Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



OLJK: Maestralna izvedba starih majstora

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2006. 8:49 
Naslov:  OLJK: Maestralna izvedba starih majstora
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kazalište apsurda i njegovo ponajbolje djelo "U očekivanju Godota" dobiva posve novu suvremenu dimenziju u izvedbi Teatra Rugantino i hrvatskih majstora glume Ivice Vidovića i Špire Guberine.

Zanimljivo djelo Ivice Ivaniševića "Sa’će Božo svaki čas" donijelo je na pozornicu Osječkoga ljeta kulture ništavilo svakodnevice na hrvatski način. Dalmatinska verzija Vladimira i Estragona iz originalnoga djela jesu Fabijan (Špiro Guberina) i Jerko (Ivica Vidović), a prikazali su nam beskrajno čekanje kroz očaj, ništavilo, izgubljenu prošlost, zanijekanu budućnost...



Stari majstori Guberina i Vidović suvereno vladaju scenom, kao da zapravo ne glume, nego da to sam život jest. Predstavu možda najbolje opisuju riječi Ivice Ivaniševića "Rugantinova predstava pokušava razgoriti golemi - a zatomljeni - komični potencijal originalnog rukopisa." Tako da je i osječka publika u ovom tekstu i izvrsnoj izvedbi pronašla razloga za smijeh. U ulogama Mate i Luke pojavljuju se Slaven Knezović i Krunoslav Klabučar koji su također odlično odigrali svoje role. Režiju potpisuje Mario Kovač, scenografiju Miljenko Sekulić, a kostime Elvira Ulip. Na kraju ne treba zaboraviti kako je dvorište Vege sinoć bilo zaista prepuno, gledatelja je bilo više od 700, donosili smo dodatne stolce, a na kraju je ponestalo i mjesta za stajanje. To ovu predstavu Teatra Rugantino, za sada čini najposjećenijom ovogodišnjom izvedbom na Osječkome ljetu kulture.



Tanja Grganović /OLJK
Photo: Marin Franov

Osječko ljeto kulture 2006. - program







_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2006. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bio sam i bilo je genijalno!!!

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.07.2006. 12:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...odlični su, gledala sam ih u zgb...jedino što je umjesto Klobučara glumio G. Navojec...a čujem da je i Rugantino ove sezone baš sa "Božom" kazalište s najvećim brojem prodanih predstava...neka...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2006. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam čuo da je predstava bila dosadna i da su ljudi spavali Smile

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2006. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: › Ja sam čuo da je predstava bila dosadna i da su ljudi spavali Smile


Skoro... ;-)

Sigurno ce biti onih koji ce reci da je ova predstava bila zakon i mrak i superzanimljiva, ali zapravo je nemoguce napraviti zanimljivog Godota. Mucan osjecaj gubitka i prolaznosti vremena je temeljna emocija koju se zeli prenijeti na gledatelja.

U ovoj inacici je zanimljivo koristenje "suvremenih" hrvatskih sustava vrijednosti, modela ponasanja...To su oni trenuci na koje su se tek rijetki nasmijali (a upravo su to scene koje mame sarkastican smijesak na lice), za razliku od spominjanja "prostota" - koje autoru vjerojatno nisu trebale posluziti u funkciji jeftine zabave...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.07.2006. 16:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam bila na predstavi, ali prostote su uvijek diskutabilne u umjetničkom činu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: