Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Javna tribina: Je li Osijek uistinu depresivan grad? [VIDEO]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Obad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2012. 18:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DEPRESIJA:
To je stanje kad zaposlen čovjek prehranjuje svoju obitelj i još jednog umirovljenika, mlađeg od sebe.

_________________
Družim se sa ljudima koji znaju više i onima koji žele nešto naućiti od mene ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.06.2012. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Obad je napisao/la: ›
DEPRESIJA:
To je stanje kad zaposlen čovjek prehranjuje svoju obitelj i još jednog umirovljenika, mlađeg od sebe.


 To što si rekao bi mogao biti razlog za depresivno stanje, no definicija je malo promašena...

 Ispravak netočnog navoda:
To je stanje kad nezaposlen čovjek prehranjuje svoju obitelj, i još jednog do dvoje nezaposlenih širih članova obitelji.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krmak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 06.06.2012. 0:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›
Pavlović: Ne želim se osvrtati na nepotpisan tekst, ničim argumentiran. Smeta me općenito ta ogromna količina pesimizma sa svih strana. Količina govora mržnje je naprosto frapantna. Ne želim govoriti o Osijeku kao o "depresivnom gradu", jer vjerujem da su primjerice Sisak ili Split trenutno puno depresivniji gradovi od Osijeka. Vjerujem da se u Osijeku organizira Pride da nitko to ne bi ni primjetio. Okruženje u kojem se ja krećem uopće nije depresivno i puno mržnje. Očito da sam za prijatelje izabrala prave ljude, optimistične, kakva sam i ja sama. Ono na što se ipak naježim je činjenica da su trgovački centri postali nova osječka promenada.


Nezahvalna uloga, da sudjeluje u tribini koja pokušava oživjeti mrtvilo grada ukazivanjem na katastrofalno stanje, pripala je eto novinarki Glavaša Slavonije.

Reakcija očekivana. Treba znati da bi ta gospođa, koja je uspjela izbirati samo optimistične prijatelje, za bilo kakvu veću kritiku grada i šefa joj Glavaša mogla dobiti otkaz. Kako je vrijeme depresivno, depresivna je i gospodarska situacija, građani su depresivni (osim prijatelja gospođe Pavlović), pa je i bojazan za svako radno mjesto normalna stvar. Doduše, malo je nezgodno kada se radi o novinarima, ljudima koji bi trebali svoj posao raditi objektivno, bez straha od šefa, makar on bio u stanju i nalagati ubojstva.

Drugi argument, da je sigurno u Sisku i Splitu gore nego u Osijeku, pak pokazuje stupanj blaziranosti i bahatosti Glavašoida, kojima očito pripadaju i svi djelatnici Glavaša Slavonije. Gospođo Pavlović, jasno da se uvijek može pronaći mjesto gdje je gore. Tema je Osijek, a ne Split. Tema je grad u kojemu vlada zatvorenik Glavaš, ubojica i mučitelj sugrađana, pljačkaš i grobar osječkog gospodarstva, osoba koja grad i regiju drži kao svoje taoce. Možda u Glavašu Slavonije nisu to primijetili, tamo je sve sjajno, grad je lijep, optimističan i perspektivan, a to što ga svakodnevno napuštaju mladi i obrazovani sugrađani, to novinarima tih nenovina očito ne smeta. Važno da plaćica sjeda.


cilj novina poput Glavaš Slavonije iliti Neretvanskog Vijesnika je farbati oči naivnih građana i prikazati iskrivljenu sliku trenutnog stanja,tj od grada u kojem trenutno vlada diktatura prikazati kako u gradu teče med i mlijeko,zahvaljujući sposobnoj vlasti koja je izvukla grad iz dubioze,a paradoksalno tome gradi nebitne i skupocijene trgove,koji ama baš ništa ne znače siromašnim i gladnim građanima....

ali,hvala Bogu,koliko vidim osim par 'genijalaca' na ovom forumu,ostalih 90% posto je skužilo napokon gdje ovo sve vodi i gdje je sve vodilo....

ljudi kad tad moraju progledati,a to će se dogoditi uskoro i već se događa....

sve se vraća,sve se plaća.....nitko nije vječan osim onog gore,pa tako će uskoro odzvoniti i ovoj bandi koja harači već 20 godina po gradu,pljačka,zastrašuje,laže i lažno informira narod sa STV-om i Gl.Slav.,prodaje i privatizira tvornice KOJE NISU ONI SAGRADILI nego pošten puk prije 50 i više godina!

kada se napokon kazne oni koji su krivi za ovu depresiju,grad će prodisati punim plućima

_________________
"Došao sam do zaključka da je politika preozbiljna stvar da bi bila prepuštena političarima.".....Charles de Gaulle
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krmak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 06.06.2012. 1:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Obad je napisao/la: ›
DEPRESIJA:
To je stanje kad zaposlen čovjek prehranjuje svoju obitelj i još jednog umirovljenika, mlađeg od sebe.


odlično rečeno!

država koja ima više umirovljenika mlađih od 50 god nego ijedna na svijetu...
ima jedan u gradu vojni umirovljenik,koji drži cajkaroški klub,ide na karate natjecanja,osvaja nagrade,a prima 7000kn mirovinu na konto svoje fizičke invalidnosti koje je zadobio u domovinskom ratu????

kako kažu dečki iz Tram11---Toga ima samo kod nas.....

_________________
"Došao sam do zaključka da je politika preozbiljna stvar da bi bila prepuštena političarima.".....Charles de Gaulle
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2012. 8:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijek će se riješiti depresije kada se bude riješio političara i gospodarstvenika koji su stigli vlakom bez voznog reda , i koji danas odlaze sa plijenom koji su na brzinu zaradili u ovom gradu i Slavoniji. Kada nema više posla vraćaju se u svoja mijesta Drinovce city.. Ćaprajzlije city .......odlaze jer za njih je posla sve manje jer u EU nema takve struke. Odlaze na svoj -kamenjar- tamo su izgrađene kuće naravno -katnice- u njima nema nikoga........., ali neka vide mještani moć....Za njih je Slavonija valjda privremeno obećana zemlja ...Političari ..gospodarstvenici koji su otuđivali društvenu imovinu nesmetano odlaze nažalost ... Zanimljivo veliki su vjernici odlaze u crkve ....... Krajnje vrijeme da se riješimo depresije na izborima.. Dosta nam je laži obećanja prljavštine pljačke ...birajmo nove ljude mlade obrazovane ... kojima je grad u srcu koji žele živjeti u gradu na dravi. Mladi nemaju slobodan prostor za normalan život u gradu vjerujemo da ima sposobnih ljudi koji bi činili nešto za ovaj kraj. Na račun domovinskog rata političari u gradu .. zaslugama će biti u politici doživotno smješno.. njima je politika poslovni biznis.. depresiju riješavajmo radom izborima......

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lega imaš kunu
Offline
Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.06.2012. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Obad je napisao/la: ›
DEPRESIJA:
To je stanje kad zaposlen čovjek prehranjuje svoju obitelj i još jednog umirovljenika, mlađeg od sebe.


 To što si rekao bi mogao biti razlog za depresivno stanje, no definicija je malo promašena...

 Ispravak netočnog navoda:
To je stanje kad nezaposlen čovjek prehranjuje svoju obitelj, i još jednog do dvoje nezaposlenih širih članova obitelji.


nadopuna: depresija je kada čovjek ne radi, a njega i njegovu obitelj hrane umirovljenici, a "umirovljenik" do 40 - tak godina ima penziju da se usereš....

_________________
...jebala ga općina...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bookeraj
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2012. 14:03 
Naslov:  Re: Javna tribina: Je li Osijek uistinu depresivan grad? [VIDEO]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dugi post ahead... u Osijeku sam provela najbolje godine, srednjoškolske i fakultetske, inače sam iz Slavonije, ali ne baš rođena Osječanka.

(neke s ovog foruma poznajem, s nekima sam išla u razred, pozdrav, Mladjo!)

Prije godinu i pol sam doslovce izbjegla iz Slavonije u Koprivnicu. Izgubila sam posao (izvan struke) koji sam radila više od 4 godine (za vrijeme studija), imam VSS i uskoro završen poslijediplomski studij (koji sam sama platila). Taj me posao degradirao do krajnjih granica i osjećala sam se bijedno. Ne samo u Osijeku, već u cijeloj Slavoniji za mene nije bilo jednog jedinog radnog mjesta (napisala sam preko 400 zamolbi za posao na mjestima od Iloka do Virovitice).

Ne mogu opisati koliko mi je žalosno bilo otići od doma, napustiti starce, rodbinu, sve prijatelje, poznata mjesta i Osijek koji sam doživljavala domom. Osjećala sam se jadno, izdano i nedovoljno dobro (jer, očito su svi bili bolji od mene kad ja ne mogu naći posao...)

Jer, nakon dvije godine traženja posla, dobila sam posao u struci, na sudu u Koprivnici. Možete se sprdati na Podravce, ali uz tri ili četiri velike industrije (Podravka, Carlsberg, Belupo, Hartmann), ovdje nema depresije - svi rade, svaka treća kuća ima neku tablu s obrtom, svi se nečim bave. Varaždin koji netko spominje, prava je meka životnog standarda u odnosu na Osijek. O Čakovcu da i ne govorim, jer je Međimurje u odnosu na ostatak Hrvatske j.b.na kneževina Monaco, već odavno u Europi. Đurđevac - šalite se? Taj grad i to područje u privatnom sektoru zapošljavaju vjerojatno više radnika nego čitav Osijek (vidi: Rasco, tvornica komunalne opreme u Kalinovcu). Za Čazmu, doduše, ne znam, tamo nisam bila Smile

Na ulici, ljudi se ne hvataju za glavu u očaju. Nikog ne čujem kako kuka i kako govori da je teško i beznadno. Doduše, ozbiljno se radi jer je mentalitet drugačiji i to mi odgovara.

Dečko je došao za mnom ovdje, u roku od 4 mjeseca je našao posao, bez radnog iskustva. Ovdje u Koprivnici, mi smo oboje zaposleni s perspektivom ka boljem poslu. U Slavoniji imamo ništa s perspektivom ka lošem poslu (ja se nakon pet godina radnog iskustva više ne kvalificiram niti za stručno usavršavanje bez zasnivanja radnog odnosa).

Glavna tiskovina, žutilo zvano Podravski list, izvještava o budalaštinama poput "Mokrila na pruzi, naletio vlak" (to je bila vijest na naslovnici prije dva-tri tjedna), s novom stalnom rubrikom Čija je ovo guza? (uslikaju guzicu poznatog Podravca ili Podravke i onda čitatelji moraju pogađati čija je od pet ponuđenih imena - prvi dobije nagradu u vidu pića iznenađenja ili tako nešto). Nisam još vidjela da bi izvještavali o krizi.

Većina Podravaca smatra da ne rade samo oni koji doista ne žele raditi i koji izbjegavaju posao.

I ovdje ima politike - već je notorno trvenje između SDP-a (koji je ovdje oduvijek na vlasti), oporbenog HDZ-a i HSS-a koji je ovdje nešto jači. I ovdje ima afera (Šestak, Šket i Marinac, Podravka, Polančec, Spice, Belupo, Felak... ima ih, moj je posao da pratim njihove pravosudne posljedice), i ovdje se krade novac iz blagajni, ali ipak.

Većinu mi se vremena ne ide doma jer su i svi oko mene podlegli depresiji - odmah s vrata mi starci počnu kukati kako je sve beznadno iako se bar oni nemaju što žaliti, pri kraju radnog vijeka, riješeno stambeno pitanje. Prijatelji se žale, svi jauču.

Kad čitam ovakve postove, dobijem se volju vratiti, boriti se za Slavoniju, promijeniti nešto (predugo smo šutjeli, Slavonci!) Jer se i u Hrvatskoj može i postoji bolje nego što se vama trenutno čini.

Lijep pozdrav i čuvajte se, možda se vratim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.06.2012. 14:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav S., nadam se da se vidimo 15. 06.! obećajem, neću kukati! Smile

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.06.2012. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...meni se čini da sam jedina u ovom gradu koja ne kuka (osim u slučaju kada se priča o poseljačenju Osijeka) i koja ne smatra da je baš tolika depresija u gradu....
...prvenstveno, depra je uglavnom u RH - rijetki su slučajevi poput gore navedenog....drugo, ne znam da li je do mene ili do neke luuuuude sreće, ja sam se iz ZG (a i iz bijelog svijeta) vratila u Osijek i dobila posao u roku od mjesec dana aktivnog traženja i slanja životopisa gdje god sam stigla, bilo da su tražili ili na svoju ruku.....doduše, rekao mi dišo kasnije da je to radi "impresivnog CV", ali opet - nije me babo zaposlio bar....radim u obrazovnom i znanstvenom okruženju i vidim da mladi ljudi ipak ulažu i sebe i svoje znanje u pokušaje napretka Osijeka i u tom smislu...promjene se ne događaju preko noći, za njih treba strpljenja, a mi smo naše izgubili uslijed opće loše situacije....
...s druge strane, imam djecu koja u gradu mogu birati u koju će školu, fakultet...o slobodnom vremenu uopće ni neću govoriti, jer i toga ima napretek i po afinitetima djece-od ekstremnih sportova do izviđača.....sad će, naravno, netko izvući B.G. i početi kakati o tome kako je uništio Slavoniju, blablabla....pa, ybga je - ali niti je bio prvi niti je bio zadnji, niti je samo Slavonija uništena...tko je zadnji put spomenuo Đapića i njegove nebuloze????? malo zaboravljamo i malo smo opterećeni previše time.....
...Osijek ima perspektivu, samo tko živ, tko mrtav dok ona ne postane vidljiva.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krmak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 06.06.2012. 21:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bookeraj je napisao/la: ›
Dugi post ahead... u Osijeku sam provela najbolje godine, srednjoškolske i fakultetske, inače sam iz Slavonije, ali ne baš rođena Osječanka.

(neke s ovog foruma poznajem, s nekima sam išla u razred, pozdrav, Mladjo!)

Prije godinu i pol sam doslovce izbjegla iz Slavonije u Koprivnicu. Izgubila sam posao (izvan struke) koji sam radila više od 4 godine (za vrijeme studija), imam VSS i uskoro završen poslijediplomski studij (koji sam sama platila). Taj me posao degradirao do krajnjih granica i osjećala sam se bijedno. Ne samo u Osijeku, već u cijeloj Slavoniji za mene nije bilo jednog jedinog radnog mjesta (napisala sam preko 400 zamolbi za posao na mjestima od Iloka do Virovitice).

Ne mogu opisati koliko mi je žalosno bilo otići od doma, napustiti starce, rodbinu, sve prijatelje, poznata mjesta i Osijek koji sam doživljavala domom. Osjećala sam se jadno, izdano i nedovoljno dobro (jer, očito su svi bili bolji od mene kad ja ne mogu naći posao...)

Jer, nakon dvije godine traženja posla, dobila sam posao u struci, na sudu u Koprivnici. Možete se sprdati na Podravce, ali uz tri ili četiri velike industrije (Podravka, Carlsberg, Belupo, Hartmann), ovdje nema depresije - svi rade, svaka treća kuća ima neku tablu s obrtom, svi se nečim bave. Varaždin koji netko spominje, prava je meka životnog standarda u odnosu na Osijek. O Čakovcu da i ne govorim, jer je Međimurje u odnosu na ostatak Hrvatske j.b.na kneževina Monaco, već odavno u Europi. Đurđevac - šalite se? Taj grad i to područje u privatnom sektoru zapošljavaju vjerojatno više radnika nego čitav Osijek (vidi: Rasco, tvornica komunalne opreme u Kalinovcu). Za Čazmu, doduše, ne znam, tamo nisam bila Smile

Na ulici, ljudi se ne hvataju za glavu u očaju. Nikog ne čujem kako kuka i kako govori da je teško i beznadno. Doduše, ozbiljno se radi jer je mentalitet drugačiji i to mi odgovara.

Dečko je došao za mnom ovdje, u roku od 4 mjeseca je našao posao, bez radnog iskustva. Ovdje u Koprivnici, mi smo oboje zaposleni s perspektivom ka boljem poslu. U Slavoniji imamo ništa s perspektivom ka lošem poslu (ja se nakon pet godina radnog iskustva više ne kvalificiram niti za stručno usavršavanje bez zasnivanja radnog odnosa).

Glavna tiskovina, žutilo zvano Podravski list, izvještava o budalaštinama poput "Mokrila na pruzi, naletio vlak" (to je bila vijest na naslovnici prije dva-tri tjedna), s novom stalnom rubrikom Čija je ovo guza? (uslikaju guzicu poznatog Podravca ili Podravke i onda čitatelji moraju pogađati čija je od pet ponuđenih imena - prvi dobije nagradu u vidu pića iznenađenja ili tako nešto). Nisam još vidjela da bi izvještavali o krizi.

Većina Podravaca smatra da ne rade samo oni koji doista ne žele raditi i koji izbjegavaju posao.

I ovdje ima politike - već je notorno trvenje između SDP-a (koji je ovdje oduvijek na vlasti), oporbenog HDZ-a i HSS-a koji je ovdje nešto jači. I ovdje ima afera (Šestak, Šket i Marinac, Podravka, Polančec, Spice, Belupo, Felak... ima ih, moj je posao da pratim njihove pravosudne posljedice), i ovdje se krade novac iz blagajni, ali ipak.

Većinu mi se vremena ne ide doma jer su i svi oko mene podlegli depresiji - odmah s vrata mi starci počnu kukati kako je sve beznadno iako se bar oni nemaju što žaliti, pri kraju radnog vijeka, riješeno stambeno pitanje. Prijatelji se žale, svi jauču.

Kad čitam ovakve postove, dobijem se volju vratiti, boriti se za Slavoniju, promijeniti nešto (predugo smo šutjeli, Slavonci!) Jer se i u Hrvatskoj može i postoji bolje nego što se vama trenutno čini.

Lijep pozdrav i čuvajte se, možda se vratim.


sve si ti to nama lijepo nabrojala,ali si zaboravila da tamo odakle dolaziš nije bilo harača od strane Glavaševe mafije,prodaje i privatizacije tvornica koje su se napravile kad je dida od Glavaša motikom otkopavao kamen,krš i maslinu u ercegovini i nije niti čuo za jedan prekrasni Osijek !!!

i 50 godina poslije se rodio Branimir Glavaš....

ostalo se manje više zna....
ono manje će valjda kad tad izaći na vidjelo....

_________________
"Došao sam do zaključka da je politika preozbiljna stvar da bi bila prepuštena političarima.".....Charles de Gaulle
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: