Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Mlađe generacije još žale za Titom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
wilson
Offline
Ukupno postova: 171
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2012. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se sa ovim komentarima , bilo je puno ugodnije živjeti ... Svatko tko je htio raditi mogao si je osigurati pristojan život..nije se strahovalo za plaću hoće li biti.. Nije bilo ove gladi za bogaćenjem ..bahatosti danas su ljudi preplašeni pod stresom osiromašeni.. Poduzeća su mahom nestala -nekakvom privatizacijom- radnih mijesta sve manje ,i što drugo reći kako narod kaže - Al se nekad dobro jelo i pilo-

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.03.2012. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imali smo sigurnost

mladi su imali sanse dobiti posao, raditi i kad-tad rijesiti stambeno pitanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.03.2012. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam kako je bilo jer se nisam ni rodio tad, al znam da je moj ćaća sa 23 godine kuću katnicu sazidao, imao auto i išao na more i skijanje sa starom svake godine. I nije bio u partiji. Dovoljno da vjerujem da je bilo bolje, neusporedivo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2012. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › moglo se birati u kojoj firmi,banci,ustanovi želiš odraditi praksu. Probaj danas naći djetetu mjesto za praksu!


Korisnik mvarga je prije desetak dana na ovom forumu nudio neku opciju za to, već od 3500 kn mjesečno Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2012. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bio mlad al sam svake godine išo na more sa starcima ... nije bilo pitanja oćemo li imat za kruh ... a znalo se provuć pitanje u '90-ima ... na stolu bilo uvijek svega, imalo se za u se, na se ... mislim da se imalo i za poda se ... ne znam bio sam mali ... jel bilo bolje ? ... mislim da da ... i to uvjerljivo da

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2012. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba biti realan i reci da je u to vrijeme znalo biti i nestasica kojecega, redukcija struje (sjecam se kad su prekinuli film s losima maketama dinosaura) i generalno - imalo se manje materijalnih stvari nego danas.

Ali, ljudi su u prosjeku bili spokojniji (ne samo zbog imanja posla), sretniji i zadovoljniji vlastitim zivotom.

Ta razlika u tom osjecaju zadovoljstva je dobrim dijelom povezana i s cinjenicom da su tada svi imali podjednako, a takva situacija sve jedinke cjelokupne zajednice cini zadovoljnijima sobom.

Postojale su tada i nekakve opceprihvacene vrijednosti (neki danas to nazivaju jednoumljem) oko kojih je postojao konsenzus u drustvu - poput rada, znanja, napretka, jedinstva, stednje, racionalnog trosenja.

Padom te drzave su pale i te vrijednosti. Umjesto da ih se zadrzi i na njima gradi nova drzava, nama su se pocele nametati "vrijednosti" poput "snalazenja", sebicnosti, mizantropije, rastrosnosti i zaduzivanja.

Pogledajmo kako razmislja danasnja mladez:
https://www.facebook.com/portal.Osijek/posts/127411130722031
https://www.facebook.com/portal.Osijek/posts/194192850690070

Iako potpuno neinformirani, uopce ne razmisljaju o siroj slici stvari i drustvenom kontekstu u kojem se nalaze. Vecina bi da su se kupili superskupi tramvaji, umjesto ove bagatelne nabavke. Ok je zelja, ali razlozi i motivi su potpuno iracionalni, kao i svijest o tome tko bi to trebao platiti. Ovdje su tramvaji samo primjer kako emocije nadjacavaju razum.

Slican koncept je prisutan i kod odnosa prema drugim drustvenim pitanjima - obrazovanje, konkurentnost, sposobnosti, vjestine, odnos prema drugima, odnos preme vlastitoj drzavi i vlastitoj buducnosti. Potpuni izostanak racionalnosti i potpuna okrenutost sebi i samo sebi. Potpuno!

To je onaj najveci gubitak koji je nastao promjenom sustava.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.03.2012. 18:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da je najveći problem u nama samima ,mislim da nismo mentalitet za demokraciju ni kapitalizam,za nas je jedna čvrsta čizma(kao što je bio Tito) koja će nas gaziti . Pa stara je poslovica da su Hrvati dobre sluge,a loši gospodari,što se i pokazalo nakon 20 godina postojanja države. Nekada smo imali love ,ali nismo imali što kupiti,a danas imamo svega u dućanima,ali nemamo love . Nekada su krali svi po malo,a nikome nije falilo,danas kradu pojedinci, a svi smo pokradeni... nekad je bilo nezamislivo ostati bez posla preko noći danas je to uobičajeno.. itd,itd ja svakako smatram da su ona vremena bila bolja i da je našim starcima bilo puno lakše skučiti se,mnoge su obitelji počele život sa dvije žlice,tanjura i dva pokrivača,a danas mladi nemaju ni za to jer ne rade. Dobiti stan od firme mi možemo samo sanjati,nekada se to podrazumijevalo.itd,itd..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2012. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exosječanka je napisao/la (Pogledaj post): › Ja mislim da je najveći problem u nama samima ,mislim da nismo mentalitet za demokraciju ni kapitalizam,za nas je jedna čvrsta čizma(kao što je bio Tito) koja će nas gaziti . Pa stara je poslovica da su Hrvati dobre sluge,a loši gospodari,što se i pokazalo nakon 20 godina postojanja države. Nekada smo imali love ,ali nismo imali što kupiti,a danas imamo svega u dućanima,ali nemamo love . Nekada su krali svi po malo,a nikome nije falilo,danas kradu pojedinci, a svi smo pokradeni... nekad je bilo nezamislivo ostati bez posla preko noći danas je to uobičajeno.. itd,itd ja svakako smatram da su ona vremena bila bolja i da je našim starcima bilo puno lakše skučiti se,mnoge su obitelji počele život sa dvije žlice,tanjura i dva pokrivača,a danas mladi nemaju ni za to jer ne rade. Dobiti stan od firme mi možemo samo sanjati,nekada se to podrazumijevalo.itd,itd..

Imamo Mi love, samo nemamo svi Mi.

PS:
Mislim da bi ovo veliko slovo M na Mi trebalo uvesti u Hrvatski pravopis, za ovakav slučaj.
Nadam se da će se jezičari forumaši složiti samnom, jer sam im dao ideju kako da zarade svoj kruh.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Awatto
Offline
Ukupno postova: 78
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2012. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exosječanka je napisao/la (Pogledaj post): › Ja mislim da je najveći problem u nama samima ,mislim da nismo mentalitet za demokraciju ni kapitalizam,za nas je jedna čvrsta čizma(kao što je bio Tito) koja će nas gaziti . /cut/ blabla


Kakva je točno čizma tebe gazila? I zašto su te gazili po glavi pa si ispao takav?

"Čvrsta čizma"?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokac031
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2012. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kažu da je najgora kletva ..Da'bog da imao pa nemao...e tako smo mi na ovim prostorima imali jednu državu u kojoj se lijepo živjelo..svakom prema potrebama,svako prema sposobnostima...
zapadne zemlje su bile zavidne nama jugošima na standardu,sigurnosti .....
no kako se povijest ponavlja..nikad se ne zna...
bio sam neki dan u Sarajevu..tamo na Baščaršiji možete naći bezbroj primjeraka Titinih slika,bisti,odljevaka sa njegovim likom.....što je dobro ,dobro je...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2012. 12:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sokac031 je napisao/la (Pogledaj post): › Kažu da je najgora kletva ..Da'bog da imao pa nemao...e tako smo mi na ovim prostorima imali jednu državu u kojoj se lijepo živjelo..svakom prema potrebama,svako prema sposobnostima...
zapadne zemlje su bile zavidne nama jugošima na standardu,sigurnosti .....
no kako se povijest ponavlja..nikad se ne zna...
bio sam neki dan u Sarajevu..tamo na Baščaršiji možete naći bezbroj primjeraka Titinih slika,bisti,odljevaka sa njegovim likom.....što je dobro ,dobro je...

Imati pa nemati nije zbog kletve nego zato što neki nisu imali pa sada imaju. A Vi procijenite o njihovom zdravom razumu jer su uništili Hrvatsku. To su vlasnici Vaših firmi učinili.

To Tito nikada nije dozvoljavao!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wilson
Offline
Ukupno postova: 171
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2012. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Povijest je čudna biljka no mora se reći Joža je bio bravar po struci , ali i veliki borac za mir za radnika seljaka za pravicu. Gradio poduzeća.. stanove škole vrtiće bolnice...... nije branio ići u crkvu .. Tko je htio pošteno živjet mogao je raditi školovati se .... Ovakav kriminal kao danas to se nebi smijelo dogoditi.Izgradio sve republike bivše YU sve u svemu na ovu temu bi se moglo svašta dodati no vrijeme i povijest će pokazati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2012. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"veliki borac za mir" ma da...

o tome svjedoce masovne grobnice diljem citave ex-yu... vjerovatno mislis na vjecni mir tisuca i tisuca pogubljenih ili ?

i btw za ove koji ce neminovno opravdavati masovne egzekucije i mucenja hrvata sa time da su bili njemacki kolaboracionisti i clanovi njihovih obitelji, postavljam pitanje treba li onda pogubiti i sve clanove obitelji srpskih zlocinaca iz 90tih ?

ne ulazim u socijalno i gospodarsko uredjenje bivse drzave ali tito je bio bezocni zlocinac i velicanje njega mozete staviti u isti kos sa velicanjem pavelica, hitlera i ostalih krvoloka...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2012. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la: ›
"veliki borac za mir" ma da...

o tome svjedoce masovne grobnice diljem citave ex-yu... vjerovatno mislis na vjecni mir tisuca i tisuca pogubljenih ili ?

i btw za ove koji ce neminovno opravdavati masovne egzekucije i mucenja hrvata sa time da su bili njemacki kolaboracionisti i clanovi njihovih obitelji, postavljam pitanje treba li onda pogubiti i sve clanove obitelji srpskih zlocinaca iz 90tih ?

ne ulazim u socijalno i gospodarsko uredjenje bivse drzave ali tito je bio bezocni zlocinac i velicanje njega mozete staviti u isti kos sa velicanjem pavelica, hitlera i ostalih krvoloka...


Kad si ti rođen i od kojih roditelja...

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2012. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eseker je napisao/la (Pogledaj post): ›
tranquilize je napisao/la: ›
"veliki borac za mir" ma da...

o tome svjedoce masovne grobnice diljem citave ex-yu... vjerovatno mislis na vjecni mir tisuca i tisuca pogubljenih ili ?

i btw za ove koji ce neminovno opravdavati masovne egzekucije i mucenja hrvata sa time da su bili njemacki kolaboracionisti i clanovi njihovih obitelji, postavljam pitanje treba li onda pogubiti i sve clanove obitelji srpskih zlocinaca iz 90tih ?

ne ulazim u socijalno i gospodarsko uredjenje bivse drzave ali tito je bio bezocni zlocinac i velicanje njega mozete staviti u isti kos sa velicanjem pavelica, hitlera i ostalih krvoloka...


Kad si ti rođen i od kojih roditelja...

kakve to veze ima sa titom ? ti tvrdis da on nije znao niti imao ikakve veze sa zlocinima koji su se dogadjali ? sa desetinama tisuca pogubljenih civila ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: