Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Radije neznancu plate 10 nego GPP-u 16 kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65859
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2012. 9:07 
Naslov:  Radije neznancu plate 10 nego GPP-u 16 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gotovo u isto vrijeme kada u špici radnoga dana autobus gradskog prijevoza kreće iz Čepina prema Osijeku, u istom smjeru kreću i oni mještani koji javni prijevoz ne koriste zbog, kako navode, preskupe prijevozne karte.

No razlog što se na ulicama Čepina u jutrima radnih dana mogu vidjeti brojni automobili s četiri pa i pet putnika nije jeftinija varijanta prijevoza ili izbjegavanje vožnje autobusom, nego činjenica da karta za nezaposlene osobe, što smo provjerili u GPP-u, ne postoji, pa tko, recimo, radi honorarno mora plaćati 16 kuna za vožnju u jednom smjeru.

- Honorarno radim u jednom poduzeću i ne mogu izdvajati toliki novac za svaku pojedinu vožnju autobusom. Radije podijelim putne troškove sa susjedom koja me vozi do Osijeka. Pristala sam na to čak i pod cijenu toga što u Osijek na radno mjesto stižem sat i pol prije drugih. Obično odem na kavu i pričekam vrijeme početka rada, samo da izbjegnem plaćanje, prema mome mišljenju, previsokog iznosa karte. Računajući tako proizlazi da bih ja svakodnevnom vožnjom autobusom plaćala stotinu kuna više nego neka zaposlena osoba koju mjesečna karta stoji 500 kuna - ispričala je studentica Ana Z.

Kaže nadalje kako je društvo na putu prema Osijeku sve brojnije, točnije trenutno ih se na posao vozi petero. Iznos koji daje susjedi za pokrivanje troškova nije ni blizu toliko visok koliko cijena pojedinačne vozne karte. Preračunavajući troškove proizlazi da ih putovanje stoji deset umjesto 16 kuna.

S druge strane, vozači koji nude usluge prijevoza poznatim, a u posljednje vrijeme sve češće i nepoznatim osobama, kažu da im nije problem povesti bilo koga u istom smjeru. Kad je u pitanju pokrivanje troškova prijevoza, reći će da im je svejedno putovali sami ili ne, a u svakom slučaju sretni su jer na ovaj način spašavaju nezaposlene.

- Znam da se i na forumima mogu pronaći brojne obavijesti za vožnje ovakvoga tipa. To je dobro jer i sama imam studenta koji na ovaj način sačuva stotine kuna u džepu - priča mještanka Čepina.

Medić: Nismo socijalna ustanova, neka im općina pomogne.

- GPP nije socijalna institucija i ne možemo davati popust ako Općina ne sudjeluje u sufinanciranju karte - navodi Igor Medić, direktor GPP-a, i dodaje da je isto tako nemoguće dati popust nezaposlenim Čepincima ako njihova Općina za to nema sluha.

- Općina Čepin sufinancira karte za učenike i studente. No ono što je bitno naglasiti jest da Čepin daje tek osamdeseti dio cijene koju za sufinanciranje daje Grad - ističe Medić.

Tekst: Marija Mihelić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.02.2012. 9:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisu socijalna ustanova?????????????
pa onda izbacite jebenih 80 000 umirovljenika iz povlastenih karata....
ja dajem 10 % primanja da bih se vozio na posao.....
di penzioneri idu....

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2012. 9:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa nek oni budu posebna općina...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pravda87
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2012. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da se samo nadovezem, mene isto zanima kuda idu ti umirovljenici, cesto koristim tram. student sam ali nemozes uci u tram da nema barem 10 penzica, jel vani bilo +30 ili -20 oni su tamo i onda krene spika joj kako su ovi mladi bezobrazni nece se dignuti... i te fore, ja platim kartu idem na faks i onda oni se cijeli dan vozaju po gradu i ja da im se dignem pa tko je tu lud? ja bi im naplatio barem ko i studentima 63 kn pa neka se voze brate mili a ne da se griju u tramvajima....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.02.2012. 10:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›

Pristala sam na to čak i pod cijenu toga što u Osijek na radno mjesto stižem sat i pol prije drugih. Obično odem na kavu i pričekam vrijeme početka rada, samo da izbjegnem plaćanje,




znaci...problem je dati 16 kuna za kartu...al nije problem dati 10 kn plus kava 7 ili 8 kn...i onda još eventualno cigareta uz kavu...nadasve dobra racunica....
al dobro...što bi stari kinezi rekli 100 žena 200 sisa

ne kažem da karta nije preskupa....al ipak budimo realni u toj karti je uracunato i osiguranje putnika u slucaju da se nedajbože nešto dogodi tijekom puta....e sad što ce biti ako se nešto dogodi njima u tom autu i koga ce tužiti....to ce valjda saznati kad za to vec bude kasno

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
frosty
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2012. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›

Pristala sam na to čak i pod cijenu toga što u Osijek na radno mjesto stižem sat i pol prije drugih. Obično odem na kavu i pričekam vrijeme početka rada, samo da izbjegnem plaćanje,




znaci...problem je dati 16 kuna za kartu...al nije problem dati 10 kn plus kava 7 ili 8 kn...i onda još eventualno cigareta uz kavu...nadasve dobra racunica....
al dobro...što bi stari kinezi rekli 100 žena 200 sisa

ne kažem da karta nije preskupa....al ipak budimo realni u toj karti je uracunato i osiguranje putnika u slucaju da se nedajbože nešto dogodi tijekom puta....e sad što ce biti ako se nešto dogodi njima u tom autu i koga ce tužiti....to ce valjda saznati kad za to vec bude kasno

10 kuna+ studentka kava, malo je onda racunica drukcija, a cigare bi popušila svakako, prije ili kasnije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 11.02.2012. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne kažem da karta nije preskupa....al ipak budimo realni u toj karti je uracunato i osiguranje putnika u slucaju da se nedajbože nešto dogodi tijekom puta..


Tko je od gpp-a dobio isplatu u slucaju nesrece ja ga poljubim u guzicu.Nemoj biti smjesan da ce oni nekom isplatit odstetu,pa to je Mediceva prcija a ne ugledna firma.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.02.2012. 11:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

frosty je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›

Pristala sam na to čak i pod cijenu toga što u Osijek na radno mjesto stižem sat i pol prije drugih. Obično odem na kavu i pričekam vrijeme početka rada, samo da izbjegnem plaćanje,




znaci...problem je dati 16 kuna za kartu...al nije problem dati 10 kn plus kava 7 ili 8 kn...i onda još eventualno cigareta uz kavu...nadasve dobra racunica....
al dobro...što bi stari kinezi rekli 100 žena 200 sisa

ne kažem da karta nije preskupa....al ipak budimo realni u toj karti je uracunato i osiguranje putnika u slucaju da se nedajbože nešto dogodi tijekom puta....e sad što ce biti ako se nešto dogodi njima u tom autu i koga ce tužiti....to ce valjda saznati kad za to vec bude kasno

10 kuna+ studentka kava, malo je onda racunica drukcija, a cigare bi popušila svakako, prije ili kasnije.

A koliko košta studentska kava? Kako znaš da nije u pitanju obična kava?
Vrijeme je novac, dakle dotična osoba se ne cijeni baš puno obzirom da si potroši sat i pol vremena dnevno zbog par kn.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.02.2012. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Puno je 16 kn za kartu iz Čepina,ako je karta do Bizovca 19 kn ?? Dakle 24 kilometra su 19 kn u Panturistu. Uz ovu kartu u GPP-u trebali bi ljudi i marendu dobiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 11.02.2012. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exosječanka je napisao/la: ›
Puno je 16 kn za kartu iz Čepina,ako je karta do Bizovca 19 kn ?? Dakle 24 kilometra su 19 kn u Panturistu. Uz ovu kartu u GPP-u trebali bi ljudi i marendu dobiti.


Nije puno.Za Čepin voze citi liner busevi zadnje generacije sa tri osovine,uz to imaju i spavaca kola u busu,jelo i pice stjuardese posluzuju svakih 5 minuta.Ld televizori pustaju filmove koje hoolivud je tek pustio u probnu distribuciju,sanitarni cvor za umorne radnike koji se vracaju sa gradislista je exluzivan,tri tus kabine,odvojen wc od kupaone.Busevi su marke Setra.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.02.2012. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rafa je napisao/la: ›
exosječanka je napisao/la: ›
Puno je 16 kn za kartu iz Čepina,ako je karta do Bizovca 19 kn ?? Dakle 24 kilometra su 19 kn u Panturistu. Uz ovu kartu u GPP-u trebali bi ljudi i marendu dobiti.


Nije puno.Za Čepin voze citi liner busevi zadnje generacije sa tri osovine,uz to imaju i spavaca kola u busu,jelo i pice stjuardese posluzuju svakih 5 minuta.Ld televizori pustaju filmove koje hoolivud je tek pustio u probnu distribuciju,sanitarni cvor za umorne radnike koji se vracaju sa gradislista je exluzivan,tri tus kabine,odvojen wc od kupaone.Busevi su marke Setra.
rafa je napisao/la: ›
exosječanka je napisao/la: ›
Puno je 16 kn za kartu iz Čepina,ako je karta do Bizovca 19 kn ?? Dakle 24 kilometra su 19 kn u Panturistu. Uz ovu kartu u GPP-u trebali bi ljudi i marendu dobiti.


Nije puno.Za Čepin voze citi liner busevi zadnje generacije sa tri osovine,uz to imaju i spavaca kola u busu,jelo i pice stjuardese posluzuju svakih 5 minuta.Ld televizori pustaju filmove koje hoolivud je tek pustio u probnu distribuciju,sanitarni cvor za umorne radnike koji se vracaju sa gradislista je exluzivan,tri tus kabine,odvojen wc od kupaone.Busevi su marke Setra.


Smile
da ,da i dvije mace te odmah zaskoče čim uđeš Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Laser
Offline
Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2012. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znate li vi KOLIKI JE BROJ UMIROLJANIKA U OSIJEKU? Općenito u Hrvatskoj?????!!! Ne znate da ih je preko 25% stanovništva, koji nemaju više obveze kao vi koji (ne)radite, pa je logično da se kreću negdje. Možda je problem to što koriste često usluge GPP-a u najkritičnije vrijeme prije škole, no ipak, kolike su im mirovine?! Da ih zatvorimo u kuće i ne puštamo uopće, da se šeću pred svojom zgradom, kućom... kao domaće životinje???!!! 40 godina radnog staža i mirovina 1700 kn???!!! U budućnosti nas čeka još gora situacija, tako onda, dragi Osječani, Hrvati, pravite djecu, da ima tko raditi i puniti proračun jedinica lokalne samouprave! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.02.2012. 11:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Laser je napisao/la: ›
Znate li vi KOLIKI JE BROJ UMIROLJANIKA U OSIJEKU? Općenito u Hrvatskoj?????!!! Ne znate da ih je preko 25% stanovništva, koji nemaju više obveze kao vi koji (ne)radite, pa je logično da se kreću negdje. Možda je problem to što koriste često usluge GPP-a u najkritičnije vrijeme prije škole, no ipak, kolike su im mirovine?! Da ih zatvorimo u kuće i ne puštamo uopće, da se šeću pred svojom zgradom, kućom... kao domaće životinje???!!! 40 godina radnog staža i mirovina 1700 kn???!!! U budućnosti nas čeka još gora situacija, tako onda, dragi Osječani, Hrvati, pravite djecu, da ima tko raditi i puniti proračun jedinica lokalne samouprave! Smile

To što ima puno umirovljenika ne znači da busevi moraju bit puni istih u svako doba. Veliki je problem što umirovljenici nemaju ništa za radit u Osijeku (kao ni u ostalim gradovima Hrvatske). U nekim drugim, razvijenijim državama postoje ustanove tipa vrtića, ali za starije. Tamo oni dođu preko dana kartaju se, igraju, zajebavaju, rade sve što bi htjeli i što mogu i tamo im prolazi vrijeme. U Osijeku je najveći domet čini mi se neki plesnjak u mjesnoj jednom tjedno i to je jako žalosno.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
frosty
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2012. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la: ›
frosty je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›

Pristala sam na to čak i pod cijenu toga što u Osijek na radno mjesto stižem sat i pol prije drugih. Obično odem na kavu i pričekam vrijeme početka rada, samo da izbjegnem plaćanje,




znaci...problem je dati 16 kuna za kartu...al nije problem dati 10 kn plus kava 7 ili 8 kn...i onda još eventualno cigareta uz kavu...nadasve dobra racunica....
al dobro...što bi stari kinezi rekli 100 žena 200 sisa

ne kažem da karta nije preskupa....al ipak budimo realni u toj karti je uracunato i osiguranje putnika u slucaju da se nedajbože nešto dogodi tijekom puta....e sad što ce biti ako se nešto dogodi njima u tom autu i koga ce tužiti....to ce valjda saznati kad za to vec bude kasno

10 kuna+ studentka kava, malo je onda racunica drukcija, a cigare bi popušila svakako, prije ili kasnije.

A koliko košta studentska kava? Kako znaš da nije u pitanju obična kava?
Vrijeme je novac, dakle dotična osoba se ne cijeni baš puno obzirom da si potroši sat i pol vremena dnevno zbog par kn.


1,10 kuna, +- par lipa, ako se nevaram.Studentica je, ima ćuke valjda da netroši pare uzalud.
A vrijeme je novac, zaista, ako po tom pravilu živiš, upravo ste tada vi ta osoba koja se necijeni dovoljno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.02.2012. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

frosty je napisao/la: ›
Boost je napisao/la: ›
frosty je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›

Pristala sam na to čak i pod cijenu toga što u Osijek na radno mjesto stižem sat i pol prije drugih. Obično odem na kavu i pričekam vrijeme početka rada, samo da izbjegnem plaćanje,




znaci...problem je dati 16 kuna za kartu...al nije problem dati 10 kn plus kava 7 ili 8 kn...i onda još eventualno cigareta uz kavu...nadasve dobra racunica....
al dobro...što bi stari kinezi rekli 100 žena 200 sisa

ne kažem da karta nije preskupa....al ipak budimo realni u toj karti je uracunato i osiguranje putnika u slucaju da se nedajbože nešto dogodi tijekom puta....e sad što ce biti ako se nešto dogodi njima u tom autu i koga ce tužiti....to ce valjda saznati kad za to vec bude kasno

10 kuna+ studentka kava, malo je onda racunica drukcija, a cigare bi popušila svakako, prije ili kasnije.

A koliko košta studentska kava? Kako znaš da nije u pitanju obična kava?
Vrijeme je novac, dakle dotična osoba se ne cijeni baš puno obzirom da si potroši sat i pol vremena dnevno zbog par kn.


1,10 kuna, +- par lipa, ako se nevaram.Studentica je, ima ćuke valjda da netroši pare uzalud.
A vrijeme je novac, zaista, ako po tom pravilu živiš, upravo ste tada vi ta osoba koja se necijeni dovoljno.


I opet pitam, kako znaš da je u pitanju studentska kava?
Možda je bolje da djevojka popuši 2,3 kutije cigareta manje svaki mjesec i spava svaki dan sat vremena duže.
Možeš mi govoriti "ti", a možeš i "vi", ali daj se odluči Wink
Inače, ako itko troši pare uzalud, onda su to upravo studenti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: