Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Saša Uranjek novi direktor TZ Grada Osijeka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2012. 12:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zanimljivo je kako još nitko nije napisao išta pozitivno o novom direktoru, čak ni stranački vojnici nisu ustali u obranu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2012. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bit će to veliki odjek u turizmu kao i u gospodarstvu , ovo je zaista već jadno od čobanske i plemenske.... vladavine

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2012. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja bi rado direktora Unikoma vidio na mjestu direktora TZ grada Osijeka.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
valent
Offline
Ukupno postova: 172
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2012. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Nije li Uranjek osuđeni gospodarski kriminalac?


Kakvo je to pitanje? Ako nije bio u zatvoru očigledno nije...
Gledam na Politopediji (http://politopedia.net) i nigdje nema članka o Saši Uranjeku... bilo bi dobro da netko natipka par stvari o njemu gore...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
valent
Offline
Ukupno postova: 172
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2012. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

komarac je napisao/la: ›

Sve to radi tocno četvoro ljudi + direktorica, u gradu duplo manjem od Osijeka.



E to je dobar primjer, no uz to nam fali jedan jako bitan podatak... koliko novaca ima Varaždinska TZ a koliko Osječka? Kako koja dolazi do novaca?

Nije problem organizirati neki event ako imaš para i platiš zs sve da ti netko napravi, puno je teže kada imaš dobru ideju a nema para za provedbu ili ne dovoljno za kvalitetnu provedbu pa sve bude ofrlje napravljeno.

_________________
pratite me na twitteru - www.twitter.com/valentt
blog: http://kernelreloaded.blog385.com
linux, anime, spirituality, windsurf, wireless, ronjenje, pametne kuće, zwave
registered as user #367004 with the Linux Counter, http://counter.li.org.
ICQ: 2125241, Skype: valent.turkovic, MSN: [email protected]
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
komarac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2012. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

valent je napisao/la (Pogledaj post): ›
komarac je napisao/la: ›

Sve to radi tocno četvoro ljudi + direktorica, u gradu duplo manjem od Osijeka.



E to je dobar primjer, no uz to nam fali jedan jako bitan podatak... koliko novaca ima Varaždinska TZ a koliko Osječka? Kako koja dolazi do novaca?

Nije problem organizirati neki event ako imaš para i platiš zs sve da ti netko napravi, puno je teže kada imaš dobru ideju a nema para za provedbu ili ne dovoljno za kvalitetnu provedbu pa sve bude ofrlje napravljeno.


Članarinama, kao i svaka TZ u RH.
Svaki ugostiteljski (mislim čak i gospodarski) subjekt koji posluje na području grada mora plaćati članarinu. Logično, jer TZ bi trebala služiti promociji neke destinacije što bi trebalo privući goste/potrošače od kojih bi onda ti subjekti trebali imati koristi.

Evo linka na Zakon: http://www.zakon.hr/z/342/Zakon-o-turisti%C4%8Dkim-zajednicama-i-promicanju-hrvatskog-turizma

TZ Vž ne dobiva lovu od ne znam koga, neovisna je o Gradu (poglavarstvu) kao i svaka TZ u državi, ali je to ne sprječava da pronađe sponzore za neki događaj i surađuje (predlaže, potiče, sugerira) s Gradom. Prije 11 godina, kad su kretali u organizaciju Špancira, nije bilo Bog zna kakvih financijskih sredstava, ali su uložili strašan trud u promociju, organizaciju i sadržaj manifestacije, a pretpostavljam da i sam znaš u što je u međuvremenu prerasla (250.000 posjetitelja prošle godine). Zadnjih godina sponzori (npr. PAN) sami dolaze jer vide dobru priliku, a neki (ZABA) su već godinama tamo i zbog dobre suradnje s njima, rado sponzoriraju i razne druge događaje nevezane za TZ. Ništa im nije palo s neba, ništa se nije samo od sebe napravilo, nitko nije ZA njih nešto napravio - sve su sami odradili, a odrađuju i dan danas.

P.S. TZ u principu ne smiju generirati profit već bi trebale biti svojevrsan promotor destinacije, a ta promocija bi onda trebala posredno generirati profit samoj destinaciji tj. poslovnim subjektima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
komarac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2012. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Nije Aristotel, Komarac je!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2012. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ komarac
Svaka ti čast što si se raspisao, ali ne vidim svrhu što se toliko trudiš.
Nije tvoj posao kao ni posao bilo kojeg forumaša da piše kako netko treba voditi Turističku zajednicu!
Isto tako kako si ti sve proguglao i pronašao, tako može i bilo tko drugi.
Wink

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
komarac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2012. 16:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Korina je napisao/la (Pogledaj post): › @ komarac
Svaka ti čast što si se raspisao, ali ne vidim svrhu što se toliko trudiš.
Nije tvoj posao kao ni posao bilo kojeg forumaša da piše kako netko treba voditi Turističku zajednicu!
Isto tako kako si ti sve proguglao i pronašao, tako može i bilo tko drugi.
Wink


Ovo je još uvijek forum, zar ne? Svatko ima pravo pisati što ga je volja ukoliko nije evil Wink

Meni je ova tema struka pa rado o njoj nešto napišem, a da se može izguglati samo potvrđuje koliko je do informacija moguće jednostavno i brzo doći, a posao dobro raditi - ako se hoće.
Primjer koji sam navela (Vž) to i dokazuje. Dobri primjeri nam trebaju služiti da budemo bolji no što jesmo, a osječka TZ ima itekako razloga tražiti "inspiraciju" kod drugih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
freedom.fighter
Offline
Ukupno postova: 199
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2012. 16:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Komarac - sjedi 5!

_________________
Sudba kleta jednaka je, bio gospodin ili drug!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2012. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle nisam mislila ništa loše, već ne razumijem zašto valent ispituje na forumu stvari do kojih može i sam doći i to na način kao da traži upute kako voditi TZ (za sebe ili nekog drugog).

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
valent
Offline
Ukupno postova: 172
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2012. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čini mi se (ali nemam točno informaciju) da je novac od članarine dosta malo. Znam da je osječka TZ prije imala puno više novaca no onda su dobivali i par kn od svakog putnika koji bi došao u Osijek. Mislim da je Croatia Airlines onda to izlobirala da se ukine i od onda imaju drastično manje novaca. Bilo je par naslova o toj temi i na osijek031 u svoje vrijeem pa tko zna googlati naći će.

Sada opet stoji pitanje koliko para i od koga sve dobija Vž TZ a koliko Os TZ.

Jer vidim scenarij gdje sam grad ako prepozna dobar ulog može dati dosta novaca TZ za neke projekte poput Špancir festa. Mislim da oranizacija tako nečega nije trivijalna niti jeftina.

_________________
pratite me na twitteru - www.twitter.com/valentt
blog: http://kernelreloaded.blog385.com
linux, anime, spirituality, windsurf, wireless, ronjenje, pametne kuće, zwave
registered as user #367004 with the Linux Counter, http://counter.li.org.
ICQ: 2125241, Skype: valent.turkovic, MSN: [email protected]
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2012. 20:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

valent je napisao/la: ›
Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Nije li Uranjek osuđeni gospodarski kriminalac?


Kakvo je to pitanje? Ako nije bio u zatvoru očigledno nije...
Gledam na Politopediji (http://politopedia.net) i nigdje nema članka o Saši Uranjeku... bilo bi dobro da netko natipka par stvari o njemu gore...


http://www.dorh.hr/Default.aspx?art=5848&sec=678
Skriveno: 
Županijsko državno odvjetništvo u Osijeku
Najavljena žalba protiv presude Antunu Novaliću i suradnicima zbog zlouporabe položaja i ovlasti

Županijski sud u Osijeku donio je presudu kojom je Antuna Novalića, Đuru Vukovića, Stjepana Stjepaneka, Zdenka Dintera, Ljerku Olujić, Fahriju Alempić, Tomu Melera, Bernarda Škaru, Ivana Šilješa, Jadranku Kokolari i Sašu Uranjeka proglasio krivima zbog ukupno šest kaznenih djela zlouporabe položaja i ovlasti iz članka 337. stavak 1. i 4. Kaznenog zakona. (3. 7. 2007.)
Antun Novalić i Đuro Vuković osuđeni su na jedinstvenu kaznu zatvora u trajanju od po dvije godine i šest mjeseci, Stjepan Stjepanek na kaznu zatvora od osam mjeseci, Zdenko Dinter na kaznu zatvora od šest mjeseci, a ostalim optuženicima izrečene su uvjetne osude. Također, prema optuženicima i osobama koje su stekle protupravnu imovinsku korist izrečeno je i oduzimanje navedene imovinske koristi. Budući da su navedene sankcije neprimjerene težini počinjenih kaznenih djela, a napose visini protupravne imovinske koristi koju su optuženici sebi i drugima pribavili, protiv navedene presude državno odvjetništvo će podnijeti žalbu Vrhovnom sudu Republike Hrvatske zbog odluke o kazni.
Podsjetimo, optužnicama Županijskog državnog odvjetništva u Osijeku stavljeno im je na teret da su od 1996. do 1999. godine, kao članovi uprava, nadzornih odbora ili kao uposlenici „Gradske banke“ d.d. i tvrtki iz tzv. sustava „Novalić“, nezakonitim korištenjem obveznog deviznog depozita i kategorije dopunskog kapitala, štetnim transakcijama dionicama i nekretninama, pribavili znatnu protupravnu imovinsku korist Antunu Novaliću, Đuri Vukoviću i osobama po njihovom izboru u iznosu od preko 53 milijuna kuna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2012. 20:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la: ›
valent je napisao/la: ›
Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Nije li Uranjek osuđeni gospodarski kriminalac?


Kakvo je to pitanje? Ako nije bio u zatvoru očigledno nije...
Gledam na Politopediji (http://politopedia.net) i nigdje nema članka o Saši Uranjeku... bilo bi dobro da netko natipka par stvari o njemu gore...


http://www.dorh.hr/Default.aspx?art=5848&sec=678


Dakle, biti kriminalac u Hdssb-u može biti samo plus. Oni vjerojatno sa stranica DORH-a i regrutiraju buduće članove. Takvih u Hdssb-u nikad dosta, jer mostarski zatvorenik sigurno ima još mnogo neostvarenih ideja (uostalom, u Osijeku još uvijek ima ponešto Srba i drugih Glavaševih neistomišljenika).

Ovdje je pitanje samo da li je stranačka posvuduša i čovjek za zadatak, Uranjek, morao u zatvor na audijenciju, ili je Glavaš imenovanje odradio telefonom.

valent je napisao/la: ›
Sada opet stoji pitanje koliko para i od koga sve dobija Vž TZ a koliko Os TZ.


Bit će da TZ Vž pliva u novcu. Čovječe, što je tebi?

Ne tražimo megalomanske projekte, već jednu ili dvije dobre ideje. Osim toga, ako nedostaje novaca, jesu li se kome obratili za pomoć?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
komarac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2012. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

valent je napisao/la: ›
Čini mi se (ali nemam točno informaciju) da je novac od članarine dosta malo. Znam da je osječka TZ prije imala puno više novaca no onda su dobivali i par kn od svakog putnika koji bi došao u Osijek. Mislim da je Croatia Airlines onda to izlobirala da se ukine i od onda imaju drastično manje novaca. Bilo je par naslova o toj temi i na osijek031 u svoje vrijeem pa tko zna googlati naći će.

Sada opet stoji pitanje koliko para i od koga sve dobija Vž TZ a koliko Os TZ.

Jer vidim scenarij gdje sam grad ako prepozna dobar ulog može dati dosta novaca TZ za neke projekte poput Špancir festa. Mislim da oranizacija tako nečega nije trivijalna niti jeftina.


Nemoj mi reći da si toliko lijen čitati par članaka Zakona (ako te stvarno toliko zanima koliko tko novca ima na raspolaganju)? Wink

Članak 3.
(1) Pravna i fizička osoba koja u turističkoj općini ili gradu ima svoje sjedište ili podružnicu, pogon, objekt u kojem se pruža usluga i slično (u daljnjem tekstu: poslovna jedinica), a koja trajno ili sezonski ostvaruje prihod pružanjem ugostiteljskih usluga, usluga u turizmu ili obavljanjem s turizmom neposredno povezanih djelatnosti, plaća članarinu turističkoj zajednici.

(3) Visina članarine koju plaća pravna i fizička osoba kao obvezatni član turističke zajednice općine ili grada ili Turističke zajednice Grada Zagreba, ovisi o turističkom razredu naselja u kojem je sjedište ili poslovna jedinica osobe, o skupini u koju je razvrstana djelatnost kojom se pravna ili fizička osoba bavi, te o stopi na ukupni prihod utvrđenoj ovim Zakonom.

U ostalim člancima je navedeno točno o kojim djelatnostima se radi. Ako na temelju ničega drugog, onda se na temelju veličine OS i Vž, kao i broja poslovnih subjekata može zaključiti koliko novca tko uprihoduje. Osijek tu defintivno "šiša" Vž, ali kao što rekoh, nitko TZ ne sprječava da potraži sponzore za dobru ideju/inicijativu.

Što se "naknade po putniku" tiče, ako misliš na boravišnu pristojbu, ona je također prihod TZ i na ukidanje iste ne može nitko utjecati doli Sabora. I ovdje OS šiša Vž po prihodima: Noćenja u 2010 - OS 84000 (stranih 23500), VZ 50500 (stranih 24500).

Naravno da TZ može (i treba) surađivati s Gradom/kulturnim institucijama itd., ali ne primarno financijski jer itekako ima izdašna vlastita sredstva.
Znaš kako je počeo Špancir? Zamišljen je kao naše "Ljetne noći", lokalna gradska zabava za učmale ljetne dane u praznom kontinentalnom gradu. U što su prerasle OLJN, a u što Špancir? Misliš da je za to glavni razlog novac? Defintivno ne.

Kako bilo, sigurna sam da postoje godišnja izvješća o poslovanju i jedne i druge TZ, a u njima sigurno stoje i točni iznosi.
Svejedno mislim da "izvlačenje" na "nema se para" nije argument, a još manje opravdanje za bezidejnost/nemaštovitost/neproduktivnost/neuspjeh.

Živi bili pa vidjeli smatra li se Uranjek doraslim ovom izazovu.
Ja bih da budemo uzor VŽ-u, ne oni nama Smile

_________________
Nije Aristotel, Komarac je!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
 



 Skoči u forum: