Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Posljednji put ovoliko snijega u Osijeku palo 1986. godine

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.02.2012. 14:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Otofx je napisao/la (Pogledaj post): › AKo je ovo točno, znači da je situacija krajnje dramatična!
http://bit.ly/zUuxSY


Dobro, jasno nam je da ne voliš fiću.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alex os
Offline
Ukupno postova: 312
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2012. 17:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
imala sam lopatu s kratkom drškom u autu i ako je trebalo očistila toliko da mogu parkirati auto.

nemam lopatu sa kratkom drškom....ja ustvari imam samo dršku, ali o tom nekom drugom prilikom......a što se tiče čišćena parkinga ja čekam da ovi što imaju lopate očiste i kada izađu sa očišćenog parkinga ja samo uletim.....ne pada mi na pamet da čistim kada imam snjegomrsce oko sebe....ne svi, ali uvijek se nađe pokoji Smile

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.02.2012. 17:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Viđeni Elektromodulovci kako lopataju snijeg s parkinga danas Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
negue
Offline
Ukupno postova: 68
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.02.2012. 18:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"OSIJEK ZATRPAN SNIJEGOM, ZIMSKA SLUŽBA NESTALA ?!





Osijek je već drugi dan pod naletom snijega koji je doslovno paralizirao promet Gradom.

I inače već godinama za snijeg nespremna zimska služba ovaj put je pokazala krajnju nesposobnost, a kao posljedica toga je krajnji kolaps koji vozačima ne dopušta ni minimum normalnog kretanja Osijekom. Unatoč jučerašnjim najavama kako će sve biti u redu te moljenja građana za strpljenje ali i shvaćanje koje su prioritetne ulice a koje sekundarne, dobio se dojam kako će ovaj put zimske službe zaista i napraviti ono za što ih se i plaća. No to se nije dogodilo.

Više od 36 sati otkako je počeo padati snijeg ralice na osječkim ulicama su gotovo neprimjetne. Neke od glavnih prometnica u Osijeku su totalno pokrivene snijegom poput Divaltove i Gundulićeve, no unatoč tome ralica ili nema dovoljno ili nedovoljno često iste i čiste.

Šetajući jučer oko 14 sati po samom centru Osijeka, bilo je vidljivo da taj dio grada zimske službe očigledno nisu posjetile jer pješacima je bilo nemoguće proći bez upadanja u 10 cm dubok snijeg.

Građani su čak nezadovoljni i s onime što su ralice napravile, jer po priznanjima sugrađana neke ulice su doslovno zagrađene upravo zbog načina na koji su ralice očistile pojedine ulice. Nekoliko građana iz Retfale nam se javila koji tvrde da jednostavno ne mogu automobilima izići iz ulica jer su im ralice čisteći ulice do njihovih jednostavno na samim križanjima ostavile – brdo snijega. Unatoč pozivima zimskim službama, građani su prepušteni sebi jer su im iste na njihove upite odgovorili kako im nema pomoći jer u njihove ulice ne može ralica ući. Građanima čije su ulice zatrpale same ralice ne preostaje ništa drugo osim uzeti lopatu u ruke i osloboditi ulice koji su im zakrčene djelovanjem zimskih službi.

NI TEMPERATURE NE IDU NA RUKU

Jedan dio problema na osječkim prometnicama zasigurno je uzrokovan kemijsko – tehničkim ograničenjima. Naime sol koju Cesting i Unikom bacaju po prometnicama djeluje do najniže temperature od -5 stupnjeva, a s obzirom da su temperature i niže sol jednostavno ne djeluje. Čak i prihvaćajući tehnička ograničenja nije jasno zašto se od spominjanih 90-ak ralica (što Cestinga što Unikoma) rijetko koja može vidjeti na ulicama.

No unatoč svim tehničkim ograničenjima, zimske službe su definitivno zaspale. U ostatku Europe borba sa snijegom je počela još u utorak i nadležni su imali i više nego dovoljno vremena pripremiti se za val koji je stizao prema Hrvatskoj, no oni to nisu napravili. Situacija u kojoj zimske službe usred zime iznenadi snijeg u Osijeku je postala već desetljetna tradicija, no ovaj puta su zimske službe pokazale krajnju nesposobnost i svojom nebrigom prouzrokovale totalni kolaps u Gradu.

Najave vremenskih nepogoda osječanima dižu kosu na glavi. Meteorolozi najavljuju prestanak padalina tek u utorak, a s obzirom da je i dan i pol padanja snijeg gotovo kompletno paralizirao Osijek, svi se boje hoće li Osijek u prometnom smislu preživjeti do tada.

I VIJEĆNICI SE POBUNILI! – „GRADONAČELNIK JE OBEĆAO ZIMSKU SLUŽBU U PUNOJ SPREMI“

Sinoć smo zaprimili i mail vijećnika osječke Gradske četvrti Gornji grad Ivana Pivca koji navodi kako je prošli tjedan u srijedu gradonačelnika upitao upravo o spremnosti zimskih službi te dobio odgovor kako nismo imali do sada prilike vidjeti spremnost istih, no da će po potrebi zimske službe prezentirati svu svoju snagu i organiziranost. Zaprimljeni dopis prenosimo u cijelosti.

Poštovani gospodine gradonačelniče,

Na radnom sastanku Vas osobno i gradskih pročelnika sa vijećnicima GČ Gornji grad , održanom 25.01.2012. godine postavio sam Vam pitanje vezano uz rad zimske službe na području GČ Gornji grad unatrag 3 godine, ili bolje rečeno nerada zimske službe, ponajviše u ulici Sv. Roka, A. Hebranga, Ružinoj, Kanižlićevoj, Gundulićevoj, Pejačevićevoj ali i ostalim.

Tada ste mi odgovorili da je zimska služba dobro ustrojena te da ove zime nismo imali priliku vidjeti to „dobro ustrojstvo“ no da ćemo prvom prilikom imati to zadovoljstvo.

Noćas je pao prvi obilniji snijeg. Unatoč tome moram reći kako se ipak dogodilo očekivano. Naime zimske službe nisu posjetile ni jednu od spomenutih ulica. Ne moram Vam posebno naglašavati koliko je povećan promet Kanižlićevom i Gundulićevom (do Križanja sa Županijskom) ulicom otkako je došlo do novog prometnog ustroja u Retfali, te smatram kako je nedopustivo zanemarivanje ove dvije ulice u vremenskim uvjetima koji su se noćas pojavili u Osijeku. Gundulićeva ulica je i ovako jedna od žila kucavica Grada, a njezinu važnosti za našu Gradsku četvrt nije potrebno posebno naglašavati. Također i Ružina ulica je jedna od važnijih ulica, a križanje sa ulicom Sv. Roka je i inače jedno od opasnijih, no unatoč tome zimske službe nisu uvidjele potrebu posjetiti iste.

Shvaćajući nemogućnost čišćenja ulica odmah po početku padanja snijega prihvatio sam i današnju izjavu gospodina Tomislava Glavaša, direktora Unikoma, kako se prvo moraju očistiti prioritetne ulice, a da zimske službe rade punom parom te sam sačekao večer kako bi vidio hoće li se u spomenutim ulicama pojaviti ralice, nakon pune tri godine čekanja. Naravno to se nije dogodilo.

S obzirom da tehnologija iz dana u dan sve više i više napreduje ostavljam mogućnost da su zimske službe Grada Osijeka napredovale pa nabavile i nove ralice, koje su možda toliko napredne da su nečujne, pa čak i nevidljive. No stanje u spomenutim ulicama, ponajviše na kolnicima istih, ipak demantira tu mogućnost.


Kako bi se i sami uvjerili da je stanje u spomenutim ulicama katastrofalno, šaljem Vam nekoliko fotografija koje dočaravaju spomenutu „spremnost“ zimskih službi. S obzirom da ste srdačno ponudili na spomenutom sastanku da Vam sve probleme pošaljem na mail, a da ćete Vi iste i riješiti ako je to moguće, odlučio sam iskoristiti tu mogućnost.


U nadi da ćemo nakon tri godine čekanja napokon ugledati mitski stroj zvan ralica, srdačno Vas pozdravljam.


S poštovanjem,


Vijećnik GČ Gornji grad


Ivan Pivac"

_________________
Veni, vidi, VIČI.!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
N.N.
Offline
Ukupno postova: 290
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.02.2012. 18:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

negue je napisao/la (Pogledaj post): › Nekoliko građana iz Retfale nam se javila koji tvrde da jednostavno ne mogu automobilima izići iz ulica jer su im ralice čisteći ulice do njihovih jednostavno na samim križanjima ostavile – brdo snijega.


da zamisli oni samo guraju snijeg umjesto da ga utovare u te kamione ili kad vec blokira ulicu neka izade iz kamiona i to izlopata.
Mogli bi se i ti vijecnici organizirazi i ici cistiti, a ne samo kritizirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.02.2012. 21:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rafa je napisao/la: ›
sto se tice parazita to se vidi po suglasnosti oko obnove krovista,dizala,fasada...

oko toga si u pravu al čemu onda spominjanje Cestinga i Unikoma kao junaka kad ni oko tvoje zgrade ili ulice nisu ništ učinili?

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
antonov
Offline
Avatar

Ukupno postova: 293
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.02.2012. 11:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



_________________
http://www.crospotters.net/
http://www.panoramio.com/user/4598253
http://www.osijek031.com/galerija/index.php?cat=19390
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: