Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



"Pauk" uskoro na osječkim ulicama!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65861
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2012. 16:47 
Naslov:  "Pauk" uskoro na osječkim ulicama!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas je u Velikoj vijećnici održan 102. sastanak gradonačelnika s pročelnicima radi razmatranja predloženih materijala i akata. Točke koje su najviše pobudile interes javnosti su raspisivanje natječaja u svrhu koncesije za obavljanje komunalne djelatnosti izmještanja vozila, energetska obnova osječkih škola i vrtića, prodaja gradske nekretnine u Kuhačevoj ulici te gradnja Hrvatskog doma u Josipovcu i Tenji.

"Pauk"

Osječani čuvajte se, jer "pauk" će uskoro ponovno na osječke ulice! Grad će kroz nekoliko dana raspisati javni natječaj u svrhu izdavanja koncesije za dizanje vaših automobila. Gradonačelnik Bubalo se pritom nada da će takvih situacija biti što manje, iako će dizanje koštati malo više od 400 kuna, koliko je do sada iznosilo. Naravno, biti će prihvaćena ponuda koja gradu bude omogućavala najveću proviziju.



Energetska obnova
Pred Gradom je veliki projekt energetske obnove zgrada javnog sektora, koji bi reducirao potrošnju energenata u 8 osječkih osnovnih škola i 3 vrtića. Sredstva koja bi bila utrošena na projektiranje i izvođenje radova vratila bi se kroz uštedu zbog smanjene potrošnje energenata, a ta bi ušteda trebala iznositi između 30 i 60%. Osijek bi tako trebao postati prvi grad u Hrvatskoj u kojem bi se primjenio ovaj pilot projekt. Ipak, zakonski cijela priča nije do kraja regulirana, pa će gradonačelnik dati tek uvjetno ovlaštenje Centru za praćenje poslovanja energetskog sektora i investicija za provođenje javnog nadmetanja u sklopu Programa energetske obnove zgrada javnog sektora 2012 – 2013;
- Zakonski cijela priča još uvijek nije sređena. Čak ne znamo ni tko bi u većem dijelu financirao taj projekt, država ili jedinice lokalne i regionalne uprave. Naravno da želimo sanirati te škole i vrtiće kako bi smanjili potrošnju energenata, ali ne znamo kako će se Vlada RH ponašati u budućnosti. Nama su primjerice decentralizacijska sredstva za osnovno školstvo smanjena za 250 tisuća kuna, dok su ista ta sredstva u slučaju Rijeke povećana. U isto vrijeme električna energija poskupjela je 20%, a plin 22%. PDV je povećan na 25%. Troškovi stalno rastu, a nama smanjuju decentralizacijska sredstva. To tako neće ići i zasigurno ću se obratiti ministru Jovanoviću! Dati ću, jer ne želim biti kočnica razvoja, uvjetno ovlaštenje za raspisivanje natječaja koji će se morati predati na uvid prije nego bude objavljen!



Kuhačeva ulica 3
Konačno je riješena cjelokupna dokumentacija za prodaju gradske nekretnine u Kuhačevoj ulici na ulazu u Tvrđu. Gradonačelnik naglašava kako je Grad u zadnje tri godine većinom kupovao nekretnine, ali navedeni objekt smatra nepotrebnim za Grad, ali isto tako vrlo zanimljivim za potencijalne kupce. Radi se o atraktivnoj lokaciji, preko puta OBP-a i Topa, a ovih dana će biti raspisan javni natječaj. Početna cijena iznosi 706 tisuća kuna.

Hrvatski dom u Josipovcu i Tenji
Osigurana su sredstva za gradnju Hrvatskog doma u Josipovcu i Tenji. Radi se o ukupnom iznosu od 8 milijuna kuna koji će Grad staviti na raspolaganje projektantima i izvođačima radova.
- Sredstva su na računu, Hrvatski dom je želja žitelja Josipovca i Tenje i mi ćemo tu želju ispuniti, kratak je bio Bubalo.

Secesijski zdenac
Svečano otvorenje renoviranog secesijskog zdenca uz desnu dravsku obalu održat će se 19. svibnja u 21 sat! Lijepa manifestacija za sve one koji tu subotu neće biti priljubljeni uz male ekrane i prijenos iz Munchena...



Tekst i foto: Mladen Kovačević


Zadnja promjena: Redakcija 031; 03.07.2012. 13:00; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.05.2012. 17:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oćete opet "pauka" dat nekom lokalnom mafijašu u privatno vlasništno ? *

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2012. 17:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I sad Vi meni recite da zaista promjena 3 kamena na zdenciu košta 200.000 kn.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.evil
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Lokacija: Antunovac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.05.2012. 21:38 
Naslov:  Re: "Pauk" uskoro na osječkim ulicama!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako "pauk uskoro na osiječkim ulicama?" koliko ja znam pauk nije ni prestao raditi i danas sam ga vidio s "lovinom" Question

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.05.2012. 21:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dr.evil je napisao/la: › Kako "pauk uskoro na osiječkim ulicama?" koliko ja znam pauk nije ni prestao raditi i danas sam ga vidio s "lovinom" Question


Evo informacija:
http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=37198
http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=38107

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.05.2012. 22:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pauk u svijetu služi da uklanja aute koji blokiraju promet. A kod nas diže aute samo radi profita.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
inspektormaska
Offline
Ukupno postova: 343
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2012. 22:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatski dom u Tenji i Josipovcu hahahaha
shit of the decade...
pa jebo' te irud di smo mi to u Tađekistanu da gradimo "Hrvatske domove", pa kužio bi da se radi o nekoj iseljeničkoj priči i da ljudi trebaju mjesto za okupljanje i proslave i druženje, al šta je ovo....
Šta su se zaželili domovine u Hrvatskoj??, ili su možda sada ovi domovi što će radit malo više "Rvatskiji" od onih koje su gradili dok su bili članovi Hdzeja....
Jel sam samo ja nenormalan pa mi ovo dođe ko neki cirkus i lakrdija, za ne povjerovat...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
krmak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 11.05.2012. 9:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pitam se koji će od general Glavićevih kolega ovoga puta dobiti koncesiju za pauka....

_________________
"Došao sam do zaključka da je politika preozbiljna stvar da bi bila prepuštena političarima.".....Charles de Gaulle
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: