Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako uštedjeti pri plaćanju smećarine?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66068
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.02.2012. 17:48 
Naslov:  Kako uštedjeti pri plaćanju smećarine?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Plaćanje Unikomovih računa za odvoz komunalnog otpada ovih dana jer najaktualnija tema razgovora, uglavnom, umirovljenika i građana s najnižim primanjima koji s računom stoje u redu ispred blagajne u Ružinoj 11a jer ih više ne posjećuje Unikomov naplatnik.

- Unikomu plaćam dvadesetak kuna mjesečno, a poštarina za jedan račun iznosi 5 kuna. Isplati se doći do blagajne. Platit ću i par računa mojih susjeda koji se teško kreću. Starima bi bilo lakše platiti smećarinu u najbližem Konzumu, kao što HEP-u plaćam plin - kaže umirovljenik Pavo s Juga 2.

- Korisnicima Unikomove usluge poslano je 48.200 računa koji se odnose na fizičke osobe (kućanstva) s područja Čepina, Antunovca, Ernestinova, Osijeka i prigradskih naselja. To su računi za tri mjeseca koje ćemo slati kvartalno, što znači četiri puta godišnje po tri pojedinačna mjeseca. Način naplate od pravnih osoba (ukupno ih ima 2.022) nije mijenjan. Što se tiče upita o mogućnosti plaćanja bez provizije, primjerice Konzum naplaćuje svoju proviziju, kao i ostali, te nećemo sklapati ugovor za plaćanje bez provizije. Unikom ima ugovor samo s bankama za plaćanje trajnim nalogom, prema kojemu Unikom plaća proviziju po trajnim nalozima, a građani su oslobođeni plaćanja provizije prilikom plaćanja trajnim nalogom. Stoga je građanima najpovoljnije podmiriti svoja dugovanja za odvoz komunalnog otpada na blagajni Unikoma ili trajnim nalogom jer neće platiti proviziju - pojašnjava Tatjana Elez, Unikomova voditeljica marketinga i odnosa s javnošću.

Tekst: N.Špoljarić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Goran54
Offline
Ukupno postova: 22
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.02.2012. 20:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Problem je što Unikomova blagajna radi od 7-15h, kad većina ljudi radi. Ako su već htjeli i znali da uvode novinu u vidu izdavanja računa trebali su se pripremiti i uvesti barem dva puta tjedno popodne smjenu za blagajne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2012. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Te uplatnice se u pošti ne mogu platiti - mora se prepisati...koja bedastoća!

A za uštedu preporučam internet bankarstvo (mobitel bankarstvo) i plaćanje više računa na jednu uplatnicu...bar ja tako, po 3 uplatnice na jednu zbrojim (bilo unaprijed bilo unazad)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2012. 21:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica je napisao/la: › A za uštedu preporučam internet bankarstvo (mobitel bankarstvo) i plaćanje više računa na jednu uplatnicu...bar ja tako, po 3 uplatnice na jednu zbrojim (bilo unaprijed bilo unazad)
Da, potpisujem ovo za vise racuna odjednom. Tako se mogu Unikom, komunalna naknada (dodje 12 racuna odjednom - to je najmanje 12 ili vise kuna ustede), pricuva i sl., ali i skoro svi ostali racuni (ako se ima para Wink).

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2012. 22:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A zato sam i rekao, nekada unaprijed nekada unazad...kako se ima para. Recimo struju i plin platim kada dođu u pošti jer to se kao BAŠ mora...
A pričuva, režije za zgradu mogu do mislim 500kn bit dužan (onda tek tuže)...ali uglavnom platim po 3 ili više odjednom. Ako sam platio 3 pričuve, onda ne moram plaćati režije (jer je isti račun pa zapravo nisam dužan jer sam uplatio već na konto pričuve).

Komunalna naknada - po 6 ili 12 mj odjednom - ne bitno kada, na početku godine ili na kraju. Evo tko nema para nek uplati na kraju godine sve odjednom.

Smeće isto tako, 3 uplatnice sa zakašnjenjem (doći će nešto kamate sitno ali eto)...mislim da se može 1000kn bit dužan za unikom prije nego poduzimaju nešto...nisam siguran.

Onaj tko plaća svaku uplatnicu jednu po jednu rekao bih zapravo da se razbacuje parama...jer po uplatnici naknada je 5 kn (12x5=60kn godišnje za samo jednu stavku u naknadi).

Komunalna naknada, smeće, pričuva, režije zgrada, voda, telefon = 360 kn godišnje u naknadi. Uglavnom, svatko dade bar 150-200kn godišnje na nepotrebnu naknadu.

10 godina = pričamo već o tisućama kuna...zato kažem da je to bacanje para.
A isto tako, obilaziti lokacije gdje se može bespla platiti svaki mjesec je gubljenje vremena (unikom,komunalno,režije i pričuva, tefefona, struja i plin - to je nekoliko lokacija u gradu, možda i parking treba platiti (nisu svi pješke i biciklom).

Zato mobilno i internet bankarstvo štede vrijeme i novac, a ja na njivi iz kukuruza bratu uplatim koliko treba novca istog trena - iz džepa...ili platim smeće unikomu. Potvrda je digitalna na mail. Svaki mobitel na koji se mogu instalirati JAVA igrice podržava mBankarstvo (a to su skoro pa svi) - stariji ljudi uzmu naočale i ako znaju nazvati broj s mobitela znaju i prepisati brojeve sa uplatnice!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
 



 Skoči u forum: