Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Brijest: Župnik moli Boga da ne padne snijeg, ako se krov sruši pobit će vjernike!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.02.2012. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grad mora uplatit novac za sanaciju crkve kao sto je dao za staze,vatrogasce,parkove,siromasne po gradu,socijalne stanove....Crkva je u losem stanju i treba joj pomoci,naselje nije veliko,od lemuzne se nemoze ni kila soli kupit koliko ljudi ubace unutra,tako da grad ce to rijesit i nema tu sta se pricat vise o tome.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.02.2012. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rafa je napisao/la (Pogledaj post): › Grad mora uplatit novac za sanaciju crkve kao sto je dao za staze,vatrogasce,parkove,siromasne po gradu,socijalne stanove....Crkva je u losem stanju i treba joj pomoci,naselje nije veliko,od lemuzne se nemoze ni kila soli kupit koliko ljudi ubace unutra,tako da grad ce to rijesit i nema tu sta se pricat vise o tome.

A šta se onda ljudi žale na ove što prose da zarađuju brdo love ako se od lemojzine ne može kila soli kupit.
Jel ti znaš koliko košta jedna saharana, koliko košta jedna misa zadušnica, koliko ljudi daju za blagoslov kuće, koliko se lemojzine skupi svaki dan, koliko je love država dala crkvi, koliko je nekretnina država vratila crkvi, jel znaš koliko bogatstvo ima Vatikan. Crkvi nitko nije ostao dužan. Od sve te love crkva bi trebala imati za jedan krov, ali izgleda da ne zna dobro gospodariti. Nije li crkva prodala dvorac Pejačević, znači bavi se biznisom. Tu je pokupila love pa nek izdvoji mali dio od toga za krov.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
freedom.fighter
Offline
Ukupno postova: 199
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.02.2012. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ček sam malo...tko gradi one dvore kraj Rokove crkve? Oni tamo su u zlatu, a u Brijestu im se ruši krov...pošteno!

_________________
Sudba kleta jednaka je, bio gospodin ili drug!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.02.2012. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Muka mi je od ovih što konstantno sraćkaju po Crkvi! Ako vam se ne sviđa, nemojte ići na misu, nemojte davati milodar... Ali onda i nemojte sraćkati bez veze. Što je vama Crkva učinila da ste puni gnjeva?

Ispada da sve župe dobivaju (masne) pare, da se svi župnici voze u Jaguarima, da su svi pedofili...

Pa dobro ljudi, jeste vi normalni?! Po vašem su onda i svi ljudi ubojice i monstrumi ako je jedan čovjek ubio nekoga? Generalizirate i pljujete kao da vam je Crkva kriva za sve nedaće u životu. Nađite si drugi hobi.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
alex os
Offline
Ukupno postova: 312
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.02.2012. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
Muka mi je .........
uzmi "Reglan"

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.02.2012. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grad ce dati za obnovu i katedrale i ove crkve na Brijestu a vi mozete pisat tu do badnjaka 2029 dzaba vam.Imovina je od crkve oduzeta za vrijeme metalca Tite,tko je sagradio onu kapelicu u vojarni,tito,kapetan Raseta,pukovnik Jovanovic ili biskupija???Vatikan nema nikakve veze sa obnovama crkava po hrvatskoj a ni svijetu gdje su katolici,svaka zemlja svojim novcem obnavlja i gradi crkve,a pomoc za siromasne po africi ide iz Vatikana,koliko je crkvi oduzeto imovine za vrijeme komunizma to niko nekaze,ako jedan lopov,utjerivac dugova i kriminalac Zeljko Siric moze imat otetu imovinu na trgu onda se mora i crkvi vratit njeno koje je ona sama gradila a ne otela od nikoga kao neki po gradu koji imaju lokale,kafice,kasina..Crkva se mora obnovit amen!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-prolaznica-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 107
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.02.2012. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

alex os je napisao/la: ›
i zašto se spomenuta župa mora sramotit sa već ofucanom pričom o krovovima...neka smisle nešta bolje....


Ako već tako misliš dođi i provjeri u kakvom stanju je krov crkve na Brijestu ne pričaj bezveze!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.02.2012. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › Muka mi je od ovih što konstantno sraćkaju po Crkvi! Ako vam se ne sviđa, nemojte ići na misu, nemojte davati milodar...

...a crkva ce prestati uzimati vase novce iz proracuna i svatko svojim putem Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.02.2012. 17:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

!nnovation je napisao/la (Pogledaj post): ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › Muka mi je od ovih što konstantno sraćkaju po Crkvi! Ako vam se ne sviđa, nemojte ići na misu, nemojte davati milodar...

...a crkva ce prestati uzimati vase novce iz proracuna i svatko svojim putem Smile

sto se toga tice moze, nebi ni ja davao pare kojekakvim nakaradnim udrugama tipa babe
http://www.nacional.hr/clanak/70564/propast-udruge-babe-zbog-sarnavkinih-manipulacija

ali vjerujem da bi se onda vi koji trazite da sami rasporedjujete pare u proracun prvi pobunili kad bi vidjeli da novci neidu tamo gdje ste bas vi zamislili, pa bi opet briznuli u plac i kukanje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.02.2012. 18:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slazem se i podrzavam ideju da svatko od nas bira kome ce davati novce.
Novci bi isli tamo gdje sam ja zamislio jer svi mi imamo ili cemo imati djecu, zelimo im lijepo djetinstvo, kvalitetno obrazovanje, uredan i siguran grad, igralista itd itd:)

_________________
D3S!gn47!0N
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alex os
Offline
Ukupno postova: 312
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.02.2012. 21:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

-prolaznica- je napisao/la: ›
alex os je napisao/la: ›
i zašto se spomenuta župa mora sramotit sa već ofucanom pričom o krovovima...neka smisle nešta bolje....


Ako već tako misliš dođi i provjeri u kakvom stanju je krov crkve na Brijestu ne pričaj bezveze!
pa naravno da je u derutnom stanju, kada je sve bilo važnije od krova....sada kada snijeg stisne sada je muka....pa šta nisu stanovnici Brijesta ranije reagirali.....ma budalaština tu pišete, a svi znaju kako oni stoje sa novcima.....mislite da ste bliže Bogu ako lažete i zavaravate sebe,a onda i sve oko sebe....odite u konkatedralu, pa od Adama tražite za krov...nećete dobiti ni 1 crijep....a tu prodajete poštenje,samo neznam koja budala popije takve priče

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-prolaznica-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 107
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.02.2012. 21:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam kako stoje s novcima nit ičim al znam na što cijela Crkva liči. Tako da.. ja sam samo rekla da je istina o krovu!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2012. 8:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Molitve nisu uvijek dovoljne, ponekad se treba i iskreno pokajati. Pade snijeg...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2012. 9:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljiva teološko-gospodarska tema.

Problem broj jedan - molitva nije upalila. E sad, ili je župnik nešto zgriješio, ili Bog ima neki drugi plan, ili nema Boga.

Problem broj dva - Ako Bog ima drugi plan, znači li to da Bog želi propast krova?

Problem broj tri - hoće li Bog kazniti vjernike koji propuštaju mise zbog opasnosti od urušavanja krova? Ili je pak Božji plan upravo da se krov sruši na vjernike, odnosno, poziva li Bog na taj način svoje stado k sebi?

Problem broj tri - gdje su pare, Crkvo. Dakle, što rade s novcima, nije jasno. Firma koja upadne u krizu prodaje imovinu, ne bi li spasila najvažniji segment poslovanja, a to su u ovom slučaju crkve (zgrade). Nije li vrijeme za prodaju vinograda, građevinskog zemljišta, nekretnina, umjetnina, srebra i zlata?

Problem broj četiri - hoće li Hdssb-ovska banda financirati i ovu obnovu Crkvi. Sigurno da hoće. Palača za pomoćnog biskupa nije dovoljna. Trebaju li građani dodatno financirati Crkvu iz proračuna, ili bi možda bilo pravednije, iz samodoprinosa? Ako već pristajemo na c.c.a. 400 milijuna godišnje iz državnog proračuna (ne računajući vraćanje imovine), onda gradski proračun tu zaista nema što tražiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.02.2012. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rafa je napisao/la (Pogledaj post): › Grad mora uplatit novac za sanaciju crkve kao sto je dao za staze,vatrogasce,parkove,siromasne po gradu,socijalne stanove....Crkva je u losem stanju i treba joj pomoci,naselje nije veliko,od lemuzne se nemoze ni kila soli kupit koliko ljudi ubace unutra,tako da grad ce to rijesit i nema tu sta se pricat vise o tome.


da... nije veliko.... ali sta je s ostatkom duhovne zajednice??? oni ne postoje ili sta??? pa nek si medusobno pomazu... to i je jedan od leitmotiva krscanstva... pomazi drugome... aaaaaaa jjjjjjjjjjjjjjooooooooooooojjjjjjjj daaaaaaaa, zaboravio sma da vecina krscana misli samo na sebe i bliznje (eventualno)

@simo... jbg znam da cre na kraju grad dat pare sto je tuzo i jadno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: