Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Muško - ženska prijateljstva

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Postoji li muško - žensko prijateljstvo? (dolje definicija, da ne lutamo...)

da
68%
 68%  [ 66 ]
ne
31%
 31%  [ 30 ]
Ukupno glasova : 96


Autor Poruka
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.06.2006. 17:46 
Naslov:  Muško - ženska prijateljstva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle, cijenjeni publikume - nakon što sam prozvan neiskusnim offtopičarčićem, moram Vas upitati - postoji li to?
Onak, imamo osobu A jednog spola i osobu B drugog spola - može li se dogoditi da se te dvije osobe intenzivno druže, a da jedna od njih ne želi po*ebati ovu drugu?
Tvrdim da mogu, dok mi sveznajući i überiskusni netko tvrdi da ne mogu...(hehe, ovdje ne oftopičarim).


dakle, da ne cjepidlačimo: mogu li dvije osobe suprotnoga spola biti prijatelji po svim točkama optužnice (pri tome ne mislim na "frend" prijatelje, nego na osobe koje su tu za vas kad ih trebate...a biti"tu" je stvarno velika stvar...bez aluzija, molim:), a da jedna od njih ne zeli zavrsiti u krevetu i vezi sa onom drugom?

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 18:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo, i ja odglasala. Već sam rekla da, i zna se i zašto, osoba koja je sposobna imati prijatelja, sposobna je imati prijatelja oba spola. Inače, niti ona prijateljstva koja ima - nisu prava.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 20:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ja odglasala da postoje.......
mislim da imam nekoliko zaista dobrih prijatelja muškog spola...... čak više nego prijateljica.
možda sam ja netipično žensko.....
ali mi se fino družimo i baš me briga.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 20:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Puki,

svaka čast što si otvorio topic........

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja nemam muških prijatelja, možda bratići i dečkov brat ali ne znam jel se to ubraja u muške prijatelje ako su ti u rodu ili u budućem rodu..

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.06.2006. 20:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

siguran sam da je točan odgovor NE.
iako većina očito misli drugačije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.07.2006. 20:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

naravno da postoji prijateljstvo između osoba različitog spola! starješine, slobodno me nazovite balavom i podsjetite me na činjenicu da će život još koješta donijeti.
ne znam, eto u situaciji sam da svoje prijatelje često dulje vrijeme ne vidim pa baš osjetim da mi nedostaju. kad se vidimo nakon kojih 2-3 tjedna, normalno mi je da ću prijatelja zagrliti, da će mi uzvratiti istom mjerom i da pri tom neće pomisliti "joj, mala, šta bi ti sad radio". družim se s odličnim ljudima i u mom je društvu najnormalnije da sjednem frendu u krilo ako nema mjesta u birtiji, a da moj dečko gledajući to ne pozeleni od ljubomore. ne bih mogla drukčije, za mene je to kako treba biti i drukčije za mene ne može.
različito se ponašaš prema poznanicima i prijateljima, gotovo isto prema dečku / djevojci i prijateljima, ali s dečkom / djevojkom ipak radiš neke stvari koje ne radiš s prijateljima.

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.07.2006. 20:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ne vjerujem baš previše u m-ž prijateljstva...poznanstva da, al ovo i ne baš
Al zar nije u neku ruku prirodno ak imaš zgodnog m prijatelja da pomisliš nešto ne baš prijateljski ili možeš imat m prijatelja sam ak je ružan..
Kak bi ti dečko reagirao da ti prijatelj izgleda ko Brad Pitt i da mu sjediš u krilu, pričaš s njim, smiješ se, provodite dosta vremena zajedno...- svaki normalan dečko ne bi to baš dugo trpio..realno gledano- ili kak bi ti reagirala da je suprotno

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.07.2006. 20:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ipak vjerujem u m/ž prijateljstva. ako osoba s kojom si u vezi ne može prihvatiti da odeš na kavu ili u kino s prijateljem... onda ima problema u samoj vezi. a i naš mentalitet je malo...

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.07.2006. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vjerujem da ima m-ž prijateljstava ali ja možda nisam osoba za to...dečko mi je ujedno i strašan prijatelj kojem mogu sve reći i sve povjeriti...zapravo on je jedina osoba na svijetu koja zna baš sve o meni...neke stvari koje sam rekla njemu ne znaju ni moje najbolje legice...
A i okružena sam cijeli život s muškarcima-braća, bratići tako da mi ne trebaju još i m prijatelji...uvijek mi je falilo ženskih osoba u životu al zato sad imam 3 najprijateljice tak da mi je super

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.07.2006. 20:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
ako osoba s kojom si u vezi ne može prihvatiti da odeš na kavu ili u kino s prijateljem... onda ima problema u samoj vezi.

nemaš pojma koliko se slažem s tobom...

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.07.2006. 20:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam najboljeg prijatelja već godinama, od srednje škole, i on zna puno stvari o meni, jer je kroz većinu prolazio sa mnom. Ali to ne znači da mi moj dečko nije bolji prijatelj i od tog najboljeg prijatelja, pa se, Marigold, u tom moram složit s tobom.
Ali nekako ne vjerujem da bih sad naskakala na najboljeg prijatelja da liči na Brad Pitta, to mi je nekako preplitko. Najbolji prijatelj i ja smo uvijek imali neke granice u ponašanju (ne znam, možda sam ja konzerva ili nešto!), pa se nikad nije dogodilo da sam mu baš u društvu sjedila u krilu... Ipak, on je bio taj koji me držao da se ne zaletim u kanal kad sam bila pijana (ili je to bilo ono kad me pustio da ode pijan pišat u kanal, a ja sam se morala uhvatiti za čempres da ne padnem? hm...)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.07.2006. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A ako jedna od osoba u vezi ima potrebu izlaziti van sa suprotnim spolom s kojim nije u vezi- zar to također ne označava probleme u vezi...- vidiš može se na to gledati iz oba kuta
Nikog ne osuđujem, samo govorim kak je kod mene...

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.07.2006. 20:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: ›
A ako jedna od osoba u vezi ima potrebu izlaziti van sa suprotnim spolom s kojim nije u vezi- zar to također ne označava probleme u vezi...- vidiš može se na to gledati iz oba kuta
Nikog ne osuđujem, samo govorim kak je kod mene...


Čuj, jedno je po meni "izlazak s osobom suprotnog spola" (tipa neki lik kojeg si pokupila ispred zgrade), a drugo je "izlazak s prijateljem" (kojeg znaš godinama i koji je institucija u tvom društvenom životu...) Mislim da bi i dečko trebao praviti tu distinkciju i tolerirati izlaske s prijateljem (ili se pridružiti...)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.07.2006. 20:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: ›
A ako jedna od osoba u vezi ima potrebu izlaziti van sa suprotnim spolom s kojim nije u vezi- zar to također ne označava probleme u vezi...- vidiš može se na to gledati iz oba kuta
Nikog ne osuđujem, samo govorim kak je kod mene...


osoba s kojom si u vezi ne mora voljeti gledati iste filmove, slušati istu glazbu... nađeš si društvo prema zanimaciji, potrebi da vidiš nekoga s vremena na vrijeme.
na kraju svi imaju i život prije veze a to znači i poznanstva i prijateljstva kojih se ne mora odreći zbog veze.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: