Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječanima do sada podijeljeno 5.500 posuda za papir

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65875
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2012. 17:46 
Naslov:  Osječanima do sada podijeljeno 5.500 posuda za papir
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Podjela plavih posuda za skupljanje papira, započeta ove godine polovinom siječnja u Donjem gradu, nastavljena je u Industrijskoj četvrti i Retfali s kraćim prekidom u veljači zbog obilnijih snježnih padalina. U ožujku radnici Unikomove Čistoće 120-litrene čipirane posude dijele kućanstvima na području GČ Jug 2, potom će podjela krenuti u GČ Tvrđa, GČ Gornji grad i GČ Novi grad.

Od planiranih 30.000 plavih posuda do kraja siječnja podijeljeno je 2.170 plavih kanti, a do sada oko 5.500. Tatjana Elez, Unikomova glasnogovornica, podsjeća kako će primopredaja posuda stanarima u višekatnicama biti nakon kućanstava jer ih dobivaju "ulazi", što znači da više stanova ima na raspolaganju jednu posudu. Osoba na čije ime glasi račun za odvoz komunalnog otpada prilikom preuzimanja posude treba dostaviti OIB i, ako se u vrijeme podjele ne zatekne kod kuće, preuzimanje može dogovoriti tijekom radnoga vremena pozivanjem besplatnog Unikomovog telefona 0800-200-025 uz obveznu dojavu OIB-a.

Podjela se obavlja prijepodne i poslijepodne (po dvije ekipe su u svakoj smjeni) od ponedjeljka do subote.

- Preuzimanjem posude za papir građani ne postaju i njezini vlasnici, ali su je dužni čuvati i održavati. Za podjelu plavih posuda u svakoj gradskoj četvrti potrebno je desetak dana. Nakon raspodjele u GČ Novi grad, počet će podjela i u prigradskim naseljima - kaže Elez.

Kao i svake godine, Unikom će pomoći kućanstvima u tzv. proljetnom čišćenju besplatno odvozeći glomazni otpad odložen ispred kuće/stana. Akcija prikupljanja glomaznog otpada počet će u drugoj polovini ožujka i biti provedena postupno u okviru rasporeda u 15 kvartova, odnosno gradskih četvrti i mjesnih odbora koji Unikom sastavlja. Skupljanje glomaznog otpada završit će do Uskrsa (8. travnja).

Među Unikomovim aktualnim radovima je i uređenje kompe jer sezona prijevoza kompom preko rijeke Drave treba početi u Velikom tjednu, od 2. travnja.

Tekst: N.Špoljarić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Unikom/Foto-arhiv 031


Pročitajte i...
Podijeljeno 2.170 plavih kanti, na redu je Retfala
Podijeljene prve plave kante sa čipom


Zadnja promjena: Redakcija 031; 13.03.2012. 18:17; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2012. 17:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš super, proračun stanara će se povećati za otkup starog papira od Unikoma.
Ali problem je sada što te kante stoje na nezgodnim mjestima i sprječavaju iznošenje bicikla jer se zbog kanti suzio hodnik.
Bojim se da će stanari zbog sužavanja hodnika dok su im pune ruke tereta šutnuti tu kantu koja smeta, a onda će je morati platiti jer imaju dužnost da je čuvaju makar nije njihova i ne dobivaju novce za čuvanje i njegovanje kante i na kraju im ništa neće ostati od novaca koji su zaradili prodajom starog papira Unikomu koji je isti platio na račun pričuve stanara.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2012. 18:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nevjerojatan je talent emocionalno osakaćenih pojedinaca na ovom forumu da popljuju ama baš svaku temu.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2012. 18:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Simo stvarno je vrijeme da dobiješ žuti karton i ne znam što moderator čeka. Zaslužio si ga već odavno i budi sretan što je moderator jako tolerantan.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
imbakis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2012. 18:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika,brate, idi im se sad na***ebi mamice. Tko su oni da tebi sužavaju hodnik kantama za smeće...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2012. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imbakis je napisao/la (Pogledaj post): › francika,brate, idi im se sad na***ebi mamice. Tko su oni da tebi sužavaju hodnik kantama za smeće...


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
passati5
Offline
Ukupno postova: 59
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2012. 19:15 
Naslov:  Re: Osječanima do sada podijeljeno 5.500 posuda za papir
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba biti ekološki osviješten čovijek ali mislim da se otkupom papira kao recimo boce puno bolji efekt napravio. Ja sam ko klinjo u "Yugi" nosio papir u "uniju" na strosi i dobio pare za sokić i grokalice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2012. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Simo stvarno je vrijeme da dobiješ žuti karton i ne znam što moderator čeka. Zaslužio si ga već odavno i budi sretan što je moderator jako tolerantan.

 Zašto ti je tako teško shvatiti ono što je svima toliko očito? Tvoje procijene nisu vjerodostojne.
 Ako mi priznaš da bi te to učinilo sretnim, osobno ću zamoliti administratore da mi daju žuti, iako dvojim da će to pomoći. Smeta li ti moja nazočnost i način na koji komuniciram sa tobom na ovom forumu, klikni na „ignore“ i riješio si svoj problem ili prestani neopravdano pljuvati i izigravati sveznalicu. Iako priznajem, nedostajalo bi mi ismijavanje tvojih tupavih komentara.

 Ontopic:

 Gospodarenje otpadom, odnosno razvrstavanje i recikliranje istog, je obveza svakog pojedinca prema generacijama koje dolaze, tako da za ovu akciju "Unikoma" imam samo riječi hvale.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2012. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nemoj se odmah duriti i cmizdriti, i slobodno me nastavi vrijeđati i omalovažavati ako stvarno imaš potrebu za tim. I ja kad me nužda natjera kakam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2012. 21:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Nemoj se odmah duriti i cmizdriti, i slobodno me nastavi vrijeđati i omalovažavti ako stvarno imaš potrebu za tim.

 Niti se durim, niti cmizdrim, niti vrijeđam, a teško te je i omalovažavati pored svega onoga što si sam radiš. Ono što ti ja radim moglo bi se eventualno nazvati intelektualnom penetracijom. No, očito bez velikog uspjeha jer u praznu glavu je najteže sipati. Kod tebe je non-stop nužda.

Isprika adminima zbog offtopica ... osijek031.com smile

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pyroclasm
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2012. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da treba spalit sav taj papir.

_________________
Chaos is the only true answer.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
alex os
Offline
Ukupno postova: 312
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2012. 22:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvala Unikomu....sad imam gdje bacati reklame naših trg-centara

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2012. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ali problem je sada što te kante stoje na nezgodnim mjestima i sprječavaju iznošenje bicikla jer se zbog kanti suzio hodnik.
Bojim se da će stanari zbog sužavanja hodnika dok su im pune ruke tereta šutnuti tu kantu koja smeta,


hahaha ništa francek, ti i tvoj ulaz na kolektivnu dijetu. dok grickate celer psujte arhitekte koji, dok su dizajnirali zgradu, nisu imali pojma da će jednoga dana plave kante suziti hodnik a ljudi k tomu postajati sve veći i deblji, a još ktomu da će na čelu grada biti gradonačelnik koji će poticati vožnju biciklom. koji peh a? i da, nemoj zaboraviti od bijesa u koju kantu ide papir u kojem je bio umotan celer.

u svakom slučaju pozdravljam podjelu kanti jer ima nas i kojima niti smetaju niti nam je teško malo si dat truda i razvrstat otpad jer i ovak i onak u praksi moje kućanstvo to već radi (barem što se papira tiče). Bilo bi oke da podjele i još koju boju kanti kako bi mogli sortirat i ostali otpad.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mzzi
Offline
Ukupno postova: 284
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.03.2012. 23:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nerijetko sam u kontejnerima za papir i plastiku znala ugledati ugurane vreće s nečijim smećem. Sada će neodgojenim građanima biti još lakše ubacivati svoje smeće u ovakve kante za papir.
Pohvala Unikomu za ovo, ali vrlo je teško iskorijeniti kretenizam iz ljudi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.03.2012. 0:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mzzi je napisao/la: ›
Nerijetko sam u kontejnerima za papir i plastiku znala ugledati ugurane vreće s nečijim smećem. Sada će neodgojenim građanima biti još lakše ubacivati svoje smeće u ovakve kante za papir.
Pohvala Unikomu za ovo, ali vrlo je teško iskorijeniti kretenizam iz ljudi.

mzzi....točno....
ali, Bogu hvala, stanujem u kući i kante držim u dvorištu....
mislim da ne bi bilo teško otkriti tko je smeće bacio mada bi bilo malo bljak kopati po takvoj vrećici ...

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: