Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prognoza: za vikend u Osijeku ljetnih 25°C - jeste li pripremili bicikl?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.04.2012. 14:16 
Naslov:  Prognoza: za vikend u Osijeku ljetnih 25°C - jeste li pripremili bicikl?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon što je prije samo par tjedana mraz poharao slavonske voćnjake, ostavljajući iza sebe pustoš na granama i zabrinutost kod proizvođača i potrošača voća i povrća, stiže nam potvrda zašto se za travanj kaže da je najprevrtljiviji mjesec.

Prognostički matematički modeli, odnosno "računalna prognoza", najavljuju visokih 28°C za kraj ovog tjedna! Kišica bi mogla paduckati do srijede, a nakon toga - pretežno sunčano uz vrlo ugodne temperature. Ako već niste, imate još par dana za proljetno servisiranje bicikla! Vremenske prilike za vikend pred nama bi mogle jamčiti čistu uživanciju!



Napomena:
Skriveno: 
"Računalna" ili "kompjutorska", prognoza vremena izravan je rezultat jednog prognostičkog modela. Znak vremena određen je iz prognoze količine naoblake, te vrste i količine oborine određenog dana. Ako se pojavljuje kiša ili snijeg, to ne znači da će padati cijeli dan, nego barem u jednom njegovom dijelu. Pritom se srednja naoblaka i ukupna količina oborine izračunavaju iz četiri uzastopna prognostička šestsatna termina (6, 12, 18 i 00 UTC). Najviša i najniža temperatura zraka također su izravan rezultat modela, bez ispravaka prognostičara.

Dosadašnje praćenje ostvarenja prognoza pokazalo je da temperatura izravno uzeta iz modela odstupa od stvarnih vrijednosti mnogo više od službenih prognoza meteorologa (što naravno ima svoje razloge). Stoga te sedmodnevne prognoze valja shvatiti tek kao trend vremena, tj. najavu dana u kojima se očekuju zatopljenja i/ili zahladnjenja, kao i oborine. Također, ne smije se zanemariti pouzdanost prognoza koja je sve manja, što je prognostičko razdoblje dulje.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.04.2012. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tko preživi - preživi Rolling Eyes

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.evil
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Lokacija: Antunovac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.04.2012. 15:35 
Naslov:  Re: Prognoza: za vikend u Osijeku ljetnih 25°C - jeste li pripremili bicikl?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bike spreman! Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.04.2012. 16:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne mogu pogodit ni kad pada kisa(ni priliblizno) a ne prognozu za tjedan dana osijek031.com smile

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
choobra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 22
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.04.2012. 16:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bike spreman, namjeravam u subotu odvoziti barem 40 km, Tenja-Sarvaš, pa uz Dravu do Aljmaša, pa u Erdut na vino i onda zvati da neko dođe po mene Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
ratni_heroj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.04.2012. 17:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u ovom gradu se bicikl nikad nemože pripremit do kraja pošto naši policajci će uvijek nešto nađi da napišu kaznu...
isprike ali neželim ličiti na poluretardiranog klauna s kacigom,jaknom koja svijeti,10 svjetala da me se s mjeseca vidi,..itd itd itd..tako da neznam zašto bih pripremio bicikl kad će mi policija ionak i ovako ukoliko me uhvati da ja budala neželim vozit po cesti s autima i kamionima /gdje nema biciklističke naravno / i da dobijem kaznu radi svoje sigurnosti.( a policija je ta koja treba radit sigurnost u ovom gradu ali ok Smile )...bolje mi popit pivo i vozikat se autom okolo,kad staviš na papir sve kazne za bicikl dođe te na isto Smile

_________________
Idite svi u 3 PM od prvog do zadnjeg Osječana!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.04.2012. 17:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Istina, ALI zaboravljaš jednu bitnu stvar...
Policiji se relativno lako može pobjeći biciklom Smile
Ja sam osobno samo jednom imao priliku, ali poznajem nekolicinu likova koji to rade redovito, iako iz pogrešnih razloga. (voze se noću bez svjetala što nije u redu)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
choobra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 22
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.04.2012. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zato je vozim u prirodi..i da, mogu ti panduti lagano, znaš već...samo nađeš neki prolaz i nabaciš osmijeh Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.04.2012. 22:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bicikl spreman, na vrijeme se čeka Razz

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.04.2012. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma sta bicikli, bikini..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: