s „Buntovnik“ Glavaš i njegovi sljedbenici izbačeni iz HDZ-a! [1/1]
Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



„Buntovnik“ Glavaš i njegovi sljedbenici izbačeni iz HDZ-a!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Roko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 260
Lokacija: O31
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.04.2005. 0:50 
Naslov:  „Buntovnik“ Glavaš i njegovi sljedbenici izbačeni iz HDZ-a!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Branimir Glavaš izbačen je danas iz Hrvatske demokratske zajednice zajedno sa dvojicom kolega saborskih zastupnika Vladimirom Šišljagićem i Ivanom Drmićem koji su ga podržali u inicijativi regionalizacije Hrvatske. Osnovavši Udrugu građana Hrvatski demokratski Sabor Slavonije i Baranje s ciljem gospodarskog osnaženja regije koju čini pet županija istoka Hrvatske, odlučio je na izbore izići s neovisnom listom pod sloganom „Osijek – centar slavonske regije“.

Kako se njegov te istup njegovih kolega koji su stavili potpis podrške na inicijativu regionalizacije kosi s politikom HDZ-a te kako su podršku Glavašu dali mnogi hadezeovci, poništene su gradska i županijska lista kojima je dojučerašnji predsjednik županijskog ogranka bio nositelj.

Ivo Sanader osobno je doputovao u Osijek s Vladimirom Šeksom, gotovo cijelom Vladom te s predsjednicima županijskih ogranaka HDZ-a pet slavonskih županija kako bi sastavio nove liste od raspoloživih stranačkih poslušnika.

S Glavašem se nije sastao jer je za premijera priča sa stranačkim neposlušnikom završila 21. travnja u 16 sati.

-Pokrenuo je štetan i neprihvatljiv program koji se kosi s politikom HDZ-a. Iz tog razloga jednoglasno su izbrisani iz članstva stranke Glavaš, Šišljagić i Drmić – rekao je Sanader i dodao da HDZ nije pred raskolom te kako će Glavaševim odlaskom ugled stranke porasti.

Nositelj županijske liste koalicije HDZ-HSLS je Tomislav Ivić, a nositelj gradske liste na koju HDZ izlazi samostalno je Luka Crnković. Koalicijski partner HDZ-a, HSLS na gradskoj razini koalira s Branimirom Glavašem.

Ukoliko želite vidjeti inicijativu o regionalizaciji Branimira Glavaša posjetite stranicu www.slavonija.org na kojoj se nalazi popis članova podrške među kojima su brojni sveučilišni profesori, liječnici, odvjetnici, ali i novinar Glasa Slavonije Mario Mihaljević te glavni urednik Bojan Divjak, kao i kolege Branko Vrbošić, Renata Trišler (Večernji list) i Verica Sikora (HINA – Osijek).

Ana Kiefer
photo: Roko031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Laura
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.04.2005. 1:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

valjda nam je svima jasno da nije pravi razlog priča oko regionalizaciji Hrvatske.. Smile spremalo se to njima već duže vrijeme..
ono što mene brine, su ljudi iz Osijeka, koji su se našli na popisu onih koji podržavaju Glavaša... za neke sam mislila da su ok... očito sam se GADNO prevarila Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 22.04.2005. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Laura je napisao/la (Pogledaj post): ›
valjda nam je svima jasno da nije pravi razlog priča oko regionalizaciji Hrvatske.. Smile spremalo se to njima već duže vrijeme..
ono što mene brine, su ljudi iz Osijeka, koji su se našli na popisu onih koji podržavaju Glavaša... za neke sam mislila da su ok... očito sam se GADNO prevarila Sad


u pravu si

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 22.04.2005. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Laura je napisao/la (Pogledaj post): › valjda nam je svima jasno da nije pravi razlog priča oko regionalizaciji Hrvatske.. Smile spremalo se to njima već duže vrijeme..
ono što mene brine, su ljudi iz Osijeka, koji su se našli na popisu onih koji podržavaju Glavaša... za neke sam mislila da su ok... očito sam se GADNO prevarila Sad


možda si u pravu, ali mislim da je ta njegova ideja jedini spas za slavoniju u gospodarskom smislu, i da je netko drugi pokrenuo tekvu udrugu to bi prošlo nezamjećeno, ovako možda to i ima neke šanse.Ljudi su ga podržali jer misle da se jedini on ne boji u zagrebu poput ostalih osječana reći svoje mišljenje. Sve dok to ne postane njegova nova stranka nego udruga građana to je ok, iako se bojim da znam jedini razlog zašto je to najvažnije pitanje za slavoniju pokrenuo baš u ovo vrijeme.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
morales
Offline
Avatar

Ukupno postova: 14
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.04.2005. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uh kako se odjednom brine za spas Slavonije...sad kad imamo 30-tak tisuća nezaposlenih u gradu....

...nemojte biti navini...ovdje se ne radi o tome da li netko ima hrabrosti nešto reći u Zagrebu...ovdje se radi o čistoj političkoj egzistenciji....

...a Glavaš je našao načina kako da preživi na političkoj sceni barem još 4 godine...jer ljudi nije njemu do love (ona ga ne brine već godinama), njemu je do moći!

Zna da ako izgubi moć u gradu, postaje nitko i ništa. U političkom smislu gledano on je mrtav...nije ovo kraj, ovo je nažalost tek početak jedne nove ere....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
edi
Offline
Ukupno postova: 25
Lokacija: out there
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2005. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno da se sve svodi na onu staru i već prožvakanu "tko je bliže vatri, taj se bolje grije". Čak i mladi koji su još svježi i zainteresirani i misle da mogu nešto promijeniti na iskren i moralan način, nakon nekog vremena provedenog u politici shvate da moraju igrati po pravilima "stare garde" i nakon što to shvate, mogu a) poslati sve kvragu b) prilagoditi se i nastaviti "tradiciju". Rijetki su i iznimni oni koji imaju toliko sreće da ostanu dosljedni sebi, a uspiju u politici. Nažalost:( Ne kažem da mladi trebaju odustati-dapače, ali sam jednostavno klasa pesimist po pitanju uspjeha u toj nakani:(
Šta je pjesnik htio reći?!?!Ah da, sve ovo s Glavašem je ništa do političke igre kojom će on-dam se okladiti-pobrati dosta glasova i približiti se onoj vatrici s početka posta. Jer je bed to što ljudi u našem gradu i županiji još uvijek puše foru:( Rolling Eyes


Zadnja promjena: edi; 22.04.2005. 14:16; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.04.2005. 13:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne treba zanemariti i posljedicu njegovog izlsaka iz hdz-a ni na državnoj razini. glavaš, šišljagić i drmić u saboru su sada nezavisni zastupnici kojima sada svakome pripada po 250 tisuća kuna godišnje ...pristojne pare za kopanje nosa u zagrebu!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hej, haj
Post Postano: 23.04.2005. 20:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Domovina je iznad svega, narod će o nama da sudi" G. Šušak!
na ovome se gradila Hrvatska, a ne u fotelji u Beču, Londonu, Vicenzi!?! Svaka čast za ideju, iako je vrijeme svi već znaju čega. Slavoniju i Baranju mogu izvući jedino Slavonci i Baranjci i nitko više, dakle mi!!! Kao što i Sanader izvlači paru za svoju Dalmaciju , a "naš" president Mesć kurcem nije mrdnuo za nas! Jebo takvog predsjednika! Prihvatimo se bar ovoga nečega, neke šanse koja nam se nudi pa možda nešto bude! Za Slavoniju i Baranju, Slavonac!

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2005. 10:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo malo inside informacija: Iako Glavas cuva svoju guzicu, to je jedina guzica koja ide u smjeru gospodarskog rasta slavonije i baranje (u slavonij je nezaposlenost 33%, u baranji 50%, a u istri 4%...). Definicija politike, jos iz srednje skole ako s dobro sijecam je - umijeće ostajanja na vlasti! dakle glavas radi ono sto i ostali njegovi kolege i nista mu ne zamjeram, jer radio ono sto bi i drugi politicari napravili na njegovom mjestu. u njegove porive i razloge necu ulaziti,jer su slicni kao kod svih politicara, a to je zadrzavanje vlasti, ali treba podrzati njegovu ideju o regionalizaciji slavonije jer je to jedini nacin da ona 22% ne idu u zg nego da,barem solidan dio, ostanu u slavoniji, a ne koa do sada da 22% ide u nas jebeni METROPOLIS!!! braco iz ravnice, ujedinimo se da ne postanemo slijepo crijevo hrvatske...
Pozdrav od lokal-patriota Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
IvanaJ
Post Postano: 01.06.2005. 18:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ti postoci su vrlo varljivi, nije isto 22% od 10 milijuna i 22% od 100 milijuna. I nije tih 22% jedino financiranje. Jedan proces regionalizacije koji je napravila Istra, a i Osječko-baranjska županija je mogla napraviti, nije napravila upravo pod vodstvom istog čovjeka koji danas priča o regionalizaciji. Iako je još uvijek u poziciji, nije čak ni započeo na ostvarivanju tog programa, već samo radi na dizanju buke. Često viđen scenario. Ako zbilja ostaješ kod svoje definicije politike, onda ti baš nije išla ni politika, ni filozofija, ni logika.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: