Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Korogyvar: Zidine 06.

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
MissConception
Offline
Avatar

Ukupno postova: 426
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.07.2006. 15:15 
Naslov:  Korogyvar: Zidine 06.
22.07.2006. 20:04
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treću godinu zaredom, 22. srpnja 2006. na području kulturno-povijesnog lokaliteta Korogyvar (između Ivanovca i Čepina) održat će se manifestacija "Zidine 06" i to s početkom u 20 sati.

Uz već tradicionalnu večeru - besplatni grah - posjetitelje očekuje i koncert koji će započeti oko 22 sata, a nastupaju:
  • Sale & Band
  • Potrošna Radna Snaga
  • Ništa Novo
  • Praxitens
  • Sign
  • Wasted Generation
  • Dragoljub & Drums Co.
  • Los Viarigors


Upad, parking i kamp su besplatni za sve posjetitelje, a radi lakšeg pronalaženja lokacije biti će postavljeni i putokazi.

Najava za Zidine 2005.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.07.2006. 9:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oće bit komaraca, jesu veliki kao rode?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
goose
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1245
Lokacija: tenja
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.07.2006. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

još su veći

Very Happy

_________________
Žak je osmi kontinent Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2006. 10:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jok... Bio tamo, komaraca skoro pa i nema, a navodno ce ih josh i spricati. Jedino obadi, al' ko je lud preko dana tamo ici ;-))

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pirgo
Offline
Ukupno postova: 51
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2006. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bio sam jučer tamo. Komaraca nije bilo.
Sve u svemu bilo super! DJ-evi su mi posebno dobri bili. Plesao ko mazga i vratio se jutros u 8 kući!

_________________
Will You make that grim connection?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2006. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yep, stvarno je bilo super!
Ambijent + atmosfera + baklje + vatra + neki dobri bendovi - neki loši bendovi. Wink Nisam baš ostao do jutra kao Pirgo, ali je provod bio dobar Very Happy


Zadnja promjena: Bilke; 23.07.2006. 23:05; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissConception
Offline
Avatar

Ukupno postova: 426
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.07.2006. 17:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E drago mi je da ste se zabavili, znači doći ćete nam i slijedeće godine? Wink

_________________

On a Quest for Love like the Proceed drummer
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.07.2006. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije bilo lose (kontam da bi bilo puno bolje da sam se namazao ;-))... prostor je izmisljen za organiziranje happeninga... vidi se da su se organizatori potrudili urediti prostor i to taman da sve bude kako treba, a da se ne izgubi onaj naturalisticki stih...

Buduci da nisam ostajao do kraja, cuo sam samo par bandova... Potrosna radna snaga je dobila vise vremena nego sto jedna takva skupina ljudi zasluzuje na takvom mjestu... s druge strane, ugodno se iznenadih na Wasted Generation... nadajmo se da vokal nece previse mutirati kad mu narastu dlake na bradi, jerbo bi band bez njega bio samo skupina ljudi koji dobro sviraju, a lose pjevaju... ;-)

Otisao sam taman kad su Nista novo przili po najdrazim mi stvarima... smrtz... Sad

Jedino sto mi se cini da je proslo godine bilo vise bandova, a i sve skupa je trajalo par dana... hmmm http://www.osijek031.com/portal.php?topic_id=828

Ima li ovdje netko tko je bio svih ovih godina pa da slozi kakve usporedbe... idi li Zidine uslazno ili silazno?! ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2006. 0:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam ostala, bubnjalo je do 7 ujutro. Ustala sam u pola 8.
Mene su grizli neki komarci, kako vas nisu?
A šator nam je, kako smo skužili ujutro, bio smješten pored osinjaka.
Dobro smo i prošli, zaradila sam samo malo opekotina od kopriva.
Inače, sve pet!

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2006. 10:48 
Naslov:  Re: Korogyvar: Zidine 06.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema slika na poralu, pa evo nekih s weba općine Antunovac [click here]

Malo offtopica. S nekim forumašima sam tamo bio pričao o povijesti Zidina, pa je ispalo da nitko ne zna ništa o njima. Evo zato malo infoa.

Zidine tj. Korođgrad podigla je obitelj Korogy na mjestu rimske utvrde kako smatraju povjesničari oko 1250.g kao obranu od najezde Tatara. Sama tvrđava korog u spisima se spominje 1290g. Utvrda je kao sojenica od tvrdog građevinskog materijala sagrađena na sjeveroistočnom dijelu korogyvarskog rita-poznate depresije koja se smjestila između Čepina, Vuke, Dopsina, Hrastina i Ernestinova.tlocrt kule je kružan s promjerom oko 40m, u središtu utvrđenog dijela je otvoreni dvorišni prostor na kojemu se nalaze ostaci četverokutne porušene kule, dakle ispod ove pozornice nije se nalazila jama s lavovima.

U 17.st utvrda se spominje kao Dirutum castellum Korogyvar što se odnosi na vrstu utvrde a znači grad u močvari. Uzevši to u obzir on je specifičan i jedinstven primjer utvrde u hrvatskim krajevima radi posebnog sistema gradnje na hrastovim štapovima koji su slagani unakrsno na močvarnoj podlozi. Kako je to područje meloracijom isušeno zidine su se našla na uzvisini.

Kada su Turci 1526.g osvojili Osijek kolođvar je razrušen i napušten. Iz toga vremena o njemu ne postoje nikakvi podaci i od tada više nije obnavljan.

Ne postoji nikakava utvrdjena legenda. Stare babe pričaju kako je tamo nekada živio i haračio grifin. Još uvijek postoji podzemni put koji vodi do katakombi, pun zlata, dijamanata, i svega.

Nakon rušenja Kolođvar je zarastao u vegetaciju. Za vrijeme 1.i 2. sv. Rata teško je oštećen a uništavanje se nastavilo kada je služio kao meta za vojne vježbe u gađanju. Također su seljani iz okolnih naselja razbijali zidove i opeku odvozili kućama.

1967 godine Zavod za zaštitu spomenika kulture iz Osijeka počinje zaštitne radove. Do 1970.g uklonjeno je raslinje i urušeni materijal te su nazidani nadvratni lukovi.


(C) Area604@koola



Hehe... Ja sljedeći vikend idem po to zlato i dijamante, a ako netko hoće ići samnom ubit griffina nek se javi Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2006. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Može, idem i ja, ali ovog puta ti voziš! Još nisam oprao auto od prašine! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2006. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam i ja informaciju: Korogy se ne čita korođi, nego korođ! (Mnogi se zabune, pa eto...)

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.08.2006. 15:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jedino sto mi se cini da je proslo godine bilo vise bandova, a i sve skupa je trajalo par dana... hmmm http://www.osijek031.com/portal.php?topic_id=828

Ima li ovdje netko tko je bio svih ovih godina pa da slozi kakve usporedbe... idi li Zidine uslazno ili silazno?! ;-)


Yep, prošle je godine planirano dva dana... Prvo se večer digao vjetar i zapljusnula kiša. Mokri ko' miševi selili cijeli idući dan svu cugu, opremu, živad i mrtvad u Ivanovac kako bi nastavili i skuhali taj prokleti grah. Došao kući oko podneva idućeg dana (dakle, od petka do nedjelje), klinički živ. Nikad više dva dana (ok, nikad ne reci nikad)! Nikad više bez upita meteorološkoj službi!
Ove je godine IMHO organizacija bila puno bolja, za razliku od proteklih... O razglasu da ne pričam (Tobler ove godine vs. Bager - prošle i pretprošle). Jedino je nedostajao još poneki bend za poćerat' razglas Smile. Još da se netko sjetio hladnjaču za cugu rezervirati na vrijeme... Al' ok, pio sam rakiju ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
goose
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1245
Lokacija: tenja
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.08.2006. 22:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da da...prošle sam godine pokisla ko gujsca. i skoro me opalila struja jer sam dirkala sve te mokre instrumente. bravo ja

hebemu,nisam mogla doć ove godine..al sljedece ću 100 %
dotad...pozdrav ivanovčanimaaaaaaaaaaaaaaaaaa (mnogobrojnoj ekipi u garfildu)

_________________
Žak je osmi kontinent Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.08.2006. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

goose je napisao/la: ›
da da...prošle sam godine pokisla ko gujsca. i skoro me opalila struja jer sam dirkala sve te mokre instrumente. bravo ja

hebemu,nisam mogla doć ove godine..al sljedece ću 100 %
dotad...pozdrav ivanovčanimaaaaaaaaaaaaaaaaaa (mnogobrojnoj ekipi u garfildu)


Tak' ti i treba kad ideš svirati po kiši, umjesto da pjevaš Smile

Pozdrav, vidimo se na pivu ;-)

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: