Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Da izbjegnu plaćanje provizije za smećarinu, stoje u redu na -10!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65848
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.02.2012. 12:33 
Naslov:  Da izbjegnu plaćanje provizije za smećarinu, stoje u redu na -10!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Valentinovo su obilježile gužve ispred Unikoma u Ružinoj ulici neviđene još od siječnja 2006. godine kada je počeo otkup ambalažnog otpada. Naime, Unikom je, ukinuvši naplatu usluge odvoza komunalnog otpada putem naplatnika, obveznicima plaćanja poslao mjesečne račune s rokom plaćanja do 15. veljače za siječanj, a zakašnjenje se ukamaćuje! Na kraj ulične kolone sa 40-50 osoba stao je Safet Žuškić koji je, kaže potegnuo iz južnog Stadionskog naselja platiti smećarinu, ali je odustao od gužve.

- Ispred mene na minus 10 stajalo je 50 osoba! Razumijem da se većina umirovljenika odlučuje za izravno plaćanje računa na blagajni jer za 4-5 kuna, koliko stoji provizija na drugim naplatnim mjestima, mogu kupiti kruh ili mlijeko. Ne barataju oni internetskim bankarstvom. Želim platiti na vrijeme da mi ne zaračunaju zatezne kamate. Ako su već ukinuli inkasatore, zašto Unikom ne dijeli ista naplatna mjesta s Vodovodom, također gradskom tvrtkom - dobro se pita Žuškić.

- Zbog racionalizacije poslovanja od 1. siječnja svakom kućanstvu ispostavljaju se uplatnice s mjesečnim računom za odvoza komunalnog otpada. Sada su prispjele uplatnice za prvo tromjesečje. Računi se mogu podmiriti plaćanjem na Unikomoj blagajni i trajnim nalogom bez plaćanja provizije, a uz različitu naknadu u trgovinama Konzuma i Tiska, u Hrvatskoj pošti, FINA-i, žiro-računom preko svih banaka uključujući i Internet bankarstvo te trajnim nalogom (American Express, Zagrebačka banka, Hypo Alpe Adria bank, Privredna banka Zagreb, Erstesteiermärkische bank, Hrvatska poštanska banka). Zbog pojašnjenja može se nazvati besplatni telefon 0800/200-025, centralu 031/374-212 i blagajnu 031/374-224, no ovih dana telefonska veza je zauzeta pozivima. Blagajna radi radnim danima od 7 do 15 sati i subotom od 8 do 13 sati - pojašnjava glasnogovornica Unikoma Tatjana Elez.

Tekst: Nevenka Špoljarić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Foto-arhiv 031


Pročitajte i...
Unikom: od 1. siječnja više nema inkasatora!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.02.2012. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je nekako najzanimljivija postala unikomova politika s kontejnerima, već par puta sam razmislio o tome da krupni otpad koji imam jednostavno stavim u auto i ostavim im ispred ulaza pa se vi jebite, a koliko čujem ljudi to doista i rade. Sve bolju i bolju politiku imaju u zadnje vrijeme, ovo s kamatama ne treba ni komentirat. Ali rekao bi čovjek, pa dobro, plaćamo, sve je uredno. A lišća di god se okreneš, pa nisu bili u stanju pokupit lišće koje je palo s drveća, a sad je na njega krasno pao još i snijeg, koji ne čiste tamo di bi trebali, parkinzi, pješački prijelazi, staze, ništa nije očišćeno, a snijega ima već preko 10 dana, šta nisu stigli ?

Ma sve je to OK, bitno da smo mi na tvu pokazali da smo bolji od Splita, a ja samo mislim da možemo više govana nego Splićani progutat. Pozdrav za Unikom i njegovo vodstvo Wink

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.02.2012. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poslali račune za prvo tromjesječje, bez da su provjerili jesu li možda i neki računi i plaćeni, ja sam dobio tek prije par dana uplatnice a već su siječanj i veljača plaćeni...jako dobro. Onak, organizirano - ne.

Em kasne sa slanjem, em ne provjeravaju što je plaćeno. I onda naravno kad dobiješ konačno vezu sa naplatom da ih priupitaš o čemu se radi, još su nadrkano-nepristojni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Aquarius
Offline
Avatar

Ukupno postova: 34
Lokacija: Drvengrad - prva ljuljačka ljevo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.02.2012. 18:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hmm, da i ja malo nastavim. Od kada sam se preselio u drugi stan (ima to već skoro godina i pol) inkasatora nikada nisam vidio. Ta je osoba u mom ulazu postala legenda, kao Djeda Mraz. Svi su čuli za njega, ali ga nitko nije vidio. No, ajd da baš ne pretjeram, netko mi je čak tri puta ostavio onu potvrdu da trebam platiti odvoz smeća (za godinu i pol). Na upit u Unikomu, zašto je to tako, nemaju pojma. Na upit a kako da platim nešto, za što nisam dobio račun, nemaju pojma, ali kamate idu. To znaju. Sa ovim uplatnicama sam zadovoljan. Kad ih dobijem ja platim. Ako je politika neke tvrtke da nešalje račune, smatram da se onda ta usluga nesmije ni naplačivati. A što se tiče čišćenja snjega, eee to je već posebna priča. Molio bih glasnogovornicu da se malo provoza tramvajem, pa kad čuje zvonki glas (onaj u tramvaju koji ti kaže koja je stanica), da je stigla u Donji Grad, neka pokuša prijeći preko nekog pješačkog prijelaza. Mjesta ima onoliko koliko su građani napravili, ništa više, ništa manje.

_________________
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Ako moraš lagati, budi kratak...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.jubar
Offline
Ukupno postova: 132
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.02.2012. 22:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

banka brod na radićevoj. platite bez provizije.

_________________
Svečano obećajem upravi Filozofskog fakulteta, Senatu Sveučilišta i Ministarstvu znanosti da ću prije crknut nego im dat i lipe na ime školarine kad uvedu linearni sustav naplate školarina ili budu naplaćivali prenošenje ECTS boda u sljedeću akademsku godinu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mzzi
Offline
Ukupno postova: 284
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.02.2012. 23:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koja je poanta ovog članka? Što je čudno u tome da ljudi ne žele platiti nešto što ne moraju?

Bolje da je članak o tome kako su lopovi iz Unikoma omogućili samo jednu blagajnu za normalno plaćanje računa.

Mogli bi se ugledati na Vodovod, ali ne mogu oni sad o tome mozgati, sad su se posvetili odvozu hrpetina snijega - svaki dan prolazim gradom i samo se čudim kako nigdje više nema gomila snijega od prije 10 dana!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: