Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zbog neopreznih pješaka koji prelaze cestu pišući SMS, vozači moraju biti stalno na oprezu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65867
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2012. 9:03 
Naslov:  Zbog neopreznih pješaka koji prelaze cestu pišući SMS, vozači moraju biti stalno na oprezu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zbog pješaka koji prelaze zebru ne gledajući mogu li to učiniti na siguran način, vozači moraju biti stalno na oprezu. Naime, Josip Knjeginić, policijski službenik Odjela za sigurnost cestovnog prometa PU osječko–baranjske ističe kako su pješaci dužni prije nego krenu preko obilježenog pješačkog prijelaza, provjeriti mogu li to učiniti na siguran način. Dodatni problem vozačima stvaraju pješaći koji prelaze pješački prijelaz sa slušalicama u ušima ili pišući SMS na mobitelu, zbog čega pješak postaje neoprezan i dovodi sebe ali i druge u opasnost.

-Pješaci su u pravu, imaju prednost na zebri, ali neka računaju i na druge sudionike u prometu. Na temperaturama ispod nule, na kolnicima prekrivenim snijegom i ledom, i uz smanjenu vidljivost, vozačima je puno teže uočiti kretanje i namjera pješaka. – ističe Mirko Vukotić, urednik priloga Autoglas za Glas Slavonije.


Da bi se spriječile moguće nesreće, potrebna je obostrana tolerancija, pogotovo zbog ovog snijega koji dodatno vozačima i pješacima stvara problem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 2  
a_reel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.02.2012. 9:25 
Naslov:  Re: Zbog neopreznih pješaka koji prelaze cestu pišući SMS, vozači moraju biti stalno na oprezu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... da ne spominjemo bicikliste koji na biciklističkoj stazi imaju znak stop, a nikada ne stanu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.02.2012. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahah koji debilan članak....a šta bi vozači da ne moraju biti na oprezu....omg

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.02.2012. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sljedeći put prije prelaska zebre obavezno moram stišat tonove (ili bar na vibru stavit), ugasit pjesmu koja mi svira i za svaki slučaj slušalice iskopčat i zamotat da mi se nebi omaklo.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
mglg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 68
Lokacija: Os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.02.2012. 10:06 
Naslov:  Re: Zbog neopreznih pješaka koji prelaze cestu pišući SMS, vozači moraju biti stalno na oprezu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne, nego pogledaj lijevo i desno prije nego izađeš na cestu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
fischer
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.02.2012. 10:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I pruži korak . Dobro je napisan članak i ovo je istina , ponekad mi dođe da izađem iz auta i prilijepim koju roditeljsku pa da se pješak nauči kako se prelazi cesta .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
oggy031
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2012. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rockeros je napisao/la: ›
hahah koji debilan članak....a šta bi vozači da ne moraju biti na oprezu....omg


uopče nije debila članak... nekažem da vozači ne trebaju biti na oprezu, ali pješaci se ponašaju kao šerifi na cesti...

osam sati dnevno sam na cesti, većinom vozikanja po gradu i stvarno ne razumijem pješake... ponašaju se kao da su oni glavni... šetanje po cesti, iako je nogostup očišćen, pa ti moraš doslovno stati s autom da se ona makne sa ceste da bi ti mogao proći... pješački prijelazi kada ljudi izlete na cestu ni ne pogledajući nailazi li vozilo... ne kažem da vozilo ne treba stti na pješačkom, ali ukoliko je vozilo na svega 2 - 3 metra od pješačkog, pa nek se kreće brzinom i 30 km/h, teško da će se uspjeti zaustaviti po snijegu i ledu... također kada pišu poruke na mobitel... pa izašo bi van iz auta i naguo im mobitel u šupak pa nek onda pišu.... pretrčavanje preko crvenog i takve manifestacije... nema dana kada mi barem 10 pješaka ne izleti na neki od ovih načina...

problem su i ogromne hrpe snijega, od kojih ne vidiš ide li pješak ili ne, pa se odjednom samo stvori bez da proviri ima li vozila... ma prestrašno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2012. 10:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne kuzim ekipu na biciklima sto fura slusalice u usima. Pokusao sam jednom "oslushnuti" kako to izgleda...jedno 30 puta opasnija voznja!

Mijenjam cooleraj za zivot.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
darac1988
Offline
Ukupno postova: 8
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.02.2012. 11:13 
Naslov:  Re: Zbog neopreznih pješaka koji prelaze cestu pišući SMS, vozači moraju biti stalno na oprezu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne branim pješake koji se vuku po zebri sa sluškama u ušima, ali ne bi li i vozači trebali prilagoditi vožnju uvjetima na cesti? Koliko mi se puta dogodilo da još ubrzaju pred pješački, samo da ne bi stali. I to na Trpimirovoj kod biro-a gdje su pješaci vrlo česti na zebri, što zbog nezaposlenih, što zbog školaraca i studenata iz Emše i ETF-a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-prolaznica-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 107
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.02.2012. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

darac1988 je napisao/la: ›
Ne branim pješake koji se vuku po zebri sa sluškama u ušima, ali ne bi li i vozači trebali prilagoditi vožnju uvjetima na cesti? Koliko mi se puta dogodilo da još ubrzaju pred pješački, samo da ne bi stali. I to na Trpimirovoj kod biro-a gdje su pješaci vrlo česti na zebri, što zbog nezaposlenih, što zbog školaraca i studenata iz Emše i ETF-a.


Istina, ako već vozači znaju kakvo je vani i oni bi se trebali prilagoditi vožnji, a ne juriti kao nespašeni. Uostalom istina je da ima bezobraznih i neodgovornih pješaka, ali u svakom slučaju obje strane trebaju se prilagoditi..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.02.2012. 15:49 
Naslov:  Re: Zbog neopreznih pješaka koji prelaze cestu pišući SMS, vozači moraju biti stalno na oprezu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A sta je s vozacima koji pricaju na mobitel u voznji?
Jucer kod merkatora prelazim cestu i stane mi auto iz smjera brijesta a iza njega auto odleti na stanicu u snijeg jer je kreten prico na mob i nije gledao ispred sebe....


Zadnja promjena: dino_bno; 14.02.2012. 18:51; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.02.2012. 17:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upališ brisace i samo gas kad si blizu pješackog...

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2012. 20:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Zbog neopreznih vozača koji voze po cesti telefonirajući, pješaci moraju biti još više na oprezu".....biče da je članak ovako trebo ići al zna autor da logika nema smisla i ne privlači pozornost koliko budalaština!!!

_________________
volim da provociram bolide
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.02.2012. 21:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad vidim kako ljudi znaju jurcati autima po gradu i koliko (ne) staju pješacima na pješačkim prijelazima bez semafora, a kad stanu - pješaci znaju brzim korakom prijeći, čini mi se da su samo smetnja i da vozačima nije drago kada ih moraju propustiti.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-prolaznica-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 107
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.02.2012. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
pješaci znaju brzim korakom prijeći, čini mi se da su samo smetnja i da vozačima nije drago kada ih moraju propustiti.


i ako slučajno uspore vozač im trubi i psuje sve po spisku..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: