Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Policija kažnjava bicikliste dok pješaci nekažnjeno šetaju biciklističkim stazama!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65895
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2012. 12:28 
Naslov:  Policija kažnjava bicikliste dok pješaci nekažnjeno šetaju biciklističkim stazama!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najmanja kazna za prekršaj u prometu koji počini biciklist iznosi 300 kuna. Upravo je ta kazna za mnoge od ljubitelja dvokotača previsoka te smatraju da je i nepravedna. Glasnogovornik PU osječko-baranjske Marko Ćaleta i Željko Vranković, policijski službenik Odsjeka prevencije PU osječko-baranjske, ističu da je visina kazne u skladu sa Zakonom o sigurnosti na cestama, no napomenuli su da djelatnici PU osječko-baranjske u pravilu ispisuju pisana upozorenja biciklistima koje zateknu u prekršaju.

- Tijekom 2010. policija je, od ukupno 490 prekršaja biciklista, izdala 202 pisana upozorenja, a 2011. od ukupno 670 prekršaja izdala je 316 pisanih upozorenja - kaže Vranković.

- Samo u krajnjoj nuždi poduzimaju se represivne mjere i kažnjavaju biciklisti koji su više puta zatečeni u činjenju prometnih prekršaja, te su grubo ugrožavali sebe i druge sudionike u prometu - ističe Marko Ćaleta.

U policiji skreću pozornost na to da su do sada ostvarili zadovoljavajuću suradnju s biciklističkim klubovima te da osluškuju probleme biciklista. No, bicikliste zanima koliko se često kažnjavaju vozači automobila te pješaci koji ometaju bicikliste na biciklističkim stazama. Kako kaže Ćaleta, policijski službenici nemaju praksu kažnjavati pješake koji hodaju biciklističkim stazama. No, za parkiranje automobila na biciklističkim stazama kazne se ispisuju i to, kako tvrde u policiji, otprilike četiri-pet puta tjedno, najčešće u Divaltovoj ulici.

U 2011. 670 prekršaja

Policija je prošle godine zatekla u prekršaju 621 biciklista koji se nisu kretali biciklističkom stazom ili trakom, odnosno ako su u skupini, a nisu se kretali jedan iza drugoga. Policija je evidentirala 49 prekršaja biciklista koji su upravljali biciklom tako da umanjuju stabilnost bicikla (skidanje ruku s upravljača i sl.) i upravljanja noću i danju za smanjene vidljivosti izvan naselja bez reflektirajućeg prsluka.

Tekst: M.Matasović, I.Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
frosty
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2012. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma dosta više o toj temi, samo bacate udicu da krenu prepucavanja na relacijama pješak- biciklista - vozač.
Dosadni ste s ponavljanjem istog teksta i iste teme svaka 2 tjedna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.04.2012. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam baš, nisam još nikada čuo da je biciklist na biciklističkoj stazi ubio pješaka, ali sam zato čuo da je masa biciklista zbog svog osobnog kretenizma, ne poznavanja prometnih propisa ili jednostavno zato što ih boli ona stvar, stradala pod kotačima automobila.

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2012. 13:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la: ›
ne znam baš, nisam još nikada čuo da je biciklist na biciklističkoj stazi ubio pješaka, ali sam zato čuo da je masa biciklista zbog svog osobnog kretenizma, ne poznavanja prometnih propisa ili jednostavno zato što ih boli ona stvar, stradala pod kotačima automobila.

slažem se s tim dijelom, ali će biciklist dobiti kaznu ako vozi po pješačkoj stazi, a pješak neće ako hoda po biciklističkoj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.04.2012. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
Provokator je napisao/la: ›
ne znam baš, nisam još nikada čuo da je biciklist na biciklističkoj stazi ubio pješaka, ali sam zato čuo da je masa biciklista zbog svog osobnog kretenizma, ne poznavanja prometnih propisa ili jednostavno zato što ih boli ona stvar, stradala pod kotačima automobila.

slažem se s tim dijelom, ali će biciklist dobiti kaznu ako vozi po pješačkoj stazi, a pješak neće ako hoda po biciklističkoj.


tako i treba biti.

jer biciklisticka staza nije pista, nego dio plocnika namjenjen za hodanje pjesaka koji je obiljezen zutom linijom kako bi se zakonski omogucilo biciklistima voznja po plocniku a ne po cesti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2012. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro je da ne naplaćuju kazne biciklistima i na biciklističkim trakama, već ih naplaćuju samo na biciklističkim stazama.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2012. 14:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
jer biciklisticka staza nije pista, nego dio plocnika namjenjen za hodanje pjesaka koji je obiljezen zutom linijom kako bi se zakonski omogucilo biciklistima voznja po plocniku a ne po cesti.

wtf?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2012. 14:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
Ingo je napisao/la: ›
jer biciklisticka staza nije pista, nego dio plocnika namjenjen za hodanje pjesaka koji je obiljezen zutom linijom kako bi se zakonski omogucilo biciklistima voznja po plocniku a ne po cesti.

wtf?!

+1

Neki dan, dok sam šetala promenadom, čovjek na bajku ide po biciklističkom traku, a neki su tamo slobodno šetali pa ih je pitao jel ta žuta crta ništa ne znači. Dobro im je pitanje i postavio. Ako pješaci već imaju onoliki prostor za šetnju, moraju li i taj metar-dva zauzeti?! Wink

Pješaci hodaju gdje žele/stignu, al' bitno je da cipelići samo bicikliste deru po džepu.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
garrincha077
Offline
Ukupno postova: 66
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.04.2012. 14:55 
Naslov:  Re: Policija kažnjava bicikliste dok pješaci nekažnjeno šetaju biciklističkim stazama!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije bitno tko gdje hoda ili tko gdje vozi, bitno je da su ljudi tolerantni i oprezni i ne ugrožavaju jedni druge. Ukoliko dođe do sranja, onda se zna tko je prekršio pravilo i treba se kazniti, uz eventualnu naknadu štete. A ovako, zaustavit babu dok vozi 2 km/h po nogostupu je idiotizam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
vjevevica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2012. 15:43 
Naslov:  Re: Policija kažnjava bicikliste dok pješaci nekažnjeno šetaju biciklističkim stazama!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vozam se ja po promenadi,unutar bic.staze i idu ženske čoporativno prema meni.dakle,vide mene,vide bic.stazu.i kokoš se neće maknit.nisam se maknila ni ja .poljubila ju je ručka kormana Twisted Evil
zašto ne kažnjavaju stanare štrosike kad ponedjeljkom izvuku kante i kontejnere na bic stazu (tj.,onaj dio staze koji je u funkciji) ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.04.2012. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›

tako i treba biti.

jer biciklisticka staza nije pista, nego dio plocnika namjenjen za hodanje pjesaka koji je obiljezen zutom linijom kako bi se zakonski omogucilo biciklistima voznja po plocniku a ne po cesti.


jel tebi dobro?

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Šaran031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2012. 16:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

2011. od ukupno 670 prekršaja izdala je 316 pisanih upozorenja - kaže Vranković.



Znači država je na biciklistima Osijeka zaradila 201 000 kuna..
Nevjerojatno..

Također kad i ja vozim bicikl, zvonim pješaku da se makne, on ne reagira i samo lijepo kormanom pa će naučiti slijedeći puta..

_________________
I am watching you ! Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Cruz031
Offline
Ukupno postova: 244
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2012. 17:00 
Naslov:  Re: Policija kažnjava bicikliste dok pješaci nekažnjeno šetaju biciklističkim stazama!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako vidim pješaka na biciklističkoj, zaobiđem ga po 'pješačkoj', vratim se na biciklističku i vozim dalje.... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
dr.evil
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Lokacija: Antunovac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2012. 17:05 
Naslov:  Re: Policija kažnjava bicikliste dok pješaci nekažnjeno šetaju biciklističkim stazama!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjevevica je napisao/la (Pogledaj post): › vozam se ja po promenadi,unutar bic.staze i idu ženske čoporativno prema meni.dakle,vide mene,vide bic.stazu.i kokoš se neće maknit.nisam se maknila ni ja .poljubila ju je ručka kormana Twisted Evil
zašto ne kažnjavaju stanare štrosike kad ponedjeljkom izvuku kante i kontejnere na bic stazu (tj.,onaj dio staze koji je u funkciji) ?
BRAVO NEDAJ NA SEBE Twisted Evil

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ratni_heroj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.04.2012. 17:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

je**** država vlada i policija kad glavna stvar im je kažnjavanje pješaka i biciklista!

_________________
Idite svi u 3 PM od prvog do zadnjeg Osječana!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: