Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



muda labudova...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.06.2006. 0:29 
Naslov: Warning ! muda labudova...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Poštovani,

Nije žuti karton, ali je zamolba.
Lijepo je kad čovjek ima moto života, neku strast osim onih niskih, razumni opijum ili whatever, ali sve što je pretjerano, iritira i zamara pa bila to i obična kava.

Kako ne bismo morali izigravati žandare, cenzuru ili neke neprijateljski nastrojene likove na Forumu031, lijepo molim da se suzdržite od offtopicharenja, jer upadice takvog tipa unište svaku kvalitetnu raspravu."CITAT

sve ok. nije problem. mogu ja i pass.
ali, riječ je o nečijem (tvom Gemi) subjektivnom dojmu.
i, naravno, o tvom statusu admina ili čega god, koji ne negiram i za koji se slažem da ga možeš i (zlo)upotrijebiti. (ovo me malo podsjeća na famozna prava službenih osoba)
ako je stav većine, napominjem većine, da su moje opaske, komentari itd. neprimjereni...ja sam prvi koji neće svoj humor, ironiju i satiru nametati drugima.
ako me memorija dobro služi, jednom prilikom sam čak postavio i decidirano pitanje učesnicima foruma na koje se javilo dvoje s glasom protiv moje kave.
ako je njihovo mišljenje stav većine, onda prihvaćam pogrešku.
znam da ja nisam nikom uputio prigovor na chat na forumu, kao ni zamjerku na promjenu teme i offtopičarenje. to prepuštam admminima.
ipak, sa smislom poruke se gotovo mogu složiti, uz primjenu načela jednakosti.



jedino s čim se apsolutno ne slažem je celofan.
ako je žuti karton, onda mi nemoj pisati da je riječ o zamolbi. napiši karton, žuti ili crveni, tako mi svejedno o kojem je riječ.
napiši ono što misliš, što smatraš da je potrebno napisati, izrazi se jasno, direktno i neuvijeno.
celofan uvijek, apsolutno uvijek (pa i ovaj put), završi pocijepan u smeću.

ja sebe smatram ekološki osviještenom osobom i nisam pobornik šarenih pakiranja, celofana i proizvodnje smeća.

p.s.1. inače ne iznosim na forum sadržaj PM-a (ovo je prvi slučaj i nadam se da drugog neće ni biti), dio vezan za osobne podatke, status i statut pošiljaoca sam izostavio.
p.s.2. što se mene tiče poruku si mogla staviti i na forum, za mene ovo nije intima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
goose
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1245
Lokacija: tenja
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.06.2006. 1:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...meni nije jasno


treba kave neke popit

_________________
Žak je osmi kontinent Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.06.2006. 1:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

goose je napisao/la (Pogledaj post): › ...meni nije jasno


treba kave neke popit


ja je (redovno) pijem... Razz

i sve mi je jasno... Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.06.2006. 2:23 
Naslov: Warning ! Re: muda labudova...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › ako je stav većine, napominjem većine, da su moje opaske, komentari itd. neprimjereni...ja sam prvi koji neće svoj humor, ironiju i satiru nametati drugima.
ako me memorija dobro služi, jednom prilikom sam čak postavio i decidirano pitanje učesnicima foruma na koje se javilo dvoje s glasom protiv moje kave.


Mislim da sam bio jedan od dvoje. Smile
Moram priznati da je meni osobno kava prestala biti zabavna nakon prvih 5-6-10-20 spominjanja.
Totalna inflacija kave (spomenuta je na 535 stranica portala, prema Googleu), ubila je svu čar u njoj. Smile

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.06.2006. 2:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neka si. imaš pravo na svoje mišljenje.
ako tebi nije zabavna...ne mora značiti da i drugi dijele tvoje mišljenje.
ja ga ne dijelim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.06.2006. 4:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: › Moram priznati da je meni osobno kava prestala biti zabavna nakon prvih 5-6-10-20 spominjanja.
fatcat je napisao/la: › Sretan si sto ti je vizija samo salica. Da je bilo bure netko bi te vec zadavio u toj kavi...
8 je napisao/la: › Pa ti si čovječe analno fiksiran na kavu i kava ti je fiksirana na rektum.
Ne moraš baš svaku temu (thread, nit) zagađivati s tim.
Novi Topic, administrator je napisao/la: › Kava kao analna retencija (offtopic: Oslovljavanje)

Nekada je dovoljno postaviti komentar na diplomatski nacin. Nekada nije...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.06.2006. 7:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni kava osobno ne smeta na forumu niti bilo gdje drugdje, što je već primijećeno na forumu. Off topičarenja ima općenito dosta i uglavnom pridonosi boljoj atmosferi, stvar trenutne asocijacije na nešto. Ljudski mozak procesuira non stop i iz podsvjesti izvlačimo koješta.
Nisam shvatila Gazdino spominjanje kave isključivo kao preveliku ljubav prema kavi, već kao način, nekada malo ciničan, nekada šeretski, reakcije na teme iz koje se vrlo lako može izvesti zaključak o stavu osobe....
No, dobro, i ja sam dobila "zamolbu" što sam već komentirala javno da mi se ton nije svidio, ali ću se starati smanjiti doživljaj.
Nadam se da će se tako ponašati i ostatak vesele družine, naročito kada je o pristojnosti u komunikaciji riječ.
A mene sada čeka topli napitak.

p.s.
FatCat, ono s buretom je super, mislim da se Gazda ne bi ni bunio....... osim davljenja. Razz

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.06.2006. 7:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

goose je napisao/la: ›
...meni nije jasno


treba kave neke popit


A de, sad zezaš...

Čuj, to što fatcat kaže je istina: ako smeta makar i jednoj osobi, mora se prestat, ako inače cijeniš tu osobu i njezine stavove na forumu. A osobito što su ti pokušali to napomenuti indirektno... Osobno, već se poteglo to pitanje oko cenzuriranja, i rekla sam da mi ništa od sličnog ne smeta, odnosno da sam ravnodušna prema tome. Ipak, offtopic nije samo vezan za kavu, već i za druge offtopice. Basically, pošto osobno poznajem Gemi (a iz viđenja i Leona), mislim da ovo ne smiješ doživjeti kao bannanje, već poriv da promijeniš svoj način...hm, forumašenja, kad već nekima smeta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.06.2006. 8:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@All...

Ovdje se ne radi o necijoj analnoj retenciji, zelji za diktatom, upravljanjem, kompleksu manje vrijednosti...

Ovdje se radi samo i iskljucivo o kvaliteti rasprave i kvaliteti ugodnog boravka na siteu. Tvoje, kao i bilo cije offtopicaranje - samo po sebi je dobro, jer stvara onaj ugodan osjecaj. Osjecaj, gdje i ljudi koji se medjusobno ne poznaju imaju dojam da su na terasi nekog kafica i lagano se zezaju gledajuci kako Drava tece.

Dakle, nije problem u sadrzaju, problem je u mjestu i vremenu.

Cesto se zna dogoditi da krene rasprava u kojoj sudionici kvalitetno iznose svoje misli, taman se svi nalozhe i razmjena misljenja tece poput fluida najmanjeg otpora. ;-)

Ako se tad u takvu raspravu ubaci 5-6 asocijativnih off-topic postova (koji, ponavljam, sami po sebi imaju vrijednost), to dovede do naglog kocenja razmjene misljenja, hladjenja motora sudionika rasprave.

Dakle, imamo situaciju gdje dvije pozitivne komponente ne idu zajedno. Na svu srecu, postoji vrlo, vrlo jednostavan nacin kako rijesiti tu zavrzlamu i omoguciti da svaka od tih komponenti zivi nesputano.

Dakle, kad god, u bilo kojoj raspravi netko od sudionika bude inspiriran (najcesce asocijacijom na temu) za napisati misao koja bi mogla ohladiti motor jedne od komponenti - dovoljno je da u poruci koja ga je inspirirala (1) klikne na "Citiraj" (kopira sadrzaj te poruke kao citat u onu kucicu pri dnu stranice). (2) Obiljezi tekst u toj kucici, (3)Edit->Copy ili CTRL_C, zatim (4)ode u forum koji odgovara toj novoj misli i tamo (5)zapocne novi topic u koji napravi (6)Edit->Paste ili CTRL_V.

Ovo nije samo recept za TematskiForum->Cavrljanja, vec i za TematskiForumA->TematskiForumB, ili Cevrljanja->TematskiForum.

Dakle, od jedne rasprave smo dobili dvije, jednako vrijedne - svaka na svoj nacin.

P.S. Probajte si zamisliti da ne dolazite svaki dan na portal, nego jednom tjedno ovdje prosvrljate. Siguran sam da bi vam jako puno znacilo kada bi vidjeli kako teme nizu isharane offtopic postovima. Nemojte biti sebicni i ici linijom manjeg otpora offtopitcharechi, imajte obzira prema drugima... Rjesenje postoji i krajnje je jednostavno (tocke 1-6 ;-))...

@gazda, u svemu sto je napisano nema celofana...;-)


Zadnja promjena: Leon; 29.06.2006. 9:00; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.06.2006. 8:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako smeta jednoj osobi to je jedna stvar, kada se popnes na onu stvar vecini to je druga. Svako jutro sjednem uz kompjuter, citam novosti kao i forum i pijuckam caj. Pio sam prije kavu ali mi se nekako zgadila u zadnje vrijeme.
Svaka tema je zavrsena sa vrucim picem ili monosilabickim komentima iste osobe. Stvar je u tome sto to ponasanje ubije svaku temu. Oftopicarenje nije problem (ako je, dizem ruku kriv sam) u tom smislu nego sam kvalitet razgovora.


Zadnja promjena: fatcat; 29.06.2006. 9:13; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.06.2006. 9:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svatko od nas ima pravo na svoje mišljenje vezano za ovu temu, nikom ga ne negiram
isto tako, imam ga i ja.
i ne libim se iznijeti ga.
samo me celofan zasmetao, to je sve.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.06.2006. 9:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim... libo me nonjo... znao sam procitati forum ponekad.. ali kume, da bas SVAGDJE ti moras biti poklopac sa kafom !? idi bre pa se leci. ni vitamina previse nevalja, kamoli kafe.

i jos jedna stvar... ti spomenes kafu, onda ti 2-3 ljudi odgovori u istom stilu, onda se tu jos najde zaljubljeni par koji javno razmjenjuje njeznosti (a vjerovatno sjede u istoj sobi samo ispred razlicitog monitora).. wtf !? dosta frustrirajuce... ne znam gdje su admini do sada bili !?

mislim, ionako nemam vremena precishe se zadrzavati na forumu, stoga ovo shvatiti kako misljenje nekoga ko _ponekad_ prosvrlja po forumu, a ne nekoga ko _inzistira_ na izbacivanju kave.

dosta sada, odo ja na kafu Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.06.2006. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to je ok, toni.
pošteno i jasno rečeno mišljenje.
način koji uvažavam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.06.2006. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la: › napiši ono što misliš, što smatraš da je potrebno napisati, izrazi se jasno, direktno i neuvijeno.
gazda777 je napisao/la: › mišljenje vezano za ovu temu, nikom ga ne negiram isto tako, imam ga i ja. i ne libim se iznijeti ga.
Ne razumijem ovo...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
yellowica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 272
Lokacija: haven
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.06.2006. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja se radije ne bi petljala... zanima me samo da li u nekom postu ako offam uz odgovor, jel se i to smatra pod off?

_________________
www.panonius.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: