Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Trg Ante Starčevića: Prosvjed "Stop ACTA" - prosvjed za spas interneta i u Osijeku!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.02.2012. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sad mi je tek jasno zašto google najavljuje nove propise o privatnosti od 1.3.o.g.
En ti zeca, pa ni do sada nisam ništa skidala sa interneta, a sad će valjda i slušanje i čitanje kažnjavati Mad
primjenjena demokracija Rolling Eyes nema šta Evil or Very Mad

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pootzko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2012. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zašto se ovu vijest više ne može vidjeti na naslovnoj?

btw, švabe su otkantale ACTA-u http://falkvinge.net/2012/02/10/acta-dominoes-are-falling-germany-says-it-wont-sign-for-now/

ovo sad možda ipak natjera naše domaće političke debile da pročitaju o čemu se uopće radi

_________________
...I put on my robe and a wizard hat...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.02.2012. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
blozancic je napisao/la: ›
Pa ako je nas predsjednik za ACTA-u, cemu onda razmisljati, mora da je to dobro...he he he

Naravno, kao i ulazak u EU. Čeka nas med i mlijeko. How yes no!


http://www.smarekovich.com/2011/12/dan-kada-je-rodila-vrba/

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pootzko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2012. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aaa, sori, ipak se vidi, ali je na drugoj stranici.. i samo što su datumi članaka malo kaotični (članak iz recimo 2011. godine stoji među člancima od 8. i 9. veljače 2012..)

_________________
...I put on my robe and a wizard hat...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tukac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.02.2012. 19:37 
Naslov:  Re: Trg Ante Starčevića: Prosvjed "Stop ACTA" - prosvjed za spas interneta i u Osijeku!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi koji se najviše trebaju bojati ovoga su ISP-ovi, jer ako ovo prođe efektivno su ubili internet. Internet kakvog mi znamo više neće biti i ljudi će masovno isti prestati koristiti.
ACTA je ekvivalent pištolja koji puca internetu u glavu.
To sve ne uzimajući u obzir užasne povrede prava na privatnost te potencijala za "abuse" na tom području.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.02.2012. 21:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako će moći raditi što žele - odustat ću od internet bankarstva i bilo kakvih transakcija gdje su potrebni bilo kakvi podaci...

Hoće li prihvatanjem ACTA-e Bill Gates i slični izgubiti dio ogromnih prihoda ako se jako smanji broj korisnika interneta????
Ima li to neke veze s dionicama facebooka??? Očekuju zaradu od nekih 5 mlrd. mislim

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.02.2012. 22:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakve veze Bill Gates ima s tim?

A ovo da će past vrijednost Facebooka... gotovo pa sigurno (ako ACTA prođe).

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Juzomachine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 68
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.02.2012. 1:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako cemo po logici, acta je protiv sveukupnog piratstva i ne dozvoljenog kopiranja sadržaja. Znaci odnjeti knjigu na fotokopiranje spada pod isto. Jel mogu ja tuziti nekoga ako prepisuje od mene na ispitu i reci da je povrijedio moja autorska prava?

_________________
I am the chmar
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
pootzko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2012. 1:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije prepisivanje od tebe autorsko pravo, nisi ti izmislio ono što pišeš na ispitu već samo reproduciraš naučeno Razz

_________________
...I put on my robe and a wizard hat...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.02.2012. 1:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni se ipak čini da je sve to radi totalne kontrole nad ljudima i njihovim životima...
Sigurna sam da postoje neki drugi načini da se bori protiv piratstva.
Nisam stručnjak u informatici, ali valjda i sada postoji način da se stavi neka klauzula kako
je nešto zaštičeno i ne smije se skidati ???
Juzomachine je u pravu... ako je npr. glazba autorsko djelo, onda je i školska zadaća Wink
Treba li zatvoriti sve fotokopirnice Question

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.02.2012. 2:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pootzko je napisao/la: ›
nije prepisivanje od tebe autorsko pravo, nisi ti izmislio ono što pišeš na ispitu već samo reproduciraš naučeno Razz

tja... možda piše neki esej Wink filozofsku raspravu ili stranački izborni slogan Wink
nikad se ne zna Laughing

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2012. 9:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatima je genetski zapisan kod BMK pa kako nam bude

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kalevipoeg
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2012. 11:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Institut hrvatske glazbe svira kurcu, navodno uime zastite autorskih prava. IHG zivi od skidanja vrhnja sa autorskih prava, otud njegova zainteresiranost.

Ni melodija Ive Josipovica nije nista bolja:

"To je isto kao da dođete recimo u samoposlugu, uzmete neke artikle, i kažete, gle, ovo mi je zgodno i lijepo, ja bih to uzeo i to je moje ljudsko pravo da se hranim. Iza autorskih djela stoji nečiji rad, stoji nečija egzistencija, stoje nečije investicije i apsolutno je nedopustivo da se naprosto krade s Interneta.

Apsolutno je nedopustivo da se krade Internet! O tome je ovdje rijec: o privatizaciji Interneta koji je izgradjen javnim investiranjem. Kompletna je infrastruktura Interneta izgradjena javnim novcem, kao sto su i autoceste SAD izgradjene javnim novcem, ali korporacije od prije 7-8 godina vrse neprekidan pritisak za privatizacijom i monopoliziranjem autocesta i Interneta. Danas je Internet simbol sloboda, kao sto su to desetljecima bile autoceste, ali je veliko pitanje koliko dugo jos ce biti tako.

"Intelektualna svojina" je opasnost po razvoj covjecanstva - ni manje, ni vise! Najdrasticniji je primjer pokusaj korporacija iz "zdravstvene industrije" da monopoliziraju ljudski genome, ali su odustale tek pred masovnim otporom svjetske akademske zajednice. Ljudski je genome danas svima dostupan, u javnoj je domeni, zato sto su njegovo mapiranje financirale drzave, a ne monopolisticki kapital. Ne treba objasnjavati koliki je znacaj u razlici izmedju ta dva oprecna pristupa kolektivnom znanju.

Bezbroj je slicnih primjera u povijesti industrijske civilizacije, u kojima korporacije otkupe patent, pa ga drze u ladicama zato sto inovacija ugrozava njihov aktualni profit. O toj je ambivalnentnosti kapitalizma jos davnih 40-tih godina proslog stoljeca pisao Joseph Schumpeter: kapitalizam stimulira inovaciju ("kreativna destrukcija"), ali je istovremeno gusi uime zastite profita temeljenog na aktualnoj tehnologiji. U vremenu "globalnog sela", korporacijski je monopol nad znanjem opasnost po buducnost covjecanstva.

Na kraju: Sporazum ACTA nije samo o zastiti autorskih prava u svijetu umjetnosti i Interneta, on je mnogo vise od toga. Farmaceutske korporacije i korporacije u proizvodnji hrane ovim sporazumom traze globalni monopol nad proizvodnjom od daleko veceg znacaja po nase zivote. "Zasticenu" muziku ne moram kupiti, ili cu je platiti malo skuplje kad je zelim kupiti, ali mi je od zivotnog znacaja hoce li me monopolizirani lijek kostati 600 dolara mjesecno, umjesto 20.

Slicno je i sa proizvodnjom hrane: postoje jasni dokazi da je nagli porast cijena hrane posljednih nekoliko godina uzrokovan spekulacijama multinacionalnih agro-industrijskih korporacija (Monsanto, Kellogg, Cargill, itd.) koje su monopolizirale proizvodnju i distribuciju sjemena najvaznijih poljoprivrednih kultura, navodnom zastitom "intelektualnog vlasnistva" nad geneticki modificiranim biljnim varijetetima.

Posljedice su vec sada globalne - od migracije milijuna unistenih sitnih farmera Juzne i Centralne Amerike, do samoubojstava vise od 200.000 sitnih farmera Indije zbog pada u duznicko ropstvo multinacionalkama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 11.02.2012. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la: ›
Očekuje se uzavrela masa od pedesetak entuzijasta. Ili će me Osijek iznenadit osijek031.com smile


ma ,ako bude 20 mladih bice puna kapa brade.Nista od toga,kad nemogu zaustavit prosvjedi sa tisucama ljudi u zapadnim zemljama bas ce zaustavit par kohortasa i sedam skolaraca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.02.2012. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rafa je napisao/la: ›
nake_rado je napisao/la: ›
Očekuje se uzavrela masa od pedesetak entuzijasta. Ili će me Osijek iznenadit osijek031.com smile


ma ,ako bude 20 mladih bice puna kapa brade.Nista od toga,kad nemogu zaustavit prosvjedi sa tisucama ljudi u zapadnim zemljama bas ce zaustavit par kohortasa i sedam skolaraca.

Treba čekat toplija vremena za izać na prosvjede Very Happy

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: