Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nadvožnjak više nije siguran za promet, najjeftinije je - srušiti ga

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65861
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.04.2012. 11:02 
Naslov:  Nadvožnjak više nije siguran za promet, najjeftinije je - srušiti ga
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nadvožnjak preko južne obilaznice kod čvora Frigis (Portanova), stariji od dva postojeća, u lošem je stanju i možda će se morati srušiti!

Upozorio je na to gradski vijećnik Josip Škorić, koji je ujedno i predsjednik Uprave Hrvatskih cesta. Pojašnjava da je inspekcija cestovnog prometa dovela u pitanje stabilnost nadvožnjaka na toj županijskoj cesti.

- Rade se dodatna ispitivanja, a Grad treba biti spreman na najcrnji scenarij. Lako je moguće da se nalazom utvrdi da ga je jeftinije srušiti i sagraditi novi, nego ga obnavljati - kaže Škorić.

Ako se bude morao rušiti, predlaže da se deniveliranim kružnim tokom povežu dva postojeća prometna pravca (nadvožnjaka), i to dok su u tijeku radovi na proširenju južne obilaznice. Na problem je prvi upozorio ŽUC nakon što su uočena oštećenja nastala tijekom zime. Ravnatelj ŽUC-a Tihomir Glavaš pojašnjava kako je sukladno zakonu (križanje s cestom višeg ranga) oštećeni nadvožnjak u ingerenciji HC-a.

- Postavili smo ograničenje na pet tona, kako bismo spriječili teške kamione, odnosno veliko opterećenje nadvožnjaka da ne bude neželjenih posljedica. Inspekcija cestovnog prometa zatražila je dodatna ispitivanja, koja radi IGH, kako bi se vidjelo koliko opterećenje objekt može izdržati - kaže Glavaš.

Inače, riječ je o jednom o prvih objekata građenih na trasi obilaznice, koji datira iz 1978./79. godine. Cijelo je to čvorište (ujedno križanje dvije državne ceste), dodaje Glavaš, loše izvedeno. Stoga se, kaže, već više puta predlagala gradnja kružnog toga, što podrazumijeva rušenje bar jednog nadvožnjaka.

- Ideja je dobra, a time se ujedno smanjuju i dužine petlji za južni kolnik. Trebalo bi analizirati troškove, no ako ostane ovako kako je sada, sigurno ćemo imati loše rješenje. HC bi se trebao odlučiti za racionalniju - što ne znači i jeftiniju - varijantu, kojom će se osigurati funkcionalnost i sigurnost prometa na duže razdoblje - zaključuje ravnatelj ŽUC-a.

Gradi se i manji kružni tok

ŽUC je, zbog brojnih nesreća, već napravio rekonstrukciju raskrižja kod petlje zapadne obilaznice (spriječili prelazak raskrižja i lijevo skretanje). Time je problem "spušten" na produžetak Svilajske.

- Ne čekajući HC naručili smo projekt za rekonstrukciju toga raskrižja, na način da se izgradi kružni tok. No, ostaje kao problem priključak Portanove. Izgradnjom velikog kružnog toka koji bi spojio dvije državne ceste potpuno bi se anulirao taj problem, a naš se projekt uklapa u takvo rješenje cijelog raskrižja. Ako ostane ovako, bit će potreban kružni tok kod Portanove - zaključuje.

Tekst: Mario Mihaljević/Glas-Slavonije.hr
Foto: Foto-arhiv 031



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.04.2012. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjerujem kako ce se pronaci pravi nacin da se ti radovi plate najskuplje što se može platiti

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.04.2012. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel to onaj promašeni gdje prođe auto dvaput u danu ?

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.04.2012. 14:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zdrale je napisao/la: ›
Jel to onaj promašeni gdje prođe auto dvaput u danu ?


ne....to je onaj na koji su spojili sad ovu novu "s" cestu od industrijske zone prema portanovi

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.04.2012. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Upozorio je na to gradski vijećnik Josip Škorić, koji je ujedno i predsjednik Uprave Hrvatskih cesta.


Povraca mi se kad ovako šta vidim Evil or Very Mad

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.04.2012. 16:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahha cim sam vidio da se nesto u vezi prometnica obnavlja ili gradi automatski sam pomislio mora da je oko portanove Very Happy kad vidi vraga hehe

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 23.04.2012. 17:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i dalje tvrdim da je S cesta napravita radi Portanove,a oni koji se smiju(ima ih na nekim portalima)su naivni i neznaju dalje od Bilja..eto portanove i obitelji Bilos svagdje i svuda..pljuc

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.04.2012. 18:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rafa je napisao/la (Pogledaj post): › i dalje tvrdim da je S cesta napravita radi Portanove,a oni koji se smiju(ima ih na nekim portalima)su naivni i neznaju dalje od Bilja..eto portanove i obitelji Bilos svagdje i svuda..pljuc

Slažem se.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.04.2012. 19:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno da je. S cesta je napravljena zbog portanove. I debilni most preko Drave je zamišljen isključivo kako bi Kolobariću bolje radio Zoo hotel. Nema Kolobarića više u Zoo hotelu i odmah je svaka priča oko početka izgradnje mosta stala.
Zašto to ikoga čudi? Što ova gradska vlast radi a da nema direktne koristi po njih same ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sikki
Offline
Avatar

Ukupno postova: 210
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.04.2012. 5:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to je onaj prometni promašaj...

kada god sam prolazio tamo (čitaj uvijek), ljudi ne znaju gdje treba ići...

od 10 mojih prolazaka tamo, 9 x se netko polukružno okretao na cesti, izlazio iz petlje na suprotnu stranu, prelazio punu liniju, naglo kočio kako bi se prestrojio u drugu traku jer neznaju ljudi gdje treba ići...

napravili su totalnu glupost i nelogičnost tom petljom i napravili najcrnju prometnu točku koju sam ja ikada vidio...

katastrofa

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.04.2012. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gadna pogreška rušenje mosta... tako je to kada se kupi diploma ipak struka je struka....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.04.2012. 10:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sikki je napisao/la (Pogledaj post): › to je onaj prometni promašaj...

kada god sam prolazio tamo (čitaj uvijek), ljudi ne znaju gdje treba ići...

od 10 mojih prolazaka tamo, 9 x se netko polukružno okretao na cesti, izlazio iz petlje na suprotnu stranu, prelazio punu liniju, naglo kočio kako bi se prestrojio u drugu traku jer neznaju ljudi gdje treba ići...

napravili su totalnu glupost i nelogičnost tom petljom i napravili najcrnju prometnu točku koju sam ja ikada vidio...

katastrofa

Problem je što nisu napravili ubrzajnu traku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.04.2012. 13:48 
Naslov:  Re: Nadvožnjak više nije siguran za promet, najjeftinije je - srušiti ga
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
- Ne čekajući HC naručili smo projekt za rekonstrukciju toga raskrižja, na način da se izgradi kružni tok. No, ostaje kao problem priključak Portanove. Izgradnjom velikog kružnog toka koji bi spojio dvije državne ceste potpuno bi se anulirao taj problem, a naš se projekt uklapa u takvo rješenje cijelog raskrižja. Ako ostane ovako, bit će potreban kružni tok kod Portanove - zaključuje.

Dakle, nije dovoljna bila S-cesta i bespotrebni kružni tok na L.B.Mandića za Portanovu, nego sad treba porušiti 2 nadvožnjaka od kojih je jedan odličan a drugog samo treba obnoviti i izgraditi ogroman kružni tok, a samo zbog Portanove.
Opet će se pokrasti proračun Grada a i proračun Županije zbog Portanove i građevinske mafije.
Pa onda Vi građani plaćajte prirez od 13% kad to volite. Treba Vam čak i povečati prirez na 25% da Grad i Županija ne moraju dizati kredite i zaduživati Vašu djecu, nego da se Vama smanji plaća za još 12% prireza.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.04.2012. 19:48 
Naslov:  Re: Nadvožnjak više nije siguran za promet, najjeftinije je - srušiti ga
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda je ovo jeftinije i bolje rješenje od rušenja oba nadvožnjaka.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: