Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Smanjene kvote za upis na diplomske studije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65861
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2012. 9:21 
Naslov:  Smanjene kvote za upis na diplomske studije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Studenti koji do tada budu imali završen neki preddiplomski studij, u jesen ove godine moći će kandidirati za upis u 1. godinu nekoga od niza sveučilišnih diplomskih studija na 14 fakulteta i odjela osječkog Sveučilišta, a kvota će iznositi 2.003 mjesta, što je stotinjak manje od prošle godine.

U akademskoj 2012./2013. godini na znanstveno-nastavne sastavnice moći će se upisati 1.449 redovitih i 540 izvanrednih studenata te 14 stranih državljana.

- Ako izuzmemo nove diplomske studije, poput onih na Odjelu za kulturologiju i nekih na Učiteljskom fakultetu, upisna kvota je za desetak posto manja nego lani. Budući da je popunjenost upisnih kvota u 1. godinu diplomskih studija iznosila oko 80 posto, nitko neće biti zakinut. Većina onih koji žele, naravno uz ispunjavanje svih uvjeta, poput prosjeka ocjena i završenog preddiplomskog studija na vrijeme, moći će ostvariti svoje ambicije i nastaviti studirati - objasnio je Drago Žagar, prorektor za nastavu i studente Sveučilišta.

Najviše studenata 1. godine diplomskog studija (nekadašnja 4. godina studija), njih 400, moći će se upisati na Ekonomski fakultet, dok će Filozofski fakultet moći primiti 269, a Elektrotehnički 250 studenata. Ekonomija je, sukladno svojem akcijskom planu, donesenom zbog velikog broja nezaposlenih diplomiranih ekonomista, najviše i smanjila kvote, s prošlogodišnjih 550 na 400, što je smanjenje od 20-ak posto. Budući da u ljeto i jesen "izlazi" prva generacija preddiplomskog studija Odjela za kulturologiju, prvi će se put moći upisati diplomski studiji i na toj sastavnici. Kvota je jednaka preddiplomskom studiju i iznosi 90 mjesta.

- Natječaj za upise studenata na diplomske studije raspisat ćemo početkom rujna, a upisi su u listopadu, nakon dekanskih rokova - najavio je prorektor.

Tekst: T.Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/Foto-arhiv 031


Pročitajte i...
Na birou 760 ekonomista, umjesto 1.500, upis za samo 400 studenata
Smanjene upisne kvote za ekonomiju i pravo [Vijesti Osječke TV]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
more456
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2012. 10:52 
Naslov:  Re: Smanjene kvote za upis na diplomske studije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije mi jasno čemu služi kultorologija. Svršeni studenti će moći ići direktno na Zavod za zapošljavanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.05.2012. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

more456 je napisao/la: ›
Nije mi jasno čemu služi kultorologija. Svršeni studenti će moći ići direktno na Zavod za zapošljavanje.


al zaboravljaš jednu stvar....a to je da ce se moci hvaliti kako imaju završeni fakultet što automatski znaci da su uber turbo mega super pametni...za razliku od ostalih seljaka koji imaju samo srednju školu....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jack Fate
Offline
Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2012. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da od fakulteta nema nikakve koristi moze zakljuciti samo totalni ignorant.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
frosty
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2012. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

more456 je napisao/la: ›
Nije mi jasno čemu služi kultorologija. Svršeni studenti će moći ići direktno na Zavod za zapošljavanje.

Informiraj se pa ces saznat, a ne tu pljuvat po nekom fakultetu za koji si ocito prvi puta cuo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2012. 18:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

frosty je napisao/la (Pogledaj post): ›
more456 je napisao/la: ›
Nije mi jasno čemu služi kultorologija. Svršeni studenti će moći ići direktno na Zavod za zapošljavanje.

Informiraj se pa ces saznat, a ne tu pljuvat po nekom fakultetu za koji si ocito prvi puta cuo.


Fascinirajući protuargument a bokme i pismenost nam je svima super...pravi akademci!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
frosty
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2012. 18:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

castanea sativa je napisao/la: ›
frosty je napisao/la (Pogledaj post): ›
more456 je napisao/la: ›
Nije mi jasno čemu služi kultorologija. Svršeni studenti će moći ići direktno na Zavod za zapošljavanje.

Informiraj se pa ces saznat, a ne tu pljuvat po nekom fakultetu za koji si ocito prvi puta cuo.


http://lmgtfy.com/?q=odjel+za+kulturologiju
Fascinirajući protuargument a bokme i pismenost nam je svima super...pravi akademci!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: