Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Skulptura od snijega u Tvrđi bi bilo i više da ih vandali nisu uništili!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2012. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: › O malim vandalima svakih par dana članak, a što je sa velikim vandalima. Ili je možda jednostavnije napadati slabije.
Ti n kuzis kako stvari teku.

Mali vandali, kad narastu, budu malo veci vandali. Obicno spadaju i u skupinu navijaca vandala. Onda tamo vandaliziraju gdje i sto stignu, jer eto, oni to rade iz nekakve velike ljubavi prema necemu i misle da na vandalizam imaju pravo.

No, neki od tih vandala postanu jos veci vandali, ti sto kasnije kradu i unistavaju gospodarstvo. Kvaka je jedino u tome sto su se na vrijeme uclanili u neku od mladezi ("Zna se", "Za dom" ili onu "Za svoje"), pa se njihova djelatnost ne neziva vandalizmom i pljackom, nego bavljenje politikom.

Mi u Osijeku imamo tu nesrecu da imamo bas krasne primjerke koji su presli sve ove stadije vandalizma. Od malih skolskih vandala, preko kadetskog sportog vandalizma, i sada do pravog i ozbiljnog politicarskog vandalizma. Mladi tigrovi, mladi lavovi, ili tako nekako ih nazivaju njihovi stranacki bilteni.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2012. 17:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne nisam novinar. Cak se ni ne skrivam iza nicka i svi me znaju. A i ja znam decke koji su radili kipove i cijenim njihov trud. Sto se za tebe ne bi bas reklo, jer da ih cijenis onda napisao nesto suvislije. Ovako je svaka tema na forumu za tebe poligon za obracunavanje. Mozda si ti u biti novinar? Very Happy

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2012. 20:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): › Ne nisam novinar. Cak se ni ne skrivam iza nicka i svi me znaju. A i ja znam decke koji su radili kipove i cijenim njihov trud. Sto se za tebe ne bi bas reklo, jer da ih cijenis onda napisao nesto suvislije. Ovako je svaka tema na forumu za tebe poligon za obracunavanje. Mozda si ti u biti novinar? Very Happy

Ti dečki umjesto da idu čistiti parkinge po gradu od snijega da se građani imaju gdje parkirati oni rade skulpture, a vjerovatno nisu ni platili gradu naknadu za korištenje prostora kao što ulični svirači i prodavači moraju platiti. Znači radili su bez dozvole a to je prekršaj i nadam se da će završiti na prekršajnom sudu i da će im kazna biti višestruko veća nego da su ishodovali dozvolu od grada i platili naknadu.
Popišam se ja na te njihove skulpture kad nemam gdje parkirati u gradu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2012. 20:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
cane je napisao/la (Pogledaj post): › Ne nisam novinar. Cak se ni ne skrivam iza nicka i svi me znaju. A i ja znam decke koji su radili kipove i cijenim njihov trud. Sto se za tebe ne bi bas reklo, jer da ih cijenis onda napisao nesto suvislije. Ovako je svaka tema na forumu za tebe poligon za obracunavanje. Mozda si ti u biti novinar? Very Happy

Ti dečki umjesto da idu čistiti parkinge po gradu od snijega da se građani imaju gdje parkirati oni rade skulpture, a vjerovatno nisu ni platili gradu naknadu za korištenje prostora kao što ulični svirači i prodavači moraju platiti. Znači radili su bez dozvole a to je prekršaj i nadam se da će završiti na prekršajnom sudu i da će im kazna biti višestruko veća nego da su ishodovali dozvolu od grada i platili naknadu.
Popišam se ja na te njihove skulpture kad nemam gdje parkirati u gradu.

osijek031.com smile

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.02.2012. 21:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la: ›
Jer očito, klin se klinom izbija, pa tako i vandalizam batinom.

Bravo Bravo

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2012. 16:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čitam komentare i razmišljam je li se policija u ovom slučaju trebala aktivirati... Naime, iako su te skulpture bile vrlo zanimljive posljednjih dana, i novitet su u našem gradu, one su samo hrpa snijega i nisu zaštićena umjetnička djela.

Zovete li policiju kada vam netko sruši snješka kojeg ste napravili ispred kuće ili u parku? Ne.

Iako su ti dečki uložili puno truda u izradu skulptura od snijega, i nije lijepo što ih je netko razrušio, ne vidim razlog zašto bi policija trebala intervenirati.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2012. 22:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znači li to da su i one skulpture od slame isto tako bez problema mogli zapaliti ili porušiti Confused
Umjesto da se ponose što Osijek ima nešto novo i lijepo za pogledati - oni ih ruše Rolling Eyes
Nije važno što je vrijeme trajanja snježnih skulptura samo do zatopljenja, ali ljudi su dolazili vidjeti ih, slikali se tamo... Uostalom, moglo je hladno vrijeme i potrajati, zar ne? Za mene je to skoro isto kao da je netko trgao skulpture u Ernestinovačkom parku

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.02.2012. 5:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dok god u gradu zive ljudi ovako primitivnIh razmisljanja, nemoguc je napredak u bilo kojem smislu.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2012. 8:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...kakva policija i gluposti....
@stela - poanta nije u tome da treba ili ne prijaviti policiji uništavanje skulptura od snijega i leda.....poanta je u seljačinama (malim vandalima) koji u svojoj glavi ne vide ništa osim da je to sad nešto što se lako da uništiti, jer zašto bi bilo lijepo i zanimljivo kad se takvi frikovi mogu pokazat pred picama da su frajeri??????...slijedeći stupanj od ovog je što - na slijedećem slama-festivalu zapaliti sve što netko drugi napravi?
...@francika - ovo više nije niti loš pokušaj ironije, na što se se mogao čupati u početku....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.02.2012. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahahahh ima u ovom osijeku svega...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2012. 19:43 
Naslov:  Re: Skulptura od snijega u Tvrđi bi bilo i više da ih vandali nisu uništili!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pogledajte vandala u videu od 2:00 do 2:17
Što s njim?



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: