Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



cenzura (oftopik)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.07.2006. 23:12 
Naslov:  cenzura (oftopik)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
@puki,

smiri se, duboko diši, čovjek se malo šali.........
ma vidi mu avatar, kako je simpatičan.


cuj, svakoga smetaju neke stvari. mene smeta *peeeeeep* ovog *peeeeeep* nove*peeeeeeep*u tri*peeeeeep*iza*peeeeeeeep*.

dosta cenzurirano?

ne, ozbiljno - kakav je smisao cenzure? idete li u kino gledati film zato jer vas zanima redateljeva vizija, kako je zamislio da se odredjene stvari prikazu, ili idete na shemu gledanja tv programa subotom navecer, kada vas spipa groznica, pa ne mozete van - gledate nesto, a ak vam se nesto nedajboze ne svidi, prebacite?
tj - htjeli biste da nema te scene.

evo - spominjali ste "Nepovratno" - neka mi netko nabavi film bez dijela sa silovanjem M.Bellucci, poslat cu ga vlastorucno u australiju. pa da vidimo jel film ima isti impact kada se izbace "nepodobne scene".
heheheheh
to me podsjeca na prijatelje, kada je Phoebe saznala da ipak ubiju Žuću na kraju filma(majka joj je cenzurirala filmove).

ajde, eto, onako iz glave - da se u "paklenom šundu" izbace sve scene nasilja i psovanja...
da se u "od sumraka do zore" izbace svi prizori zenskih grudi i nasilja.
da se u "sirovim strastima" izbaci cijela vodna scena(da, i ona scena sa krizanjem nogu) pa da ljudi gledaju film totalno zbunjeni, jer ne znaju sve sto trebaju znati?

da predjemo na glazbu? aj necemo...

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.07.2006. 23:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je FatCat simpatičan.

a riječ CENZURA je bljak.

sutra je novi dan.........

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.07.2006. 9:09 
Naslov:  Re: cenzura (oftopik)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno da nismo za cenzuru. Želimo vidjeti integralno djelo, kako ga je scenarist napisao, redatelj zamislio i snimio - sa svima dijelovima, detaljima koji moraju biti.
No u USA ima puno kojekakvih udruga koji sebi uzimaju za pravo određivati što je 'moralno' i 'uvredljivo' te su pod njihovim utjecajem prekrajali filmove. Zbog onog novog donešenog zakona to više neće moći. (Inače u SAD ima svakakvih pokreta i udruga, a sve se tamo može postići sa dovoljno para i jakim lobijem. Svakih par godina se javljaju kršćanske udruge koje žele da se iz školskih programa izbaci evolucija i pod biologijom uči kreacionizam. Pa sad ti vidi kakva je ta zemlja USA).
Stava sam da se treba prije svakog gledanja malo raspitati o filmu, seriji, emisiji, procijeniti da li ima smisla da se gleda, da li ćeš se poslije osjećati prevarenim, uvrijeđenim, zgađen ili šta - u tom slučaju nemoj uopće gledati film. Puno jednostavnije nego nešt cenzurirati....

Uf, imam preduge postove.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.07.2006. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@allein,

znaš da i Leon, Luca Bessona, ima dvije verzije, za svekoliki puk i integralnu verziju?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: