Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Novo naselje između Sljemenske i Snježničke

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66225
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2012. 12:34 
Naslov:  Novo naselje između Sljemenske i Snježničke
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mara Rakić – direktorica tvrtke Rakić promet d.o.o. te Vjekoslav Abičić – direktor tvrtke Hidroing d.o.o. svojim su potpisima, na predugovoru kao vlasnici dijela zemljišta između Snježničke i Sljemenske, omogućili izradu detaljnog urbanističkog plana ovoga područja. Trošak izrade plana, prema dokumentaciji dostavljenoj Gradu Osijeku namjeravaju preuzeti tvrtke Panteon Mursa d.o.o. i spomenuti Hidroing.

Na ovome će prostoru prostoru biti dozvoljena samo stambena izgradnja i to uz Sljemenski i Snježničku ulicu takozvana obiteljska izgradnja s maksimalno tri nadzemne etaže, a na ostatku prostora prema željezničkoj pruzi južno od Sljemenske omogućena je izgradnja obiteljskih i višestambenih zgrada s maksimalno četiri nadzemne etaže. Na dijelu zemljišta bit će provedena urbana komasacija.

Okvirna površina novog naselja


Riječ je o postupku koji treba omogućiti da se vlasnicima nekretnina te jedinici lokalne samouprave, čije se čestice zbog svoje površine, oblika, položaja, neodgovarajućeg pristupa na javnu površinu i/ili drugih razloga nisu mogle bez komasacije racionalno urediti i koristiti, omogući građenje, uporaba, odnosno uređenje građevinskog zemljišta u skladu s detaljnim planom uređenja. Detaljni plan uređenja obuhvatit će 8,4 hektara ovog vrijednog zemljišta. Kako bi i prometno ovo buduće gradilište i naselje postali sastavnim dijelom retfalačke gradske četvrti, plan je izgraditi produžetak Kanižlićeve ulice koja će se spajati na takozvanu intrazonsku cestu.

Tekst: R.K./Osijek031.com


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2012. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nema mi nista draze vidjeti od ovakvih projekata.............. drago mi je sto moji sugrađani imaju love kupovati nekretnine

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
porezni obveznik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 347
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2012. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bit će super...

_________________
˝Najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi je privatizacija˝.
Borislav Škegro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 20.02.2012. 13:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vlasnik zemlje je Hidroing d.o.o. firma koja se bavi regulacijom brana,rijeka,okolisa....hmm,da bi pritom tu zemlju kupio niko drugi nego Panteon vlasnistvo "čestite" obitelji iz Retfale koja drzi pola Osijeka!!I pokraj Portanove gdje je trebala biti supernova sada hoce gradit stambeno naselje na uzoru Mate Skoje?Tu ima prostora da se napravi stadion,al nema se para za to.Stopirali su zemljiste i od supernove da nebi se otvorila konkurencija radi kontejnera a ne shoping centra portanova,sad se bacaju na gradnju stanova al u snovima....Jedva cekam da Portanova propadne,bas mi je zelja to:)a nadam se da ih nece ni h&m spasit kojeg cekaju kao ozeblo sunce...kako doslo tako ce (novci)i otici...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2012. 17:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lijepo bi bilo tu izgraditi nešto, a posebno me zanima kako bi se Kanižlićeva spojila sa Sljemenskom. Da li bi se onda Kanižlićeva izravnala rušenjem onih par kuća što smetaju i napravilo pravokutno križanje sa Gundulićevom, bilo bi dobro novinarčići da istražite to malo i da stavite plan spajanja Kanižlićeve na Sljemensku!?

PS:
Baš zanimljiva rasprava se vodila ovdje, ali sam se uključio kad je već sve obrisano.
Gdje je offtopic da se mogu uključiti u raspravu?
rafa potpuno si u pravu, ali varaš se ako misliš da se ovcama može bilo gdje drugdje nabiti osim u runastu.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2012. 7:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Lijepo bi bilo tu izgraditi nešto, a posebno me zanima kako bi se Kanižlićeva spojila sa Sljemenskom. Da li bi se onda Kanižlićeva izravnala rušenjem onih par kuća što smetaju i napravilo pravokutno križanje sa Gundulićevom, bilo bi dobro novinarčići da istražite to malo i da stavite plan spajanja Kanižlićeve na Sljemensku!?


uzmi globus grada pa ćeš vidjeti da Kanižlićeva ne završava kod Gundulićeve već izbija na Grafičar gdje se već spaja sa Sljemenskom, i koliko sam ja shvatio treba ju produžiti da se spoji sa budućom cestom koja će biti južnije od sljemenske. a možda sam ja samo budala... ko zna....

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: