za gospodina Davora , zaista je velika stvar uraditi ovako nešto za ove lijepe životinje .....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2012. 21:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka pohvala za pomoć, samo nastvite i dalje.
E sad što se tiče inovacije, mislim da je to Homer Simpson složio negdje u petoj sezoni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.06.2012. 23:10 
Naslov:  Re: Osječki inovator Davor Kezić izrađuje kolica za pse s ozljedom kralježnice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Drago mi je vidjeti da ima ljudi koji žele pomoći životinjama. osijek031.com smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wilko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 201
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.06.2012. 6:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a to nije mučenje psa?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.06.2012. 7:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Veliko srce gospodina Davora pomaže onima koji si ni na koji način ne mogu sami pomoći.Dobro se dobrim vraća i to više puta umnoženo.To je sigurno. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lunalina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Lokacija: minutes from nowhere
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.06.2012. 8:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Divno je kad imaš takav talent i još ga koristiš da pomogneš drugom živom biću. Bravo!

_________________
words like violence brake the silence
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lega imaš kunu
Offline
Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.06.2012. 8:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravoooooooooo za Davora.....Smile)))))))))

_________________
...jebala ga općina...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.06.2012. 20:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast za gospodina Davora za ovakav projekat.. imam još jedan dodatak naime da osnujemo preko Azila ovlaštenu osobu za obilazak dojave za zloostavljanje pasa . Da bi bilo u redu da se vlasnik opomene za prekratak lanac .... nema hrane vode... vlažna kućica ... ustvari pas se nebi smio vezati za lanac.... Ako pas nema uvijete oduzima se vlasniku...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ratni_heroj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.06.2012. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lehi je napisao/la: ›
Svaka čast za gospodina Davora za ovakav projekat.. imam još jedan dodatak naime da osnujemo preko Azila ovlaštenu osobu za obilazak dojave za zloostavljanje pasa . Da bi bilo u redu da se vlasnik opomene za prekratak lanac .... nema hrane vode... vlažna kućica ... ustvari pas se nebi smio vezati za lanac.... Ako pas nema uvijete oduzima se vlasniku...


i onda ga vodimo u gardeland za pse što će biti prerađena kopika,a nakon toga doktor Ivo Sanader će zaposliti sve građane Hrvatske i proće kriza,pametni ljudi će vodit Hrvatsku i sve će biti savršeno kao u bajci jel netko stavlja 2 točka na guzicu od psa,... HIP HIP HURAAA!!!

_________________
Idite svi u 3 PM od prvog do zadnjeg Osječana!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.06.2012. 10:28 
Naslov:  Re: Osječki inovator Davor Kezić izrađuje kolica za pse s ozljedom kralježnice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Postoji jedan stari zapis tisućama godina... Pas je čovjekov prijatelj ....., a čovjek je čovjeku - Vuk....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: