Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Jad i bijeda prvomajskog slavlja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65823
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.05.2012. 16:21 
Naslov:  Jad i bijeda prvomajskog slavlja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Doista je tužno bilo za gledati tisuće gladnih, siromašnih, nezaposlenih, bijednih, ogorčenih, nesretnih... Osječana kako se guraju ne bi li upravo oni dobili jednu majicu i porciju graha s kobasicom na prvomajskoj proslavi na lijevoj obali Drave. Pokazalo je to još jednom sav jad i bijedu osječke svakodnevnice jer većina njih više si ne može priuštiti svakoga dana topli obrok na stolu.

Dok su se dijelile majice malo je nedostajalo da se pod nogama onih koji ne pamte kada su si mogli kupiti majicu u trgovini sruši šator. Slično je bilo i kada je počela podjela 2.500 besplatnih porcija graha kojega su građanima u posudama dijelili gradonačelnik Krešimir Bubalo, župan Vladimir Šišljagić i sindikalci iz Saveza samostalnih sindikata Hrvatske i PPDIV-a.

Regionalni povjerenik sindikata PPDIV Šimo Orešković poručio je da sindikati od Vlade RH traže povećanje minimalca koji sada iznosi 35,9 posto prosječne plaće, očuvanja postojećih i otvaranje novih radnih mjesta, pokretanje proizvodnje, mirovinski sustav koji jamči pristojnu mirovinu...

- Došlo vrijeme za masovne prosvjede u cijeloj zemlji - poručio je Orešković.

Gradonačelnik Bubalo i župan Šišljagić istaknuli su da se loš odnos prema nezaposlenima i umirovljenicima najbolje vidi u Slavoniji i Baranji te su izrazili nadu da će se stanje u ovome dijelu Hrvatske intenzivnijim razvojem gospodarstva ubrzo popraviti – nadaju se već za godinu dana, do sljedećeg Praznika rada. Građanima je, vidjelo se na licima, ali i čulo u masi, bilo važnije doći što prije na red za porciju graha. Sličnih su se govora, kažu, naslušali i oni ih nikada nisu učinili sitima!

Nešto su zadovoljniji bili oni koji su odlučili svoje roštilje upaliti oko katakombi, iako ni mnogi među njima ne rade.

- Odlično je, lovu za meso je skupila cijela ekipa, svatko je donio nešto za popiti i ostajemo do navečer. Za sljedeći Prvi maj ja častim, ako se zaposlim... A vidi mi društvo, nas sedam, troje završilo faks, četvero ima završenu srednju. Nas sedam i niti jedan jedini dan radnog staža. Konobarenje na crnjaka mi nisu upisivali u knjižicu naravno... - oslikao je pravu sliku hrvatskog društva 29-godišnji Ivan Mandić.

Teskt: R.K./Osijek031.com
Foto: Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.05.2012. 16:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nadam se da je ovim našim bijednicima od političara bilo barem malo neugodno kada su se ljudi pred njima tukli za komad tkanine i porciju mahunarki. Sramite se bando lopovska!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.05.2012. 16:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što je to neka nova udruga sindikalci i HDSSB .... i jako im je žao siromašni građana..................

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debelodjubre
Offline
Ukupno postova: 128
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.05.2012. 16:40 
Naslov:  Re: Jad i bijeda prvomajskog slavlja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemaju oni obraza, da imaju ne bi se politikom bavili

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
hihmih
Offline
Ukupno postova: 225
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.05.2012. 16:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

20 god . ti isti drže na vlasti te političare koji su ih doveli na prosjački štap i sad očekuju da če ovi koji su trenutno na vlasti 4 mjeseca preko noći promjeniti socijalni standard gradjana !? Čudi me kako ekipa iz hdssb - a nije naglasila da je kriva vlast za sve nedaće u slavoniji i baranji.Do sad su bili poprilično revni po tom pitanju. I da; oni se nadaju da če se stanje popraviti !? Kako ih više nije sram izači pred taj narod i pričati im bajke,neka ih bar jedan dan ostave na miru od jeftinog političkog popovanja-

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ratni_heroj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.05.2012. 17:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

htjeli ste neovisnu Hrvatsku evo vam je sad...

a što se bubala tiče smatram da je on najbolje što se dogodilo osijeku u zadnjih nepamtim koliko...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.05.2012. 17:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija je napisao/la: › Doista je tužno bilo za gledati tisuće gladnih, siromašnih, nezaposlenih, bijednih, ogorčenih, nesretnih... Osječana kako se guraju ne bi li upravo oni dobili jednu majicu i porciju graha s kobasicom na prvomajskoj proslavi na lijevoj obali Drave. Pokazalo je to još jednom sav jad i bijedu osječke svakodnevnice jer većina njih više si ne može priuštiti svakoga dana topli obrok na stolu.

Gluposti! Znam ljude koji idu samo kako bi to uzeli jer se eto dijeli, bez obzira što imaju mogućnosti da si kod kuće najnormalnije skuhaju fin ručak.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
N.N.
Offline
Ukupno postova: 290
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.05.2012. 17:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Gluposti! Znam ljude koji idu samo kako bi to uzeli jer se eto dijeli, bez obzira što imaju mogućnosti da si kod kuće najnormalnije skuhaju fin ručak.


ima i tu istine, u Zg se dvije babe izgrizle zbog zadnjeg karanfila koji je Bandic djelio. ne mogu reci zbog gladi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.05.2012. 17:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Župan i Gradonačelnik sa sindikatima ... treba imati obraz pa izaći pred opljačkani narod u gradu i slavoniji pa reći istinu jadna je to politika koju oni vode.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
porto
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.05.2012. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne budite patetični !! nitko od njih nije gladan i nema što obući , nego nek se djeli govno besplatno; stat će u red. Majica i kapa? Na babi od 70 godina. Ajd mi je pokažite kad je vidite u tome... Stoka nezajažljiva

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.05.2012. 18:12 
Naslov:  Re: Jad i bijeda prvomajskog slavlja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kada ce HDSSB-garnitura imati nesto konkretno i suvislo za reci osim dobro poznaih praznih floskula kojima nas zasipaju vec godinama?

Kada smo vec kod toga, kada ce opozicija HDSSB-garnituri imati nesto konkretno i suvislo za reci u ovoj zabokrecini od grada?? Ili te i takve opozicije u ovim geografskim sirinama i duzinama niti nema?

Povraca mi se od tog neinteligentnog trkeljanja...

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.05.2012. 18:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

porto je napisao/la: ›
Ne budite patetični !! nitko od njih nije gladan i nema što obući , nego nek se djeli govno besplatno; stat će u red. Majica i kapa? Na babi od 70 godina. Ajd mi je pokažite kad je vidite u tome... Stoka nezajažljiva

Ukrade mi riječi iz usta! Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.05.2012. 18:45 
Naslov:  Re: Jad i bijeda prvomajskog slavlja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Istina je...sve... HDSSB stranka koja je napravila biznis za sebe i svoju družinu... Gospodarska politika za Slavoniju i baranju to je jadno što su učinili i što čine ...doveli su Slavonsko gospodarstvo na koljena koliko vidimo raduju se EU više nego ovaj napaćeni opljačkani slavonski narod za drugo nisu sposobni nego čekati da darove....sramotno..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krmak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 01.05.2012. 19:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Gradonačelnik Bubalo i župan Šišljagić istaknuli su da se loš odnos prema nezaposlenima i umirovljenicima najbolje vidi u Slavoniji i Baranji te su izrazili nadu da će se stanje u ovome dijelu Hrvatske intenzivnijim razvojem gospodarstva ubrzo popraviti"....

molim lijepo,naglasak na INTENZIVNIJIM,heheheh

ovo ide pod rubriku VIC DESETLJEĆA.

bravo za gradonačelnika i župana...

_________________
"Došao sam do zaključka da je politika preozbiljna stvar da bi bila prepuštena političarima.".....Charles de Gaulle
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krmak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 01.05.2012. 19:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la: ›
Nadam se da je ovim našim bijednicima od političara bilo barem malo neugodno kada su se ljudi pred njima tukli za komad tkanine i porciju mahunarki. Sramite se bando lopovska!!!!!


vjeruj mi,nije im nimalo neugodno,jer nema stida,morala i imaju deblju kožu od nosoroga !

_________________
"Došao sam do zaključka da je politika preozbiljna stvar da bi bila prepuštena političarima.".....Charles de Gaulle
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: