Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Petnaest policajaca patrolira na motorima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
grissom
Offline
Ukupno postova: 265
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.04.2012. 19:18 
Naslov:  Re: Petnaest policajaca patrolira na motorima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne bih se baš složio da su biciklisti cvijeće i da policija bez veze kažnjava.
Kad god izlazim iz kuće na pločnik postoji dobra šansa da će me pokupiti biciklist koji šiša pločnikom i ne razmišlja da netko može izaći van.

Jedno je vožnja Čepinskom, a nešto sasvim drugo po "običnim" osječkim ulicama. Tu nema potrebe voziti po pločniku.
Činjenica je da većina biciklista ne poštuje nikakve propise - od vožnje u kontra smjeru u jednosmjernim ulicama do nepoštovanja semafora.

Što se policije tiče - treba provoditi zakon uvijek i svugdje, a ne po nekakvom svom izboru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
alex os
Offline
Ukupno postova: 312
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.04.2012. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neka uhvate onih 5,6 idiota što divljaju od 22-02h po osječkim ulicama ( Vukovarska,Štrosa.......... ) i rješili su problem sa idiotima....voze bez tablica, staju ispred trgovina,kafića.... a na poziv građana policija uvijek stiže prekasno...možda sada budu učinkovitiji

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
moonshiner
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: Third Mall from the Sun
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.04.2012. 19:54 
Naslov:  Re: Petnaest policajaca patrolira na motorima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

grissom je napisao/la (Pogledaj post): › Ne bih se baš složio da su biciklisti cvijeće i da policija bez veze kažnjava.
Kad god izlazim iz kuće na pločnik postoji dobra šansa da će me pokupiti biciklist koji šiša pločnikom i ne razmišlja da netko može izaći van.

Jedno je vožnja Čepinskom, a nešto sasvim drugo po "običnim" osječkim ulicama. Tu nema potrebe voziti po pločniku.
Činjenica je da većina biciklista ne poštuje nikakve propise - od vožnje u kontra smjeru u jednosmjernim ulicama do nepoštovanja semafora.

Što se policije tiče - treba provoditi zakon uvijek i svugdje, a ne po nekakvom svom izboru.


Točno. Uvijek i svugdje. Ali naša policija to ne radi. Kao što ekipa za zaštitu životinja šara autolakom po bundama starijih gospođa jer je sigurnije i lakše nego napasti motociklističku bandu.

Biciklist ne može biti ravnopravan sudionik motornim vozilima u prometu jer njemu poznavanje prometnih znakova, pravila i propisa nije uvjet sudjelovanja u istom, a to neznanje je opasno za sve na cesti, ponajviše za njega samog. I zbog toga sve dosadašnje akcije policije koje su 'usmjerene na sigurnost biciklista' nemaju smisla. Svi sudionici u prometu su sigurniji ako je biciklist na pločniku, a ne na cesti.

Ali da treba kažnjavati svaki biciklistički bezobrazluk na pločniku - naravno. Sumnjam da su policajci upućeni u penologiju, ali najlakše je napisati novčanu kaznu. Da se mene pita - čupao bih im ventile na licu mjesta svaki put kad prave gluposti, pa nek si misle hoće li to ponoviti.

Svi znamo da će se zakon promijeniti tek kad netko pogine, ali zašto treba doći do toga? Stvorila se fama da su biciklisti povampirene zvijeri koje nemaju kočnice i koje jurcaju 100 na sat rušeći pješake kao čunjeve, a to zbilja nije tako.

_________________
I mjesečina može biti pogled na svijet.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
luka_os
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.04.2012. 21:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle definitivno skidam registraciju sa malog skutera. Već mi je postala prevelika tlaka da 3 patrole jure zamnom. Ovo više stvarno nije normalno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
luka_os
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.04.2012. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
SRAM VAS BILO!!!! FUJ!!!! NISTE SE SJETILI MOŽDA OFORMITI JEDINICE KOJE ĆE HVATATI LOPOVE KOJI KRADU BICIKLE, NEGO STE SE SJETILI KAŽNJAVATI BICIKLISTE KOJI VOZE PO PJEŠAČKOJ STAZI JER IH JE STRAH VOZITI PO CESTI!!!! ISTO TAKO SE NISTE SJETILI NI OMOGUĆITI NEOMETANU VOŽNJU BICIKALA PO BICIKLISTIČKIM STAZAMA?

jadna je ova država sa svojim pokušajima punjenja državnog proračuna...


Šta vrijedi uhvatit lopova. Ja znam klince koji su digli 30 skutera u Osijeku. Dobili su nekakve minimalne zatvorske kaznice. I prvi dan kad su izašli iz zatvora su digli 2 komada. Dakle pravosuđe je krivo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
haragei
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.04.2012. 23:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pješaci na biciklističkoj, biciklisti na pješačkoj, automobili na biciklističkoj, biciklisti na pješačkom...nemamo minimum kulture i tolerancije

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.04.2012. 23:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › Odlično! S veseljem sam dočekao ovu vijest, jer ja, naime, gorim od želje da popunim proračun svoje države s 500 kn jer sam se vozio biciklom po pločniku usred bijela dana bez reflektirajućeg prsluka zato što je neki seljober naparkirao BMW posred biciklističke staze. Isto tako ću gorjeti od veselja kada na biciklističkoj stazi pokupim nekog idiota koji umjesto da hoda po 5 metara širokom pješačkom dijelu staze baš mora hodati po 1.5 metara širokoj biciklističkoj. A da ne spominjem kako se svi moramo osjećati blagoslovljeni i sretni što na nas budnim okom pazi policija kojoj pod nosom kradu bicikle, grmlje i sve čega se sjete.

Efikasnost rada policije se ne poboljšava prijenosnim računalima, već starim, dobrim policijskim radom!


Samo za kraj, evo vam jedna mala misao nastala u mojoj glavi, dio vas ovdje će razumjeti, dio neće (ali misao nije ni namijenjena vama):

Skupo ti gorivo = kupiš bicikl = voziš bicikl = ne plaćaš gorivo = ne plaćaš trošarinu na gorivo = država ima manji prihod od tebe = država mora na neki način nadoknaditi te novce od tebe = policija te jebe što nemaš zadnje trepereće svjetlo nego na dinamo = popiješ kaznu.

Just sayin'...


Pa naravno, jedino je novac bitan. Ljudi su naivni, misle da policija služi za dobrobit građana, za prevenciju svakakvih sranja itd.
Policija mora isplatiti sebe i svoje plaće, mora opravdati svoje postojanje.
Problem je što premalo ljudi gine na prometnicama, problem je što sve više ljudi vozi po pravilima tako da se premalo novaca uprihodi. Zato je potrebno podizati visine kazni do smiješnih razmjera, dizati cijenu goriva itd.
Kad ljudima dopizdi da ih država preko policije pljačka onda počnu voziti bicikle.
I eto problema... država te ne može krasti kroz gorivo, cestarinu koju plaćaš u cijeni goriva, cestarinu koju plaćaš na registraciji, cestarinu koju plaćaš kad koristiš autoput itd.
Sad je potrebno udariti po biciklistima.
Zakoni za biciliste su vrlo nejasni i kontradiktorni što savršeno odgovara policiji za izvrtanje tih zakona te pisanje kazni.
Biciklističke staze i infrastruktura je loše izgrađena, ima puno nelogičnosti što opet pogoduje policiji za kažnjavanje u "mutnim" situacijama.
Čak se ide do tih razmjera da se biciklistima prijeti smrću ili kaznom. Jel stvarno potrebno tjerati čovjeka na biciklu s djetetom na sjedalici u kružni tok? Idi riskiraj svoj život i život svog djeteta ili ćeš dobit kaznu.
Ne vidim razlog zašto se ne bi moglo voziti nogostupom, ako se vozi lagano?
Čemu zakon o silaženju s bicikla preko zebre, ako je već u startu zabranjena vožnja po nogostupu? Zašto se biciklist ne bi mogao provesti zebrom ukoliko smanji brzinu kretanja na brzinu hoda?
Zašto je potrebno nositi relfektirajući prsluk preko dana u nenaseljenom mjestu?
Itd...ne da mi se više pisat' Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.04.2012. 1:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

šta ja znam, možda sam u krivu, al ove bicikliste što tjeraju bicikl po cesti, a imaju sa strane biciklističku stazu bi kaznio i s više od 500 kn

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.04.2012. 7:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se, isto tako i one što nemaju svjetla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.04.2012. 9:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni su biciklisti na prometnoj cesti noćna mora, još kad vidim biciklistu na zaobilaznici..! katastrofa!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.04.2012. 11:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
meni su biciklisti na prometnoj cesti noćna mora, još kad vidim biciklistu na zaobilaznici..! katastrofa!


sav u crnom, bez svijetla, bez prsluka, pijani deda od 80 godina vozi biciklo po obilaznici, netko ga opali i ide u zatvor zbog kretena, a onda moralisti na forumu počnu pričat kako taj biciklist nije zaslužio kaznu i kako je on samo "biciklist", strahota...

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.04.2012. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jos je zesce sto je drzava, tj preciznije prometna policija ili sta ti je znam tko vec, proglasio cestu Vukovar-Ilok, pazi ovo, rutom Dunav..pa vozis lijepo po propisima 90 km/h po onim brezuljcima, i iza brijega biciklist na recumbent bike-u..
Mislim, tu ne pomaze ni da vozis 60km/h, kad ti se iza brijega odjednom stvori biciklist (brojni stranci tu bicikliraju na svom putu ka Crnom moru)..
Ono, doveli su ljude u situaciju da budu pregazeni, tj one koji voze automobil u situaciju da zavrse iza resetaka..lijepo, nema sta..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.04.2012. 15:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

luka_os je napisao/la (Pogledaj post): ›
MissTake je napisao/la: ›
SRAM VAS BILO!!!! FUJ!!!! NISTE SE SJETILI MOŽDA OFORMITI JEDINICE KOJE ĆE HVATATI LOPOVE KOJI KRADU BICIKLE, NEGO STE SE SJETILI KAŽNJAVATI BICIKLISTE KOJI VOZE PO PJEŠAČKOJ STAZI JER IH JE STRAH VOZITI PO CESTI!!!! ISTO TAKO SE NISTE SJETILI NI OMOGUĆITI NEOMETANU VOŽNJU BICIKALA PO BICIKLISTIČKIM STAZAMA?

jadna je ova država sa svojim pokušajima punjenja državnog proračuna...


Šta vrijedi uhvatit lopova. Ja znam klince koji su digli 30 skutera u Osijeku. Dobili su nekakve minimalne zatvorske kaznice. I prvi dan kad su izašli iz zatvora su digli 2 komada. Dakle pravosuđe je krivo


a zašto imamo trg Ante Starčevića?
lijepo malo gamad zavezat nasred trga i bičevat Smile
ako nakon toga ponove odjesć ruku itd
pa da vidimo hoće više krasti...

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: