Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek - odgovoran i transparentan grad

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65432
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.04.2012. 7:13 
Naslov:  Osijek - odgovoran i transparentan grad
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradska uprava dobila je još jedno vrijedno priznanje - među 576 jedinica lokalne samouprave u RH, Grad Osijek uvršen je među 25 uprava najspremnijih uključiti građane u kreiranje politike grada.

Osijek je uvršten u kategoriju "izrazito transparentni", a nagrade je dobilo 15 najboljih. Listu predvodi Rijeka, a naš je grad na desetom mjestu. I Osječko-baranjska županija plasirana je na visoko, četvrto mjesto među županijama, u kategoriju "transparentni".

- Naše opredjeljenje u razvoju grada je težiti poboljšanju kvalitete života. Zato smo među 12 gradova u konkurenciji za Zlatni cvijet Europe, zato je naše Vijeće za prevenciju najbolje u RH i zato Osijek danas s pravom nosi epitet "ciklo friendly", te grada prijatelja djece. Ovo je priznanje posljedica sustavnog rada. Slušamo želje građana i stalno ih upućujemo u ono što mi radimo. Više puta godišnje obiđem sve gradske četvrti i mjesne odbore, a građani mi se mogu i osobno obratiti u gradskoj upravi. Nedavno smo imali stoti javni kolegij gradonačelnika; na gotovo svaku aktivnost pozivamo medije (kojima zahvaljujem na praćenju, ali i objektivnoj kritici), a detalje s onih sastanaka gdje ih ne stignemo pozvati objavljujemo na našoj web stranici - kaže gradonačelnik Krešimir Bubalo.

Istraživanje "LOTUS - lokalna, odgovorna i transparentna uprava i samouprava", fokusirano je na probleme funkcioniranja lokalnih vlasti u odnosu na informiranje građana i njihovo uključivanje u odlučivanje. Istraživanje provode GONG i Udruga gradova u okviru projekta "Zajedno protiv korupcije". "LOTUS 2011./12." drugo je sustavno istraživanje u RH provedeno u svim gradovima, općinama i županijama. Projekt se financira sredstvima EU kroz program IPA 2008, te uz sufinanciranje Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva.

Među 6 posto

Rezultate istraživanja u Zagrebu su predstavili voditelji projekta Nives Miošić i Duje Prkut.

- U odnosu na LOTUS 2009. jedinice lokalne samouprave pokazuju određenu razinu napretka u transparentnosti rada i otvorenosti prema građanima. Unatoč tome, čak 70 posto lokalnih vlasti još uvijek je nedostatno ili izrazito netransparentno, dok ih je samo šest posto izrazito transparentno - istaknuli su.

Tekst: Mario Mihaljević/Glas-Slavonije.hr
Foto: Samir Kurtagić/Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2012. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

AAAHAHAHAHAHAAAAAHAHAHAHAHAHHAHAH!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.04.2012. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E... lipo vi to divanite....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krmak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 26.04.2012. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najbolji vic koji sam čuo u posljednje vrijeme..Smile

_________________
"Došao sam do zaključka da je politika preozbiljna stvar da bi bila prepuštena političarima.".....Charles de Gaulle
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.04.2012. 10:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa jel ni mal nezgodno lagat narodu ....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2012. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 Razočarana oporba, nikad ne spava... Laughing

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
ratni_heroj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 26.04.2012. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovaj članak treba uramit i stavit na zid majke mi....

_________________
Idite svi u 3 PM od prvog do zadnjeg Osječana!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.04.2012. 17:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam je li hodočašćenje u Mostar uračunato u indeks transparentnosti... Jer, tamo također dosta sugrađana participira u donošenju odluka...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krmak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 26.04.2012. 19:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
 Razočarana oporba, nikad ne spava... Laughing


oduševljeni podanici generala Glavića nikad ne spavaju....Smile

_________________
"Došao sam do zaključka da je politika preozbiljna stvar da bi bila prepuštena političarima.".....Charles de Gaulle
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2012. 22:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krmak je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
 Razočarana oporba, nikad ne spava... Laughing


oduševljeni podanici generala Glavića nikad ne spavaju....Smile


 Za početak te lijepo ko' krmka molim da me ne poistovjećuješ sa sobom, i sebi sličnima.

 Naravno da je trenutna gradska vlast daleko od idealne i da ju treba kritizirati, jer kritika je u demokratskim društvima jedan od bitnih korektiva vlasti. Moj komentar je opet (kao i puno puta do sada) usmjeren na one koji ne razlikuju pljuvanje i kritiku. Takvima za info, kritika i pljuvanje se razlikuju po nekim vrlo bitnim elementima. Kritički osvrt zahtijeva od kritičara iznošenje konkretnih argumenata, zašto i gdje je kritizirana osoba/e pogriješila i eventualno kvalitetno rješenje problema. Osim toga od onog tko upućuje kritiku drugoj osobi ili osobama očekuje se pristojan nivo komunikacije. Pretpostavimo da znaš o čemu govorim/pišem.

 Potom se zapitajmo što nam donosi gradska politička alternativa. Prošli izbori u gradu i županiji su jako dobar pokazatelj (možda i jedini pravi) kakva je alternativna politička scena našeg grada. Bivši osječki gradski oci su također imali priliku pokazati što znaju, a sjećamo se kako je to izgledalo. Osim toga činjenično stanje je da je sadašnja nazovimo oporba zaslužna što je HDSSB-e sa takvom lakoćom došao na vlast u gradi i županiji, i što je još važnije što se na vlasti učvrstio.

 Bilo bi mi drago da Osijek ima kvalitetnu političku oporbu, jer bi to zasigurno doprinijelo da i vlast radi bolje. Međutim nema ju. I dok god se oproba bavi pljuvanjem po vlasti, umjesto argumentima i vlastitim kvalitetnim programima bit će ovako.

 Naviknite se na to, jer potrajat će...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krmak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 27.04.2012. 9:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
krmak je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
 Razočarana oporba, nikad ne spava... Laughing


oduševljeni podanici generala Glavića nikad ne spavaju....Smile


 Za početak te lijepo ko' krmka molim da me ne poistovjećuješ sa sobom, i sebi sličnima.

 Naravno da je trenutna gradska vlast daleko od idealne i da ju treba kritizirati, jer kritika je u demokratskim društvima jedan od bitnih korektiva vlasti. Moj komentar je opet (kao i puno puta do sada) usmjeren na one koji ne razlikuju pljuvanje i kritiku. Takvima za info, kritika i pljuvanje se razlikuju po nekim vrlo bitnim elementima. Kritički osvrt zahtijeva od kritičara iznošenje konkretnih argumenata, zašto i gdje je kritizirana osoba/e pogriješila i eventualno kvalitetno rješenje problema. Osim toga od onog tko upućuje kritiku drugoj osobi ili osobama očekuje se pristojan nivo komunikacije. Pretpostavimo da znaš o čemu govorim/pišem.

 Potom se zapitajmo što nam donosi gradska politička alternativa. Prošli izbori u gradu i županiji su jako dobar pokazatelj (možda i jedini pravi) kakva je alternativna politička scena našeg grada. Bivši osječki gradski oci su također imali priliku pokazati što znaju, a sjećamo se kako je to izgledalo. Osim toga činjenično stanje je da je sadašnja nazovimo oporba zaslužna što je HDSSB-e sa takvom lakoćom došao na vlast u gradi i županiji, i što je još važnije što se na vlasti učvrstio.

 Bilo bi mi drago da Osijek ima kvalitetnu političku oporbu, jer bi to zasigurno doprinijelo da i vlast radi bolje. Međutim nema ju. I dok god se oproba bavi pljuvanjem po vlasti, umjesto argumentima i vlastitim kvalitetnim programima bit će ovako.

 Naviknite se na to, jer potrajat će...


evo ti argumenata:

Pivovara,Mobilija,Slavonija,Olt,Mio,Glas Slavonije,Obuća,Kožara,Svilana,Analit,pa da dalje ne nabrajam,vjerovatrno ljudi znaju o kojim se firmama radi,to su argumenti sadašnje vlasti i šerifa Glavića koji je popljačkao i prodao firme za 1 KN,svi znamo kome.....

nije moj Simo oborba kriva.ona samo nudi svoj program,uvjerenja i svoje ljude,a to što su
zadrti i retardirani građani dali glas vladajućoj stranci,to je razlog njihove pobjede...

neću te staviti u "koš" sa gore navedenim,ali gle,ako nećeš biti s nama,onda si protiv nas? jel tak? znači,mogu samo zaključiti da podržavaš ili si nekad podržavao stranku niskih strasti,koja je dobila izbore zahvaljujući Glavićevom pritvoru od strane Sanadera i buđenju lažnog Slavonskog inata...to su sve niske političke strasti koje su gore spomenuti iskoristili i dobili izbore....

ništa moj Simo nije vječno osim Boga,a kamoli ova vlast koja nigdje ne bih prošla osim u ovome zadrtom gradu....
već za godinu dana,ljudi će sigurno prepoznat o čemu se radi....
adio...Smile

_________________
"Došao sam do zaključka da je politika preozbiljna stvar da bi bila prepuštena političarima.".....Charles de Gaulle
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ratni_heroj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.04.2012. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Idite svi u 3 PM od prvog do zadnjeg Osječana!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2012. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krmak je napisao/la: ›
Pivovara,Mobilija,Slavonija,Olt,Mio,Glas Slavonije,Obuća,Kožara,Svilana,Analit,pa da dalje ne nabrajam,vjerovatrno ljudi znaju o kojim se firmama radi,to su argumenti sadašnje vlasti i šerifa Glavića koji je popljačkao i prodao firme za 1 KN,svi znamo kome.....

 Hrvatska je nazovimo "pravna država" i za očekivati je da imamo optužnice i presude za zločine i zločince. Ako ih nema tad nema argumenata, a ako nema argumenata tad imamo pljuvanje.
krmak je napisao/la: ›
...ali gle,ako nećeš biti s nama,onda si protiv nas? jel tak?

 Ne, nije tako. Tako lamentiraju stranački vojnici.
krmak je napisao/la: ›
...nije moj Simo oborba kriva.ona samo nudi svoj program,uvjerenja i svoje ljude,a to što su zadrti i retardirani građani dali glas vladajućoj stranci,to je razlog njihove pobjede...
...ništa moj Simo nije vječno osim Boga,a kamoli ova vlast koja nigdje ne bih prošla osim u ovome zadrtom gradu....

 Oproba je itekako kriva. Opet ponavljam da svaka pa i ova vlast može tako uvjerljivo dobiti izbore samo ako je oproba jadna, bezidejna i ako ju se može kupiti "judinim škudama" što je u našem gradu svakako slučaj. Osim toga nazvati toliki broj građana ovog grada zadrtim i retardiranim upućuje na problem u tvojoj, a ne u njihovim glavama.

P.S. Opet sam si dozvolio da komentiram političke vojnike, iako sam si xy puta rekao da neću. JBG-a, nisam karakter. Eto, sad je dosta. Prestajem.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krmak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 27.04.2012. 19:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad se radi o politici,malo tko je karakter....Smile

_________________
"Došao sam do zaključka da je politika preozbiljna stvar da bi bila prepuštena političarima.".....Charles de Gaulle
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2012. 21:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krmak je napisao/la: ›
kad se radi o politici,malo tko je karakter....Smile

 Ne radi se o politici, nego o živcima.
Nerviraju me isfrustrirani pojedinci koji su na forumu isključivo radi sračkanja po aktualnoj vlasti (ili čemu drugom), a kad sa njima pokušam razviti neki suvisli argumentirani razgovor svaki put se razočaram.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: