Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Samostalno učenje engleskog - iskustva i savjeti

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
alibaba
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.02.2012. 10:59 
Naslov:  Samostalno učenje engleskog - iskustva i savjeti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel ima netko iskustva sa samostalnim učenjem jezika pri tome ne mislim gledajući filmove i serije nego pomoću onih cd-ova ili nekih linkova. Engleski mi je poprilično zahrđao jer ga rijetko koristim u razgovoru pa sam ga malo mislio popravit. Pa me zanima jel jedini način otići u školu stranih jezika ili se može nešto i ovako sredit, ako se može molim savjet;)

pozdrav i hvala!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.02.2012. 20:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2012. 0:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

glup odgovor, ali gledanje filmova bez titlova?
mislim, neće te naučiti gramatici, ali ćeš se sigurno znati sporazumjeti Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2012. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a da malo odeš u Englesku ili Australiju (toplije je) i baciš se među narod!?

definitivno moraš gledati filmove (koji te zanimaju) na engleskom i truditi se razumjeti (ne čitati) i još si nabavi literature na engleskom (opet nešto što te jako zanima) i čitaj ! ja sam čitala tračerske i modne magazine te recenzije novih kozmetičkih proizvoda i stalno pri ruci imala rječnik. Pomaže i youtube i forumi na engleskom.

Dakle, ja mislim da ti imaš neke osnove engleskog i da to želiš razraditi i tečnije se sporazumijevati!

neznam koliko imaš godina, ali ako možeš spakuj se i idi među engleski narod. Govorim ti iz vlastitog iskustva.


Zadnja promjena: PEGY; 12.02.2012. 10:38; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.02.2012. 10:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › glup odgovor, ali gledanje filmova bez titlova?
mislim, neće te naučiti gramatici, ali ćeš se sigurno znati sporazumjeti Wink


Mislim da bi još bolje bilo gledanje filmova SA titlovima, ali engleskim. To je ono što ja radim, jer sam s vremenom zaboravila spelling dosta riječi.

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.02.2012. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

alibaba bi trebao uciti arapski

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2012. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Very Happy


Zadnja promjena: PEGY; 25.01.2013. 19:06; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2012. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › a da malo odeš u Englesku ili Australiju (toplije je) i baciš se među narod!?

Ako nece on, evo idem ja! Kad vec vidim da nudis put u zemlju engleskog govornog podrucja na vlastitu grbu.
Po mogucnosti da to bude Australija... I sredi mi da nastavim tamo studirati... Nadi mi i neki jeftin smjestaj, da... Nije presudno, ali ako moze i neka stipendija... Ne bi takoder bilo ni lose da imam neku osobu dok se malo ne snadem...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alibaba
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2012. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvala svima na savjetima, što se tiče razumijavanja razumijem ja toga dosta i nije mi neki problem, ali problemi nastupaju kad ja trebam nešto pravilno gramatički sastavit ili nedaj bože napisati. Pa sam mislio jel ima netko iskustva s onim setovima cd-ova s kojima kod kuće kao sam učiš.
A što se tiče putovanja tu sam totalno za samo što mi je sad to teško izvediva;)

مرحبا بالجميع

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2012. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MacaPapucharica je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › glup odgovor, ali gledanje filmova bez titlova?
mislim, neće te naučiti gramatici, ali ćeš se sigurno znati sporazumjeti Wink


Mislim da bi još bolje bilo gledanje filmova SA titlovima, ali engleskim. To je ono što ja radim, jer sam s vremenom zaboravila spelling dosta riječi.


Mozda SA titlom, iako to kod divx-a skinutih s neta nikako ne preporucujem... Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.02.2012. 21:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
MacaPapucharica je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › glup odgovor, ali gledanje filmova bez titlova?
mislim, neće te naučiti gramatici, ali ćeš se sigurno znati sporazumjeti Wink


Mislim da bi još bolje bilo gledanje filmova SA titlovima, ali engleskim. To je ono što ja radim, jer sam s vremenom zaboravila spelling dosta riječi.


Mozda SA titlom, iako to kod divx-a skinutih s neta nikako ne preporucujem... Very Happy


da, imaš pravo, često su vrlo sumnjive kvalitete...osobito ovi, kao, hrvatski

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.02.2012. 7:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...učenje preko CD/online i nije baš nešto ako želiš poboljšati zahrđalu komunikaciju...na taj način možeš malo popraviti gramatiku....preporučila bih ti radije da si pronađeš školu u kojoj ima tečaj konverzacije, to bi ti više pomoglo....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.02.2012. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Chatevi na engleskom!

Ali po mogućnosti neki gdje ljudi govore normalnim jezikom, ovi internetski slengovi će te ubit u pojam. Nadalje, postoji i softver (ne mogu se sjetiti imena, naravno) koji naglašava upravo konverzacijske tehnike (moraš ispuniti dijalog pa softver gleda strukturu rečenice i ostalo, dosta eksperimentalan zasad)... a dobar savjet je i - moderna proza na engleskom.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: