Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Mig 21 iznad Osijeka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.06.2006. 17:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imali uopće smisla postojanje HRZ-a? Mislim s ovakvom opremom kakvu imamo. S tim možemo samo komarce poprašivati i ništa više.

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.06.2006. 22:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://rapidshare.de/files/24206576/HEJ_VOJNICI_VAZDUHOPLOVCI.MP3.html

Ima li HRZ ovako dobru pjesmu?! Ne podjebavam i ne provociram ;-) nego mi je ova "Hej vojnici - vazduhoplovci" jedna od jacih vojnickih pjesama... Uvijek sam ju rado slusao i pjevusio nakon "Dozvolite da se obratimo" i "Otpisanih" ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.06.2006. 22:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hummin je napisao/la: ›
Imali uopće smisla postojanje HRZ-a? Mislim s ovakvom opremom kakvu imamo. S tim možemo samo komarce poprašivati i ništa više.


Dok ratujemo sa Srbima, ima! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.06.2006. 23:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hummin je napisao/la: ›
Imali uopće smisla postojanje HRZ-a? Mislim s ovakvom opremom kakvu imamo. S tim možemo samo komarce poprašivati i ništa više.


e kad bi ih bar i zaprašili.....

inače, Bilke, rata zvanično nije ni bilo.... Tup, tup

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.06.2006. 23:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: › inače, Bilke, rata zvanično nije ni bilo.... Tup, tup


Danice, pretpostavljam da se radilo o shali...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.06.2006. 23:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
DanicaV je napisao/la: › inače, Bilke, rata zvanično nije ni bilo.... Tup, tup


Danice, pretpostavljam da se radilo o shali...


ne mislim na ono što je stvarno bilo, a da se ratovalo, fakat osjetismo... nego da zvaničnog proglašenja rata po nekim vojnim, državnim i sl. pravilima, nikada nije bilo. koliko mi je poznato.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.06.2006. 23:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

je, bilo je. jest da je kraj rata proglašen dok se još ratovalo...ali zvanično ga je bilo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2006. 0:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rat se nije mogao zvanično proglasiti zbog situacije u kojoj je bila Hrvatska. Srbi u Srbiji na taj rat gledaju kao na građanski rat koji je bio između pobunjenih srba i Hrvatske. Oni su ga samo potpirivali šaljući dobrovoljce i četnike iz Srbije koji su naravno "dragovoljno" došli pomoć braći Srbima ovdje...no nemojmo o tome, ima tu svašta.

Nego što se tiće samog ratnog zrakoplovstva u nas stanje je bjedno, kao buduća članica NATO saveza nećemo biti u stanju obaviti niti najjednostavnije operacije...
Te avione što imamo moš sa pračkom poskidat osijek031.com smile

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2006. 0:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › je, bilo je. jest da je kraj rata proglašen dok se još ratovalo...ali zvanično ga je bilo...


Onda mi nije jasno kada smo se domogli raketa i artiljerije zašto nismo granatirali njihova mjest uz granicu sa Hrvatskom???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2006. 0:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: › ne mislim na ono što je stvarno bilo, a da se ratovalo, fakat osjetismo... nego da zvaničnog proglašenja rata po nekim vojnim, državnim i sl. pravilima, nikada nije bilo. koliko mi je poznato.


Bilke se shalio, na to sam mislio... Smile Geeee...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.06.2006. 0:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›

Bilke se shalio, na to sam mislio... Smile Geeee...


ajd, sad mi lakše. već sam mislila da sam otvorila Pandorinu kutiju pa ćemo o ratovanju... Wink

jeste vas dvojica ista osoba s dva nickname-a kad znaš što je on mislio? Razz

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2006. 0:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hummin je napisao/la (Pogledaj post): ›
gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › je, bilo je. jest da je kraj rata proglašen dok se još ratovalo...ali zvanično ga je bilo...


Onda mi nije jasno kada smo se domogli raketa i artiljerije zašto nismo granatirali njihova mjest uz granicu sa Hrvatskom???


jer nije bilo po mom.

iako je to bila (vjerojatno) pametnija opcija...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2006. 1:16 
Naslov:  Re: Mig 21 iznad Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad smo vec kod rata, meni su smijesne one konvencije o ratnom pravu i kako se smije ubijati, a kako se ne smije, i sto je u ratu dopusteno, a sto nije. Poput Fifinih pravila za nogomet. Smile

Covjecanstvo se dogovorilo kako ratovati (KLAP! KLAP!). A nije se znalo dogovoriti o zabrani ratovanja. Zar povijest ne traje dovoljno dugo da bi pokazala da nijedan rat nikad nista nije trajno rijesio (ako nije u potpunosti istrijebio drugu stranu)?

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2006. 1:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe problem je to što se ratovi vode radi jačanja određenih struktura ili dominacije jednih naspram drugih...
U biti lakše se dogovoriti o pravilima ratovanje nego o ne ratovanju. Tko bi poštivao tu odluku?? Jest da je i ovo totalna budalaština, no ajd kao možese nekoga suditi u slučaju da prekrši ta pravila, koja su budimo realni podložna različitim tumačenjima. Najbolji primjer su sad ova najnovija otkrića o ubojstvima iračkih civila od stran, kako se pred postavlja, američke vojske. Pa sve do rata na našim prostorima gdje svijet pokušava naučiti " balkanska plemena " civiliziranom ratovanju. Bilo bi dovoljno dobro da su maka pravila za sve jednaka, ali ni to nije, je rkao što se vidi da su neki ipak izuzeti. Najlicemjernije mi je bilo od američke administracije kada su poslalio u Hrvatsku pregovarače da potpišu s našom vlasti sporazum o neizručivanju američkih vojnika sudu za ratne zločina, dok se našima sudilo u Haggu osijek031.com smile

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.06.2006. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: ›
Kad smo vec kod rata, meni su smijesne one konvencije o ratnom pravu i kako se smije ubijati, a kako se ne smije, i sto je u ratu dopusteno, a sto nije. Poput Fifinih pravila za nogomet. Smile

Covjecanstvo se dogovorilo kako ratovati (KLAP! KLAP!). A nije se znalo dogovoriti o zabrani ratovanja. Zar povijest ne traje dovoljno dugo da bi pokazala da nijedan rat nikad nista nije trajno rijesio (ako nije u potpunosti istrijebio drugu stranu)?


Naišli ste na moju temu (opet!) - međunarodno humanitarno pravo.
Vrijedi kao pravilo da je rat zabranjen. Međutim, kako ratna stanja kao faktična, izvanpravna činjenica ipak postoje, bilo je potrebno utvrditi pravila koja bi zaštitila one nezaštićene tijekom ratnih stanja: civile, ratne zarobljenike, civilne objekte, objekte humanitarne pomoći (posebno Crvenog križa, koji je prvi ustanovljen, nakon bitke kod Solferina). Zato postoje pravila poput: zabranjeno je da direktni cilj napada budu civili, civilni objekti, objekti za humanitarnu pomoć. Zabranjeno je izdati naredbu "no mercy" (bez milosti, odnosno da će se ubijati, a ne zadržavati ratne zarobljenike). Osobe koje predaju oružje, ili su ranjene se ne smije ubijati.... itd. Ako vas zanima specifično pravilo u specifičnoj situaciji, rado bih odgovorila, pošto vjerujem da sam dosta dobro upoznata.

Danica je u pravu: da bi postojalo ratno stanje, potrebna je objava rata. Ali kako objave rata praktički da nije bilo tijekom prošlog stoljeća, to pravilo je danas pomalo zanemareno.
Nadalje, postoje tri vrste sukoba: internal disturbances (unutarnji nemiri), što još nije ratno stanje; nemeđunarodni oružani sukob (kod nas se to zove građanski rat!) i međunarodni oružani sukob. Za svaki od tih sukoba postoji različit set pravila, zato ih i razlikujemo. U Hrvatskoj su postojala sva tri stupnja: nakon objave nezavisnosti RH i njenog međunarodnog priznanja, to je postao međunarodni sukob, do tada je bio građanski rat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: