Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



MONOLOG ili DIJALOG

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2006. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
kad baš hoćeš:

Ne želim Paktove o stabilnosti i Partnerstvo za mir. Ne želim nove ratove, vojne saveze i daljnju militarizaciju društva. Ne želim kune izdvajati da bi se financirao represivni aparat, policija, vojska i sudovi kojima nam svakodnevno prijetite. Ne želim kapitalizam i siromaštvo. Želim društvo stvoreno od slobodnih pojedinaca/ki, na temeljima solidarnosti i ravnopravnosti. Društvo bez šovinizma, fundamentalizma, rasizma i nacionalizma. Društvo ravnopravnih ljudi bez nametnutog autoriteta države i njenog aparata.
Ne želim jednoumlje partijske pravilnosti i stege. Ne želim političare i njihove stranke. Želim pravedno društvo stvoreno zajedničkim radom i razmjenom ideja. Ne želim diktaturu manjine nad većinom niti diktaturu većine nad manjinom. Svako je dovoljno sposoban da bude sam sebi najvažniji sud i samo sebi važan sud.


(ako se smijem nadovezati, znam da je bio monolog, ali dopusti da nastavim svoj monolog na tragu tvog, ako nije prenametljivo)
Nije dovoljno samo željeti promjenu. Najvažnija promjena događa se u mojoj glavi, u tvojoj glavi, u svačijoj glavi. Ja, kad za sebe kao individuu kažem: "Danas ću napraviti ovo ili ono, danas više neću procjenjivati ljude na temelju onoga što su odjenuli, danas ću napraviti ono što sam rekla da ću napraviti (inače, slušali smo puki i ja predavanje Nenada Bacha iz New Yorka, lik je rekao da ako svaki dan napraviš samo ono što si rekao da ćeš napraviti, bit ćeš bolji od 99 posto ljudi... taj ideal još nisam dosegla)", promijenila sam se. Čini se da nas niti volja, niti razum, nego samo rad dijele od životinja.
A onda, sjećam se i trenutaka kad sam odustala od sebe i od svijeta: čemu, zašto, ima li tome smisla? Zašto se truditi, za što raditi, zašto htjeti biti što bolji kad će horda ljubomornih možda reći: sumnjiva je ona meni, sto posto si je sredila takvu priliku - na nepošten način. Zašto se baktati s hrpom budala da bi im dokazao da su u krivu kad oni jednostavno ne žele napustiti konformizam kao utočište netalentiranih, onih s osjećajem manje vrijednosti, onih neotkrivenih?
Ipak, nastavljam se boriti protiv vjetrenjača, ne zbog toga da bih uvjerila nekog u to da je idealizam i pozitivno razmišljanje dobro, da bih i njemu prenijela filozofiju, da bih promijenila svijest svijeta. Idem dalje s idealizmom u ruci jer to meni treba, jer drukčije ne mogu živjeti, i jer znam da je svaki dan izazov, a ne opterećenje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2006. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e...tak nesto i ja.
ali volim pivo:)
naaaah, zajebavam se.
ovako - mrzim 90 % ljudske populacije. iz dan duse, potpuno i predano ih prezirem.
budale koji koriste bilo koji razlog za stvaranje frke i ugnjetavanje ljudi na ulici jer nisu zadovoljni svojim bijednim zivotima, pa jedinu utjehu nalaze u tome da su, eto, barem nekome razbili glavu(znate o kojoj skupini pricam). mrzim zene koje misle da je to seksi i krpe se za takve likove podizuci doticnima jos vise moral. strasno - ali takvi ljudi ce odgajati djecu. mrzim prepotentnu djecu koja krecu piti i razbijati se jer su oni neshvaceni i "ne znas ti, brate (brat? BRAT?!! kakav jebeni brat?!), sto je zivot" i sve...i ne vjeruju u ljubav, jer ljubav ne postoji, i to potkrijepe gomilom izjava naucenih na pamet iz knjizice "kako biti kul i alternativan i doimati se kao da znas shit about shit" (posebno izdanje teen-a). ne podnosim cijelu tu scenu "neshvacene djece".
ne podnosim ljubomornu deriscad koja ce ti zasrati bilo koji uspjeh svojim ogovaranjem i tracanjem, ne podnosim "prosvjetljene" ljude koji ce mi reci na to kao utjehu "ako tebe brine sto drugi misle, zapitaj se..."MA MARŠ!!! koji gi da se zapitam?
mrzim jebenu apatiju, pogotovo kod studenata - "joj nista ne valja a mi bi da valja ali mi ne mozemo nista promjenit jer su svi protiv nas a mi smo bas tako kul i alternativni a nitko nam ne pomaze".
u prijevodu - napusena smo stoka i ne da nam se dici lijene guzice da bi actually promjenili nesto - ne bi vjerovali, to uspije....
jos vise mrzim dio populacije koji se ni ne trudi sakriti cinjenicu da ih zaboli kurac sto je lose stanje...jer je njima dobro. (ako se netko sada ubaci - "ma kakvo lose stanje?" - MRZIM I TEBE!)

ne podnosim...ok, da se ispravim - ne razumijem ljude koji slusaju narodnjake. sto ih tjera na to?
ne razumijem zasto se ljudi zivciraju oko nogometa. ne razumijem zasto su ljudi zajedljivi.

i tako....
fala,lakse mi je....

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2006. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Razmislila sam malo o Alaninom komentaru Gaapova posta.
Mislim da treba bolje definirati to djelovanje.
Čim o nečemu imaš stav, mišljenje na neki način djeluješ. Da ne idem po svim njegovim postavkama, ako si npr. protiv diktature većine nad manjinom i obratno, znači da se u praksi tako i ponašaš. Tvoje mišljenje te određuje.
Glave su letjele zbog mišljenja....

i da, baš mi nekako drago što ste se izjavljali na topic i ničim izazvani izbacili neka svoja razmišljanja Wink

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2006. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
Nije dovoljno samo željeti promjenu. Najvažnija promjena događa se u mojoj glavi, u tvojoj glavi, u svačijoj glavi. Ja, kad za sebe kao individuu kažem: "Danas ću napraviti ovo ili ono, danas više neću procjenjivati ljude na temelju onoga što su odjenuli, danas ću napraviti ono što sam rekla da ću napraviti (inače, slušali smo puki i ja predavanje Nenada Bacha iz New Yorka, lik je rekao da ako svaki dan napraviš samo ono što si rekao da ćeš napraviti, bit ćeš bolji od 99 posto ljudi... taj ideal još nisam dosegla)", promijenila sam se. Čini se da nas niti volja, niti razum, nego samo rad dijele od životinja.
A onda, sjećam se i trenutaka kad sam odustala od sebe i od svijeta: čemu, zašto, ima li tome smisla? Zašto se truditi, za što raditi, zašto htjeti biti što bolji kad će horda ljubomornih možda reći: sumnjiva je ona meni, sto posto si je sredila takvu priliku - na nepošten način. Zašto se baktati s hrpom budala da bi im dokazao da su u krivu kad oni jednostavno ne žele napustiti konformizam kao utočište netalentiranih, onih s osjećajem manje vrijednosti, onih neotkrivenih?
Ipak, nastavljam se boriti protiv vjetrenjača, ne zbog toga da bih uvjerila nekog u to da je idealizam i pozitivno razmišljanje dobro, da bih i njemu prenijela filozofiju, da bih promijenila svijest svijeta. Idem dalje s idealizmom u ruci jer to meni treba, jer drukčije ne mogu živjeti, i jer znam da je svaki dan izazov, a ne opterećenje.


Čitam i ne mogu vjerovati. Ovo bih rado potpisala.
Kao da si mi klon! aaaaaaaaaaaaaaaaa

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2006. 23:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ponosan...a to je moja dragaaaaa Smile Smile Smile Smile Smile
ajoooooj :*

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.06.2006. 0:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mrzim ljude koji toliko pljuju druge ljude kako bi sami ispali superinteligentni, superzgodni, superduhoviti...mrzim ljude koji imaju uvjerenja i ne bi ih promijenili ma koliko god bili u krivu... ljude koji samo pričaju i seru i očekuju biti shvaćeni i prihvaćeni a teško im je zastat na trenutak da bi poslušali i shvatili svog sugovornika... kao i ovdje na forumu većina se uhvati za neku tvoju riječ i pokušava dokazati kak si ti glup a oni pametni.. uopće ne pokušavajući shvatiti zašto je nešto napisano tako kako je-podtekst.... ne daj bože da se ne iskoristi prilika dokazivanja vlastite inteligencije..i općenito vlastite savršenosti

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.06.2006. 0:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pametna cura...raritet...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.06.2006. 8:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Razmislila sam malo o Alaninom komentaru Gaapova posta.
Mislim da treba bolje definirati to djelovanje.
Čim o nečemu imaš stav, mišljenje na neki način djeluješ. Da ne idem po svim njegovim postavkama, ako si npr. protiv diktature većine nad manjinom i obratno, znači da se u praksi tako i ponašaš. Tvoje mišljenje te određuje.
Glave su letjele zbog mišljenja....

i da, baš mi nekako drago što ste se izjavljali na topic i ničim izazvani izbacili neka svoja razmišljanja Wink


Stav je promjenjiv, vrlo lako promjenjiv, to znaš? Većina ljudi se ne trudi imati stav o većini važnih stvari koje ih se tiču: od političkih stvari tipa Piranski zaljev, neriješena granična pitanja sa Slovenijom, povrat duga umirovljenicima, vanjski dug Hrvatske, ulazak u EU (s dobrim, temeljitim i potkrijepljenim razlozima) do osobnih moralnih pitanja: eutanazija, abortus, aids, bolesti in general... Sve je to nešto o čemu se, po meni, mora imati bar okvirno stajalište (jasno je da se stajalište mijenja kad/ako se nađeš u takvoj situaciji), da se zna u kojem će se smjeru ići ako se tako nešto dogodi...
Danas glave ne lete zbog mišljenja: pokupili smo sve loše karakteristike demokratskih društava - kapitalistički elitizam, manjak socijalne brige i zaštite, a nismo iskoristili ono što nam je demokratsko društvo donijelo kao prednost: iskorištavanje mogućnosti medija, tiskanih i elektronskih, za svoje ciljeve, udruživanje u interesne grupe koje mogu lobirati za svoj cause... To su možda najbolje iskoristili: Gong, Queer (oni koji organiziraju Gay Pride) i NDC (Nansen Dialog Centar, ali oni su više zaposleni na reintegraciji Podunavlja, bar ovdje...). I Iskorak, dakako. Iako pitanje homoseksualaca i nije goruće pitanje u RH, s obzirom na sva s*anja, oni su uspjeli mobilizirati naciju da u vrijeme donošenja Zakona o istospolnim zajednicama govori samo o tome trebaju li homoseksualci posvajati djecu... To trebamo: cilj, i metodu. Put nam je otvoren za bilo što.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.06.2006. 8:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: ›
Ja mrzim ljude koji toliko pljuju druge ljude kako bi sami ispali superinteligentni, superzgodni, superduhoviti...mrzim ljude koji imaju uvjerenja i ne bi ih promijenili ma koliko god bili u krivu... ljude koji samo pričaju i seru i očekuju biti shvaćeni i prihvaćeni a teško im je zastat na trenutak da bi poslušali i shvatili svog sugovornika... kao i ovdje na forumu većina se uhvati za neku tvoju riječ i pokušava dokazati kak si ti glup a oni pametni.. uopće ne pokušavajući shvatiti zašto je nešto napisano tako kako je-podtekst.... ne daj bože da se ne iskoristi prilika dokazivanja vlastite inteligencije..i općenito vlastite savršenosti


Ovisi koji ljudi. Al znaš šta sam skužila: obično se svatko okruži ljudima koji mu odgovaraju, ako ti netko ne odgovara, nađeš načina da ga izbjegneš...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.06.2006. 10:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: ›
Ja mrzim ljude koji toliko pljuju druge ljude kako bi sami ispali superinteligentni, superzgodni, superduhoviti...mrzim ljude koji imaju uvjerenja i ne bi ih promijenili ma koliko god bili u krivu... ljude koji samo pričaju i seru i očekuju biti shvaćeni i prihvaćeni a teško im je zastat na trenutak da bi poslušali i shvatili svog sugovornika... kao i ovdje na forumu većina se uhvati za neku tvoju riječ i pokušava dokazati kak si ti glup a oni pametni.. uopće ne pokušavajući shvatiti zašto je nešto napisano tako kako je-podtekst.... ne daj bože da se ne iskoristi prilika dokazivanja vlastite inteligencije..i općenito vlastite savršenosti


potpisujem i to...
(osim djela sa uvjerenjima - neka uvjerenja se ne smiju mjenjati.)

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.06.2006. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Alana,

u nekim dijelovima svijeta zbog mišljenja i dalje lete glave.
a u "civiliziranijim" društvima su izumili perfidnije načine za neistomišljenike.
demokraciju su izmislili diktatori........ i danas se u to svašta upakira.

izuzetno cijenim pojedince tipa ljudi iz Iskoraka. svatko se mora pronaći u načinu djelovanja primjerenom svom karakteru, mogućnostima....
ali dovoljno je, često, pozitivno misliti i samim tim ne ugroziti tuđe stavove ili čak egzistenciju.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.06.2006. 11:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mrzim ljude koji mrze.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.06.2006. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da nastavim...
strasno me zivciraju novokompovani ustase, jel -ono, "ante p. je legenda" i, jedan od meni dva najdraza grafita(molim vas, primjetite sarkazam u izjavi)"slovo u, slovo u ,po kapi se sece, ubit cemo zaklat cemo tko sa nama nece". zabiljezeno tamo na gornjodravskoj u prolazu, ne mogu preciznije.

pa mamu vam milu... volio bih imati izuzetnost od zakona na tjedan dana, sposobnost okupljanja ljudi na jednom mjestu, i je*eno veliki pistolj.
ako nista drugo, rjesio bih problem prenapucenosti zemlje.

koja demonska sila(da ne kazem psihicka deformacija) tjera ljude da nose majice "svi smo mi ante"? tjera da pisu (ovo je istina,majke mi - grafit pise u prolazu na parkiraliste iz ulice republike prema zrinjevcu, alana ce pojasniti, a i kod nje je zabiljezeno na mobu) "ante gotovina je centurions"...mislim -MOLIM??!!! centurionS?!!!
ono, nemam rijeci...ni nikakve tolerancije...

koja glupost tjera ljude da se jos uvijek kao pijani plota drze rata? mislim, promatrao sam 4 vjerojatno najzatucanija primjerka muske vrste koje poznajem kako gledaju utakmicu srbije s nekim, i bilo mi je lose...onak, doslovno, osjetio sam da se temperatura sobe smanjuje da im pase IQ-u. "ubi srbina, pi*ka mu materina! srbe na vrbe!" i ostala sranja...
koliko glup i ...pa....glup moras biti za tako nesto?

zasto odgajamo naciju kretena?
kako se moze desiti da bogato deriste pogazi nekoliko djece i izvuce se sa ukorom ili nekom ekvivalentnom kaznom?
kako se moze desiti da bijedna licinka od covjeka siluje dijete i dobije godinu, godinu i pol uvjetno?

gdje smo, od izlaska iz prajmortijal oceana pogrijesili?

ono, ne znam,...

aj ispricavam se na trabunjanju

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.06.2006. 11:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: ›
Mrzim ljude koji mrze.


simpaticani pokusavamo bit, kaj ne?
sigurno je strasno mrzjeti sam sebe...
cuj, nemoj sad uciniti nesto glupo...

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.06.2006. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: ›
Mrzim ljude koji mrze.


šta ti je Toni, nisu vrijedni tako ružnog osjećaja......
ignoriraj.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: