Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Enu Šarac ne puštaju iz bolnice dok ne plati 15.000 eura!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65825
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2012. 14:15 
Naslov:  Enu Šarac ne puštaju iz bolnice dok ne plati 15.000 eura!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bolesnoj djevojci Eni Šarac uspješno je operiran zloćudni tumor na mozgu u belgijskoj bolnici i ona je sada u fazi oporavka, no kući se ne može vratiti. Njeno bi zdravstveno stanje to i dopustilo, dapače trebala je u Hrvatsku stići u utorak, ali iz bolnice je ne puštaju dok ne plati još 15.000 eura! U svim je dosadašnjim humanitarnim akcijama prikupljeno oko trideset i pet tisuća eura, no taj se iznos pokazao nedovoljnim – bolnički su troškovi čak 50.000 eura. Kako bi na taj veliki problem ove obitelji upozorili javnost i prikupili potreban novac učenici iz Eninog 3.B razreda Ekonomske i upravne škole dijele letke u kojima objašnjavaju tešku situaciju ove šesnaestogodišnje djevojke i na kojima je otisnuta Enina pjesma.

...fali mi škola i to do bola... što znači izaći voljela bih znati... tko ove teške dane može da mi skrati.. dvije želje imam i nije me sram... i usprkos svemu ja se ne dam... možda imam baš ogromne želje... jer to su da imam ZDRAVLJE i veselje!!! Još uvijek vjerujem u nemoguće... svom snagom svog bića... nije bitno koliko će proći vremena... znam da će biti onako kako SANJAM... kako ŽELIM... kako MOGU... pored svih životnih oluja i bura još uvijek imam strpljenje... volju... nadu... želju... snagu... čekat ću... sve velike stvari se čekaju... vjerujem a to je dovoljno

Vrijedi podsjetiti da je Ena dobila nagradu za humanost, hrabrost, poštenje i dobrotu "Ponos Hrvatske", a koliko je doista hrabra pokazala je i kada je uoči preuzimanja nagrade na sceni zagrebačkog HNK odjenula majicu na kojoj je pisalo "Jača sam nego ikada".

Svi koji mogu pomoći obitelji Šarac to mogu učiniti uplatitom na na žiro-račun na ime Enine majke Biserke Šarac: PBZ 2340009-3212923106, poziv na broj: 02, 1000000013. Iz inozemstva: IBAN HR 04 2340 0093 2129 2310 6, SWIFT PBZGHR2X, a za tvrtke i poduzetnike na broj žiro-računa: 2340009-3104119971.

Tekst: R.K./Osijek031.com
Foto: ponoshrvatske.hr/Foto-arhiv 031


Pročitajte i...
Hrabra Ena Šarac dobila je još jednu bitku protiv bolesti
Ena mora na još jednu jednu operaciju, obitelj treba pomoć!
Ena, Kristian, Matea i Zdenko su ponos Hrvatske


Zadnja promjena: Redakcija 031; 08.06.2012. 16:34; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.06.2012. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas sve ima cijenu... Ovo je odvratno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2012. 16:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

partwish je napisao/la (Pogledaj post): › Danas sve ima cijenu... Ovo je odvratno...

U privatnim poliklinikama ne vrijedi Hipokratova zakletva. Tamo se ne mora pomoći pacijentu ako nema novca.

Šta se čudiš?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.06.2012. 16:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ispravite ovu dezinformaciju, Ena se u utorak vraca kuci a pustena iz bolnice prije 2 dana. hvala.

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.06.2012. 18:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jako mi je tuzna ova borba male Ene, ali moze li mi netko objasniti, zbog cega tu operaciju nije platio HZZO ?

Da su roditelji odlucili neku pokusati neku alternativnu metodu lijecenja, ja bih razumio da im to HZZO ne zeli platiti ... ali ovako ?

Ena je dijete, i drusto je koliko toliko senzibilizirano na djecu, ali kako prolaze oni koji imaju vise godina ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Đeđa_zaboravih_lozinku_od
Offline
Avatar

Ukupno postova: 161
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.06.2012. 18:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tu operaciju nije platio HZZO zato što g. Paladin tvrdi da ju je on mogao operirati, ali nije bio siguran u ishod, odnosno nije bio siguran da neće oštetiti očni živac, ali "uspješno" ju je zavlačio skoro dvije godine...

btw. Uma je u pravu, Ena JE puštena kući i stiže u utorak

tragedija je da to nije kraj, da bi se dovršio postupak, u Njemačkoj joj moraju spaliti dijelove tumora koje nisu uspjeli odstraniti u Belgiji, a i to košta....

_________________
:->o=
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borod
Offline
Avatar

Ukupno postova: 282
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.06.2012. 19:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Đeđa_zaboravih_lozinku_od je napisao/la: ›
tu operaciju nije platio HZZO zato što g. Paladin tvrdi da ju je on mogao operirati, ali nije bio siguran u ishod, odnosno nije bio siguran da neće oštetiti očni živac, ali "uspješno" ju je zavlačio skoro dvije godine...

btw. Uma je u pravu, Ena JE puštena kući i stiže u utorak
tragedija je da to nije kraj, da bi se dovršio postupak, u Njemačkoj joj moraju spaliti dijelove tumora koje nisu uspjeli odstraniti u Belgiji, a i to košta....


Pa po svemu niti Belgijanci nisu bili sigurni da ce uspjeti ali su za lovu bez problema uradili ono sto je mogao i prof Paladini. K tome i nisu bas potpuno uspjeli jer zavrsetak operacije se mora izvrsiti u Njemackoj. Polovicnu operaciju pretpostavljam da ej i Paladini bio u mogucnosti uciniti.
Pretpostavljam da je Paladini izvrsio taj zahvat i nije uspio zavrsiti, HZZO bi bespogovorno platio nastavak lijecenja u Njemackoj.
Jasno mi je da ljudi u teskim situacijama traze izlaze tamo gdje misle da je bolje no ipak se cini da su trebali iskoristiti prvo mogucnosti koje su im se nudile u Hrvatskoj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Guapa
Offline
Ukupno postova: 5
Lokacija: Zagreb
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2012. 19:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve stoji, ali zar ne želimo svi mi najbolje za svoju djecu? Ne dao Bog nikome da mora ovako tražiti pomoć. A čisto sumnjam da bi HZZO ikada platio odlazak u Njemačku, kao što nisu platili ništa do sada. Tumor se nije smio odstraniti do kraja jer je postojala mogućnost da Ena ostane slijepa, pošto je smješten tamo gdje je smješten. A Paladino je htio rezati tumor po 20% što bi značilo otvaranje glave i nekoliko puta, dok su Belgijanci pristali napraviti skoro sve jednom operacijom. I da, Belgijanci imaju takvu politiku plaćanja (očito) koja nije najavljena i nitko nije očekivao ovakve troškove. Jer- Ena je prve novce koje su tražili- imala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borod
Offline
Avatar

Ukupno postova: 282
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.06.2012. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slazem se "Guapa" potpuno i u potpunosti razumijem i roditelje i suosjecam sa njima kao i sa Enom.
Ne znam sta su o tom slucaju rekli Osjecki neurokirurzi, jer Osijek ima vrlo kvalitetnu neurokirugiju makar cesto ne cijenimo sto imamo.
Ono sto sam procitao da je Paladini skoro dvije godine uspjesno "zavlacio" je zabrinjavajuce jer ocito da je u tom periodu tumor jos rastao i jos vise ugorzavao vid i rezultat operacije.
Imam dojam iz podataka koje citam da se ipak unatoc svoj brizi gubilo mnogo dragocjenog vremena. Zasto ?
I ne shvatam da je Paladini htio rezati tumor po 20 posto. Da li je to doista istina ? Kojim razlozima je to objasnio i sta su o tome rekli drugi neurokiruzi jer vjerujem da su roditelji osim Paladina i druge strucnjake pitali.
Dao Bog da je Ena konacno operirana na vrijeme i da sva sto slijedi bude uspjesno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Guapa
Offline
Ukupno postova: 5
Lokacija: Zagreb
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2012. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko znam, Paladino se "nije usudio" baš zbog smještenosti tumora. A nije bilo vremena, mama se bojala za svoje dijete. Ovi su pristali napraviti ovo kaj su napravili (za lovu naravno). Slažem se da imamo vrhunske stručnjake u Hrvatskoj ali očito zbog drugih, viših stvari nemaju mogućnosti pokazati se u pravom svjetlu Sad
Koliko znam, do ovog doktora u Belgiji su došli preporukom i odmah krenuli u akciju jer stvarno je bila hitna situacija...Ena nakon što sleti doma ostaje malo u Osijeku pa put Varaždinskih toplica..nakon toga, Njemačka! Nadam se da je to kraj Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2012. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nažalost danas se plaća zdravlje ................... Da vidimo koliko stoji biti članica EU.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Guapa
Offline
Ukupno postova: 5
Lokacija: Zagreb
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2012. 18:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Molim osijek031.com da isprave ovu objavu! Ena je već debelo puštena iz bolnice i osobno sam im rezervirala karte za 12.06. Ljude će zbuniti i nedaj Bože pobuditi sumnju u ovu divnu i poštenu obitelj! Hvala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borod
Offline
Avatar

Ukupno postova: 282
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.06.2012. 5:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OK guapa ali hitno objavite to i na net. hr jer oni su objavili clanak prepisan iz Glasa Slavonije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borod
Offline
Avatar

Ukupno postova: 282
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.06.2012. 5:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da su samo deset posto od dnevnica koji su bacili na odrzavanje pederske parade izdvojili za nekoliko bolesne djece koja se ne mogu lijeciti u Hrvatskoj a za koje HZZO " nema novaca" a pederima nebi nedostajalo.
Kada se razboli netko od nasih politicara nitko ni ne pita koliko kosta lijecenje po inostranstvima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Guapa
Offline
Ukupno postova: 5
Lokacija: Zagreb
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2012. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

borod je napisao/la (Pogledaj post): › OK guapa ali hitno objavite to i na net. hr jer oni su objavili clanak prepisan iz Glasa Slavonije.


Svima smo javili, nadamo se njihovoj susretljivosti..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: