Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sigurni ste da znate prometovati kružnim tokom? Provjerite!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
N.N.
Offline
Ukupno postova: 290
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.05.2012. 18:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="muvifrik";p="402958"]
Dpet je napisao/la: ›
Lijeva traka je uvijek brža traka, znači ako je ograničenje 70, u lijevoj pičiš maksimalno 70 ili naravno više od toga, a ako ti se šeta autom, onda voziš u desnoj u kojoj se vozi sporije.


opet kao i kod kruznog toka, di to pise? ako nigdje ne pise nije tako samo zato sto si netko to tako tumaci. desna traka je za one koji idu desno, a lijeva za one koje idu lijevo i to je sva mudrost. nema brza sporija, to da na svakom lijevo skretanju postoji dodatna traka kojom bi se oslobodila glavna onda mozes govoriti o brzoj, al dok god se iz nje skrece ona nije brza.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.05.2012. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): ›
Dpet je napisao/la: ›
O čemu ti pričaš majke ti?!!

Malo si pobrkao Štrosmayerovu sa autocestom. Lijeva traka nije brža, isto ti je ograničenje 70 kao i u desnoj, a na autocesti imaš naznačene minimalne brzine za pojedinu traku.


A o čemu ti pričaš?

Lijeva traka je uvijek brža traka, znači ako je ograničenje 70, u lijevoj pičiš maksimalno 70 ili naravno više od toga, a ako ti se šeta autom, onda voziš u desnoj u kojoj se vozi sporije.

Nisam nigdje vidio na autoputu da imaju definirane brzine po trakama, samo jedan znak na kojem piše 130.

Francika, govoriti da na našem kružnom toku treba voziti kao na svim ostalim kt-ima, je isto kao da kažeš da se na svim raskrižjima treba ponašati isto, bez obzira na signalizaciju. Dakle, po tebi, ako policajac regulira promet na raskrižju, ti ćeš ga zanemariti i ponašati se po pravilima kao da on nije tamo.

Kad smo već kod policajaca, mislim da jedino kod nas policajci reguliraju promet u kružnom toku. To govori sve - o tehničkoj izvedbi samog kt-a, isto tako i o (ne)znanju vozača kako se vozi kt-om.

Nisi dobro shvatio. Rekao sam da Osječani trebaju znati kako se vozi kružnim tokom kako bi znali voziti kroz kružne tokove u drugim gradovima gdje kružni tokovi imaju izlaznu traku za vanjsku traku na svakom izlazu.
Naš kružni tok nije normalan i treba ga rekonstruirati tako da se napravi na svakom izlazu izlazna traka za vanjsku traku, ili treba zatvoriti kružni tok i drugačije rješiti prometovanje.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.05.2012. 18:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

N.N. je napisao/la (Pogledaj post): ›
opet kao i kod kruznog toka, di to pise? ako nigdje ne pise nije tako samo zato sto si netko to tako tumaci. desna traka je za one koji idu desno, a lijeva za one koje idu lijevo i to je sva mudrost. nema brza sporija, to da na svakom lijevo skretanju postoji dodatna traka kojom bi se oslobodila glavna onda mozes govoriti o brzoj, al dok god se iz nje skrece ona nije brza.

A šta da radim lijevo kad nitko ne prodaje špice na otoku? Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dpet
Offline
Ukupno postova: 25
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2012. 18:43 
Naslov:  Re: Sigurni ste da znate prometovati kružnim tokom? Provjerite!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la: ›
Dpet je napisao/la: ›
O čemu ti pričaš majke ti?!!

Malo si pobrkao Štrosmayerovu sa autocestom. Lijeva traka nije brža, isto ti je ograničenje 70 kao i u desnoj, a na autocesti imaš naznačene minimalne brzine za pojedinu traku.


A o čemu ti pričaš?

Lijeva traka je uvijek brža traka, znači ako je ograničenje 70, u lijevoj pičiš maksimalno 70 ili naravno više od toga, a ako ti se šeta autom, onda voziš u desnoj u kojoj se vozi sporije.

Nisam nigdje vidio na autoputu da imaju definirane brzine po trakama, samo jedan znak na kojem piše 130.

Francika, govoriti da na našem kružnom toku treba voziti kao na svim ostalim kt-ima, je isto kao da kažeš da se na svim raskrižjima treba ponašati isto, bez obzira na signalizaciju. Dakle, po tebi, ako policajac regulira promet na raskrižju, ti ćeš ga zanemariti i ponašati se po pravilima kao da on nije tamo.

Kad smo već kod policajaca, mislim da jedino kod nas policajci reguliraju promet u kružnom toku. To govori sve - o tehničkoj izvedbi samog kt-a, isto tako i o (ne)znanju vozača kako se vozi kt-om.


Ma kakva brža lijeva traka na Strossmayerovoj gdje imaš semafor na svakih 100 metara i iz iste te lijeve trake se skreće ulijevo, kakva brža traka, nije ti to autocesta to je samo cesta sa više kolničkih trakova u istom smjeru. Evo ti primjer ograničenja na autocesti.
A u zakonu stoji da je minimalna brzina na autocesti 60 km/h

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.05.2012. 19:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ograničimo se na znakove u HR. Ovo mi ništa ne znači, jer mi nemamo toliko traka na autoputu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
N.N.
Offline
Ukupno postova: 290
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.05.2012. 19:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
N.N. je napisao/la (Pogledaj post): ›
opet kao i kod kruznog toka, di to pise? ako nigdje ne pise nije tako samo zato sto si netko to tako tumaci. desna traka je za one koji idu desno, a lijeva za one koje idu lijevo i to je sva mudrost. nema brza sporija, to da na svakom lijevo skretanju postoji dodatna traka kojom bi se oslobodila glavna onda mozes govoriti o brzoj, al dok god se iz nje skrece ona nije brza.

A šta da radim lijevo kad nitko ne prodaje špice na otoku? Wink


odi prvi tamo i otvori stand...
mi ni ne govorimo u ovom slucaju o kruznom toku nego o ulicamo kao strossmayerova

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.05.2012. 20:53 
Naslov:  Re: Sigurni ste da znate prometovati kružnim tokom? Provjerite!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

N.N. je napisao/la (Pogledaj post): ›
odi prvi tamo i otvori stand...
mi ni ne govorimo u ovom slucaju o kruznom toku nego o ulicamo kao strossmayerova

Ja govorim o kružnom toku, a ne znam o čemu ti govoriš kad je tema kružni tok.


Zadnja promjena: francika; 09.05.2012. 20:57; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.05.2012. 20:56 
Naslov:  Re: Sigurni ste da znate prometovati kružnim tokom? Provjerite!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kružni tok treba rekonstruirati da svaki priključak ima dva ulaza i dva izlaza kao na slici.
Ako nema mjesta za oboje, obvezno svaki priključak treba imati dva izlaza, a ulaza koliko ima mjesta.
Ukoliko nema mjesta za obvezna dva izlaza na svakom odvojku onda treba zatvoriti kružni tok i onemogučiti križanje 5 priključaka na raskrižje koje to ne može podnijeti, te promet regulirati tako da manje vozila dolazi na njega oreusmjeravanjem prometa na druge ulice, kao na slici na dnu posta.




Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dpet
Offline
Ukupno postova: 25
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2012. 21:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la: ›
Ograničimo se na znakove u HR. Ovo mi ništa ne znači, jer mi nemamo toliko traka na autoputu.


Imaš na autocesti Rijeka Zagreb na određenim dionicama ograničeno samo nema slika na netu. To što mi imamo max. dvije trake je ista situacija kao što imamo i takav jadan kružni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.05.2012. 21:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dpet je napisao/la (Pogledaj post): ›
muvifrik je napisao/la: ›
Ograničimo se na znakove u HR. Ovo mi ništa ne znači, jer mi nemamo toliko traka na autoputu.


Imaš na autocesti Rijeka Zagreb na određenim dionicama ograničeno samo nema slika na netu. To što mi imamo max. dvije trake je ista situacija kao što imamo i takav jadan kružni.

Ili jer imamo tako jadne stručnjake.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
N.N.
Offline
Ukupno postova: 290
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.05.2012. 23:07 
Naslov:  Re: Sigurni ste da znate prometovati kružnim tokom? Provjerite!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
N.N. je napisao/la (Pogledaj post): ›
odi prvi tamo i otvori stand...
mi ni ne govorimo u ovom slucaju o kruznom toku nego o ulicamo kao strossmayerova

Ja govorim o kružnom toku, a ne znam o čemu ti govoriš kad je tema kružni tok.


ako ne govorimo o istim stvarima cemu citiranje...
tema je bila povezana s kruznim tokom ali dio koji si ti citiro i pokusao ispast pametan nije se odnosio direktno na kruzni tok.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2012. 7:15 
Naslov:  Re: Sigurni ste da znate prometovati kružnim tokom? Provjerite!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ova slika lijepo govori da u kružnom toku vrijedi PRAVILO LIJEVE STRANE i da vanjska traka čak i kad izađe iz kružnog toka mora propustiti vozila iz lijeve trake.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2012. 9:28 
Naslov:  Re: Sigurni ste da znate prometovati kružnim tokom? Provjerite!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Ova slika lijepo govori da u kružnom toku vrijedi PRAVILO LIJEVE STRANE i da vanjska traka čak i kad izađe iz kružnog toka mora propustiti vozila iz lijeve trake.



jao francikaaaaaaaaa
boli glava od tvojih rješenja...svaki put mislim da si na dobrom tragu, pa ga na kraju ukakaš... Very Happy
evo sam si ja dao truda...pa iznosim svoje viđenje stvari oko kružnog na đakovštini...
ovo je na brzinu i sigurno bi se je još dalo doraditi neke sitnici

da se vratim na temu...ovaj milicajac nema veze s vezom...jer po njegovom unutrašnja traka nema smisla...ako je kojim slučajem i istina što kaže onda stvarno moraš bit kreten ući u unutrašnju traku...
kružni je definitivno FAIL...


btw francika, jel imaš ti barem srednju prometnog ili građ smjera, jer stvarno neznam odakle ti ovakva rješenja?!?



KRUZNI1.jpg
 Opis:
 Veličina:  134.15 KB
 Pogledano:  99 put(a)

KRUZNI1.jpg



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2012. 10:05 
Naslov:  Re: Sigurni ste da znate prometovati kružnim tokom? Provjerite!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

beziljy je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): › Ova slika lijepo govori da u kružnom toku vrijedi PRAVILO LIJEVE STRANE i da vanjska traka čak i kad izađe iz kružnog toka mora propustiti vozila iz lijeve trake.



jao francikaaaaaaaaa
boli glava od tvojih rješenja...svaki put mislim da si na dobrom tragu, pa ga na kraju ukakaš... Very Happy
evo sam si ja dao truda...pa iznosim svoje viđenje stvari oko kružnog na đakovštini...
ovo je na brzinu i sigurno bi se je još dalo doraditi neke sitnici

da se vratim na temu...ovaj milicajac nema veze s vezom...jer po njegovom unutrašnja traka nema smisla...ako je kojim slučajem i istina što kaže onda stvarno moraš bit kreten ući u unutrašnju traku...
kružni je definitivno FAIL...


btw francika, jel imaš ti barem srednju prometnog ili građ smjera, jer stvarno neznam odakle ti ovakva rješenja?!?


Ovo što sam ja nacrtao je samo skica i namjera mi je bila zadržati 2 trake u kružnom toku jer 1 traka kako si ti skicirao ne može progutati sav promet na raskrižju.

Mogao sam napraviti i bolje rješenje da sam pomaknuo kružni tok prema jugu i malo ga smanjio, ali počeo sam skicirati na postojećem pa mi se nije dalo sve ispočetka skicirati.

Skiciraj ti kružni tok s 2 trake jer ovaj s 1 trakom kakav si skicirao ne zadovoljava kapacitet prometa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2012. 10:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nema se smisla s tobom raspravljat jer o prometnim rješenjima nemaš blage veze...
za ovo moje rješenje jedan traka u kružnom je više nego dovoljna...zato postoje direktne trake da se smanji gužva u samom kružnom toku

drži se ti portanove...to ti dobro ide Wink

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: