Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kupili kartu za brzi vlak pa se do Zagreba vozili punih sedam sati

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65827
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2012. 11:08 
Naslov:  Kupili kartu za brzi vlak pa se do Zagreba vozili punih sedam sati
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Put vlakom od Osijeka do Zagreba može trajati i više od sedam sati, ali ne zbog loše željezničke pruge, kvara ili vremenskih nepogoda, nego zbog vlaka za koji ste kupili regularnu kartu, a kojeg jednostavno – nema!

Na svojoj je koži takvu neugodnost osjetilo pedesetak putnika koji su u subotu, 2. lipnja, u 8.10 sati s osječkog Željezničkog kolodvora krenuli put Zagreba.

- Riječ je o liniji koja nije izravna, nego se presjeda na postaji Strizivojna - Vrpolje. Odlučio sam se za nju, jer je relativno brza – u Zagreb je vlak trebao stići u 12.20 sati i jer mi je to odgovaralo zbog veze za nastavak mojeg poslovnog putovanja u Istru. Normalno sam desetak minuta prije polaska vlaka kupio kartu i nitko me nije upozorio da postoji bilo kakav problem - priča Osječanin.

Nakon što su se "dotruckali" do postaje Strizivojna - Vrpolje, po kiši su na tamošnjem kolodvoru čekali 15-ak minuta, bez da im je itko išta rekao, a vlaka za Zagreb nije bilo.

- To mi se učinilo čudnim, jer nas vlak obično čeka, presjedamo i odmah krenemo. Otišao sam do prometnika pitati što se događa, a zatekao sam ga punih usta kako jede sendvič. Na moj upit zašto nema vlaka, neljubazno mi je odgovorio kako su upravo saznali da je nekakav štrajk vlakovođa u Srbiji i da vlak na koji trebamo presjesti, koji prometuje na liniji Beograd - München, jednostavno neće doći! Pitao sam ga zašto nas nitko o tome nije obavijestio sada, ili čak prije puta, a on mi je odbrusio da, ako želim, mogu se idućim vlakom vratiti u Osijek i da će mi novac biti vraćeni. Budući da sam hitno, zbog posla, morao ići u Istru, nisam se mogao više vraćati, nego sam pričekao idući vlak, kao i još pedesetak ogorčenih putnika - dodaje sugovornik, šokiran bezobraznim ponašanjem prometnika.

Idući vlak, koji je stigao za gotovo sat i pol, bio je putnički, a ne brzi i, kao što kaže sugovornik, "doslovce je stao u svakome selu".

- Takvim tempom u Zagreb smo stigli tek u 15.10 sati, dakle gotovo tri sata nakon planiranog vremena i zato nisam stigao na autobus za nastavak putovanja. Uz to, taj vlak bio je prljav, toaleti su bili začepljeni i zbilja ne znam kome uopće pada na pamet prodavati karte za takav vlak?! Uz to, zanima me je li moguće da prije polaska, još u Osijeku, nisu znali za probleme u Srbiji? I zašto nam se nitko nije ispričao ili ponudio zamjenski, jednako brzi prijevoz? Također, zanima me tko će snositi posljedice što nisam stigao na planirani autobus i što sam se do Zagreba vozio gotovo pola dana? - pita ogorčeni Osječanin.

On u najmanju ruku planira tražiti povrat novca za plaćenu kartu ("kupio sam kartu za brzi vlak, a vozio se mnogo sporijim i prljavijim putničkim"), a o cijelom slučaju planira obavijestiti direkciju HŽ-a i možda tražiti i novčanu odštetu.

HŽ Vinkovci: Ispričavamo se, neka nam se ti putnici jave

Milan Maksimović, menadžer Putničkog prijevoza HŽ-a u Regionalnoj jedinici Vinkovci (koja je zadužena i za osječke putničke linije), potvrđuje riječi bijesnog Osječanina i nudi ispriku i pokušaj dogovora.

- Točno je da se u subotu dogodio nenajavljeni štrajk vlakovođa u Srbiji za kojega nismo znali prije nego što je taj vlak krenuo. Nije bio problem samo na toj liniji, nego cijele subote nije bilo vlakova na međunarodnim linijama koje su iz Srbije trebale preko Hrvatske ići za druge zemlje – Njemačku, Austriju, Sloveniju, BiH... No, naravno, to ne opravdava takvo ponašanje prometnika koji je, čim je dobio informaciju, morao obavijestiti putnike na postaji Strizivojna - Vrpolje. Drugi brzi vlak nismo mogli osigurati, ali zato pozivam sve navedene i druge putnike koji se osjećaju zakinutima neka nam se što prije jave pisanim putem pa ćemo vidjeti što možemo učiniti - pozvao je Maksimović.

Tekst: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.06.2012. 12:06 
Naslov:  Re: Kupili kartu za brzi vlak pa se do Zagreba vozili punih sedam sati
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ih, bilo bi super da je ovo prvi takav slučaj Very Happy

najbolja je fora da te nitko na blagajni neće obavijestiti, svi se prave blesavi, a tko tebi, putniče, kriv što si odlučio koristiti usluge hž-a...

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2012. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sramotno je da je ova naša ravnica tako loše spojena sa ostatkom Hrvatske.pa bar do ZG ne moraš graditi tunele,nadvožnjake, samo položi još koji trak pruge i promet se ubrza.da su vlakovi češći i ljudi bi više njih koristili nego skupe autoputeve.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.06.2012. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijek Split 15h vlakom. Za to isto vrijeme sam stigao u Rim busom + nekoliko stajanja po 20-30min. (eksurzija u srednjoj)

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ratni_heroj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.06.2012. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

državna firma ^^

_________________
Idite svi u 3 PM od prvog do zadnjeg Osječana!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Znanstveni novak
Offline
Ukupno postova: 95
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2012. 17:49 
Naslov:  Re: Kupili kartu za brzi vlak pa se do Zagreba vozili punih sedam sati
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Taj naš mentalitet, gdje mušterija prečesto ispada idiotom zato što se pokušava izboriti za pristojnu uslugu, koju bi pružatelj usluga zapravo trebao sam nuditi, je zbilja anakron.

Mislim da su često male stvari zapravo te koje bi pomogle ljudima u ovakvim situacijama.

Primjera radi, pa zar je previše tražiti da jednom kada su ti ljudi sišli sa vlaka, i drugi vlak kasni, da je neko od HŽ zaposlenika jednostavno prišao ljudima i rekao: ispričavam se, ali upravo smo primili informaciju da zbog nenajavljenog štrajka u Srbiji, vlak koji ide za Zagreb kasni. Izvolite molim vas sjednite u čekaonicu, i mi ćemo se pobrinuti da što prije stignete na vaše odredište. Tamo je trgovina, pa ako se želite malo osvježiti ili popiti kavu.

Znam već da će mnogi cinici reći, ajde šta filozofiraš, ali stvarno ponekad te male stvari, kada ti se ljudi obrate na ljudski i pristojan način, zaista puno znače.

Živim vani već dugi niz godina, i bio sam nebrojeno puno puta u situaciji gdje sam recimo u vlaku, i odjednom vlak stane. Ali eto, barem ti se obrate preko razglasa i kažu, kasnimo zbog tog i tog. Nije da ćeš negdje brže stići, ali barem znaš u čemu je stvar, pa eto, opsuješ možda i čekaš kao i svatko drugi.

A ne ovi naši, vlak kasni, i onda još ti njima trebaš prići i moliti da ti kažu šta se događa.

Stvarno sramotno da se vlastite građane tako tretira, od čijeg novca se ista usluga i pruža i daje plaće zaposlenicima HŽ-a. A mogu samo misliti kakav utisak takvo ponašanje ostavlja na turiste, a siguran sam da su mnogi osjetili to na vlastitoj koži.

Vožnja busom do mora iz Osijeka je priča za sebe, vozači buseva su nevjerovatno bezobrazni, oderali bi te i za zrak koji dišeš u busu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pavijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 413
Lokacija: oblokacija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2012. 9:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

također sam bio često žrtva ovakvih bizarnosti dok sam kao student koristio usluge HŽ-a... jednom prilikom sam se vozio od Osijeka do Zadra 22 sata s dugim čekanjem u Kninu na -24 stupnja... kad sam jednom prilikom sarkastično dobacio kondukteru kako nemogu vjerovati da ćemo zakasniti samo minutu, on mi je odbrusio kako nismo u Japanu... moram priznati da je bio potpuno u pravu...

_________________
lošije je bolje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2012. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

putnike se u hz.u doslovno tretira kao nekakvu sirovinu ili stoku, kao da oni tebi placaju voznju... totalna nezainteresiranost i neorganiziranost...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.06.2012. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam zašto ste šokirani. Pa godinama se vozim j.. vlakom i godinama slušam, gledam i na svojoj koži osjećam neprofesionalnost, dapače, bezobrazluk i neotesanost HŽ-ovaca. Toga ima samo kod nas. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Znanstveni novak
Offline
Ukupno postova: 95
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2012. 17:18 
Naslov:  Re: Kupili kartu za brzi vlak pa se do Zagreba vozili punih sedam sati
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ Nella:

Nije nitko šokiran, mislim da se većina ljudi pita pa dobro dokle više!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.06.2012. 23:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MegaSmrT je napisao/la (Pogledaj post): › Osijek Split 15h vlakom. Za to isto vrijeme sam stigao u Rim busom + nekoliko stajanja po 20-30min. (eksurzija u srednjoj)


Samo 15 do Splita? Pa meni je trebalo 16 do Šibenika! I to ne jedanput tako da to nije izoliran slučaj... Ja volim putovati vlakom ali ovo kod nas je lakrdija... Samo se izvlače ogromni novci iz masivne firme a usluga je propala na najgori mogući nivo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.06.2012. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rijetko se vozim vlakom ... ali gotovo svaki puta kada se vozim iznenadim se.

od prodavaca karat koji inzistira da mu kazem datum povratka i ne zadovoljava se 'prekosutra u nedjelju', i bezobrazno 5, 6 puta govori kako sam ja duzan reci tocan datum putovanja i ne zeli pogledati na kalendar koji mu stoji na zidu ... pa do sjedala na koja mi se gadilo sjesti jer su presvlake masne, prljave, ispovracane i nikada oprane, o naslonima za glavu da i ne govorim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: