Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Detonacije će odjekivati gradom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66226
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.05.2012. 15:08 
Naslov:  Detonacije će odjekivati gradom
Od 02.05.2012. 13:00 do 04.05.2012. 12:59 (uključivo)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Do petka, 04. svibnja od 13 do 18 sati Osijekom će odjekivati detonacije. Razlog je tomu, pojasnili su na konferenciji za novinare je Davor Družijanić, direktor tvrtke Mungos i Mladen Crnković iz Hrvatskog centra za razminiranje, uništavanje tisuću komada eksplozivnih naprava pronađenih tijekom 'čišćenja' Darđanske šume. Riječ je o prostoru većem od 260 tisuća kvadrata, a ukupna tešina mina koje će biti uništene je oko pet tona.

No, sve to ne znači da je posao na ovom radilištu za deminere završen. Do 10. svibnja bit će organizirano još jedno uništavanje minsko eksplozivnih sredstava pa dečki iz tvrtke Mungos i HCR mole građane Osijeka, posebice one u Tvrđavici na razumijevanje i strpljenje.

Na žalost, ovo će radilište 'mungosi' pamtiti po pogibiji svoga kolege Renata Spahije (49) iz Dugoga Sela. On je stradao 11. siječnja oko 9.30 sati pri razminiranju Darđanske šume, sjeverno od ZOO vrta. Pirotehničar je najvjerojatnije život izgubio pri aktivaciji protupješačke mine PROM1. Tragično preminuli 49-godišnjak iza sebe je ostavio suprugu i petero djece u dobi od dvije do 22 godine.

Tekst: R.K./Osijek031.com
Foto: Cacan/Foto-arhiv 031


Pročitajte i...
Tijekom razminiranja minskog polja život izgubio pirotehničar Mungosa!
Ove godine razminiranje 7,9 km2
Razminiranje za poljoprivrednike [Vijesti Osječke TV]
Dogradonačelnica i pukovnik Mayer o razminiranju
Razminiranje površina kod Tenje [Vijesti Osječke]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjevevica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.05.2012. 15:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mogli ste i prijepodne ili jučer najaviti,a ne da skačem po stolici Wink

_________________
tko ne voli sarmu,
ne voli ni ljude osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ratni_heroj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.05.2012. 17:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da "mungosi" dobijaju manje zahvala nego što bi zapravo trebali dobijati...

_________________
Idite svi u 3 PM od prvog do zadnjeg Osječana!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
xo
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.05.2012. 23:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro pa ste se sjetili javiti. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.05.2012. 8:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ratni_heroj je napisao/la (Pogledaj post): › mislim da "mungosi" dobijaju manje zahvala nego što bi zapravo trebali dobijati...


...i ne samo zahvala....već se ovdje negdje i vrtila neka tema o tome "kako je grozno slušati detonacije", "zar se ne može to raditi malo tiše", "pa kud baš popodne dok krmim"........
....plaće su im malo veće od moje, a ja sjedim u uredu i tipkam po kompu.....
...skidam im kapu, a svi ostali što se bunite zbog bilo čega vezano uz mine, deminere i ostale povezane teme - sramite se....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mzzi
Offline
Ukupno postova: 284
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.05.2012. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
ratni_heroj je napisao/la (Pogledaj post): › mislim da "mungosi" dobijaju manje zahvala nego što bi zapravo trebali dobijati...


...i ne samo zahvala....već se ovdje negdje i vrtila neka tema o tome "kako je grozno slušati detonacije", "zar se ne može to raditi malo tiše", "pa kud baš popodne dok krmim"........
....plaće su im malo veće od moje, a ja sjedim u uredu i tipkam po kompu.....
...skidam im kapu, a svi ostali što se bunite zbog bilo čega vezano uz mine, deminere i ostale povezane teme - sramite se....


Ne znam kolika je tvoja plaća, ali oni imaju poprilično veliku plaću i beneficirani radni staž, a sve to po mom mišljenju i zaslužuju... No, nemojmo se zavaravati da imaju MALO veće plaće i da su podcijenjeni, to nije točno.
A sad, jesu li ljudi svjesni težine njihovog posla i cijene li ih oni, o tome bi se dalo diskutirati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.05.2012. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...mislim da Mungosi imaju osnovicu 5.000 Kn, ostali pirotehničari osnovicu od 3.500 Kn.....da, dobiju terenske, dnevnice, beneficirani radni staž.....ali za taj posao trebaju dobiti i više od toga......

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mzzi
Offline
Ukupno postova: 284
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.05.2012. 10:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...mislim da Mungosi imaju osnovicu 5.000 Kn, ostali pirotehničari osnovicu od 3.500 Kn.....da, dobiju terenske, dnevnice, beneficirani radni staž.....ali za taj posao trebaju dobiti i više od toga......


Gle, ta "osnovica" se do kraja mjeseca najmanje peterostruko poveća, i zbilja dobiju onoliko koliko bi trebali... Dobiju ogromnu lovu, ali ja ni za toliko ne bih radila taj posao, na tome im svaka čast.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BrunCHI
Offline
Ukupno postova: 85
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.05.2012. 20:54 
Naslov:  Re: Detonacije će odjekivati gradom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oni efektivno rade 5 x 30-35 min dnevno. Ostatak ode na pauzu od 15 min svakih sat vremena, i na ulazak-izlazak sa terena. Znam to jer sam radio 2tjedna na zamjeni kao prevoditelj u jednoj firmi koja je imala tim Bosanaca, tim Rusa i tim crnaca iz Zimbabvea. Još su bili zadovoljni koliko plaćaju (Zimbabvežane??) crnce - 5000 kn.
Tako da dobiju oni puno novaca, ali je rizik jako velik. Pa ko voli-neka izvoli.
Ja bi osobno otišao odradit sezonu ili dvije hvatanja rakova (Deadliest catch na Discoveriju)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.05.2012. 22:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
ratni_heroj je napisao/la (Pogledaj post): › mislim da "mungosi" dobijaju manje zahvala nego što bi zapravo trebali dobijati...


...i ne samo zahvala....već se ovdje negdje i vrtila neka tema o tome "kako je grozno slušati detonacije", "zar se ne može to raditi malo tiše", "pa kud baš popodne dok krmim"........
....plaće su im malo veće od moje, a ja sjedim u uredu i tipkam po kompu.....
...skidam im kapu, a svi ostali što se bunite zbog bilo čega vezano uz mine, deminere i ostale povezane teme - sramite se....


Slažem se. Koliko god da dobiju, malo dobiju, jer ljudski život nema cijenu, a oni svoj stavljaju pod upitnik, stoga... i naravno, to sve čine, da bi spasili druge ljudske živote, da netko ne nastrada. Znači em riskiraju svoj, štite i tuđe živote.. 'ladno im treba dati menađerske plaće, tipa one iz HŽ-a, Hep-a i inih, koji melju po desetke tisuća kuna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mzzi
Offline
Ukupno postova: 284
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.05.2012. 22:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali od čače je napisao/la: ›
Slažem se. Koliko god da dobiju, malo dobiju, jer ljudski život nema cijenu, a oni svoj stavljaju pod upitnik, stoga... i naravno, to sve čine, da bi spasili druge ljudske živote, da netko ne nastrada. Znači em riskiraju svoj, štite i tuđe živote.. 'ladno im treba dati menađerske plaće, tipa one iz HŽ-a, Hep-a i inih, koji melju po desetke tisuća kuna.


Nemoj sad pretjerivati, ne rade oni to jer su dobročinitelji, nego zato što je to njihov posao. Neki poslovi su teži i rizičniji, plaćen si bolje, radiš kraće, ali si pod većim stresom - svatko bira što će raditi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: