Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Jel istina!?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.06.2006. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

yellowica je napisao/la: ›
istina! trebala bi se neka udruga osnovati... koja će paziti da se studenti ne izrabljuju jako....


Sviđa mi se ideja. Pretpostavljam da bi o tome trebale zasad brinuti sljedeće organizacije: Studentski servis kao organizacija preko koje studenti i dobivaju posao, Studentski zbor koji kao krovna organizacija skrbi o studentima u globalu... I to je to. Međutim, mislim da se nitko ne žali zboru ili servisu da ga poslodavac izrabljuje, radije svi daju otkaz, jer im nije nužda raditi... A kome jest, taj se ne smije žaliti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.06.2006. 14:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: › E, ljudi jel istina da su naši preci morali raditi po nekim firmama samo da bi preživjeli?


Drop dead...

Cuo sam da su postojale i firme bez klime...

yellowica je napisao/la: › koja će paziti da se studenti ne izrabljuju jako....


Evo, ja cu na svoja pleca preuzeti obvezu pazenja i mazenja studentica... necu ih izrabljivati... jako... ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.06.2006. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: › Studentski zbor koji kao krovna organizacija skrbi o studentima u globalu... I to je to.


Szbor je jedna smijesna organizacija. To je tijelo u koje dolaze (kandidiraju se) iskljucivo ekipa iz kojekakvih mladezi kojekakvih stranaka. Ne zato da bi ucinili neko dobro djelo na korist studenata, vec da bi u konacnici neka stranka imala svoj glas u sveucilisnom Senatu.

Lova koju ministarstvo daje Szboru se uglavnom trosi na organiziranje sportskih dogadjanja (sportovi koje vole glavesine u Szboru), a studentske udruge koje zatraze novce na osnovu gotovih projekata dobiju kikiriki iznose, ili ne dobiju nista.

Da ne govorim o tome da se ekipa iz Szbora, zbog straha za vlastite guzice i ispite, savija kako im dekani sviraju diple.

Uostalom, najbolji pokazatelj koliko je Szbor kvalitetno i ozbiljno tijelo koje radi na korist studenata, moze nam biti nedavni slucaj "Osijek nikada nece biti Mostar". Gore ponizno jednoumlje nije bilo ni za vrijeme SFRJ.

Ni "z" se nije culo...a ne da su se organizirali prosvjedi...

Zbog svega ovoga ne treba cuditi sto se na mnogim fakultetima (za sada u ZG, ali ce inercijom doci i ovdje) studenti samoorganiziraju i zaobilaze to smijesno partijsko tijelo.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.06.2006. 20:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

yellowica je napisao/la (Pogledaj post): › istina! trebala bi se neka udruga osnovati... koja će paziti da se studenti ne izrabljuju jako....

potpisujem.
treba rabiti samo studentice... Razz Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 8:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Alana Bates je napisao/la: › Studentski zbor koji kao krovna organizacija skrbi o studentima u globalu... I to je to.


Szbor je jedna smijesna organizacija. To je tijelo u koje dolaze (kandidiraju se) iskljucivo ekipa iz kojekakvih mladezi kojekakvih stranaka. Ne zato da bi ucinili neko dobro djelo na korist studenata, vec da bi u konacnici neka stranka imala svoj glas u sveucilisnom Senatu.

Lova koju ministarstvo daje Szboru se uglavnom trosi na organiziranje sportskih dogadjanja (sportovi koje vole glavesine u Szboru), a studentske udruge koje zatraze novce na osnovu gotovih projekata dobiju kikiriki iznose, ili ne dobiju nista.

Da ne govorim o tome da se ekipa iz Szbora, zbog straha za vlastite guzice i ispite, savija kako im dekani sviraju diple.

Uostalom, najbolji pokazatelj koliko je Szbor kvalitetno i ozbiljno tijelo koje radi na korist studenata, moze nam biti nedavni slucaj "Osijek nikada nece biti Mostar". Gore ponizno jednoumlje nije bilo ni za vrijeme SFRJ.

Ni "z" se nije culo...a ne da su se organizirali prosvjedi...

Zbog svega ovoga ne treba cuditi sto se na mnogim fakultetima (za sada u ZG, ali ce inercijom doci i ovdje) studenti samoorganiziraju i zaobilaze to smijesno partijsko tijelo.


Htjela sam napisati nešto krajnje sarkastično, ali mislim da ne mogu napisati išta što bi bilo dovoljno sarkastično... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.06.2006. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: › Htjela sam napisati nešto krajnje sarkastično, ali mislim da ne mogu napisati išta što bi bilo dovoljno sarkastično... Smile


Ti si bliska Szboru... napisi nesto...

Jedine stvari za koje se izbori Szbor su dekanski rokovi, koji bi ionako bili doneseni...

Ponavljam, smijesna organizacija, pogotovo kad se ponderira s lovom koju dobiju od poreznih obveznika...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
yellowica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 272
Lokacija: haven
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

yellowica je napisao/la: › koja će paziti da se studenti ne izrabljuju jako....


Evo, ja cu na svoja pleca preuzeti obvezu pazenja i mazenja studentica... necu ih izrabljivati... jako... ;-)
[/quote]

ali ja još nisam studentica Wink

_________________
www.panonius.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Alana Bates je napisao/la: › Htjela sam napisati nešto krajnje sarkastično, ali mislim da ne mogu napisati išta što bi bilo dovoljno sarkastično... Smile


Ti si bliska Szboru... napisi nesto...

Jedine stvari za koje se izbori Szbor su dekanski rokovi, koji bi ionako bili doneseni...

Ponavljam, smijesna organizacija, pogotovo kad se ponderira s lovom koju dobiju od poreznih obveznika...


Ja sam BLISKA zboru? Ma odaj mi svoj neimenovani izvor...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.06.2006. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ehhehehe....grijesi proslosti, grijesi proslosti... Razz
Smile

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.06.2006. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Jedine stvari za koje se izbori Szbor su dekanski rokovi, koji bi ionako bili doneseni...


po bolonjskom sustavu vise ne....

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 16:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

puki je napisao/la: ›
ehhehehe....grijesi proslosti, grijesi proslosti... Razz
Smile


Jel te moram doć tuć? Ha? Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.06.2006. 16:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa, moze Smile

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
yellowica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 272
Lokacija: haven
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2006. 8:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemoj,,,, nego, vratimo se mi na "firme"....

koje vam je najbolje bivše poduzeće.... gdje se vidite prije 25 godina?

_________________
www.panonius.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2006. 22:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

yellowica je napisao/la (Pogledaj post): › nemoj,,,, nego, vratimo se mi na "firme"....

koje vam je najbolje bivše poduzeće.... gdje se vidite prije 25 godina?


kao gazda... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.07.2006. 7:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro pitanje: gdje se vidite PRIJE 25 godina? S obzirom da završavam pravo (i onda je pravo postojalo, zamislimo samo to, samo što je umjesto Osnova ekonomske teorije, odnosno sad Političke ekonomije postojala recimo (morala bih provjeriti) teorija samoupravljanja i planskih gospodarstava, Rimsko pravo teško da se imalo mijenjalo, Nacionalna povijest je bila drugačija, ali Opća ne osobito (kladim se da je i knjiga iz koje mi danas učimo ista kao prije 25 godina...), možda je postojao neki tamo marksizam, komunizam itd.), tako da bih prije 25 godina sigurno radila u državnoj službi, pošto je bilo malo samostalnih odvjetnika (ili se varam?) - u upravnoj organizaciji kao neki inspektor ili slično.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: